Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαιρετε δωστε καμια ιδεα ρε παιδια γιατι δν μου παιζει βιντεακια απο ορισμενες σελιδες??

ενω κατεβασα δυο adobe εφραρμογες απο το playstore σε μερικα sites μου λεει οτι μου λειπει το flash player 10,1 και μου τα παιζει μονο mp4....καμια ιδεα???

Διάβασε το FAQ αναφέρει πως να βλεπεις σελίδες με flash .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στις ρυθμισεις /συκεσκευη/κλιση/Αποριψη κλισης /Λιστα αυτόματης αποριψης προσθετω ένα αριθμο για δοκιμη και του ζητησα να με καλεσει αλλα καλει κανονικα :(:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Τη βοήθειά σας! Ετοιμάζομαι για αγορά και είμαι ανάμεσα στο Samsung S4 και στο LG G2. Λόγω τιμής ποιό κοντά στο G2 αλλά απο διάφορα σχόλια είδα κάποια θέματα με το gps του.Παλιοι users Lg κινητων επίσης με αποτρέπουν λόγω πολύ γρήγορης πτώσης της απόδοσης της μπαταρίας τους. Οποιαδήποτε πληροφορία θα ταν χρήσιμη γιατί μιλάμε για μία ακριβή αγορά!ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Τη βοήθειά σας! Ετοιμάζομαι για αγορά και είμαι ανάμεσα στο Samsung S4 και στο LG G2. Λόγω τιμής ποιό κοντά στο G2 αλλά απο διάφορα σχόλια είδα κάποια θέματα με το gps του.Παλιοι users Lg κινητων επίσης με αποτρέπουν λόγω πολύ γρήγορης πτώσης της απόδοσης της μπαταρίας τους. Οποιαδήποτε πληροφορία θα ταν χρήσιμη γιατί μιλάμε για μία ακριβή αγορά!ευχαριστώ πολύ!

 

H επιλογή συσκευής είναι το κατάλληλο θεμα για την ερώτηση σου .:!::!:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Χρονια iphoneακιας και πρωτη μου συσκευη με android και θελω καποια βοηθεια γιατι χαθηκα στις τοσες σελιδες..

 

1. πως μεταφερω τα παιχνιδια και τις εφαρμογες στην καρτα μνημης? (ολοκληρο το προγραμμα οχι μονο το αρχειο εκτελεσης της εφαρμογης)

 

2. με το root πεφτει ο knox και χανεται η εγγυηση; σε τι θα με οφελησει το root περα απο το να περασω cooked roms?

 

αυτα γι αρχη!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Χρονια iphoneακιας και πρωτη μου συσκευη με android και θελω καποια βοηθεια γιατι χαθηκα στις τοσες σελιδες..

 

1. πως μεταφερω τα παιχνιδια και τις εφαρμογες στην καρτα μνημης? (ολοκληρο το προγραμμα οχι μονο το αρχειο εκτελεσης της εφαρμογης)

 

2. με το root πεφτει ο knox και χανεται η εγγυηση; σε τι θα με οφελησει το root περα απο το να περασω cooked roms?

 

αυτα γι αρχη!!

 

1. Ρυθμίσεις> Διαχείριση εφαρμογών> Μπαίνεις στην εφαρμογή που θέλεις και επιλέγεις "Μετακίνηση στην κάρτα SD"

 

2. Στην αρχική σελίδα του Τροποποιήσεις/Βελτιώσεις υπάρχουν οδηγοί για Root χωρίς να πέφτει ο KNOX (υποθέτω ότι είσαι στην 4.3 έτσι?). Cooked ROMs δεν μπορείς να περάσεις χωρίς να πέσει ο KNOX ακόμα και αν έχεις κάνει Root γιατί αυτό προϋποθέτει Custom Recovery το οποίο ρίχνει τον KNOX. Από κει και πέρα με το Root αποκτάς πλήρη ελευθερία στη διαχείριση της συσκευής, σβήνεις άχρηστες εφαρμογές συστήματος, παραμετροποιείς το ίδιο το σύστημα με Xposed Framework και πολλά άλλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το root στην αρχικη σελιδα ειναι μονο για 4,3? σε πιο παλια ρομ μπαινει? Αν περασω το I go primo πεφτει knox? Επισεις στις αρχικες στοκ ρομ πεφτει knox αν φλασαρω ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

