Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Smartphone πλεον ειναι σχεδον ολα οποτε.....

 

Επειδη πολυ το ζαλισαμε εγω απλα αναφερω οτι ΛΕΕΙ ΣΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ SAMSUNG SITE για το kies και τιποτα παραπανω.

 

Οποιος πιστευει οτι λεω αερολογιες ή οτι να 'ναι ας διαβασει το λινκ ή τη φωτο που ποσταρα ποιο παλιοτερα.

Ρε φίλε σου λέμε ΟΛΟΙ εδώ μέσα ότι το S4 είναι συμβατό με το kies 3 και ΟΧΙ με το kies λες να σε δουλεύουμε; Κάτι δεν έχεις κάνει σωστά, δεν παίζει κάτι άλλο.Πέρασε ξανά drivers, κλείσε firewall, ψάξε το.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Smartphone πλεον ειναι σχεδον ολα οποτε.....

 

Επειδη πολυ το ζαλισαμε εγω απλα αναφερω οτι ΛΕΕΙ ΣΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ SAMSUNG SITE για το kies και τιποτα παραπανω.

 

Οποιος πιστευει οτι λεω αερολογιες ή οτι να 'ναι ας διαβασει το λινκ ή τη φωτο που ποσταρα ποιο παλιοτερα.

 

Ρε fits13 έλεος. Η ίδια η εικόνα που πόσταρες το λέει. Kies 3 για Android OS 4.3 ή μεγαλύτερη. Τι δεν καταλαβαίνεις???

Link to comment
Share on other sites

:!:Ενημέρωση

Θα παρακαλέσω να μην συνεχιστεί η συζήτηση για το Kies γιατί κατάντησε κουραστική!

Στη συνέχεια θα αφαιρούνται τα σχετικά μηνύματα με το παραπάνω θέμα.

 

Ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες, κάτι παίζει με το s4 μου. Είναι η δεύτερη κάρτα μνήμης που μου χαλάει!!!

Μια 64gb samsung (ευτυχώς μου την αλλάξανε από εκεί που την είχα πάρει) και τώρα μια 16άρα verbatim (δεν έχω την απόδειξη).

Στα καλά του καθουμένου σταματάει να την βλέπει και ούτε μπορώ να την μορφοποιήσω... Τί παίζει???:(

 

To ιδιο θέμα είχα και εγώ με 3 διαφορετικές μνήμες (adata 16gb (10) ) στο s4 που ευτυχώς τiς αντικατέστησα σε εγγυηση.

Αυτό που κατάλαβα ότι οι μνήμες με την ένδειξη ταχύτητας 10 μετά απο χρήση σε smartphone ζεστένονται υπορβολικά μέχρι που τα φτήνουν και καίγονται. Απο τότε που πήρα με μικρότερη ταχύτητα δεν ξαναείχα θέμα (samsung 16 gb (6) ). Bέβαια μπορεί να έτυχα προβληματική παρτίδα.Παντως απο το eshop δεν δημοσιεύσαν την κριτική του προίοντος και το είχαν συνέχεια σε προσφορά!!!

Aς μας πούμε και άλλοι κάτοχοι μνημης εάν ειχα θέμα στο s4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω μια Toshiba exceria uhs1 16gb, από το προηγούμενο Μάιο και μέχρι τώρα δεν έχει κάνει κιχ. Είναι ταχύτατη και το σημαντικότερο made in japan!!!! Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

To ιδιο θέμα είχα και εγώ με 3 διαφορετικές μνήμες (adata 16gb (10) ) στο s4 που ευτυχώς τiς αντικατέστησα σε εγγυηση.

Αυτό που κατάλαβα ότι οι μνήμες με την ένδειξη ταχύτητας 10 μετά απο χρήση σε smartphone ζεστένονται υπορβολικά μέχρι που τα φτήνουν και καίγονται. Απο τότε που πήρα με μικρότερη ταχύτητα δεν ξαναείχα θέμα (samsung 16 gb (6) ). Bέβαια μπορεί να έτυχα προβληματική παρτίδα.Παντως απο το eshop δεν δημοσιεύσαν την κριτική του προίοντος και το είχαν συνέχεια σε προσφορά!!!

