Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερω ρε φιλτατε αλλα μου φαινωνται παρα πολλα το 1gb ενω δεν τρεχω καμια εφαρμογη.

 

Λογικα με την 4.4.2 οταν ερθει θα καταναλωνει λιγοτερη μνημη απ' οτι με την 4.3 που ειναι πολυ ποιο μνημοφαγα ετσι δεν ειναι?

 

Κατανοώ πως όταν δίνεις ένα σκασμό λεφτά, "απαιτείς" ότι σου τάζουν, να δουλεύει αψεγάδιαστα ακόμα και αν σου είναι άχρηστο σαν feature.

Η Samsung δεν πιστεύω πως είναι σε θέση να στο προσφέρει αυτό στο 100% όταν πρόκειται για "ματιές" και να αλλάζει σελίδες ή άλλες εξυπνάδες που έχει προσθέσει.

 

Η ραμ σου είναι τόσο ψηλά πρώτον λόγω bloatware πως πολύ σωστά υπέθεσες και λόγω Android που λειτουργεί κρατώντας εφαρμογές έτοιμες σε περίπτωση που τις χρειαστείς συν το ότι σαν λογισμικό το 4.3 όντως τρώει μνήμη.

Το αν το 4.4 όταν έρθει θα είναι καλύτερο, κανένας δεν μπορεί να στο πει με σιγουριά.

 

Γενικά προσπάθησε να ευχαριστηθείς τη συσκευή σου και σταμάτα να ψάχνεις για σφάλματα όταν στην ουσία δεν αντιμετωπίζεις κάποιο πρόβλημα :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα μήπως ξέρετε να μου πείτε γιατί φεύγει το ασύρματο Ίντερνετ συνέχεια ;

 

Και που πάει? :-P

 

Όταν εννοείς φεύγει εννοείς όταν κλείνει η οθόνη της συσκευής πχ ή ακόμα και την ώρα που είσαι συνδεδεμένος και κοιτάς τη συσκευή? Και μιλάμε για Wi-Fi πάντα φαντάζομαι και όχι data σωστά?

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όταν είμαι σπιτι ξαφνικά φεύγει το wi-fi η όταν γυρίζω σπιτι δεν Μπαίνει στο wi-fi

 

Μου απαντάς στο περίπου ενώ ήμουν αρκετά συγκεκριμένος στις ερωτήσεις μου..

Τέλος πάντων στις σύνθετες ρυθμίσεις του Wi-Fi στο κινητό έχει μια επιλογή σχετικά με το πότε να κλείνει το Wi-Fi, επέλεξε το πάντα. Αν δεν είναι αυτό και συνεχίσεις να έχεις πρόβλημα τότε μάλλον θα πρέπει να ρυθμίσεις το router σου σε συχνότητες 20 και 40 στις ρυθμίσεις του wlan (και όχι μόνο 20 όπως μάλλον θα έχει).

Αν δεν είναι ούτε αυτό ίσως κάποιο άλλο παιδί να μπορεί να σε βοηθήσει..

 

Εάν σε άλλα δίκτυα Wi-Fi πάντως συνδέεται κανονικά τότε είναι θέμα ρύθμισης router, αν στο κάνει και σε άλλα δίκτυα τότε μπορεί να είναι και θέμα hardware.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη μεσω usb ..δεν το "βλεπει"καθολου.ουτε και με το kies 3 !καμμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Ναι, να μην την κοιτάς :)

Η συσκευή σου δεν έχει κανένα πρόβλημα. Μην σε απασχολεί η ram.

Απενεργοποιησε μέσω των ρυθμίσεων τις εφαρμογές που δεν χρησιμοποιείς και απόλαυσε την συσκευή σου χωρίς να κοιτάς την διαθέσιμη ram.

