Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι ιδιες σε mAh 2600 εχουν και οι δυο απλα οι Κινεζικες εχουν αναφερει οτι καποιες παρτιδες ειναι προβληματικες.Ειδη σε πολλα παιδια που ειχαν μπαταρια made in China τους φουσκωσε με αποτελεσμα να εχει προβλημα η συσκευη και να πηγαινει φυσικα στο service

 

Φιλε μπορεις να δωσεις ενα link να δω αυτο το φουσκωμα πως ειναι ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΑλημερα! Λοιπον λογο τρελης χρησης αγορασα χτες μια μπαταρια γνησια που γραφει απανω made in Korea αντι για made in china...

Υπαρχει θεμα αναμεσα στις 2 Η ειναι ιδιες ;;;

 

Καλοριζικη αν επιτρεπεται απο που την πηρες και ποσο?

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικη αν επιτρεπεται απο που την πηρες και ποσο?

 

Απο ενα παιδι απο Insomnia,15 ευρω. Βασικα πουλανε πολλα ατομα απο οτι ειδα! Αν θες εχει και στο Γερμανο στα 29 ευρω καινουρια !

Η δικια μου ειναι 2 μηνων αλλα δεν με πειραζει εφοσον με 2 μπαταριες ειμαι μια χαρα! Επισης εχει και θηκη που φορτιζει και φορτιστη ! Ολα 15 ευρω !

Link to comment
Share on other sites

Τι κάρτες αν επιτρεπεται? Μαρκα? Χωριτικοτητα? (Γιατί υποπτεύομαι ότι θα είναι sundisk)?? :rolleyes:

Πριν επιλέξω κάρτα μνήμης είχα ενημερωθεί για τα προβλήματα με τις sundisk και ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν ήταν sundisk!

Η μία ήταν η samsung pro class 10 64 GB (θεωρητικά η κορυφαία, μάλιστα όταν την επέστρεψα στο κατάστημα και μου την άλλαξαν μου είπαν ότι πρώτη φορά τους επιστρέφουν τέτοια κάρτα!) και η άλλη μια transcend class 10 16 GB. Το μόνο κοινό τους ήταν η ταχύτητα (class 10)...

Το θέμα μου τώρα είναι ότι έχω το κινητό χωρίς κάρτα μνήμης και με τα 9 κάτι GB που μένουν ελεύθερα δεν είμαι και για πολλά πράγματα.

Τι να κάνω? Να το στείλω για service? Το κινητό μου ευτυχώς από την αρχή δεν είχε προβλήματα υπερθέρμανσης για να πεις ότι τις καίει...

Τι άλλο μπορεί να φταίει???

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Τι κάρτες αν επιτρεπεται? Μαρκα? Χωριτικοτητα? (Γιατί υποπτεύομαι ότι θα είναι sundisk)?? :rolleyes:

 

Το αυτό υποπτεύομαι κι εγώ.

Κι εμένα έχουν χαλάσει 2 κάρτες της ίδιας εταιρίας, και οι 2, 32 gb και αργότερα έμαθα ότι είχε προκύψει προβληματική παρτίδα απο το εργοστάσιο! :rolleyes:

 

Από τότε που πήρα samsung ησύχασα

 

Πριν επιλέξω κάρτα μνήμης είχα ενημερωθεί για τα προβλήματα με τις sundisk και ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν ήταν sundisk!

Η μία ήταν η samsung pro class 10 64 GB (θεωρητικά η κορυφαία, μάλιστ αόταν την επέστρεψα στο ατάστημα και μου την άλλαξαν μου είπαν ότι πρώτη φορά τους επιστρέφουν τέτοια κάρτα!) και η άλλη μια transcend class 10 16 GB. Το μόνο κοινό τους ήταν η ταχύτητα (class 10)...

Το θέμα μου τώρα είναι ότι έχω το κινητό χωρίς κάρτα μνήμης και με τα 9 κάτι GB που μένουν ελεύθερα δεν είμαι και για πολά πράγματα.

Τι να κάνω? Να το στείλω για service? Το κινητό μου ευτυχώς από την αρχή δεν είχε προβλήματα υπερθέρμανσης για να πεις ότι τις καίει...

Τι άλλο μπορεί να φταίει???

 

Έχει μαλιάσει η γλώσσα μου να το επαναλαμβάνω.

Δε φταίει καμία sandisk.

Λόγω ότι έχει τις περισσότερες πωλήσεις, έχει και τις περισσότερες αναφορές, όπως είναι λογικό.

Είναι θέμα συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Έχει μαλιάσει η γλώσσα μου να το επαναλαμβάνω.

Δε φταίει καμία sandisk.

Λόγω ότι έχει τις περισσότερες πωλήσεις, έχει και τις περισσότερες αναφορές, όπως είναι λογικό.

Είναι θέμα συσκευής.

