Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με 2 τηλέφωνα (oneplus 6, note 5) τα ίδια, θα πάρω μια Cosmote να δω αν υπάρχει βλάβη....

 

πάντως παράξενο 2.μερες σίγουρα η ίδια κατάσταση...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1480

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

με 2 τηλέφωνα (oneplus 6, note 5) τα ίδια, θα πάρω μια Cosmote να δω αν υπάρχει βλάβη....

 

πάντως παράξενο 2.μερες σίγουρα η ίδια κατάσταση...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

 

Έχουμε πολλές αναφορές από όλη την χώρα ότι πέφουν 4G κεραίες για 2 μέρες.

Κοίτα πιο πίσω δικά μου μηνύματα, έπεσε έτσι το δίκτυο και στην Αγία Άννα και μετά ανέβηκε με 4MIMO.

Ας ελπίσουμε να είναι για καλό.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πολλές αναφορές από όλη την χώρα ότι πέφουν 4G κεραίες για 2 μέρες.

Κοίτα πιο πίσω δικά μου μηνύματα, έπεσε έτσι το δίκτυο και στην Αγία Άννα και μετά ανέβηκε με 4MIMO.

Ας ελπίσουμε να είναι για καλό.

 

Kάνουν και αλλαγές στο HW? Τα πάνελ δεν υποστήριζαν ΜΙΜΟ; :worry:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kάνουν και αλλαγές στο HW? Τα πάνελ δεν υποστήριζαν ΜΙΜΟ; :worry:

 

Δεν ξέρω, αλλά τα RRUs μάλλον θα πρέπει να αλλάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, αλλά τα RRUs μάλλον θα πρέπει να αλλάξουν.

 

Λογικά δεν έχουν συνδέσει τα ports στο Radio.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote τα βρήκε με την Google και πέρασε προφίλ RCS στο Messages app.

Όσοι έχετε το Messages app της Google (ή το κατεβάσετε από το Play Store) θα δείτε το σχετικό μήνυμα μετά από το τελευταίο update.

Σωτήριο για τα Sony devices όπως το XZ1 μου :D

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote τα βρήκε με την Google και πέρασε προφίλ RCS στο Messages app.

Όσοι έχετε το Messages app της Google (ή το κατεβάσετε από το Play Store) θα δείτε το σχετικό μήνυμα μετά από το τελευταίο update.

Σωτήριο για τα Sony devices όπως το XZ1 μου :D

 

Τα μηνύματα χρεώνονται κανονικά σαν SMS?

Link to comment
Share on other sites

Αν και ο άλλος έχει RCS, τότε αντί για Text Message θα λέει Chat και δεν θα χρεώνεται.

 

Στην περίπτωση μου δεν λειτουργεί σωστα, είτε λέει chat και πάει σαν sms είτε ενώ ο άλλος έχει rcs δεν τον βγάζει.

 

Envoyé de mon Redmi Note 5 en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και ποιοι με τα Xiaomi;

Παντως χαρη στην επιμονη μου,καταφεραμε με αλλα μελη να λειτουργησουμε την δυνατοτητα VoLTE της κοσμοτε.Και στο Mi A1,Android One συσκευη,εχει και wifi calling εκτος απο VoLTE.Και περιμενω 2CA,γιατι η συσκευη βλεπει αλλα μονο στην αναμονη.

Η οποια Cosmote πλεον φερνει επισημα xiaomi κινητα μεσω της infoquest στο γερμανο και στα καταστηματα κοσμοτε.

 

Με ποιόν τρόπο ενεργοποιήσατε το VoLTE? Με τον τυπικό τρόπο (sms στο 1333) τρώω πόρτα "Η συσκευή δεν είναι συμβατή"...

Link to comment
Share on other sites

Με ποιόν τρόπο ενεργοποιήσατε το VoLTE? Με τον τυπικό τρόπο (sms στο 1333) τρώω πόρτα "Η συσκευή δεν είναι συμβατή"...

 

Θα πρέπει να το ενεργοποιήσεις σε συμβατή συσκευή πρώτα

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να το ενεργοποιήσεις σε συμβατή συσκευή πρώτα

 

Αναφέρομαι στο post του φίλου που λέει ότι ενεργοποίησε VoLTE σε Cosmote με Xiaomi A1 το οποίο τυπικά δεν είναι συμβατό...