 

Te_salat πως κανω απενεργοποιηση των εφαρμογων που δεν θελω να τρεχουν κ μου τρωνε τζαμπα μνημη;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες... ειμαι συν-κατοχος :p αυτου του υπερκινητου... και πολυ ικανοποιημενος... !!! Ωστοσο εχει 2 ωρες οπου η περιστροφη της οθονης δουλευει μονο στη συλλογη και στο ιντερνετ .. επιφανεια εργασια, γρηγορο μενου κλπ δν γυρναει ξερουμε γτ?
Link to comment
Share on other sites

Te_salat πως κανω απενεργοποιηση των εφαρμογων που δεν θελω να τρεχουν κ μου τρωνε τζαμπα μνημη;

 

Ρυθμίσεις-Περισσοτ.-Διαχειριστής εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη μεσω usb ..δεν το "βλεπει"καθολου.ουτε και με το kies 3 !καμμια ιδεα;

 

Έχεις εγκαταστήσει τους drivers;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες... ειμαι συν-κατοχος :p αυτου του υπερκινητου... και πολυ ικανοποιημενος... !!! Ωστοσο εχει 2 ωρες οπου η περιστροφη της οθονης δουλευει μονο στη συλλογη και στο ιντερνετ .. επιφανεια εργασια, γρηγορο μενου κλπ δν γυρναει ξερουμε γτ?

Σε αυτά τα δύο που αναφέρεις (επιφάνεια εργασίας-μενού εφαρμογών), είναι φυσιολογικό να μην περιστρέφεται η οθόνη. Σε όλους μας έτσι είναι.Στις περισσότερες όμως εφαρμογές πρέπει να περιστρέφεται η οθόνη (π.χ. music player).

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη μεσω usb ..δεν το "βλεπει"καθολου.ουτε και με το kies 3 !καμμια ιδεα;

Εφοσον εχεις το kies εγκατεστημενο,σε πρωτη φαση δοκιμαζεις να το συνδεσεις σε αλλη θυρα usb του υπολογιστη και εναλλακτικα και με αλλο καλωδιο (κανε κι ενα reboot τον υπολογιστη).Αν δεις οτι με αυτα δεν γινεται τιποτα,απεγκατεστησε το kies και ξαναπερασε το παλι.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον εχεις το kies εγκατεστημενο,σε πρωτη φαση δοκιμαζεις να το συνδεσεις σε αλλη θυρα usb του υπολογιστη και εναλλακτικα και με αλλο καλωδιο.Αν δεις οτι με αυτα δεν γινεται τιποτα,απεγκατεστησε το kies και ξαναπερασε το παλι.

 

Εχω δοκιμασει ολες τις θυρες! Τωρα για καλωδιο πρεπει ν αγορασω κι αλλο;αυτη η συνδεση MTP Απο που θα τη ρυθμισω στο τηλεφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει ολες τις θυρες! Τωρα για καλωδιο πρεπει ν αγορασω κι αλλο;αυτη η συνδεση MTP Απο που θα τη ρυθμισω στο τηλεφωνο;
Αν δεν εχεις αλλο καλωδιο ρεζερβα μην μπαινεις ακομη σε εξοδα.Απεγκατεστησε το kies,κανε reboot τον υπολογιστη και ξαναβαλτο παλι να δεις τι γινεται.Ενδεχεται να εχει κρασαρει,τα κανει κατι τετοια κουλα
Link to comment
Share on other sites

Απο που; :rolleyes:

 

Άσε το kies... βάλε μόνο τους drivers

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Πλακα - πλακα αυτοι ειναι οι ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ usb drivers για τα samsung κινητα ειτε 32bit λειτουργικο εχεις, ειτε 64bit?

 

Εγω παντως με τη παραπανω εκδοση δεν ειχα καποιο αποτελεσμα αλλα με την "Samsung usb drivers for mobile phones ver. 1.5.25.0" ειχα μια χαρα αποτελεσμα παρολο που εχω win7 64bit sp1 λειτουργικο.

