Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προς το παρόν ναι. Αλλά αυτά αλλάζουν όσο έχεις τόσα διαφορετικά builds. Η επόμενη μπορεί να αργήσει από Ελλάδα και Γαλλία να την δώσουν πιο γρήγορα

 

Παιδιά καλησπέρα Κώστα εγώ την έχω πάρει εδώ και 3 ημερες την 4.4.2 και έχω γαλλικό!!!!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα Κώστα εγώ την έχω πάρει εδώ και 3 ημερες την 4.4.2 και έχω γαλλικό!!!!

 

Δεν μπορώ να σου πω όχι αλλά δεν είναι πουθενά στο sammobile καθώς δεν την έχει ούτε σαν τελευταία.Πιο πρόσφατη δίνει την ΝΑΑ αν δεν κάνω λάθος και όχι την FNB8. Έχεις γαλλικό σίγουρα? Όχι αγορασμένο από Γαλλία αλλά με csc και λοιπά γαλλικά! Δεν πρέπει να είναι γαλλικό!

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα Κώστα εγώ την έχω πάρει εδώ και 3 ημερες την 4.4.2 και έχω γαλλικό!!!!

 

 

Πως έκανες την αναβάθμιση; από όσο θυμάμαι είχες custom rom εσύ, οπότε μάλλον με odin την πέρασες, σωστά σου λέει ο Κώστας δεν έχει βγει ακόμα για Γαλλία, πιθανότατα να έχεις άλλο csc....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Γιατί απλά δεν μπαίνεις στο S-Health και να πατήσεις επίπεδο άνεσης να δείς θερμοκρασία και υγρασία;;; Η εφαρμογή είναι γι αυτούς που δεν έχουν το S4.

 

Editi: Λάθος, είναι μόνο για S4/Note 3.

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σου πω όχι αλλά δεν είναι πουθενά στο sammobile καθώς δεν την έχει ούτε σαν τελευταία.Πιο πρόσφατη δίνει την ΝΑΑ αν δεν κάνω λάθος και όχι την FNB8. Έχεις γαλλικό σίγουρα? Όχι αγορασμένο από Γαλλία αλλά με csc και λοιπά γαλλικά! Δεν πρέπει να είναι γαλλικό!

 

Γαλλικο ειναι κοιτα στην αρχη απο τη μανα του ειχε αυτη

http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=17353

αφου το ειχα ροοτ και custom rom ειχα μεινει εκει τώρα που ήθελα να το πουλήσω πέρασα με το odin την 4.2.2 για να βγάλω το root και μου εμφανίστηκε η 4.3 αυτη http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=22488 έκανα την αναβαθμίσει κανονικά από το κινητό μου και τώρα πριν από 3 μέρες μου εμφανίστηκε και η 4.4.2 τωρα βγαλε ακρη!!!!!

 

Πως έκανες την αναβάθμιση; από όσο θυμάμαι είχες custom rom εσύ, οπότε μάλλον με odin την πέρασες, σωστά σου λέει ο Κώστας δεν έχει βγει ακόμα για Γαλλία, πιθανότατα να έχεις άλλο csc....

 

οχι δεν περασα με odin την 4.4.2........Την 4.2.2 που ειχα περασα με odin για να το πουλήσω και τελικά το μετάνιωσα.

 

Και για πείτε μου τώρα και εμενα πως γίνεται αυτό γιατί το σύνδεσα με Κίες για να μου φύγει η απορία και κοιτάξτε πως γίνετε αυτό??? πείτε μου και εμενα ενώ παλιά μου το είχα βάλει μου έλεγε XEF

Edited by Fourtounas
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Γαλλικο ειναι κοιτα στην αρχη απο τη μανα του ειχε αυτη

http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=17353

αφου το ειχα ροοτ και custom rom ειχα μεινει εκει τώρα που ήθελα να το πουλήσω πέρασα με το odin την 4.2.2 για να βγάλω το root και μου εμφανίστηκε η 4.3 αυτη http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=22488 έκανα την αναβαθμίσει κανονικά από το κινητό μου και τώρα πριν από 3 μέρες μου εμφανίστηκε και η 4.4.2 τωρα βγαλε ακρη!!!!!

