Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@petros46

 

Πέταξε το clean Master και όλες τις άχρηστες εφαρμογές όπως task killers και οτι αλλο έχεις που δήθεν βελτιώνει την συσκευή.

Μετά δες ποιες εφαρμογές δεν σου χρειάζονται, ξέρεις αυτές που μπορεί να μην χρησιμοποιησεις πότε η εστω μια φορά τον χρόνο.

Κάνε μια επανεκκίνηση και δες ξανά μετά απο ώρες στο πόσο σου δουλεύει.

Εμένα με αυτό το στήσιμο και μετά απο 3-4 μέρες χωρίς να το κλείσω κυμαίνεται απο 1320-1400/1870.

Μέσα σ αυτά υπάρχει και η inactive ram που ειναι έτοιμη για χρήση αν το συστημα απαιτήσει περισσότερη ram δηλαδή η πραγματική που φαίνεται στο Ρυθμίσεις/διαχειριστής εφαρμογών/σε εκτέλεση ειναι 1,2 σε χρήση και 670 ελεύθερα όπου ελεύθερα=free+inactive ram

Ευχαριστώ

Θα διαγράψω μερικές ''άχρηστες εφαρμογές''

σε κάθε περίπτωση όμως έχουμε κάποια πρόταση για εφαρμογή που να κλείνει τις άλλες αυτόματα όταν κλειδώνει η οθόνη?

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ

Θα διαγράψω μερικές ''άχρηστες εφαρμογές''

σε κάθε περίπτωση όμως έχουμε κάποια πρόταση για εφαρμογή που να κλείνει τις άλλες αυτόματα όταν κλειδώνει η οθόνη?

 

Μην το κανεις αυτο.Θα σου κλεινει τα παντα και δεν υπαρχει λογος.Το s4 εχει 2 gb ram και αν βγαλεις αυτες που δεν χρησιμοποιεις και τρεχουν ανεξέλεγκτα, δεν θα εχεις κανενα απολυτως προβλημα και οι εφαρμογες που θελεις θα ειναι πάντα σε ετοιμοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την όχληση παιδιά αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να το βρώ..

Πως επεξεργαζόμαστε τις επαφές και τα μηνύματα μέσω KIES3;

Την προηγούμενη φορά που το είχα συνδέσει με υπολογιστή είχε

κανονικά επιλογή να επεξεργαστώ τα πάντα, τώρα μόνο αρχεία...

Παρακαλώ βοηθήστε, είναι αδύνατη η επεξεργασία όλων

των επαφών με το χέρι μία μία...!

Ακόμη μια ερώτηση.

Υπάρχει δυνατότητα να χτυπάει το ξυπνητήρι με το κινητό

απενεργοποιημένο, έστω και με αγορά εφαρμογής..;

Edited by gel7
Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δε τα κανεις μεσω gmail απο το pc σου?

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την όχληση παιδιά αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να το βρώ..

Πως επεξεργαζόμαστε τις επαφές και τα μηνύματα μέσω KIES3;

Την προηγούμενη φορά που το είχα συνδέσει με υπολογιστή είχε

κανονικά επιλογή να επεξεργαστώ τα πάντα, τώρα μόνο αρχεία...

Παρακαλώ βοηθήστε, είναι αδύνατη η επεξεργασία όλων

των επαφών με το χέρι μία μία...!

Ακόμη μια ερώτηση.

Υπάρχει δυνατότητα να χτυπάει το ξυπνητήρι με το κινητό

απενεργοποιημένο, έστω και με αγορά εφαρμογής..;

 

Δυστυχώς τόσα χρόνια κανείς εδώ δεν χρησιμοποιεί το kies για τέτοιες δουλειές. Γι αυτό δεν απαντά κανείς. Δεν γνωρίζουμε.

Όλοι μας έχουμε τις επαφές στο Gmail και αν χρειαστούμε επεξεργασία το κάνουμε στο pc ανοίγοντας το Gmail στον browser.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την όχληση παιδιά αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να το βρώ..

Πως επεξεργαζόμαστε τις επαφές και τα μηνύματα μέσω KIES3;

Την προηγούμενη φορά που το είχα συνδέσει με υπολογιστή είχε

κανονικά επιλογή να επεξεργαστώ τα πάντα, τώρα μόνο αρχεία...

Παρακαλώ βοηθήστε, είναι αδύνατη η επεξεργασία όλων

των επαφών με το χέρι μία μία...!

Ακόμη μια ερώτηση.