1. Ρυθμίσεις> Διαχείριση εφαρμογών> Μπαίνεις στην εφαρμογή που θέλεις και επιλέγεις "Μετακίνηση στην κάρτα SD"

Το θέμα ομως ειναι οτι δεν μεταφερει ολοκληρη την εφαρμογη με τα δεδομενα της στην καρτα μνημης αλλα μονο το αρχειο εκτελεσης της εφαρμογης.

Για παραδειγμα ενα παιχνιδι πχ 1gb το real racing παταω μεταφορα και μεταφερει μονο 20-30 mb στην καρτα μνημης που ειναι το αρχειο εκτελεσης..ολα τα αλλα δεδομενα του παιχνιδιου δεν μεταφερονται με αποτελεσμα με 5-6 μεγαλα παιχνιδια να εχει γεμισει η μνημη του κινητου!!

 

Μονο με root μπορω να μεταφερω ολοκληρα τα παιχνιδια στην καρτα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η πληρωμή λογαριασμών μέσω του κινητού είναι ασφαλής;

Όσο ασφαλής είναι και μέσω pc .

edit: είμαστε of topic .

 

 

@THEO_LEGEND

Ναι χρειαζεται root .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλσπέρα.

Δυστυχώς ξαφνικά το κινητό μου κάνει συνέχεια restart στην πρώτη boot screen εκεί που γράφει samsung galaxy s4

για 2 δευτερόλεπτα ξανα bootαρι και ξανά το ίδιο .

ακόμα και με volume up + home + power τίποτα !!

έβγαλα μπαταρία , άλλαξα μπαταρία , τίποτα.

σαν να έχει χάσει το λογισμικό του.

καμιά ιδέα . :(

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλσπέρα.

Δυστυχώς ξαφνικά το κινητό μου κάνει συνέχεια restart στην πρώτη boot screen εκεί που γράφει samsung galaxy s4

για 2 δευτερόλεπτα ξανα bootαρι και ξανά το ίδιο .

ακόμα και με volume up + home + power τίποτα !!

έβγαλα μπαταρία , άλλαξα μπαταρία , τίποτα.

σαν να έχει χάσει το λογισμικό του.

καμιά ιδέα . :(

Κοιτα,αν μπαινει σε download mode μπορεις να δοκιμασεις να του ξαναπερασεις την ρομ (επειδη ειπες οτι δεν μπαινει σε recovery,ωστε να κανεις hard reset).Διαφορετικα,αν ΔΕΝ το εχεις <πειραξει>,κατευθειαν για σμαρτεκ.
Link to comment
Share on other sites

samsung s4 download mode μπορεις να δοκιμασεις να του ξαναπερασεις την ρομ (επειδη ειπες οτι δεν μπαινει σε recovery,ωστε να κανεις hard reset).Διαφορετικα,αν ΔΕΝ το εχεις <πειραξει>,κατευθειαν για σμαρτεκ.

 

samsung s4 download mode

 

δυστυχώς :(

την πάτησα έχω το 9500 ..

αλλά έτσι ξαφνικά ????

το έχω 8 μήνες και δεν είχα κανένα πρόβλημα .

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

samsung s4 download mode

 

δυστυχώς :(

την πάτησα έχω το 9500 ..

αλλά έτσι ξαφνικά ????

το έχω 8 μήνες και δεν είχα κανένα πρόβλημα .

Δεν μπορεσα ομως να καταλαβω απο τα γραφομενα σου αν μπαινεις σε download mode και εαν το εχεις πειραξει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεσα ομως να καταλαβω απο τα γραφομενα σου αν μπαινεις σε download mode και εαν το εχεις πειραξει.

δεν το εχω πειράξει καθόλου.

για download mode όταν το κάνω μου βγάζει για 2 δευτερόλεπτα το ανθρωπάκι του android και μέτα πάλι κανει restart συνέχεια.