 

Σε μένα προσωπικά επειδή έτυχε να πάρω 3 SanDisk 32 Gb Class 10 πέρυσι για το τηλέφωνο μου και για 2 φίλους μου, και οι 3 έβγαλαν πρόβλημα στον πρώτο μήνα! Εγώ την αντικατέστησα πάλι με SanDisk η οποία προς το παρόν δουλεύει μια χαρά και τις άλλες δύο με Transcend οι οποίες κι αυτές δεν έχουν κανένα πρόβλημα! Πιστεύω ότι υπήρχε ελαττωματική παρτίδα σίγουρα γιατί είναι δύσκολο να χαλάσουν και οι 3 μέσα σε 1-2 μήνες!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μπορεις να δωσεις ενα link να δω αυτο το φουσκωμα πως ειναι ;

 

Μου κανεις πλακα;:blink:Σιγα μην κατσω να ψαξω 415 σελιδες.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα προσωπικά επειδή έτυχε να πάρω 3 SanDisk 32 Gb Class 10 πέρυσι για το τηλέφωνο μου και για 2 φίλους μου, και οι 3 έβγαλαν πρόβλημα στον πρώτο μήνα! Εγώ την αντικατέστησα πάλι με SanDisk η οποία προς το παρόν δουλεύει μια χαρά και τις άλλες δύο με Transcend οι οποίες κι αυτές δεν έχουν κανένα πρόβλημα! Πιστεύω ότι υπήρχε ελαττωματική παρτίδα σίγουρα γιατί είναι δύσκολο να χαλάσουν και οι 3 μέσα σε 1-2 μήνες!

 

Φίλε επειδή βαριέμαι να ξαναψάξω, έχω δώσει παλιότερα λινκ με ένα θέμα που έχει συγκεντρωμένες 100άδες αναφορές που περιλαμβάνουν όλες τις μάρκες.

Το ποσοστό βλάβης αν προσέξεις είναι ανάλογο των πωλήσεων της κάθε μάρκας.

Το ότι δε συμβαίνει σε άλλες μάρκες συσκευής θα έπρεπε να προβληματίσει και όχι η μάρκα της κάρτας.

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα συσκευής.

Αρα οτι μαρκα και οτι class και αν αγορασει καποιος σιγουρα θα του καψει την καρτα?

Link to comment
Share on other sites

Αρα οτι μαρκα και οτι class και αν αγορασει καποιος σιγουρα θα του καψει την καρτα?

 

Δεν είπε κανείς κάτι τέτοιο.

Απλά από το S3 και μετά υπάρχουν πάρα πολλά περιστατικά.

Σε μένα ας πούμε δεν έχει τύχει ποτέ ενώ σε άλλους έχει τύχει πάνω από μία φορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Μετά από 3μιση μήνες λειτουργίας το τηλέφωνο παρουσίασε το γνωστό πρόβλημα με την μπαταρία...

Ενώ είναι φορτισμένο και το χρησιμοποιώ, ξαφνικά κάνει restarts και μόλις εμφανίζεται στην επανεκκίνηση το σήμα της Samsung σβήνει πάλι, μέχρι να το βάλω στο φορτιστή και να διαπιστώσω ότι η μπαταρία έχει πέσει κάτω από το 5%.

Επίσης η μπαταρία έχει φουσκώσει.

 

Τα service της Samsung ελέγχουν επιτόπου την μπαταρία σε αυτήν την περίπτωση και την αντικαθιστούν επιτόπου ή θα μου ζητήσουν να τους αφήσω τη συσκευή για να την ελέγξουν αργότερα?

 

Το ιδιο προβλημα εμφανισε και το s4 φιλου μου.θελω λοιπον να ρωτησω το εξης.μπαταρια απο note2 ταιριαζει στο s4 η θα πρεπει να παρει καινιυργια.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα εμφανισε και το s4 φιλου μου.θελω λοιπον να ρωτησω το εξης.μπαταρια απο note2 ταιριαζει στο s4 η θα πρεπει να παρει καινιυργια.

Ευχαριστω.

Όχι δεν είναι η ίδια .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στο S4 φίλου υπάρχει πρόβλημα με το 3G. Συγκεκριμένα ανοίγει συνέχεια είτε είναι ενεργοποίημενο το WiFi είτε όχι. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τσεκαρω ποια εφαρμογή μπορεί να το ενεργοποιει η αν φταίει κάτι αλλο;
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Εχει κολλησει στην οθονη κλειδωματος το widget του watchON και το βλεπω συνεχεια . Πως μπορω να το διωξω ;
Link to comment
Share on other sites

Εχει κολλησει στην οθονη κλειδωματος το widget του watchON και το βλεπω συνεχεια . Πως μπορω να το διωξω ;

 

πηγαινε στις ρυθμισεις της οθωνης κλειδωματος και απο εκει μαλλον πρεπει να το βγαλεις. για δες το λιγο

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Στο S4 φίλου υπάρχει πρόβλημα με το 3G. Συγκεκριμένα ανοίγει συνέχεια είτε είναι ενεργοποίημενο το WiFi είτε όχι. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τσεκαρω ποια εφαρμογή μπορεί να το ενεργοποιει η αν φταίει κάτι αλλο;

