Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, minast said:

Ναι, τo 4G αναμένεται να είναι καλύτερο από πριν, με τη χρήση νέας παθητικής και ενεργής υποδομής και DSS.

Θα ειναι καλυτερο μονο στα μερη που εχουν 5g;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1480

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

Πολλά προβλήματα ακούω από γνωστούς πάλι για το δίκτυο. Παίρνεις χτυπάει μια φορά πέφτει η γραμμή, άλλες φορές δεν ακούγεται ο ήχος κλήσης όταν χτυπάει και όταν το σηκώσει ο άλλος δεν ακούγεται τίποτα. Ξανά παίρνεις και δουλεύει κανονικά 

 

Εχθές για 5 λεπτά δεν έμπαινε ίντερνετ σε 3 κινητά στην παρέα. Τι θα γίνει με αυτό το χάλι δεν ξέρω. 

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Λιβαδεια

Σε εξωτερικο χώροhttps://i.imgur.com/glZiNlC.jpg

29 minutes ago, doganos said:

Πολλά προβλήματα ακούω από γνωστούς πάλι για το δίκτυο. Παίρνεις χτυπάει μια φορά πέφτει η γραμμή, άλλες φορές δεν ακούγεται ο ήχος κλήσης όταν χτυπάει και όταν το σηκώσει ο άλλος δεν ακούγεται τίποτα. Ξανά παίρνεις και δουλεύει κανονικά 

 

Εχθές για 5 λεπτά δεν έμπαινε ίντερνετ σε 3 κινητά στην παρέα. Τι θα γίνει με αυτό το χάλι δεν ξέρω. 

Εγω καλου κακου εχω και μια καρτουλα της μπλε γιατι οντως τελευταια το χει παρακανει η cosmote.

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, doganos said:

Πολλά προβλήματα ακούω από γνωστούς πάλι για το δίκτυο. Παίρνεις χτυπάει μια φορά πέφτει η γραμμή, άλλες φορές δεν ακούγεται ο ήχος κλήσης όταν χτυπάει και όταν το σηκώσει ο άλλος δεν ακούγεται τίποτα. Ξανά παίρνεις και δουλεύει κανονικά 

 

Εχθές για 5 λεπτά δεν έμπαινε ίντερνετ σε 3 κινητά στην παρέα. Τι θα γίνει με αυτό το χάλι δεν ξέρω. 

Dual mode Ericsson να τελειώσει η υπόθεση.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, doganos said:

Πολλά προβλήματα ακούω από γνωστούς πάλι για το δίκτυο. Παίρνεις χτυπάει μια φορά πέφτει η γραμμή, άλλες φορές δεν ακούγεται ο ήχος κλήσης όταν χτυπάει και όταν το σηκώσει ο άλλος δεν ακούγεται τίποτα. Ξανά παίρνεις και δουλεύει κανονικά 

 

Εχθές για 5 λεπτά δεν έμπαινε ίντερνετ σε 3 κινητά στην παρέα. Τι θα γίνει με αυτό το χάλι δεν ξέρω. 

πραγματικά έχει κουράσει πια, μπορεί να παρουσιάσει πρόβλημα και κατά την διάρκεια της κλήσης. η μόνη λύση είναι να ξανακαλέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Λιμάνι Βόλου από micro cell!!!

Screenshot_2021-08-30-19-24-43-709_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, empeiros said:

Θα ειναι καλυτερο μονο στα μερη που εχουν 5g;

Εν γένει όπου καταργούν το 3G, ταυτόχρονα βελτιώνουν το 4G και βάζουν υποδομή για 5G.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, minast said:

Εν γένει όπου καταργούν το 3G, ταυτόχρονα βελτιώνουν το 4G και βάζουν υποδομή για 5G.

 Ρωταω γιατι στο χωριο μου 5g δε νομιζω νζ μπει τουλαχιστον πριν απο μια πενταετια

Εχει ομως 4g που δεν πιανει καλα και ελπιζω να βελτιωθει χωρις το 3g

Link to comment
Share on other sites

 Μήπως αυτά τα μικροπροβληματα στα δεδομένα και στις κλήσεις, έχουν σχέση με την αναβάθμιση του 5g και την κατάργηση 3g σε ορισμένες περιοχές? Θα μπορούσε!

Εγω παντως είχα κάποια προβλήματα τέτοια μικρά και τώρα βλέπω κεραία 5g σε κάποιες περιοχές.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και τώρα δεν μπαίνει ίντερνετ. Βάζεις πτήση και βγάζεις, μπαίνει και μια έχεις κάτι για λίγα δευτερόλεπτα δεν έχεις. Μετά το ίδιο.

 

5g επίσης σέρνεται. Από 0 σε 150mbps και ξανά 0. Χωρίς να τελειώσει το τεστ εννοείται. Σελίδες εκεί που πατάς και μπαίνουν κανονικά, ξαφνικά δεν μπαίνει. Περιμένεις 10 δευτερόλεπτα και δουλεύει πάλι..

 

Έλεος πια...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, doganos said:

Ακόμα και τώρα δεν μπαίνει ίντερνετ. Βάζεις πτήση και βγάζεις, μπαίνει και μια έχεις κάτι για λίγα δευτερόλεπτα δεν έχεις. Μετά το ίδιο.