Ενώ μου γράφει αν κάνω manual reset με το volume down οτι έχω critical os problem αν πατήσω τώρα για download ios πάλι κάνει

restart αν πατήσω συνέχεια ξαναρχίζει τα restarts.

και όλο αυτό εντελώς ξαφνικά.!!

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω πειράξει καθόλου.

για download mode όταν το κάνω μου βγάζει για 2 δευτερόλεπτα το ανθρωπάκι του android και μέτα πάλι κανει restart συνέχεια.

Ενώ μου γράφει αν κάνω manual reset με το volume down οτι έχω critical os problem αν πατήσω τώρα για download ios πάλι κάνει

restart αν πατήσω συνέχεια ξαναρχίζει τα restarts.

και όλο αυτό εντελώς ξαφνικά.!!

Σβηστο και βαλτο να φορτισει πληρως και ξαναδοκιμασε (ριξε μια ματια και στην μπαταρια μηπως βλεπεις τιποτα περιεργο και ενημερωσε μας αν εγινε κατι). Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Εχεις μπλεξει!!!Σβηστο και βαλτο να φορτισει πληρως και ξαναδοκιμασε (ενημερωσε μας αν εγινε κατι).

 

δεν μένει σβηστό .

αν βάλω την μπαταρία ξεκινά τα reboot.

αν βάλω τον φορτηστή πάλι τα ίδια.

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

δεν μένει σβηστό .

αν βάλω την μπαταρία ξεκινά τα reboot.

αν βάλω τον φορτηστή πάλι τα ίδια.

Αν βγαλεις την μπαταρια και την ξαναβαλεις χωρις να πειραξεις τιποτα σου κανει restart?? :blink: ελα στα πμ να μην γεμιζουμε το νημα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παρατηρώ κάτι στην οθόνη του S4 και δεν ξέρω αν πρέπει να ανησυχώ. Παρατηρώ σαν μια πρασινίλα στην κάτω δεξιά μεριά της οθόνης και όσο πάει προς τα πάνω να γίνεται μαύρη. Αυτό φαίνεται πολύ έντονο στον google chrome όταν πατάς για νέα καρτέλα που είναι μαύρο το φόντο, αλλά και σε φωτογραφίες να βλέπεις μια πρασινίλα. Από τον chrome μπήκα σε ένα website με φόντα τα άνοιξα αλλά ήταν κομπλέ πχ σε μαυρο η ασπρο!!!

 

Έχω μια φωτογραφία να δείτε τι λέω. Επίσης αυτό στον chrome φεύγει όταν βάζω τέρμα την φωτεινότητα. Αλλά και πάλι κάνει σαν μια απόχρωση.

 

Πιστεύω να έγινα κατανοητός αλλιώς πείτε μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παρατηρώ κάτι στην οθόνη του S4 και δεν ξέρω αν πρέπει να ανησυχώ. Παρατηρώ σαν μια πρασινίλα στην κάτω δεξιά μεριά της οθόνης και όσο πάει προς τα πάνω να γίνεται μαύρη. Αυτό φαίνεται πολύ έντονο στον google chrome όταν πατάς για νέα καρτέλα που είναι μαύρο το φόντο, αλλά και σε φωτογραφίες να βλέπεις μια πρασινίλα. Από τον chrome μπήκα σε ένα website με φόντα τα άνοιξα αλλά ήταν κομπλέ πχ σε μαυρο η ασπρο!!!

 

Έχω μια φωτογραφία να δείτε τι λέω. Επίσης αυτό στον chrome φεύγει όταν βάζω τέρμα την φωτεινότητα. Αλλά και πάλι κάνει σαν μια απόχρωση.

 

Πιστεύω να έγινα κατανοητός αλλιώς πείτε μου

 

Πατα στον dialer *#0*# και στην οθόνη πού θα σου εμφανίσει πάτα κατω δεξιά που λέει black.