Υπάρχει δυνατότητα να χτυπάει το ξυπνητήρι με το κινητό

απενεργοποιημένο, έστω και με αγορά εφαρμογής..;

Για το samsung galaxy s4 νομιζω πρεπει να εγκαταστησεις το σκετο samsung kies και οχι το samsung kies 3 γιατι αυτο δεν βλεπει καθολου το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Για το samsung galaxy s4 νομιζω πρεπει να εγκαταστησεις το σκετο samsung kies και οχι το samsung kies 3 γιατι αυτο δεν βλεπει καθολου το κινητο.

 

Όχι δεν ισχύει αυτό. Το Kies ισχύει για όλα τα Galaxy μοντέλα. Το Kies 3 βγήκε για τα μοντέλα που πήραν την 4.3 και μόνο από αυτήν την έκδοση αναγνωρίζονται. Το Kies 4.2.x είναι για τα μοντέλα που φοράνε 4.2.2 και κάτω. Το πρόβλημα με την διαχείριση των επαφών στο Kies 3 είναι γνωστό και η Samsung είχε πει ότι θα διορθωθεί με update. Από κει και πέρα δεν ξέρω τι έγινε γιατί δεν το χρησιμοποιώ και δεν το χρησιμοποιούσα ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Πω, πω!! Μόνο στην ιδέα να χρησιμοποιήσω το kies, κάτι παθαίνω..ασχοληθείτε με κάτι άλλο, δεν υπάρχει πιο άχρηστο πρόγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τη παρεα του S4. Ειμαι κατοχος ενος iphone 4s και πηρα την αποφαση να αλλαξω στρατοπεδο και να παρω ενα android τηλ. Μιας και εχω ταμπλετα android και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Ειμαι μεταξυ s4, z1 και note 3. Καταληγω στο s4 κυριως λογω μεγεθους μιας και τα αλλα 2 ειναι αρκετα μεγαλα για κινητα. Βεβαια ξερω πως το s4 υπολοιπεται των αλλων στα χαρακτηριστικα. Ποια ειναι η γνωμη σας; Να παω για το s4 η θα το μετανιωσω;
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τη παρεα του S4. Ειμαι κατοχος ενος iphone 4s και πηρα την αποφαση να αλλαξω στρατοπεδο και να παρω ενα android τηλ. Μιας και εχω ταμπλετα android και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Ειμαι μεταξυ s4, z1 και note 3. Καταληγω στο s4 κυριως λογω μεγεθους μιας και τα αλλα 2 ειναι αρκετα μεγαλα για κινητα. Βεβαια ξερω πως το s4 υπολοιπεται των αλλων στα χαρακτηριστικα. Ποια ειναι η γνωμη σας; Να παω για το s4 η θα το μετανιωσω;

 

 

απο s4 mini εχω και εγω εδω και λιγο καιρο το s4 και μπορω να πω οτι το τηλ ειναι πολυ γρηγορο χωρις καθολου lag,εμενα βεβαια μου αρεσει και σαν εμφανιση πιο πολυ απο οποιδηποτε αλλο τηλ:)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τη παρεα του S4. Ειμαι κατοχος ενος iphone 4s και πηρα την αποφαση να αλλαξω στρατοπεδο και να παρω ενα android τηλ. Μιας και εχω ταμπλετα android και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Ειμαι μεταξυ s4, z1 και note 3. Καταληγω στο s4 κυριως λογω μεγεθους μιας και τα αλλα 2 ειναι αρκετα μεγαλα για κινητα. Βεβαια ξερω πως το s4 υπολοιπεται των αλλων στα χαρακτηριστικα. Ποια ειναι η γνωμη σας; Να παω για το s4 η θα το μετανιωσω;

 

Αφού έχεις ταμπλέτα, ο συνδυασμός με το s4 είναι η καλύτερη επιλογή ;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ισχύει αυτό. Το Kies ισχύει για όλα τα Galaxy μοντέλα. Το Kies 3 βγήκε για τα μοντέλα που πήραν την 4.3 και μόνο από αυτήν την έκδοση αναγνωρίζονται. Το Kies 4.2.x είναι για τα μοντέλα που φοράνε 4.2.2 και κάτω. Το πρόβλημα με την διαχείριση των επαφών στο Kies 3 είναι γνωστό και η Samsung είχε πει ότι θα διορθωθεί με update. Από κει και πέρα δεν ξέρω τι έγινε γιατί δεν το χρησιμοποιώ και δεν το χρησιμοποιούσα ποτέ...

Κι ομως σε εμενα με το s4 που ειχα πανω την 4.3 το kies3 ΔΕΝ ΤΟ ΕΒΛΕΠΕ ΚΑΝ ενω με το που το εκανε πληρης απεγκατασταση και του περασα το σκετο samsung kies το ειδε αμεσως.

