Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το συμπέρασμα είναι ότι ασχολούμαστε με γελοιότητες όλοι μας. Δημιουργούμε ένα εικονικό κόσμο με το ποιο δίκτυο είναι το καλύτερο ενώ στην πράξη κανένα δεν είναι καλύτερο παντού.

 

Αφήστε μερικοί μερικοί τους φανατισμούς και αποδεχτείτε ότι το κάθε ένα δίκτυο παίζει καλύτερα ανάλογα την περιοχή.

 

Αυτά. Καλή και χαρούμενη Κυριακή σε όλους.

 

 

Και για κάποιους εξυπνάκηδες που λέγανε για ταχύτητες στην Θράκη Αυτή είναι η ταχύτητα στο κέντρο της Ξάνθης τώρα.

 

Και περιμένω να μου στείλουν από Κομοτηνή και Αλεξανδρούπολη που πάνω απο 30 δεν δίνει πουθενά.

 

Τo τηλέφωνο είναι Samsung note 8 βγάλτε και αυτό άχρηστο τώρα.

 

 

c254b453ecadd5eaa35bafea88462320.jpg

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1484

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

43ms ping είναι 3G....
4G+ είναι στο κέντρο κάτω από το ρολόι στην πλατεία της πόλης .....

 

 

Να δω τι άλλο θα πεις :)

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Όπως και το upload που παραπέμπει στο μέγιστο του 3G.

 

 

Επίσης η επιλογή vpn κάτω δεξιά τι είναι;

Link to comment
Share on other sites

Όπως και το upload που παραπέμπει στο μέγιστο του 3G.

 

 

Επίσης η επιλογή vpn κάτω δεξιά τι είναι;

Άλλος απο εδώ το VPN κάτω δεξιά είναι η υπηρεσία που σπονσοραρει το speedtest.

 

Ήμαρτον δηλαδή με τους φανατικούς !!!!

 

Βγείτε απο τον μικρόκοσμο που ζείτε επιτέλους. Δεν παίζει σωστά στη Θράκη όταν έχει πολύ κόσμο και δεν είναι το μόνο σημείο στην Ελλάδα.

 

Και εγώ cosmote έχω ως βασικό.4144ad554ff6ad550210fc0cbb201c5b.jpg

 

 

f313d6587e402e997a4a9e63f806c97f.jpg

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί δεν μου το βγάζει εμένα.

Εσύ δεν είχες πει κάποτε αν θυμάμαι καλά πως δουλεύεις με vpn και δεν βλέπεις έτσι κι αλλιώς πάνω από 20-30;

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί δεν μου το βγάζει εμένα.

Εσύ δεν είχες πει κάποτε αν θυμάμαι καλά πως δουλεύεις με vpn και δεν βλέπεις έτσι κι αλλιώς πάνω από 20-30;

Το παιδί που μετράει αυτήν την στιγμή δεν έχει VPN καμία σχέση.

 

Εγώ είμαι Αθήνα τώρα δεν διακτινιστικα όπως στο star trek Ξάνθη τώρα.

 

Απλώς θέλω να το Χωνέψετε ότι αυτά τα εξωτικά νούμερα που έχουμε εμείς οι Αθηναίοι δεν ισχύουν στην επαρχία αν δεν είναι αργά την νύχτα που κοιμούνται το 90% των ανθρώπων.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν εννοώ για το "παιδί".

Εσύ γράφεις πιο πάνω για κάποια μέρη που πάνω από 30 δεν πιάνει ποτέ. Αν έχεις vpn είναι λογικό.

Το έκανα μόλις για δοκιμή και έπιασα μέσα στο σπίτι μου 7,5mbps. Μόλις το έκλεισα πήγε στα 75.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν εννοώ για το "παιδί".

Εσύ γράφεις πιο πάνω για κάποια μέρη που πάνω από 30 δεν πιάνει ποτέ. Αν έχεις vpn είναι λογικό.

Το έκανα μόλις για δοκιμή και έπιασα μέσα στο σπίτι μου 7,5mbps. Μόλις το έκλεισα πήγε στα 75.

Καμία μέτρηση δεν κάνει σοβαρός άνθρωπος χρησιμοποιώντας μέσα για να σπίλωσει οποιοδήποτε δίκτυο.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 10 μέρες έχω ήδη παράπονα από συνδρομητές που δεν ανοίγουν τα δεδομένα με 4G και ανοίγουν μόνο σε 3G και επίσης όσοι έχουν volte χάνουν κλήσεις και πέφτει συχνά η γραμμή και το NMC ακόμα να βρει το Error από το ims Θεσσαλονίκης... Καλά πάμε... Η εξυπηρέτηση τραγική μόνο η επανεκκίνηση γραμμής σώζεται αλλά θα χάσετε το volte και wifi calling και μετά τα ξανά ενεργοποιείτε εσείς...
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 10 μέρες έχω ήδη παράπονα από συνδρομητές που δεν ανοίγουν τα δεδομένα με 4G και ανοίγουν μόνο σε 3G και επίσης όσοι έχουν volte χάνουν κλήσεις και πέφτει συχνά η γραμμή και το NMC ακόμα να βρει το Error από το ims Θεσσαλονίκης... Καλά πάμε... Η εξυπηρέτηση τραγική μόνο η επανεκκίνηση γραμμής σώζεται αλλά θα χάσετε το volte και wifi calling και μετά τα ξανά ενεργοποιείτε εσείς...

