Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι σταθμοί της περιοχής μου δεν εκπέμπουν B3 ούτε N78 τις τελευταίες ημέρες 

Edited by Gv2008
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, johnny_htc said:

Δεν είμαι σίγουρος γιατί το γράφει το 2G δίπλα στην εφαρμογή. Πιθανολογώ ότι έχει σχέση πως έχεις πιάσει από τον εν λόγω σταθμό να εκπέμπει 2G στην τάδε συχνότητα και απλά σε ενημερώνει για τη διαθεσιμότητα αυτής μέσω της εφαρμογής. Είναι καθαρά δλδ θέμα της εφαρμογής και μένα το έχει εδώ και καιρό αυτό, άρα καμία σχέση με την επαναφορά της 188αρας που δεν έβλεπες μέχρι τώρα στο 4G. Και όχι μόνο στο σταθμό που σου στέλνω για να δεις, αλλά και σε άλλους, σχεδόν παντού μπορείς να το δεις το 2G δίπλα. 12b071caa7050d56469415c7d1386a21.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

9 minutes ago, Gv2008 said:

Οι σταθμοί της περιοχής μου δεν εκπέμπουν B3 ούτε N78 τις τελευταίες ημέρες 

 

Εχουν σταματησει την Β3 τελειως στο LTE απο οτι φαινεται εχει λιγες μερες οι ταχυτητες ειναι χαλια χωρις 3CA με την Β3 να δινει τις μεγαλυτερες ταχυτητες η κατασταση ειναι δραμα. Θα δωσουν καμια εξηγηση η θα αφησουν ολο το δικτυο σε ολη την Ελλαδα σε αυτα τα χαλια?

Link to comment
Share on other sites

Στο cc φαντάζομαι δεν έχουν ιδέα, έτσι; Ή δεν έστειλες καν να ρωτήσεις τι γίνεται; Αν με επηρέαζε από εκεί που πιάνω, θα τους είχα τσιγκλησει ένα σωρό φορές, τουλάχιστον να μάθαινα τι συμβαίνει

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, johnny_htc said:

Στο cc φαντάζομαι δεν έχουν ιδέα, έτσι; Ή δεν έστειλες καν να ρωτήσεις τι γίνεται; Αν με επηρέαζε από εκεί που πιάνω, θα τους είχα τσιγκλησει ένα σωρό φορές, τουλάχιστον να μάθαινα τι συμβαίνει

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και να τους παρω δεν νομιζω να γνωριζουν τιποτα. Θα περιμενω καμια ωρα στη τηλεφωνο για να μου πουν οτι μονο οι τεχνικοι γνωριζουν και οχι εμεις. Εφοσον ειναι πανελλαδικο ολο αυτο με την εξαφανιση της Β3 σιγουρα κατι ετοιμαζουν πιθανως να εχει να κανει με το SA. Ελπιζω μονο μην το αφησουν ετσι γιατι εχει ηδη αρκετες μερες δεν υπαρχει καν η Β3 για να κλειδωσω με το router.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, king2009 said:

Και να τους παρω δεν νομιζω να γνωριζουν τιποτα. Θα περιμενω καμια ωρα στη τηλεφωνο για να μου πουν οτι μονο οι τεχνικοι γνωριζουν και οχι εμεις. Εφοσον ειναι πανελλαδικο ολο αυτο με την εξαφανιση της Β3 σιγουρα κατι ετοιμαζουν πιθανως να εχει να κανει με το SA. Ελπιζω μονο μην το αφησουν ετσι γιατι εχει ηδη αρκετες μερες δεν υπαρχει καν η Β3 για να κλειδωσω με το router.

Σίγουρο κάτι πειράζουν. Για να μιλήσεις το τεχνικό τμήμα πάρε τηλ στο 13738(εντελώς δωρεάν)

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Σίγουρο κάτι πειράζουν. Για να μιλήσεις το τεχνικό τμήμα πάρε τηλ στο 13738(εντελώς δωρεάν)

Πήρα εγώ τηλέφωνο και δεν έχουν ιδέα τι γίνεται. Μου είπαν μόνο ότι παρατηρείται έντονη κινητικότητα στους τεχνικούς σε όλη τη χώρα 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Gv2008 said:

Πήρα εγώ τηλέφωνο και δεν έχουν ιδέα τι γίνεται. Μου είπαν μόνο ότι παρατηρείται έντονη κινητικότητα στους τεχνικούς σε όλη τη χώρα 

 