Aς μας πούμε και άλλοι κάτοχοι μνημης εάν ειχα θέμα στο s4

 

Καλά που το είπες κι όταν την είδα 12 ευρώ έτοιμος ήμουν...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το κινητό. Πριν 2-3 μέρες, και μερικές ώρες αφού είχε μια εντελώς ήπια πτώση πάνω σε παχύ χαλί, το τηλέφωνο έπαψε να πιάνει ασύρματο δίκτυο. Για να πιάσω 2-3 γραμμές σήμα στο Wifi πρέπει να στέκομαι κυριολεκτικά δίπλα στο ρούτερ. Καθότι δεν έχει εγγύηση, το άνοιξα, έλεγξα επαφές και κεραία wifi, δείχνουν οκ. Γνωρίζει κανείς αν τίθεται θέμα λογισμικού ή κάποιου άλλου υλικού; Θα με ενδιέφερε οποιαδήποτε γνώμη πριν το πάω για service, φοβάμαι χωρίς εγγύηση μήπως με γδύσουνε..

 

Ενημερωτικά, έκανα επαναφορά σε εργοστασιακές, κ' δοκίμασα τη συμπεριφορά στα wifi δίκτυα και άλλων συσκευών, που δουλεύουν οκ.

 

Πως γίνεται να μην έχεις εγγύηση? Φαίνεται η πτώση? Έχει σπάσει δλδ τίποτα? Γιατί αλλιώς έχεις εγγύηση. Το κινητό έχει 2 χρόνια αν δεν κάνω λάθος. Οπότε δε γίνεται να μην έχεις εγγύηση!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το κινητό. Πριν 2-3 μέρες, και μερικές ώρες αφού είχε μια εντελώς ήπια πτώση πάνω σε παχύ χαλί, το τηλέφωνο έπαψε να πιάνει ασύρματο δίκτυο. Για να πιάσω 2-3 γραμμές σήμα στο Wifi πρέπει να στέκομαι κυριολεκτικά δίπλα στο ρούτερ. Καθότι δεν έχει εγγύηση, το άνοιξα, έλεγξα επαφές και κεραία wifi, δείχνουν οκ. Γνωρίζει κανείς αν τίθεται θέμα λογισμικού ή κάποιου άλλου υλικού; Θα με ενδιέφερε οποιαδήποτε γνώμη πριν το πάω για service, φοβάμαι χωρίς εγγύηση μήπως με γδύσουνε..

 

Ενημερωτικά, έκανα επαναφορά σε εργοστασιακές, κ' δοκίμασα τη συμπεριφορά στα wifi δίκτυα και άλλων συσκευών, που δουλεύουν οκ.

 

Το πιο πιθανο ειναι να ξεκουμπωσε κανενα κλιπς της κεραιας απο την πλακετα και δεν εχεις καλη ληψη.

Το ανοιξες τελειως?

Εαν δεν το ανοιξες και δεν εχει παθει κατι αλλο (χτυπημα ή σπασημο) το πας στο service.Η εγγυηση σε καλυπτη πληρως...φυσικα μην πεις μου επεσε και το επαθε?...πες οτι εγινε ξαφνικα. :)

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγω την συσκευή μου βγάζει ένα μήνυμα ότι την δεδομένη στιγμή δεν είναι δυνατή η λήψη να δοκιμάσω αργότερα . Γνωρίζει κάποιος να μου πει τι είναι; Edited by adonis_tsif
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανο ειναι να ξεκουμπωσε κανενα κλιπς της κεραιας απο την πλακετα και δεν εχεις καλη ληψη.

Το ανοιξες τελειως?

Εαν δεν το ανοιξες και δεν εχει παθει κατι αλλο (χτυπημα ή σπασημο) το πας στο service.Η εγγυηση σε καλυπτη πληρως...φυσικα μην πεις μου επεσε και το επαθε?...πες οτι εγινε ξαφνικα. :)

 

1ον . Μιλάμε (γράφουμε )σε δημόσιο forum οπότε μάλλον χάθηκε αυτή η ευκαιρία.

2ον άνοιξες το κινητό μόνος σου ;

Έχασες. .

Αλλά μάλλον ο άτυχος χρήστης μιλάει για το 9500 που δεν εχει εγγύηση Ελλάδα.