 

Και κατι αλλο το οτι η εκδοση 1.5.25.0 ειναι 14,6mb μονο η 32bit εκδοση ενω η 1.5.29.0 ειναι μονο 8.23 παρολο που ειναι και για 32bit αλλα και για 64bit σημαινει πολλα.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Αν διάβαζες το πρώτο μήνυμα του link που σου έδωσαν θα έβλεπες την απάντηση!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχεις κανείς σας θέμα με το κλείδωμα με μοτίβο;; το έβαλα για 2 μέρες κ κάθε φορά που αφυπνούσα την οθόνη είτε κολλούσε απίστευτα είτε έκανε επανεκκίνηση.. το έβγαλα για να ησυχάσω.. αλλά με στεναχώρησε που δημιούργησε τόσο μεγάλο πρόβλημα

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Δεν ξερω αν ειμαι εκτος θεματος, αλλα θελω να παρω ενα φορτιστη αυτοκινητου. Απο οτι ειδα και στο site της samsung δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο. Αυτοι που υπαρχουν στο ebay με ενα ευρω ειναι καλοι? θα δημιοιυργησουν κανενα προβλημα στο κινητο?

Μην παω να γλιτωσω 10 ευρω και χασω 500...

 

Μακρια απο τετοιους φορτιστες!!!!! Αν θες κατι αξιοπιστο, ποιοτικο και με γρηγορη φορτιση (2Α ρευμα εξοδου), παρε αυτο http://www.ebay.com/itm/Economy-Shipping-PLEOMAX-2USB-2A-Car-Charger-Optimus-G2-G-Pro-Galaxy-Note3-S4-/181274621332?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&var=&hash=item2a34cf3594

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να περάσω τα δεδομένα μου από το iphone στο s4. Ανακάλυψα ψάχνοντας μια καταπληκτική εφαρμογή το easy phone sync που υπόσχεται να τα κάνει όλα εύκολα. Το πρόβλήμά μου είναι ότι θέλω να μεταφέρω και τα μηνύματα όχι μόνο τα e-mail στο s4. Η συγκεκριμένη εφαρμογή λέει ότι συγχρονίζεις το iphone με το itunes και μετά το s4 μέσο της εφαρμογής αυτής και όλα οκ! Το θέμα είναι ότι στο itunes δεν συγχρονίζονται sms. Ξέρει κάποιος κάτι να με βοηθήσει ή κάποια άλλη εφαρμογή ή τρόπο να το κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να περάσω τα δεδομένα μου από το iphone στο s4. Ανακάλυψα ψάχνοντας μια καταπληκτική εφαρμογή το easy phone sync που υπόσχεται να τα κάνει όλα εύκολα. Το πρόβλήμά μου είναι ότι θέλω να μεταφέρω και τα μηνύματα όχι μόνο τα e-mail στο s4. Η συγκεκριμένη εφαρμογή λέει ότι συγχρονίζεις το iphone με το itunes και μετά το s4 μέσο της εφαρμογής αυτής και όλα οκ! Το θέμα είναι ότι στο itunes δεν συγχρονίζονται sms. Ξέρει κάποιος κάτι να με βοηθήσει ή κάποια άλλη εφαρμογή ή τρόπο να το κάνω;

 

Ψάξε για εφαρμογή στο market της apple που να κάνει backup τα μηνύματα σε αρχείο .xml. Μετά πέρνα το αρχείο στην μνήμη του S4, κατέβασε το Super Backup από το Play Store και κάνε restore το αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικά όλα οκ! Το easy pc backup τα σπάει! Τραβάει πληροφορίες από το αντίγραφο ασφαλείας του iphone που κάνει το itunes! Σε 2 λεπτά ξεμπέρδεψα! Φοβερό!
Link to comment
Share on other sites

Άσε το kies... βάλε μόνο τους drivers

 

Κατεβασα και τους drivers αλλα ουτε με αυτους δουλευει!:(

Με τα αλλα samsung (s3), note 2 δεν ειχα ποτε προβληματα συνδεσιμοτητας! Τι μπορει να φταιειιιιιιιι;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...