17 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Σίγουρο κάτι πειράζουν. Για να μιλήσεις το τεχνικό τμήμα πάρε τηλ στο 13738(εντελώς δωρεάν)

Για να δουμε βρε παιδια σιγουρα κατι κανουν το θεμα ειναι οτι χασαμε την Β3 και το δικτυο σερνετε οπου δεν υπαρχει Ν78. Ελπιζω να μην αργησουν πολυ πιθανως να στρωνουν την κατασταση για να ειναι ετοιμο το δικτυο τις γιορτες. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι... 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γενικα έχουν δέσμευση στα 1800 να δίνουν 10Mhz στο GSM με βάση τις συχνότητες που έχουν αγοράσει. Το υπόλοιπο βάλτο ότι θέλεις, πρακτικά είχε 20Mhz παντου B3 άλλου είχε και 25 ή και 30Mhz με το κλείσιμο του 3G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Χθες βραδυ καποια στιγμη ειδα Β3 10mhz+20mhz οι ταχυτητες αψογες. Σημερα παλι Β1+Β20. Το 5G εξαφανισμενο τελειως ουτε Ν1. Πιο πριν το ανοιγαν απο τις 9 το πρωι μεχρι το βραδυ μετα το εκλειναν τωρα ουτε τη μερα. Κατι μαγειρευουν εκει στην cosmote. Το θεμα ειναι με το SA θα κανουν ca τα κινητα που εχουμε η τα router? Ενα poco f3 εχω και το 5001 απο οτι εχω δει λιγα κινητα και router κανουν CA σε SA μεχρι στιγμης. 

Link to comment
Share on other sites

Φοιτητικές εστίες Ξανθης. Μετά την αλλαγή, η 3152 στέλνει πολύ καλό σήμα προς την πόλη.
055004f5e513cb14ed6f3c631b8bf115.jpg7ce08bd6f6a8398ae9abdd052127096f.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2023 at 8:52 ΠΜ, king2009 said:

Χθες βραδυ καποια στιγμη ειδα Β3 10mhz+20mhz οι ταχυτητες αψογες. Σημερα παλι Β1+Β20. Το 5G εξαφανισμενο τελειως ουτε Ν1. Πιο πριν το ανοιγαν απο τις 9 το πρωι μεχρι το βραδυ μετα το εκλειναν τωρα ουτε τη μερα. Κατι μαγειρευουν εκει στην cosmote. Το θεμα ειναι με το SA θα κανουν ca τα κινητα που εχουμε η τα router? Ενα poco f3 εχω και το 5001 απο οτι εχω δει λιγα κινητα και router κανουν CA σε SA μεχρι στιγμης. 

Βασικά μόνο από iPhone έχεις καλές ελπίδες για nrca και τα s23 Samsung. I’ll check for xiaomi…

Xiaomi 13 φαίνεται πολύ τίμιο.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, mixtri said:

Βασικά μόνο από iPhone έχεις καλές ελπίδες για nrca και τα s23 Samsung. I’ll check for xiaomi…

Xiaomi 13 φαίνεται πολύ τίμιο.

Οποτε παμε για αλλαγη λες ε με POCO F3 που εχω. Σκεφτομαι για poco f5 pro εφοσον παιζει μια χαρα με SA. Το 13αρι τσιμπημενο λιγακι. 

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μόνο από iPhone έχεις καλές ελπίδες για nrca και τα s23 Samsung. I’ll check for xiaomi…
Xiaomi 13 φαίνεται πολύ τίμιο.
Oneplus 12 θα κοιτούσα επίσης. Με snapdragon 8 gen 3 πιστεύω δεν θα έχει πρόβλημα.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mixtri said:

Βασικά μόνο από iPhone έχεις καλές ελπίδες για nrca και τα s23 Samsung. I’ll check for xiaomi…

Xiaomi 13 φαίνεται πολύ τίμιο.

what about pixel 8?

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, doganos said:

what about pixel 8?

Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Η Google είναι η χειρότερη στο net configuration. Είναι ΧΑΟΣ.

Εμένα μου το έδωσαν για Over the air testing και θα μπορούσα να το έχω αλλά με πιάνουν τα ocd μου με band combos και για αυτό έχω iphone…

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κι αν διαβάσεις τι γράφουν οι κάτοχοι, θα καταλάβεις. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

201018 μετά από μέρες έκανε και πάλι ca και οι ταχύτητες στα φυσιολογικά τους!

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ετυχε να παρω βλαβες κοσμοτε για το προβλημα που εχω συνεχεια εδω και μηνες με εναν αριθμο που γινειται αρκετα συχνα, drop call. 