 

να βγαλει καποιες εφαρμογές που σχετίζονται με τα data και τις έχει βάλει προσφατα η αλλιώς εάν το κάνει χωρίς να έχει βάλει κάποια αντιστοιχει εφαρμογη να το παει στο service

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στις ρυθμισεις της οθωνης κλειδωματος και απο εκει μαλλον πρεπει να το βγαλεις. για δες το λιγο

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

να βγαλει καποιες εφαρμογές που σχετίζονται με τα data και τις έχει βάλει προσφατα η αλλιώς εάν το κάνει χωρίς να έχει βάλει κάποια αντιστοιχει εφαρμογη να το παει στο service

 

 

ΔΕΝ βγαινει μου εχει σπασει τα νευρα ...

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του WatchOn υπάρχει ρύθμιση να εξαφανιστεί από την κύρια οθόνη. Δοκίμασε το.
Θέλω να βλέπω να γράφουμε ελληνικά με τόνους , Θέλω Windows 8.1 Για το Commodore 64 μου. Η ιστορία μου είναι απλή: Oric 1, Oric Atmos, Commodore 64,Sinclair QL, Amstrad 6128.
Link to comment
Share on other sites

πω ρε μαγκες εφαγα τρελο κολλημα ! χιλια ευχαριστω και συγνωμη για το πρηξιμο ! Να ειστε καλα ! :)
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του WatchOn υπάρχει ρύθμιση να εξαφανιστεί από την κύρια οθόνη. Δοκίμασε το.

 

Περιεργο αλλα 2 φορες μου εχει τυχει να τα απενεργοποιησω και εκεινο τα ξαναβαζει παλι μονο του...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, έχω ένα πρόβλημα με το σήμα 4G και θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας. Έχω ένα GS4 με android 4.3, όταν έκανα την αναβάθμηση(πριν 2 μήνες περίπου) έκανα και format στο κινητό και το σήμα μου δουλεύε κάνονικα όπου ειχα 4G το εμφάνιζε κανονικά στο status bar. Στα μέσα Δεκεμβρίου άλλαξα προγραμμα χρήση (πήγα στο RED1) και από τότε δεν μου εμφανίζει πουθενά το σήμα 4G, να ενημερώσω ότι στα δύκτια ειναι τικαρισμένο στο αυτόματο LTE/WCDMA/GSM και εστείλα μήνυμα στην vodafone και με ενημερώσαν ότι ειναι ενεργοποιημένο το 4G. Έχετε καμία ιδέα τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, έχω ένα πρόβλημα με το σήμα 4G και θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας. Έχω ένα GS4 με android 4.3, όταν έκανα την αναβάθμηση(πριν 2 μήνες περίπου) έκανα και format στο κινητό και το σήμα μου δουλεύε κάνονικα όπου ειχα 4G το εμφάνιζε κανονικά στο status bar. Στα μέσα Δεκεμβρίου άλλαξα προγραμμα χρήση (πήγα στο RED1) και από τότε δεν μου εμφανίζει πουθενά το σήμα 4G, να ενημερώσω ότι στα δύκτια ειναι τικαρισμένο στο αυτόματο LTE/WCDMA/GSM και εστείλα μήνυμα στην vodafone και με ενημερώσαν ότι ειναι ενεργοποιημένο το 4G. Έχετε καμία ιδέα τι παίζει?

 

Ναι.

Να παρεις τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατων στη Vodafone και να το αναφερεις.

Ειναι θεμα καθαρα δικο τους(δυκτιου τους) και οχι του κινητου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, έχω ένα πρόβλημα με το σήμα 4G και θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας. Έχω ένα GS4 με android 4.3, όταν έκανα την αναβάθμηση(πριν 2 μήνες περίπου) έκανα και format στο κινητό και το σήμα μου δουλεύε κάνονικα όπου ειχα 4G το εμφάνιζε κανονικά στο status bar. Στα μέσα Δεκεμβρίου άλλαξα προγραμμα χρήση (πήγα στο RED1) και από τότε δεν μου εμφανίζει πουθενά το σήμα 4G, να ενημερώσω ότι στα δύκτια ειναι τικαρισμένο στο αυτόματο LTE/WCDMA/GSM και εστείλα μήνυμα στην vodafone και με ενημερώσαν ότι ειναι ενεργοποιημένο το 4G. Έχετε καμία ιδέα τι παίζει?

 

Μετα απο αλλαγη πακετου πρεπει να ξανα ενεργοποιησεις το 4G , το ιδιο ειχα πάθει και εγω στην cosmote μετα απο αλλαγη προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάνεις αν μπορεί το τηλ να διαβάσει σκληρο εξ δίσκο; Έστω και με κάποια εφαρμογή.
Μπορει,με τη προυποθεση να εχει ο δισκος δικη του τροφοδοσια.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...