 

Τωρα δεν ξερω αν συμβαινει το ιδιο και στον φιλο αλλα αν προσεξεις εδω.

http://www.samsung.com/gr/support/usefulsoftware/KIES/JSP#versionInfo

http://s29.postimg.org/ebgxj22tj/image.jpg

 

Με αυτο εγω βλεπω οτι για το kies3 λεει οτι προτεινετε σε για το note3.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τη παρεα του S4. Ειμαι κατοχος ενος iphone 4s και πηρα την αποφαση να αλλαξω στρατοπεδο και να παρω ενα android τηλ. Μιας και εχω ταμπλετα android και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Ειμαι μεταξυ s4, z1 και note 3. Καταληγω στο s4 κυριως λογω μεγεθους μιας και τα αλλα 2 ειναι αρκετα μεγαλα για κινητα. Βεβαια ξερω πως το s4 υπολοιπεται των αλλων στα χαρακτηριστικα. Ποια ειναι η γνωμη σας; Να παω για το s4 η θα το μετανιωσω;

 

Καλύτερα να ρωτήσεις στο κατάλληλο θεμα ώστε να μην γεμίζουμε το παρών topic με off topic μηνύματα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Kαλή Χρονία.Θα ήθελα μια βοήθεια.Έχω αγοράσει έναν αντάπτορα απο miniusb σε usb πως μπορώ να το συνδέσω με το s4 και να μπορώ να συνδεθώ με usb πληκτρολόγιο η στικάκι.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Kαλή Χρονία.Θα ήθελα μια βοήθεια.Έχω αγοράσει έναν αντάπτορα απο miniusb σε usb πως μπορώ να το συνδέσω με το s4 και να μπορώ να συνδεθώ με usb πληκτρολόγιο η στικάκι.Ευχαριστώ

Χρειάζεσαι Micro USB OTG Cable ,δες πως γίνεται εδώ https://www.youtube.com/watch?v=I921MPIYRj8

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως σε εμενα με το s4 που ειχα πανω την 4.3 το kies3 ΔΕΝ ΤΟ ΕΒΛΕΠΕ ΚΑΝ ενω με το που το εκανε πληρης απεγκατασταση και του περασα το σκετο samsung kies το ειδε αμεσως.

 

Τωρα δεν ξερω αν συμβαινει το ιδιο και στον φιλο αλλα αν προσεξεις εδω.

http://www.samsung.com/gr/support/usefulsoftware/KIES/JSP#versionInfo

http://s29.postimg.org/ebgxj22tj/image.jpg

 

Με αυτο εγω βλεπω οτι για το kies3 λεει οτι προτεινετε σε για το note3.

 

Φίλε μου μόλις πριν 1 λεπτό σύνδεσα το S4 μου με το Kies 3 και συνδέεται μιά χαρά και πολύ γρήγορα. Μήπως να ξαναπερνούσες μία τους drivers και να ξαναδοκίμαζες;

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω εγω το ειχα κανει πληρες απεγκατασταση με το προγραμμα "your uninstaller" που σβηνει ακομα και τις registry values και εγκατεστησα απο το μηδεν το kiss 3 χωρις καποιο αποτελεσμα.

Ενω οταν εγκατεστησα το kiss το ειδε αμεσως το κινητο.

 

Εισαι απολυτα σιγουρος οτι εχεις εγκαταστησει το kiss3 και οχι το απλο?

 

Και στη φωτο απο το επισημο site της samsung βλεπεις τι λεει?

 

Οτι το kiss3 ειναι για κινητα απο note3 και πανω

και το σκετο kiss ειναι για το samsung galaxy s4 αρα μαλλον εσυ ειχες εγκαταστησει ηδη το σκετο kiss και μετα απο πανω εγκατεστησες το kiss3 για αυτο ισως και σου ειδε το s4 το kiss3 γιατι ειχε τους drivers απο το σκετο kiss.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω εγω το ειχα κανει πληρες απεγκατασταση με το προγραμμα "your uninstaller" που σβηνει ακομα και τις registry values και εγκατεστησα απο το μηδεν το kiss 3 χωρις καποιο αποτελεσμα.

Ενω οταν εγκατεστησα το kiss το ειδε αμεσως το κινητο.

 

Εισαι απολυτα σιγουρος οτι εχεις εγκαταστησει το kiss3 και οχι το απλο?

 

Και στη φωτο απο το επισημο site της samsung βλεπεις τι λεει?

 

Οτι το kiss3 ειναι για κινητα απο note3 και πανω

και το σκετο kiss ειναι για το samsung galaxy s4 αρα μαλλον εσυ ειχες εγκαταστησει ηδη το σκετο kiss και μετα απο πανω εγκατεστησες το kiss3 για αυτο ισως και σου ειδε το s4 το kiss3 γιατι ειχε τους drivers απο το σκετο kiss.