Ειτε θα μιλας 10 λεπτα, είτε μετά απο 10 δευτερολεπτα πεφτει η κληση και μεσα σε 1-2 δευτερολεπτα!!! ξανα χτυπαει το κινητο μου... 

Και κλασσικη καραμελα, εχει βλαβη η κεραια στο 4G (ενω στο 5G δεν εχει) και δεν εχουμε ημερομηνια επιλυσης. 

Πραγματικα, οποτε εχω παρει την κοσμοτε, ΠΑΝΤΑ εχουν βλαβη στο 4G και χωρις καμια ημερομηνια επιλυσης.. (τελευταια φορα ηταν επιλυση εγινε χρονια μετα)...

ΤΕλος, αυτη  κεραια ειναι προσφατα αναβαθμισμενη.... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, doganos said:

Ετυχε να παρω βλαβες κοσμοτε για το προβλημα που εχω συνεχεια εδω και μηνες με εναν αριθμο που γινειται αρκετα συχνα, drop call. 

Ειτε θα μιλας 10 λεπτα, είτε μετά απο 10 δευτερολεπτα πεφτει η κληση και μεσα σε 1-2 δευτερολεπτα!!! ξανα χτυπαει το κινητο μου... 

Και κλασσικη καραμελα, εχει βλαβη η κεραια στο 4G (ενω στο 5G δεν εχει) και δεν εχουμε ημερομηνια επιλυσης. 

Πραγματικα, οποτε εχω παρει την κοσμοτε, ΠΑΝΤΑ εχουν βλαβη στο 4G και χωρις καμια ημερομηνια επιλυσης.. (τελευταια φορα ηταν επιλυση εγινε χρονια μετα)...

ΤΕλος, αυτη  κεραια ειναι προσφατα αναβαθμισμενη.... 

Βλάβη μόνο στο 4G/4G+ είναι δύσκολο. Συνήθως τα επηρεάζει όλα. Γενικά δεν φημίζονται και για την εξυπηρέτηση τους

Link to comment
Share on other sites

Ετυχε να παρω βλαβες κοσμοτε για το προβλημα που εχω συνεχεια εδω και μηνες με εναν αριθμο που γινειται αρκετα συχνα, drop call. 
Ειτε θα μιλας 10 λεπτα, είτε μετά απο 10 δευτερολεπτα πεφτει η κληση και μεσα σε 1-2 δευτερολεπτα!!! ξανα χτυπαει το κινητο μου... 
Και κλασσικη καραμελα, εχει βλαβη η κεραια στο 4G (ενω στο 5G δεν εχει) και δεν εχουμε ημερομηνια επιλυσης. 
Πραγματικα, οποτε εχω παρει την κοσμοτε, ΠΑΝΤΑ εχουν βλαβη στο 4G και χωρις καμια ημερομηνια επιλυσης.. (τελευταια φορα ηταν επιλυση εγινε χρονια μετα)...
ΤΕλος, αυτη  κεραια ειναι προσφατα αναβαθμισμενη.... 
Να επιμένεις να το προωθήσουν στο τεχνικό. Μην το αφήνετε. Τα ίδια τα παιδιά φαίνεται να παίρνουν "εντολή" να ξεπετανε τον πελάτη δυστυχώς, λόγω φόρτου εργασίας κλπ.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, johnny_htc said:

Να επιμένεις να το προωθήσουν στο τεχνικό. Μην το αφήνετε. Τα ίδια τα παιδιά φαίνεται να παίρνουν "εντολή" να ξεπετανε τον πελάτη δυστυχώς, λόγω φόρτου εργασίας κλπ.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Συγκεκριμενα ειπε πως να το προωθησω αλλα θα το γυρισουν πισω και θα μου πουν "καλα δεν βλεπεις οτι γραφει βλαβη στο 4G ? " 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

201018 μετά από μέρες έκανε και πάλι ca και οι ταχύτητες στα φυσιολογικά τους!

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Βιάστηκα να μιλήσω εχθές, σήμερα που είχε αρκετή κίνηση στο κέντρο πάλι η κεραία δεν έκανε ca.

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και στο micro μέσα στη Θέρμη έχει κλείσει το ca. Μόνο band 3 πλέον. Στης Αριστοτέλους που άλλαξαν πάνελ λειτουργούν όλα τέλεια. Μήπως στα παλιά βγήκαν προβλήματα και γύρισαν πάλι όπως ήταν με μία συχνότητα?

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...