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

1ον . Μιλάμε (γράφουμε )σε δημόσιο forum οπότε μάλλον χάθηκε αυτή η ευκαιρία.

2ον άνοιξες το κινητό μόνος σου ;

Έχασες. .

Αλλά μάλλον ο άτυχος χρήστης μιλάει για το 9500 που δεν εχει εγγύηση Ελλάδα.

 

To 1ov που αναφερεις προσπαθω να καταλαβω τι εννοεις αλλα δεν μπορω...σου ειναι ευκολο να το εξηγησης?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω την απόδειξη αγοράς..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και απ'ότι μου είπαν απαιτείται για την εγγύηση. Μάλλον θέμα με το κλίπ στη πλακέτα μου είπε τεχνικός..

Link to comment
Share on other sites

Εντοπισα ενα ΠΡΟΒΛΗΜΑ/BUG οσο αφορα την "εξυπνη παυση" με το τελευταιο android 4.3.

 

Αν εχει καποιος ανοιχτο τα δεδομ. κινητου αλλα και το wifi με το που ανοίξει το κινητο του και το κινητο συνδεθει αμεσως σε καποιο wifi που εχετε αποθηκευμενο τον κωδικο και παιξετε ενα οποιοδηποτε βιντεο στο youtube η "εξυπνη παυση" απλα δεν δουλευει ενω αν απενεργοποιησετε τα δεδομ. δικτυου και τρεξετε παλι το youtube παντα ακριβως στο ιδιο σημειο και με τον ιδιο φωτισμο(Αν ειναι σωστος τοτε το ματακι θα πρεπει να ειναι μονιμα αναμενο) τοτε δουλευει μια χαρα η "εξυπνη παυση" και μετα μπορειτε να ξανα-ενεργοποιησετε τα δεδομ. δικτυου δεν θα εχει κανενα θεμα η "εξυπνη παυση".

 

Εν ολιγης το προβλημα λυνετε με το την απενεργοποιηση και ξανα-ενεργοποιηση των δεδομ. κινητου και μετα δεν θα εχει κανενα προβλημα με την εξυπνη παυση.

 

Εχει εντοπισει κανεις αλλος το συγκεκρημενο bug?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω την απόδειξη αγοράς..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και απ'ότι μου είπαν απαιτείται για την εγγύηση. Μάλλον θέμα με το κλίπ στη πλακέτα μου είπε τεχνικός..

 

Κανονικά με το serial number αν το τηλέφωνο είναι ελληνικό θα το δεχτούν, αν είναι ευρωπαϊκό? με το imei μπορείς να βγάλεις αντίγραφο της απόδειξης από το κατάστημα που έκανες την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω την απόδειξη αγοράς..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και απ'ότι μου είπαν απαιτείται για την εγγύηση. Μάλλον θέμα με το κλίπ στη πλακέτα μου είπε τεχνικός..

 

;)

Για την εγγυηση του κινητου χρειαζεται απαρραιτητα η αποδειξη με αναγραφομενο πανω το ΙΜΕΙ ή το S/N της συσκευης.

Τωρα εφοσον την εχασες μπορεις να ζητησης απο το μαγαζι που το πηρες επανεκτυπωση και εισαι ο.κ

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που προσφέρθηκαν να βοηθήσουν για τον συγχρονισμό με το Kies3.

Δυστυχώς μετά την αναβάθμιση σε 4.3 δεν δέχεται να συνδεθεί σε προγενέστερη έκδοση του Kies.

Προερχόμενος από Nokia με Symbian είχα μάθει να χρησιμοποιώ το άκρως χρηστικό (για εμένα) Nokia Suite.

Η άγνοια μου στα περί Adroid θα σας ταλαιπωρήσει λίγο περισσότερο. Συγνώμη για αυτό..

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε εμενα ο humidity sensor δειχνει 100% ...γιατι ετσι? Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Αν το εχει παρει απο κοτσωβολο δεν υπαρχει ουτε ΙΜΕΙ ουτε serial number στο τιμολογιο.

 

Κι ομως...απο Κωτσοβολο ειναι και το δικο μου και αναγραφη πανω στην αποδειξη κανικοτατα το ΙΜΕΙ της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που προσφέρθηκαν να βοηθήσουν για τον συγχρονισμό με το Kies3.

