Jump to content

Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8


montoya_42
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καποια εφαρμογη για να ερχονται αμεσα οι ειδοποιησεις του hangouts/gmail υπάρχει ?

 

μου ειχαν γραψει κατι προχθες και το ειδα μολις χθες που εβαλα την σιμ για λιγο σε ενα αντροιντ κινητο που εχω.

τον λογαριασμο gmail τον εχω περασει στο lumia.

 

όχι γιατί δεν θέλει η google

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

όχι γιατί δεν θέλει η google

 

Στο hangouts αναφερεσαι ετσι ? (το οποιο δεν ξερω τι ακριβως ειναι :lol:) Στο gmail εχω συγχρονισμο ανα 15λεπτο και ερχονται κανονικα τα email.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Στο hangouts αναφερεσαι ετσι ? (το οποιο δεν ξερω τι ακριβως ειναι :lol:) Στο gmail εχω συγχρονισμο ανα 15λεπτο και ερχονται κανονικα τα email.

 

ναι , τα hangouts(πρωην google talk) είναι το chat της google . Το chat του gmail δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μέχρι στιγμής οι ειδοποιήσεις έρχονται άμεσα! Ελπίζω να παραμείνει έτσι. Όσον αφορά την ταχύτητα δεν παρατήρησα καμία αλλαγή ερχόμενος από την κανονική έκδοση. Η beta έκδοση είχε κάποια λαγκαρίσματα για ένα διάστημα τον τελευταίο καιρό. Δηλαδή ένα βήμα πίσω και ένα ξανά μπροστά σε αυτό το θέμα.

Βέβαια δεν μου άρεσε που άλλαξαν την γλώσσα η οποία προσαρμόζεται στη γλώσσα του κινητού και όχι στην γλώσσα που έχουμε δηλώσει στην σελίδα του facebook.

 

Αν βάλεις το μεγαλύτερο tile σου εμφανίζει την εικόνα χρονολογιου? Ήταν κάτι όμορφο το οποο πλέον δεν γίνεται.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν και πάντα έχω το μικρότερο tile για το fb, τώρα που το δοκιμάζω όχι δεν εμφανίζει καμία εικόνα. Μόνο το σήμα του fb.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εικονα δεν βγαζει αλλα αμα σχολιασει καποιος κατι ή οτιδιποοτε τελος παντων βγαζει στο tile την εικονα του και τι εκανε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εικονα δεν βγαζει αλλα αμα σχολιασει καποιος κατι ή οτιδιποοτε τελος παντων βγαζει στο tile την εικονα του και τι εκανε...

 

Πριν όμως, το μεγαλύτερο tile ήταν η εικόνα χρονολογιου. Όποιος μπορεί ας δοκιμάσει την εφαρμογή του Facebook (όχι την beta) και ας μας πει (γιατι δεν την έχω). Να της δώσει λίγο χρόνο όμως γιατι την πρώτη φορά δεν την βγάζει αμέσως

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για τα tiles του fb δεν ξέρω, μιας και έχω πάντα το μικρότερο, αλλά επιβεβαιώνω και εγώ ότι το facebook beta είναι πλέον πολύ πιο γρήγορο σαν εφαρμογή αλλά και αξιόπiστο όσον αφορά τις ειδοποιήσεις από το κανονικο facebbok app. Ίσως το scrolling να είναι ένα κλικ πιο κάτω σε smoothness, αλλά γίνεται δύσκολα αντιληπτό και σε καμία περίπτωση δεν κουράζει. Ίσως να είναι και ιδέα μου! Πάντως προτείνω ανεπιφύλακτα όσοι έχετε το facebook και δεν έχετε δοκιμάσει το facebook beta να το δοκιμάσετε...

 

Όλα τα παραπάνω σε nokia 820

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα κι εγώ. Να πω οτι το έχω σε μικρό tile, επειδη ο χώρος είναι έτσι διαμορφωμένος, και δεν το άλλαξα.

Οι ειδοποιήσεις πάνω στο tile ερχονται κανονικά σε σχέση με το απλό FB, αλλά υπάρχουν φορές που μου βγάζει ειδοποιηση οτι δεν μπορεί να τις εμφανίσει και λεει να ενημερώσω την MS για το σφάλμα. Με στην ίδια την εφαρμογή η χρήση είναι αρκετά ικανοποιητική και σχεδόν ίδια με το απλό FB.

 

Βασικά μόνο το tile με τις ειδοποιήσεις είδα σαν διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέτε για το Facebook της Microsoft να ρωτήσω κάτι? Στην αρχική σας βγάζει τι έγραψε στο τοίχο ενός φίλου σας, ακόμα και άτομο που δεν τον έχετε φίλο?

Πχ, εμένα όταν κάποιος έχει γενέθλια Και του γράφουν πολλοί Και διάφοροι, μου τους βγάζει στην αρχικό μου έναν έναν, ακόμα και από άτομα που Εγώ δεν τους έχω φίλους.(κανονικά θα έπειτα να λέει πχ 15 άτομα έγραψαν στον τοίχο του..)

 

Επίσης στην συνομιλία σας εμφανίζει Και εικόνες,ανά σας στείλουν? Γιατί εμένα εμφανίζει λευκό μήνυμα, Και αν μπω από browser εμφανίζει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Ναι εμφανίζονται σχόλια από χρήστες που δεν είναι φίλοι, αλλά μόνο για το συγκεκριμένο που αναφέρεις. Δηλαδή να στέλνουν ευχές για γενέθλια.

Στα μηνύματα που μπήκα τώρα να δω εμφανίζει κανονικά τις εικόνες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποια εφαρμογη για να ερχονται αμεσα οι ειδοποιησεις του hangouts/gmail υπάρχει ?