Εκτός αν εννοείς ότι πρέπει πρώτα να ενεργοποιήσω το profil μου σε συμβατή συσκευή και μετά να μεταφέρω την sim στο Α1 ;-)

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στο post του φίλου που λέει ότι ενεργοποίησε VoLTE σε Cosmote με Xiaomi A1 το οποίο τυπικά δεν είναι συμβατό...

 

Ο φίλος πιο πάνω αν θυμάμαι καλά πήρε το 13888 και ζήτησε να το ενεργοποιήσουν αυτοί.

Τους βγάζει μήνυμα ότι δεν έχεις συμβατή συσκευή, τους λες ότι δεν υποστηρίζεται επίσημα αλλά παίζει και πατάνε OK στο σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στο post του φίλου που λέει ότι ενεργοποίησε VoLTE σε Cosmote με Xiaomi A1 το οποίο τυπικά δεν είναι συμβατό...

Εκτός αν εννοείς ότι πρέπει πρώτα να ενεργοποιήσω το profil μου σε συμβατή συσκευή και μετά να μεταφέρω την sim στο Α1 ;-)

 

Ναι, βρες κάποια συμβατή συσκευή για να στείλεις το μήνυμα, μετά βάλε τη sim πάλι στο δικό σου τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Ναι, βρες κάποια συμβατή συσκευή για να στείλεις το μήνυμα, μετά βάλε τη sim πάλι στο δικό σου τηλέφωνο

 

Ωραία! Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Το δοκίμασα αλλά μάλλον δεν δούλεψε... Δεν εμφανίζει την επιλογή στο μενού του τηλεφώνου, αλλά και στο testing menu (*#*#4636#*#*) η επιλογή για VoLTE είναι γκριζαρισμένη...

Edited by Bruno
Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Το δοκίμασα αλλά μάλλον δεν δούλεψε... Δεν εμφανίζει την επιλογή στο μενού του τηλεφώνου, αλλά και στο testing menu (*#*#4636#*#*) η επιλογή για VoLTE είναι γκριζαρισμένη...

 

Είναι θέμα συσκευής, όχι δικτύου. Πρέπει να ψαχουλέψεις την συσκευή σου παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα στο A1 είναι γκριζαρισμένα όλα στο κρυφό μενού

 

Sent from my SM-G930F

 

Έψαξα και στις υπόλοιπες ρυθμίσεις αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό. Ίσως τελικά η ROM που έχουμε να μην το υποστηρίζει. :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Στείλτε το μήνυμα για να απενεργοποιήσετε το WiFi calling σε αυτή την περίπτωση γιατί μερικά πράγματα δεν θα παίζουν σωστά (όπως οι προωθήσεις).
Link to comment
Share on other sites

Στείλτε το μήνυμα για να απενεργοποιήσετε το WiFi calling σε αυτή την περίπτωση γιατί μερικά πράγματα δεν θα παίζουν σωστά (όπως οι προωθήσεις).

 

Αναμονη κλησεων σε xiaomi redmi 5 Plus και ειδοποιηση κλησεων με VoLTE λειτουργει κανονικα παντως.Για προωθησεις δεν ξερω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μεσοπέλαγα στη μέση περίπου της Άνδρου

http://www.speedtest.net/android/4187406753.png

 

4G+ με τις 3 μπάντες μαζί

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Μεσοπέλαγα στη μέση περίπου της Άνδρου

http://www.speedtest.net/android/4187406753.png

 

4G+ με τις 3 μπάντες μαζί

 

Sent from my SM-G930F

Μια χαρά ταχύτητες για μέσα στην θάλασσα

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ταχύτητες για μέσα στην θάλασσα
και που να βγει στην επιφάνεια της θάλασσας θα πάει 300 το κοντέρ Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

και που να βγει στην επιφάνεια της θάλασσας θα πάει 300 το κοντέρ

Γιατί, τώρα πού είναι;

Στον βυθό; :)

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote πως έχει 4G στην θάλασσα ενώ οι άλλες όχι?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Περνάει το καράβι κοντά από νησιά... στην συγκεκριμένη περίπτωση έξω από Άνδρο για αυτό έχει σήμα. Η cosmote έχει περισσότερες κεραίες άρα έχει και καλύτερη κάλυψη. Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...