Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έμενα εναν hdd fat32 1tera με εξωτερική τροφοδοσία τον διαβάζει κανονικά.ενα hdd ntfs τον βλέπει αλλα μου βγάζει μήνυμα οτι δεν μπορεί να τον διαβάσει λογο διαμόρφωσης,ίσος εαν είναι fat32 να τον διαβάζει.

Κανονικά μάλλον, διαβάζει μόνο με διαμόρφωση fat 32, πιθανόν και exfat.

Εγώ πέρασα τον Adam kernel ,όπως μου είχαν προτείνει στο forum παλιότερα και τελικά τώρα διαβάζει και εξωτερικό 1 tera σε ntfs και μάλιστα χωρίς εξωτερική τροφοδοσία. Επειδή όμως είχα κάποιες δυσκολίες μπορείς να διαβάσεις για το θέμα πιό πίσω στις σελίδες 182 και 191-192.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι το γνωριζω αυτο απλα ρωταω γιατι θα ηθελα να μπορω να τις διαγραψω για να μην γεμιζω το τηλ μου με περιττα δεδομενα.

 

Η αναλογία του μεγέθους των αναφορών με τη μνήμη του κινητού είναι όσο μερικοί κόκκοι άμμου σε μια ολόκληρη παραλία. Δεν έχει νόημα να ασχοληθείς καν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Θα μπορουσε καποιος να μου πει για ποιο λογο δεν εχω ηχο και δονηση στα εισερχομενα μαιλ παρολο που στις ρυθμισεις τον εχω δηλωμενο?

Τα μαιλς ερχονται κανονικα αλλα δεν ξερω ποτε γιατι δεν εχω ουτε ηχο ουτε δονηση αλλα ουτε και ειδοποιηση

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Θα μπορουσε καποιος να μου πει για ποιο λογο δεν εχω ηχο και δονηση στα εισερχομενα μαιλ παρολο που στις ρυθμισεις τον εχω δηλωμενο?

Τα μαιλς ερχονται κανονικα αλλα δεν ξερω ποτε γιατι δεν εχω ουτε ηχο ουτε δονηση αλλα ουτε και ειδοποιηση

 

ευχαριστω εκ των προτερων

 

Υποθέτω ότι αναφέρεσαι στο στοκ mail application? = πήγαινε στις ρυθμίσεις (του mail > account >notification) και άλλαξε το ringtone ήχο (π.χ knock) και τσέκαρε το vibrate, θα πρέπει να το κάνεις ξεχωριστά για κάθε account!

 

αν δε φτιάξει! τότε ψάξε στις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει!!! κάποια από αυτές στο δημιούργησε.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση : screen protector του βαλατε ; Αυτοι που δεν του εχουν βαλει εχουν θεμα με γρατζουνιες κλπ ;

 

Αν δεν του αλλάζεις τα φωτα με τίποτα κλειδιά και τέτοια, δε χρειάζεται screen protector. Εγω το έχω 6 μηνες και είναι τέλεια η οθονη. Παρε μονο θήκη σιλικόνης για το πίσω καπάκι. Αυτο είναι επικίνδυνο να φθαρεί.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Επειδή αγόρασα πριν λίγο καιρό το S4, διαβάζοντας το άρθρο Συχνές ερωτήσεις / FAQ για το Galaxy S4 της σελίδας, προσπάθησα να κάνω το πρώτο βήμα με την εφαρμογή Samsung Kies. Βάζοντας όμως το S/N, μου πετάει αυτό εδώ το μήνυμα:

 

http://i44.tinypic.com/el8j8y.png

 

Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να βρώ τον κωδικό προέλευσης του κινητού μου;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή ερωτημα προς VODAFONE για καποιες χρεωσεις μου ειπαν για το οριο χαρακτηρων στα sms ότι είναι θεμα συσκευης (?) και είναι περιπου στους 60 χαρακτήρες αλλα διαφερει αναλογα την συσκευη

 

Αν ξεπεράσουμε το οριο των 4 sms μονο τοτε χρεωνεται σαν mms

 

Το οριο των χαρακτηρων πραγματι εχει να κανει με την συσκευη και στο S4 ποσοι είναι ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή ερωτημα προς VODAFONE για καποιες χρεωσεις μου ειπαν για το οριο χαρακτηρων στα sms ότι είναι θεμα συσκευης (?) και είναι περιπου στους 60 χαρακτήρες αλλα διαφερει αναλογα την συσκευη

 

Αν ξεπεράσουμε το οριο των 4 sms μονο τοτε χρεωνεται σαν mms

 

Το οριο των χαρακτηρων πραγματι εχει να κανει με την συσκευη και στο S4 ποσοι είναι ?