 

Εγώ είχα το s4 mini και το απλό kies μόλις πήρα το s4 μου ζήτησε να κατεβάσω το Kies 3 γιατί δεν μπορούσε να συνδεθεί με το απλό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι να σας πω.

Στο επισημο samsung site παντως αλλα λεει και αυτο το αποδυκνιω με τη φωτο που παραθεσα ποιο πανω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το κινητό. Πριν 2-3 μέρες, και μερικές ώρες αφού είχε μια εντελώς ήπια πτώση πάνω σε παχύ χαλί, το τηλέφωνο έπαψε να πιάνει ασύρματο δίκτυο. Για να πιάσω 2-3 γραμμές σήμα στο Wifi πρέπει να στέκομαι κυριολεκτικά δίπλα στο ρούτερ. Καθότι δεν έχει εγγύηση, το άνοιξα, έλεγξα επαφές και κεραία wifi, δείχνουν οκ. Γνωρίζει κανείς αν τίθεται θέμα λογισμικού ή κάποιου άλλου υλικού; Θα με ενδιέφερε οποιαδήποτε γνώμη πριν το πάω για service, φοβάμαι χωρίς εγγύηση μήπως με γδύσουνε..

 

Ενημερωτικά, έκανα επαναφορά σε εργοστασιακές, κ' δοκίμασα τη συμπεριφορά στα wifi δίκτυα και άλλων συσκευών, που δουλεύουν οκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το κινητό. Πριν 2-3 μέρες, και μερικές ώρες αφού είχε μια εντελώς ήπια πτώση πάνω σε παχύ χαλί, το τηλέφωνο έπαψε να πιάνει ασύρματο δίκτυο. Για να πιάσω 2-3 γραμμές σήμα στο Wifi πρέπει να στέκομαι κυριολεκτικά δίπλα στο ρούτερ. Καθότι δεν έχει εγγύηση, το άνοιξα, έλεγξα επαφές και κεραία wifi, δείχνουν οκ. Γνωρίζει κανείς αν τίθεται θέμα λογισμικού ή κάποιου άλλου υλικού; Θα με ενδιέφερε οποιαδήποτε γνώμη πριν το πάω για service, φοβάμαι χωρίς εγγύηση μήπως με γδύσουνε..

 

Ενημερωτικά, έκανα επαναφορά σε εργοστασιακές, κ' δοκίμασα τη συμπεριφορά στα wifi δίκτυα και άλλων συσκευών, που δουλεύουν οκ.

 

Δεν πείραξες καθόλου τίποτα ρυθμίσεις στο ρούτερ, έτσι? ...μάλλον για service σε βλέπω.

 

Ερώτηση:

Γνωρίζει κάνεις γιατί από chrome συγκεκριμένα στο gazzeta.gr μου ανοίγει μόνο του τον mx player? συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Το S4 δουλεύει με το kies3. Μπορεί να λέει στο απλό kies ότι είναι για το S4 αλλά μετά την αναβάθμιση σε 4.3 σε πάει στο Kies3. Εξάλου στο Kies3 λέει ότι συνεργάζεται με τα smartphone και το S4 είναι smartphone.
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες, κάτι παίζει με το s4 μου. Είναι η δεύτερη κάρτα μνήμης που μου χαλάει!!!

Μια 64gb samsung (ευτυχώς μου την αλλάξανε από εκεί που την είχα πάρει) και τώρα μια 16άρα verbatim (δεν έχω την απόδειξη).

Στα καλά του καθουμένου σταματάει να την βλέπει και ούτε μπορώ να την μορφοποιήσω... Τί παίζει???:(

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι να σας πω.

Στο επισημο samsung site παντως αλλα λεει και αυτο το αποδυκνιω με τη φωτο που παραθεσα ποιο πανω.

 

κ εγώ σύμφωνα με το site είχα κατεβάσει το kies κ με το που το σύνδεσα μου έβγαλε μηνυματάκι να κατεβάσω το kies3 ή νεότερη έκδοση δεν θυμάμαι τι ακριβώς... άρα αυτό περί drivers που έλεγες νωρίτερα δεν ισχύει.. δεν πρόλαβε να κατεβάσει drivers, κατευθείαν μου έγραψε ότι δεν είναι συμβατό..

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Smartphone πλεον ειναι σχεδον ολα οποτε.....

 

Επειδη πολυ το ζαλισαμε εγω απλα αναφερω οτι ΛΕΕΙ ΣΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ SAMSUNG SITE για το kies και τιποτα παραπανω.

 

Οποιος πιστευει οτι λεω αερολογιες ή οτι να 'ναι ας διαβασει το λινκ ή τη φωτο που ποσταρα ποιο παλιοτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...