Η οθόνη θα γίνει μαύρη. Δες αν σου κάνει τις πρασινιλες που λες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παρατηρώ κάτι στην οθόνη του S4 και δεν ξέρω αν πρέπει να ανησυχώ. Παρατηρώ σαν μια πρασινίλα στην κάτω δεξιά μεριά της οθόνης και όσο πάει προς τα πάνω να γίνεται μαύρη. Αυτό φαίνεται πολύ έντονο στον google chrome όταν πατάς για νέα καρτέλα που είναι μαύρο το φόντο, αλλά και σε φωτογραφίες να βλέπεις μια πρασινίλα. Από τον chrome μπήκα σε ένα website με φόντα τα άνοιξα αλλά ήταν κομπλέ πχ σε μαυρο η ασπρο!!!

 

Έχω μια φωτογραφία να δείτε τι λέω. Επίσης αυτό στον chrome φεύγει όταν βάζω τέρμα την φωτεινότητα. Αλλά και πάλι κάνει σαν μια απόχρωση.

 

Πιστεύω να έγινα κατανοητός αλλιώς πείτε μου

 

Κατέβασε από το μάρκετ το backlight bleed test. Μπορείς να επιλέξεις διάφορους χρωματισμούς background και να ρυθμίσεις φωτεινότητα με τα +/- του ήχου. Θα μπορεσεις έτσι νΑ δεις τι ακριβώς συμβαίνει και αν σου αλλοιώνει κιόλας κάποιο χρώμα στο σημείο εκείνο.

Δες και πες μας.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα σε όλους...έχω το s4 μία εβδομάδα και έχω ένα θέμα με το σημα....πριν είχα s3 mini που είχε κανονική sim οπότε πήγα στην vodafone μου έκοψαν την κάρτα και την έβαλα στο κινητό.παρατηρώ όμως ότι στα ίδια σημεία πού ήμουν με το s3 mini τώρα με το s4 έχω πολύ λιγότερο σημα...προχθές στο μαγαζί ενός φίλου πήγα να κάνω μία κλήση και μου έβγαλε κάτι με "μη εγγεγραμμένη υπηρεσία"(αν θυμάμαι καλά) και δεν έκανε καθόλου κλήση....μήπως υπάρχει πρόβλημα με ότι "δεν" πήρα καινούρια micro sim αλλά εκοψα την παλιά(είναι ενός έτους από περσινή ανανέωση συμβολαίου).συγνώμη αν κούρασα...ευχαριστώ προκαταβολικά...όποιος είχε ανάλογο πρόβλημα ας βοηθήσει.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλσπέρα.

Δυστυχώς ξαφνικά το κινητό μου κάνει συνέχεια restart στην πρώτη boot screen εκεί που γράφει samsung galaxy s4

για 2 δευτερόλεπτα ξανα bootαρι και ξανά το ίδιο .

ακόμα και με volume up + home + power τίποτα !!

έβγαλα μπαταρία , άλλαξα μπαταρία , τίποτα.

σαν να έχει χάσει το λογισμικό του.

καμιά ιδέα . :(

 

η λύση δόθηκε. ;)

ευτυχώς !!!!

είδα σε ενα βίντεο youtube κάποιον που είχε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με μένα.

και πιο ήταν το πρόβλημα ??????

το power button !!!

κατάφερα και το άνοιξα χτύπώντας το ελαφρά συνέχεια.

αλλά μάλλον παω για αλλαγή button .

τώρα φοβάμε να το σβήσω πάλι :O

ευxαριστώ τους φίλους που με βοηθήσαν off.

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

@ geotrvs:

Μάλλον πάρε από τον παροχο σου μια micro sim με 5€ να εισαι ησυχος, κατι πρεπει να συμβαινει με αυτην που εκοψες. Αλλιως κανε μερικες δοκιμες ακομα, και δες στο internet που υπαρχουν οδηγοι για κοψιμο, αν στην εχουν κοψει καλα.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...πήρα το GT-I9505 απο την κινητομανια...εχει 4.2.2 και οταν πηγα να κανω update λέει ότι ειναι ενημερωμένο...δεν μου βγάζει την 4.3...Επίσης το kies λέει οτι η συσκευή μου δεν υποστηρίζετε για αναβάθμιση απο το Kies...τι να κάνω?στην παρενθεση στο kies δίπλα στο firmware γραφει (BTU)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...