 

160 χαρακτήρες όπως σε όλα τα κινητά. Μάλλον χαζομάρες λέγανε στην vodafone.;)

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Επειδή αγόρασα πριν λίγο καιρό το S4, διαβάζοντας το άρθρο Συχνές ερωτήσεις / FAQ για το Galaxy S4 της σελίδας, προσπάθησα να κάνω το πρώτο βήμα με την εφαρμογή Samsung Kies. Βάζοντας όμως το S/N, μου πετάει αυτό εδώ το μήνυμα:

 

Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να βρώ τον κωδικό προέλευσης του κινητού μου;

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Πάρε τηλέφωνο στην Samsung και δίνοντας το imei θα σου πουν.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

160 χαρακτήρες όπως σε όλα τα κινητά. Μάλλον χαζομάρες λέγανε στην vodafone.;)

 

Η συνεχεια :Αν ξεπεράσουμε το οριο των 4 sms μονο τοτε χρεωνεται σαν mms

 

Ισχυει ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Επειδή αγόρασα πριν λίγο καιρό το S4, διαβάζοντας το άρθρο Συχνές ερωτήσεις / FAQ για το Galaxy S4 της σελίδας, προσπάθησα να κάνω το πρώτο βήμα με την εφαρμογή Samsung Kies. Βάζοντας όμως το S/N, μου πετάει αυτό εδώ το μήνυμα:

 

http://i44.tinypic.com/el8j8y.png

 

Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να βρώ τον κωδικό προέλευσης του κινητού μου;

Εγκατεστησε το Kies3 και θα σου βγαλει.

Link to comment
Share on other sites

Η συνεχεια :Αν ξεπεράσουμε το οριο των 4 sms μονο τοτε χρεωνεται σαν mms

 

Ισχυει ???

 

Οι 160 χαρακτήρες είναι θέμα ρύθμισης όλων των κινητών.

Θα πας στις ρυθμίσεις μηνυμάτων και θα βάλεις αλφάβητο GSM.

Από κει και πέρα γράφεις με κεφαλαία και χωρίς τόνους και θα έχεις 160.

Τα 4 sms είναι κι αυτό θέμα ρύθμισης του android.

Αυτό όμως για να αλλάξει χρειάζεται root καταρχήν και modification.

Link to comment
Share on other sites

Οι 160 χαρακτήρες είναι θέμα ρύθμισης όλων των κινητών.

Θα πας στις ρυθμίσεις μηνυμάτων και θα βάλεις αλφάβητο GSM.

Από κει και πέρα γράφεις με κεφαλαία και χωρίς τόνους και θα έχεις 160.

Τα 4 sms είναι κι αυτό θέμα ρύθμισης του android.

Αυτό όμως για να αλλάξει χρειάζεται root καταρχήν και modification.

 

Επειδή δεν τα μπορω τα συνεχη κεφαλαια εχω βαλει Unicode και ας με περιοριζει σε χαρακτήρες....Εχω 1500 sms στο red1 και χρησιμοπιω τα sms μονο σε αναγκη οποτε μου είναι υπεραρκετα εστω και αν τα παιρνει σαν διπλα αν και κατά κανονα είναι πολύ συντομα

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι? Μου τρωει πολυ γρηγορα την μπαταρια και με απλη χρηση.. εντομεταξυ ολα τα εχω κλειστα και εχω μονο την εξοικ. ενεργ. ανοιχτη και παλι μεσα σε μια μερα τελειωνει η μπαταρια..το βραδυ ειχα 30% μπαταρια πριν κοιμηθω και το πρωι που σηκωθηκα μετα απο 5(ωρες υπνου) βλεπω 19%..δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται..Ενα παλικαρι γνωστος τα εχει ολα ανοιχτα με πολυ χρηση internet και του παει 2 με 3 ημερες..μπορει να βοηθησει κανεις? Να σημειωσω οτι δεν εχω βαρια παιχνιδια μονο το fruit ninja και το pou..!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι? Μου τρωει πολυ γρηγορα την μπαταρια και με απλη χρηση.. εντομεταξυ ολα τα εχω κλειστα και εχω μονο την εξοικ. ενεργ. ανοιχτη και παλι μεσα σε μια μερα τελειωνει η μπαταρια..το βραδυ ειχα 30% μπαταρια πριν κοιμηθω και το πρωι που σηκωθηκα μετα απο 5(ωρες υπνου) βλεπω 19%..δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται..Ενα παλικαρι γνωστος τα εχει ολα ανοιχτα με πολυ χρηση internet και του παει 2 με 3 ημερες..μπορει να βοηθησει κανεις? Να σημειωσω οτι δεν εχω βαρια παιχνιδια μονο το fruit ninja και το pou..!