 

Μέχρι πριν ένα μήνα είχα το im+ και δούλευε κανονικα το talk.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μήπως κάποια εφαρμογή ανάλογη με το Greek WPA Finder του android;

 

Ναι υπάρχει http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/wifi-passwords/eb7127ed-1e43-4994-b831-2313718a0700

Link to comment
Share on other sites

 

Χμμ, όχι δεν κάνει. Είναι πολύ λειψό και δυσκολόχρηστο.

Πρώτον αφορά μόνο τα thomson ρουτερ και δεύτερον όλα πρέπει να γίνουν χειροκίνητα.

Το WPA σου βγάζει με μια αναζήτηση όλα τα διαθέσιμα δίκτυα, σου λέει για ποια από αυτά υπάρχουν βιβλιοθήκες και πατώντας σε κάποιο από αυτά σου εμφανίζει 2-3 επιλογές που κατά 99% δουλεύουν. Είναι αστεράτη εφαρμογή για το android.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, όχι δεν κάνει. Είναι πολύ λειψό και δυσκολόχρηστο.

Πρώτον αφορά μόνο τα thomson ρουτερ και δεύτερον όλα πρέπει να γίνουν χειροκίνητα.

Το WPA σου βγάζει με μια αναζήτηση όλα τα διαθέσιμα δίκτυα, σου λέει για ποια από αυτά υπάρχουν βιβλιοθήκες και πατώντας σε κάποιο από αυτά σου εμφανίζει 2-3 επιλογές που κατά 99% δουλεύουν. Είναι αστεράτη εφαρμογή για το android.

 

Απ οσο ξερω το Greek wpa finder δουλεύει με mac andress, κάτι τέτοιο δεν υπάρχει για wp

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πολύ καλή εφαρμογή για σημειώσεις,δωρεάν για λίγο NoteboxPro :)

 

Την κατέβασα, φαίνεται πολύ καλή. Ελπίζω να μείνει δωρεάν και να μην ζητήσει καμιά πληρωμή στην πορεία!

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα, φαίνεται πολύ καλή. Ελπίζω να μείνει δωρεάν και να μην ζητήσει καμιά πληρωμή στην πορεία!

 

Ότι κατεβάζεις έχω την εντύπωση πως θεωρείται αγορασμένο (εκτός και αν έχει κάπου στο μαρκετ την στιγμή που το κατεβάζεις ότι είναι trial έκδοση). Άρα και να ζητήσει πληρωμή θα είναι για καινούριους χρήστες και όχι παλιούς.

 

Την κατέβασα κι εγώ. Καλή φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, όχι δεν κάνει. Είναι πολύ λειψό και δυσκολόχρηστο.

Πρώτον αφορά μόνο τα thomson ρουτερ και δεύτερον όλα πρέπει να γίνουν χειροκίνητα.

Το WPA σου βγάζει με μια αναζήτηση όλα τα διαθέσιμα δίκτυα, σου λέει για ποια από αυτά υπάρχουν βιβλιοθήκες και πατώντας σε κάποιο από αυτά σου εμφανίζει 2-3 επιλογές που κατά 99% δουλεύουν. Είναι αστεράτη εφαρμογή για το android.

 

Δεν την ξέρω την εφαρμογή του android. Εγώ έχω χρησιμοποιήσει επιτυχώς αυτήν

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/wifi-passwords/5073c9da-9b3a-4d36-9ce7-5140c0f7a28f

Μήπως σε καλύπτει περισσότερο αν θες να βρίσκεις default κωδικούς router.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από μένα για σας. :D:D

Σούπερ εφαρμογή για ανέκδοτα http://www.windowsphone.com/s?appid=30830990-3c56-4107-b5cb-9465357d3247

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να πάρω στο έτερον ήμισυ το lumia 920, μπορείτε να με βοηθήσετε σε 2 πράγματα;

 

1. Ποια είναι η πιο αξιόπιστη εφαρμογή cloud στα wp8; Αν έχει και επιλογή για πολλά ακόμη καλύτερα (πχ drive, dropbox). Γίνεται να διαλέξεις διάφορες φωτογραφίες από τη gallery και να τις ανεβάσεις μετά από εκεί μέσω αυτής της εφαρμογής ή το κάνεις μέσω της εφαρμογής. Επίσης πρέπει να βλέπει shared φακέλους.

 

2. Πoιο cross platform messenger είναι το πιο αξιόπιστο. whatsapp, kik, im+, nimbuzz, κάποιο άλλο; Δε θέλω facebook όμως. Πρέπει να μην χάνει μηνύματα και ειδοποιήσεις οπωσδήποτε και να είναι battery friendly.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να πάρω στο έτερον ήμισυ το lumia 920, μπορείτε να με βοηθήσετε σε 2 πράγματα;

Ποια είναι η πιο αξιόπιστη εφαρμογή cloud στα wp8; Αν έχει και επιλογή για πολλά ακόμη καλύτερα (πχ drive, dropbox). Γίνεται να διαλέξεις διάφορες φωτογραφίες από τη gallery και να τις ανεβάσεις μετά από εκεί μέσω αυτής της εφαρμογής ή το κάνεις μέσω της εφαρμογής. Επίσης πρέπει να βλέπει shared φακέλους.

 

To Skydrive της MS ειναι το default και κανει ολα οσα αναφερεις.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

To Skydrive της MS ειναι το default και κανει ολα οσα αναφερεις.

 

Ευχαριστώ, αλλά θέλω τουλάχιστον άλλη μία εναλλάκτικη αν υπάρχει για dropbox και google drive.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...