 

5g επίσης σέρνεται. Από 0 σε 150mbps και ξανά 0. Χωρίς να τελειώσει το τεστ εννοείται. Σελίδες εκεί που πατάς και μπαίνουν κανονικά, ξαφνικά δεν μπαίνει. Περιμένεις 10 δευτερόλεπτα και δουλεύει πάλι..

 

Έλεος πια...

Σέρρες όλα καλά , κανένα θέμα 

σε εσωτερικό χώρο 500 μέτρα από την κεραία 

https://www.speedtest.net/my-result/i/4744717997

Link to comment
Share on other sites

Ούτε Πήλιο κανένα θέμα. 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω τηλεφωνο, και μου ερχεται μηνυμα οτι με πηραν τηλ. Παιρνω απο το σπιτι μου, για τεστ και ενω χτυπαει απο το σταθεροστο κινητο δεν χτυπαει και μολις το κλεινω ερχεται μηνυμα. 

ΕΛΕΟΣ

 

ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΜΕ την κ@λ@εταιρεια.... καθε μερα γινεται κ χειροτερη! 

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, doganos said:

Περιμενω τηλεφωνο, και μου ερχεται μηνυμα οτι με πηραν τηλ. Παιρνω απο το σπιτι μου, για τεστ και ενω χτυπαει απο το σταθεροστο κινητο δεν χτυπαει και μολις το κλεινω ερχεται μηνυμα. 

ΕΛΕΟΣ

 

ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΜΕ την κ@λ@εταιρεια.... καθε μερα γινεται κ χειροτερη! 

Περίεργο. Μήπως να πάρεις την εξυπηρέτηση να κοιτάξουν τη γραμμή σου;

Θα πρότεινα να μπεις μόνο σε 3g να δεις αν έχει να κάνει κάτι με IMS. Ο IMS της Cosmote δεν είναι και ο καλύτερος, δυστυχώς.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, doganos said:

Περιμενω τηλεφωνο, και μου ερχεται μηνυμα οτι με πηραν τηλ. Παιρνω απο το σπιτι μου, για τεστ και ενω χτυπαει απο το σταθεροστο κινητο δεν χτυπαει και μολις το κλεινω ερχεται μηνυμα. 

ΕΛΕΟΣ

 

ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΜΕ την κ@λ@εταιρεια.... καθε μερα γινεται κ χειροτερη! 

Αν δεν έχεις συμβόλαιο, απλά κάνε φορητότητα σε άλλον πάροχο. Τζάμπα παιδεύεσαι. 

Link to comment
Share on other sites

Πολλά προβλήματα με συνδρομητές κοσμοτε σήμερα. Και στη Θεσσαλονίκη 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, p_k said:

Πολλά προβλήματα με συνδρομητές κοσμοτε σήμερα. Και στη Θεσσαλονίκη 

 

Στερεά Ελλαδα ολα μια χαρα.

28 minutes ago, bbbb said:

Mια απο τα ίδια και εδώ σήμερα. Το 4g down και γενικά τα data δεν... Ελεος ρε cosmote

Το χουν παρακανει αληθεια τελευταια...

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να εμφανίζεται το θέμα σε κομμάτι των συνδρομητών... Εμένα σε roaming + whatsup πάει κομμάτια...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Aυτό ακριβώς προσπαθώ να καταλάβω και εγω!! Στο νούμερο που το έχω ως hotspot όλα καλά. Στο άλλο μου το βασικό, δεν...

@mixtri

Παίζει να γίνεται κάτι με τον ims που είπες.. Μόλις έβαλα τον διακόπτη του volte στο off επανήλθε το 4g σήμα!!! Δεδομένα δεν μου άνοιξε όμως.. Αλλά το περίεργο είναι ότι βρήκε σήμα 4g με το που έκλεισα το volte απο το κινητό. Επίσης το σύνδεσα σε wifi και έδωσε vowifi.. Κάτι παίζει όντως αλλά προσωπικά δεν ξέρω τι...

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κανένα πρόβλημα,όλα καλά, έχω και εναλλακτική τη κόκκινη σε περίπτωση που γίνει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, bbbb said:

Aυτό ακριβώς προσπαθώ να καταλάβω και εγω!! Στο νούμερο που το έχω ως hotspot όλα καλά. Στο άλλο μου το βασικό, δεν...

@mixtri

Παίζει να γίνεται κάτι με τον ims που είπες.. Μόλις έβαλα τον διακόπτη του volte στο off επανήλθε το 4g σήμα!!! Δεδομένα δεν μου άνοιξε όμως.. Αλλά το περίεργο είναι ότι βρήκε σήμα 4g με το που έκλεισα το volte απο το κινητό. Επίσης το σύνδεσα σε wifi και έδωσε vowifi.. Κάτι παίζει όντως αλλά προσωπικά δεν ξέρω τι...

Περνάει το volte από το ίδιο apn από όσο είδα στις ρυθμίσεις.  Λογικά όταν έχει θέμα με ims το modem του τηλεφώνου δε συνδέεται; αυτό υποθέτω.

Γενικά η υλοποίηση του IMS θελει αλλαγή. Έτσι φαίνεται...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...