 

To fruit ninja τρεχει μονιμα στο backgrownd,τσεκαρισε μηπως σου κανει αυτο τη ζημια.Κανε κι ενα reboot μηπως εχει κολλησει κσποια εφαρμογη και δες τι εφαρμογες εχεις βαλει τελευταια,ασχετα με το αν εσυ τις θεωρεις ελαφριες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Επειδή αγόρασα πριν λίγο καιρό το S4, διαβάζοντας το άρθρο Συχνές ερωτήσεις / FAQ για το Galaxy S4 της σελίδας, προσπάθησα να κάνω το πρώτο βήμα με την εφαρμογή Samsung Kies. Βάζοντας όμως το S/N, μου πετάει αυτό εδώ το μήνυμα:

 

http://i44.tinypic.com/el8j8y.png

 

Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να βρώ τον κωδικό προέλευσης του κινητού μου;

 

Εγκατεστησε το Kies3 και θα σου βγαλει.

 

Ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα σου. Το έκανα αλλά μου εμφανίζει πάλι το ίδιο πρόβλημα. Ξέρει κανείς αν αυτό ισχύει για όλες τις συσκευές του S4 GT-I9505;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα σου. Το έκανα αλλά μου εμφανίζει πάλι το ίδιο πρόβλημα. Ξέρει κανείς αν αυτό ισχύει για όλες τις συσκευές του S4 GT-I9505;

Εννοεί οτι συνδέοντας το στο kies θα σου βγάλει το firmware και τρία γράμματα μεσα σε παρένθεση στο τέλος .

Με αυτά μπορείς να δεις απο ποια χωρά ειναι ,αν και κάποιες φόρες δεν είναι πάντα και η πραγματική αυτή που δείχνει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.το παρελαβα τελικα σημερα απο μαγαζι απο skroutz.gr σε πολυ καλη τιμη..

καρτα μνημης δεν πηρα.ποια προτινετε??

επισης θελω να μου πειτε ποιεσ κινησεις κανω για να πιστω για την αυθεντικοτητα, αν μπορω να το θεσω ετσι,του κινητου../?? ασ πουμε π.χ. ειδα οτι εχει android 4,3 .αλλα δν θελω μονο αυτο.

 

η οτιδηποτε αλλο χρειαζεται?ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω επισης εχω εδω και 4 μερες προβλημα με την μπαταρια(δεν ειναι φουσκωμενη) τελειωνει πολυ γρηγοροτερα απο το κανονικο.Το κινητοωειναι 4μηνου και εχω κατεβασει τελευταια μονο την εφαρμογη s4 sensors.. Καμια ιδεα κανεις?

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.το παρελαβα τελικα σημερα απο μαγαζι απο skroutz.gr σε πολυ καλη τιμη..

καρτα μνημης δεν πηρα.ποια προτινετε??

επισης θελω να μου πειτε ποιεσ κινησεις κανω για να πιστω για την αυθεντικοτητα, αν μπορω να το θεσω ετσι,του κινητου../?? ασ πουμε π.χ. ειδα οτι εχει android 4,3 .αλλα δν θελω μονο αυτο.

 

η οτιδηποτε αλλο χρειαζεται?ευχαριστω προκαταβολικα.

 

κατέβασε το kies3 και συνέδεσε το. αν το αναγνωρίζει ειναι αυθεντικό.

Link to comment
Share on other sites

καληαπερα..ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο αυτο και θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να δουλευει ως ραδιοφωνο χωρις την χρηση ιντερνετ?
Link to comment
Share on other sites

καληαπερα..ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο αυτο και θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να δουλευει ως ραδιοφωνο χωρις την χρηση ιντερνετ?

 

Όχι ,μόνο με Bluetooth ακουστικά με ραδιόφωνο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.το παρελαβα τελικα σημερα απο μαγαζι απο skroutz.gr σε πολυ καλη τιμη..

καρτα μνημης δεν πηρα.ποια προτινετε??

επισης θελω να μου πειτε ποιεσ κινησεις κανω για να πιστω για την αυθεντικοτητα, αν μπορω να το θεσω ετσι,του κινητου../?? ασ πουμε π.χ. ειδα οτι εχει android 4,3 .αλλα δν θελω μονο αυτο.

 

η οτιδηποτε αλλο χρειαζεται?ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Δεν υπάρχουν αυτή την στιγμή κλώνοι που να φοράνε 4.3

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω από το ebay ασυρματη φορτιση όχι την original samsung που αλλαζει το καπακι και παχαινει αρκετα το κινητο,αλλά το αυτοκολλητο που κολλαει πανω στην μπαταρια και χρησιμοποιω το δικο του καπακι και το κινητο παραμενει το ιδιο λεπτο !

Τι λετε ?

Link to comment
Share on other sites

χαιρετε δωστε καμια ιδεα ρε παιδια γιατι δν μου παιζει βιντεακια απο ορισμενες σελιδες??

ενω κατεβασα δυο adobe εφραρμογες απο το playstore σε μερικα sites μου λεει οτι μου λειπει το flash player 10,1 και μου τα παιζει μονο mp4....καμια ιδεα???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...