 

Απο την καταρρευση που εφαγε αρχες Σεπτεμβρη μεχρι τωρα εχει αυτο το θεμα.

Αν ανοιξεις το VoLTE,χανεις τα δεδομενα σε 4G ενω σε H+ λειτουργουν.Η λυση ειναι να κλεισεις το VoLTE για να εχεις δεδομενα 4G και να λειτουργει η μεταπτωση σε 2G/3G οπως γινεται στην πλειοψηφια των 4G κινητων.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 10 μέρες έχω ήδη παράπονα από συνδρομητές που δεν ανοίγουν τα δεδομένα με 4G και ανοίγουν μόνο σε 3G και επίσης όσοι έχουν volte χάνουν κλήσεις και πέφτει συχνά η γραμμή και το NMC ακόμα να βρει το Error από το ims Θεσσαλονίκης... Καλά πάμε... Η εξυπηρέτηση τραγική μόνο η επανεκκίνηση γραμμής σώζεται αλλά θα χάσετε το volte και wifi calling και μετά τα ξανά ενεργοποιείτε εσείς...
Εμένα μου κλείσανε το volte λόγω αυτού του προβλήματος αλλα δεν μπορω να το ανοίξω πάλι μου έρχεται μήνυμα ότι εκκρεμεί άλλο αίτημα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by simos_s
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ δεν έχω κανένα θέμα με 3 αριθμούς cosmote στο volte και στο vowifi και είμαι και Θεσσαλονίκη
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ από αρχές Σεπτεμβρίου που το ενεργοποίησα..δουλεύει μια χαρά..με αυτό μιλάω πάντα..

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Με Lg G6 και με ανοιχτα δεδομενα και Volte κανένα απολύτως πρόβλημα και κλεδωμένο μόνιμα το κινητό σε 4G!

Μόνο με το Xiaomi redmi4x δεν κατάφερα να έχω volte

Edited by cocu
Link to comment
Share on other sites

4G+ Κέντρο Μυτιλήνης, στο Coffee Island. Ναι ξέρω, φταίει ο κινεζο-κουβάς μου (που στην Αθήνα πιάνει 200αρια). :lol:

 

Screenshot_Speedtest_20181009_123714.png

Link to comment
Share on other sites

4G+ Κέντρο Μυτιλήνης, στο Coffee Island. Ναι ξέρω, φταίει ο κινεζο-κουβάς μου (που στην Αθήνα πιάνει 200αρια). :lol:

 

Screenshot_Speedtest_20181009_123714.png

 

Είσαι πολύ κοντά στον κόφτη των 60mbps. Είσαι σίγουρος ότι δεν έχει ενεργοποιηθεί;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι πολύ κοντά στον κόφτη των 60mbps. Είσαι σίγουρος ότι δεν έχει ενεργοποιηθεί;

 

Με Synapsecom σέρβερ έκανα το τεστ...

Link to comment
Share on other sites

Με volte πως τα πάτε σήμερα? Οι κλήσεις όλες μου έρχονται σε μήνυμα και όταν καλώ εγώ dropcall συνέχεια, κλήση συνεχόμενη πάνω από 2 λεπτά δε κατάφερα ακόμα. Θεσσαλονίκη.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε ένα φίλο drop call στο πρώτο λεπτό. Τι να πω ίσως κάτι έτυχε να κάνουν τώρα.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται, η Cosmote έχει αναμεταδότη στο Blue Star Διαγόρας, ενώ η άλλη εταιρία συνδέθηκε με Τουρκία!

 

Μου έδειξε και 4G+ για λίγο, κι έπιασε 4 Mbps, αλλά στο upload έκλεισε το CA... Μάλλον έχει πολλή κίνηση η Cosmote, γι αυτό και το υψηλό RSRQ (κάποιες στιγμές φτάνει και το -18).

 

Screenshot_Net_Monster_20181010_204620.png

 

Screenshot_Speedtest_20181010_205057.png

 

 

 

 

EDIT

 

Λιμάνι Χίου.

 

Screenshot_Speedtest_20181010_234000.png

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Rsrq είναι reference symbol received quality. Δεν έχει να κάνει με την κίνηση. Τουλάχιστον ρωτήστε ρε παιδιά...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Rsrq είναι reference symbol received quality. Δεν έχει να κάνει με την κίνηση. Τουλάχιστον ρωτήστε ρε παιδιά...

 

Ξέρω ότι αφορά το quality. Απλά έλεγα μήπως αυξάνεται αυτός ο αριθμός, λόγω των πολλών συσκευών που συνδέονται με την ίδια κεραία.

 

Πως γίνεται να έχεις RSRP -60 και RSRQ -15 και τόσο χαμηλές ταχύτητες; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...