Δυστυχώς μετά την αναβάθμιση σε 4.3 δεν δέχεται να συνδεθεί σε προγενέστερη έκδοση του Kies.

Προερχόμενος από Nokia με Symbian είχα μάθει να χρησιμοποιώ το άκρως χρηστικό (για εμένα) Nokia Suite.

Η άγνοια μου στα περί Adroid θα σας ταλαιπωρήσει λίγο περισσότερο. Συγνώμη για αυτό..

 

Επειδή προέρχεσαι από symbian και ίσως θες ευκολία να σου προτείνω 1 πρόγραμμα που θα σου λύσει τα χέρια σε θέματα όπως:

Να βλέπεις(& να κάνεις edit) όλες τις επαφές του κινητού σου στο κομπιούτερ σου.

Όλα τα SMS και με δυνατότητα αρχειοθέτησης.

Να γράφεις σημείωση στο κινητό κ να τη βλέπεις στο pc και τούμπαλιν.

Ημερολόγιο.

File explorer του κινητού σου απ το κομπιούτερ.

Και πολλά άλλα.

Και όλα αυτά μέσω wifi χωρίς καλώδια.

Δοκίμασε το αν δε το έχεις ήδη και μη πολύ ασχολείσαι με το kies για τη καθημερινοτητα σου.

Εγώ δε το έχω ανοίξει μήνες!

Δείτε το "MyPhoneExplorer Client"

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fjsoft.myphoneexplorer.client

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ,γνωριζει καποιος που βρισκουμε την διαχειρηση εργασιων

 

δεν ξέρω πώς μπορείς να την βρεις μέσα από το μενού.. εγώ την έχω στην αρχική μέσω widget.. Διαχ. ενεργ. εφαρμ. την έχει!!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

Πως γινεται να προσθεσουμε δικες μας εφαρμογες στην εφαρμογή του κινητου (πολλα παραθυρα) που σου βγαζει στα πλαγια της οθονης του κινητου εφαρμογες για συντομια !

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως...απο Κωτσοβολο ειναι και το δικο μου και αναγραφη πανω στην αποδειξη κανικοτατα το ΙΜΕΙ της συσκευης.

Μαλλον εισαι απο τους υπερτυχερους γιατι εγω εχω παρει δυο συσκευες απο κοτσωβολο και δεν αναγραφεται σε καμμια, εκτος και αν βαλαν μυαλο τωρα τελευταια.σσ εχω παρει δυο s2 τον 10 και τον 12 του 2012.και τα δυο δεν γραφουν τιποτε.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εισαι απο τους υπερτυχερους γιατι εγω εχω παρει δυο συσκευες απο κοτσωβολο και δεν αναγραφεται σε καμμια, εκτος και αν βαλαν μυαλο τωρα τελευταια.σσ εχω παρει δυο s2 τον 10 και τον 12 του 2012.και τα δυο δεν γραφουν τιποτε.

 

Δεν νομιζω να υπαρχη παντως θεμα.Εαν συμβει κατι και χρειαστεις την εγγυηση της Samsung εφοσον δεν ειναι γραμμενο πανω στην αποδειξη το ΙΜΕΙ της συσκευης περνεις πρωτα την Samsung ενα τηλεφωνο και το πολυ πολυ περνας πρωτα απο τον Κωστοβολο να σου επιβεβαιωση την αγορα της συσκευης.Αυτο πιθανον να το κανει (υποθεση δικη μου καθαρα) ισως επειδη εχει δικο του σερβις για να περασης πρωτα απο εκει ;)

Μην ξεχνας οτι στα προιοντα του δινει και μια εχτρα εγγυηση για πεσημο,νερα κ.τ.λ με καποιο εχτρα χρηματικο ποσο.

Στην αποδειξη πανω παντως σε μεναεκει που λεει στοιχεια πελατη αναφερει ΙΜΕΙ κινητων και γραφει το ΙΜΕΙ της ζυσκευης διπλα ακριβως μετρητα και παραδιπλα το ποσο αγορας.

Απο κατω κανει περιγραφη smartphone Samsung S4 κ.τ.λ κ.τ.λ....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...