 

 

 

οχι δεν περασα με odin την 4.4.2........Την 4.2.2 που ειχα περασα με odin για να το πουλήσω και τελικά το μετάνιωσα.

 

Και για πείτε μου τώρα και εμενα πως γίνεται αυτό γιατί το σύνδεσα με Κίες για να μου φύγει η απορία και κοιτάξτε πως γίνετε αυτό??? πείτε μου και εμενα ενώ παλιά μου το είχα βάλει μου έλεγε XEF

 

Πάντως αυτή τη στιγμή γαλλική ρομ δε φοράς σίγουρα. Μάλιστα από ότι βλέπω είσαι με csc BTU και όχι XEF.

Υπάρχουν δύο πράγματα. Αυτό που πρέπει να είναι το κινητό με βάση το Serial και IMEI και αυτό που φοράει εκείνη τη στιγμή. Άμα το csc είναι ίδιο με αυτό της ρομ ως προέλευση τότε το Kies/ΟΤΑ το βλέπει ως official και άρα παίρνεις update της χώρας αυτής που είναι η ρομ όμως και όχι τι θα έπρεπε να έχεις πάνω βάσει serial. Θεωρητικά για να έχεις εγγύηση πρέπει να έχεις ρομ της χώρας που σου υποδεικνύει το Serial και IMEI

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτή τη στιγμή γαλλική ρομ δε φοράς σίγουρα. Μάλιστα από ότι βλέπω είσαι με csc BTU και όχι XEF.

Υπάρχουν δύο πράγματα. Αυτό που πρέπει να είναι το κινητό με βάση το Serial και IMEI και αυτό που φοράει εκείνη τη στιγμή. Άμα το csc είναι ίδιο με αυτό της ρομ ως προέλευση τότε το Kies/ΟΤΑ το βλέπει ως official και άρα παίρνεις update της χώρας αυτής που είναι η ρομ όμως και όχι τι θα έπρεπε να έχεις πάνω βάσει serial. Θεωρητικά για να έχεις εγγύηση πρέπει να έχεις ρομ της χώρας που σου υποδεικνύει το Serial και IMEI

 

ναι αλλα το Knox είναι απείραχτο αυτό που λες πως μπορώ να το δω?

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα το Knox είναι απείραχτο αυτό που λες πως μπορώ να το δω?

 

Τι σχέση έχει το Knox? Που κολλάει το knox με τι release/firmware έχεις? Ποιο να δεις? Τι θα έπρεπε να φοράς? Τηλεφωνικά στην Sammy.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και γίνεται να έχει αλλάξει αφού δεν το έχω πειράξει πότε το csc

 

αν εβαλες custom εχει αλλαξει σιγουρα το csc...στειλε email η τηλ...στην samsung να δεις ποιο ειναι το σωστο filmware κ το περνας με odin

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Και γίνεται να έχει αλλάξει αφού δεν το έχω πειράξει πότε το csc

 

Το πείραξες μόλις πέρασες custom rom οι οποίες συνήθως είναι multi csc και έχει αναφερθεί ότι δεν σημαίνει πάντα ότι φλασάρισμα στοκ firmware θα αλλάξει και το csc ειδικά αν είναι έκδοση που έχουν βγάλει και άλλες χώρες, όπως καλή ώρα η MGA που έβαλες πρώτη μετά το root. MGA έβγαλαν πολλές χώρες οπότε δεν άλλαξε και το csc σου!(αυτό που απέκτησες από την custom rom)

 

αν εβαλες custom εχει αλλαξει σιγουρα το csc...στειλε email η τηλ...στην samsung να δεις ποιο ειναι το σωστο filmware κ το περνας με odin

 

Αυτό θα κάνεις αλλά αν πρέπει να έχεις γαλλικό τότε δυστυχώς θα πρέπει να περιμένεις να βγει διότι downgrade από 4.4.2 σε 4.3 δεν γίνεται!!!

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

αν εβαλες custom εχει αλλαξει σιγουρα το csc...στειλε email η τηλ...στην samsung να δεις ποιο ειναι το σωστο filmware κ το περνας με odin

 

δεν το ήξερα.....Όταν το πήρα είχε γαλλικό

 

 

 

 

 

Το πείραξες μόλις πέρασες custom rom οι οποίες συνήθως είναι multi csc

 

Μάλιστα αύριο θα πάρω τηλ

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

δεν το ήξερα.....Όταν το πήρα είχε γαλλικό

 

 

Μάλιστα αύριο θα πάρω τηλ

 

Απλά δες και το από πάνω πόστ.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το πείραξες μόλις πέρασες custom rom οι οποίες συνήθως είναι multi csc και έχει αναφερθεί ότι δεν σημαίνει πάντα ότι φλασάρισμα στοκ firmware θα αλλάξει και το csc ειδικά αν είναι έκδοση που έχουν βγάλει και άλλες χώρες, όπως καλή ώρα η MGA που έβαλες πρώτη μετά το root. MGA έβγαλαν πολλές χώρες οπότε δεν άλλαξε και το csc σου!(αυτό που απέκτησες από την custom rom)

 

 

 

Αυτό θα κάνεις αλλά αν πρέπει να έχεις γαλλικό τότε δυστυχώς θα πρέπει να περιμένεις να βγει διότι downgrade από 4.4.2 σε 4.3 δεν γίνεται!!!

 

Ναι το ξέρω υπομονή τώρα!!!!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ για δείτε στο ρυθμίσεις/μπαταρία wifi, για όσους δεν έχουν μόνιμα το wifi ανοικτό αλλά το ανοίγουν μόνο όταν το χρειάζονται, πόση ώρα τους δείχνει ενεργό το wifi;

Γιατί σε μένα δείχνει την ίδια ένδειξη με την συνολική ένδειξη της μπαταρίας!;

Το wifi το ανοίγω μόνο για όση ώρα το χρειάζομαι, άρα θα έπρεπε να δείχνει πολύ λιγότερο.

 

 

Υ.Γ. Για την 4.4.2 αναφέρομαι στην 4.3 δεν το είχα προσέξει.

 

Τι έγινε κανένας;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θυμιστε μου λιγο γιατι τρελαθηκα...οταν με το συρσιμο της παλαμης τραβαει screenshot τι πρεπει να εχω ενεργο...τα δοκιμασα ολα αλλα μου τα εσπασε και δε το κανει

 

Edit.....Sorry το θυμηθηκα οκ

Edited by optostyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω την 4.4.2 και όταν ανοίγω 3G αρχίζει να ζεσταίνεται στο πίσω μέρος εκει που έχει το λογότυπο SAMSUNG και στο μπροστινό μέρος της οθόνης (στο ίδιο ύψος). Ακόμη και όταν έχω απλά ανοιχτό 3G με κλειστή οθόνη είναι ζεστό.

Φοράει το UFNB9 firmware (Ελληνικό). Παρατηρείτε εσείς κάτι τέτοιο; Ποιο firmware χρησιμοποιείτε να δοκιμάσω;

Link to comment
Share on other sites

Άρα είναι bag, της 4.4.2 γενικά, για της samsung;

 

Ναι φιλε μαλλον ειναι bag γιατι το εχουν πολλοί οπως και εγω,αλλα αν καταλαβα καλα δεν καταναλωνει ενεργεια ειναι μουφα ενδειξη,αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα ήμουν σε μεγάλη αλυσίδα και είδα οτι το s4 είναι συμβατό με το gear. Ισχύει αυτό;
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα ήμουν σε μεγάλη αλυσίδα και είδα οτι το s4 είναι συμβατό με το gear. Ισχύει αυτό;

 

Ναι είναι.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...