Jump to content

Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8


montoya_42
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

accuweather

 

Ίσως η πιο καλή, αλλά ρε παιδιά είναι πολύ εκνευριστικό που στα tiles και στη home screen γράφει "accuweather". Με το που το είδα, έφαγε uninstall σε δευτερόλεπτα. Τραγικό κατ' εμέ.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλό weather app ειναι το weather pro ,όσο αφορά τις προβλέψεις. Απο άποψη ομορφιάς δεν ειναι όμορφο για live tile.
Link to comment
Share on other sites

Για τον καιρό έχουμε καμιά καλή εφαρμογή;

 

Το weather flow χρησιμοποιώ εγώ.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως η πιο καλή, αλλά ρε παιδιά είναι πολύ εκνευριστικό που στα tiles και στη home screen γράφει "accuweather". Με το που το είδα, έφαγε uninstall σε δευτερόλεπτα. Τραγικό κατ' εμέ.

 

Τι εννοείς? Έχει εικονίδιο (πχ ήλιο, σύννεφα, βροχη κλπ) γραφει την τοποθεσία που όρισες (ακόμη και χωριό) και στο τέλος γραφει το "accuweather" που αν δεν το έλεγες δεν το είχα προσέξει καν.... Τόσο πολύ σε ενοχλεί?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς? Έχει εικονίδιο (πχ ήλιο, σύννεφα, βροχη κλπ) γραφει την τοποθεσία που όρισες (ακόμη και χωριό) και στο τέλος γραφει το "accuweather" που αν δεν το έλεγες δεν το είχα προσέξει καν.... Τόσο πολύ σε ενοχλεί?

 

Ειναι κόλλημα που έχω, αλλα ναι, με ενοχλεί σε υπερβολικό βαθμό. Δεν βρίσκω κάποιον λογο να υπάρχει εκεί. Τι θέλουν δηλαδη, να μου θυμίζουν οτι χρησιμοποιώ το Accuweather; Ε αφού γω το έβαλα, αμνησία έπαθα; Ή καποιος που θα δει την home screen μου θα το εκτιμήσει επειδη δεν θα μπει στον κόπο να με ρωτήσει ποια εφαρμογή χρησιμοποιώ; Στην τελική, το λειτουργικο μας φημίζεται γιατί ειναι ενα απόλυτα "καθαρό" λειτουργικο. Η περιττή, ανούσια και στριμωγμένη υπερπληροφορηση ειναι για άλλα χωράφια.

 

Και οπως είπα και πριν, ειναι κρίμα διότι την θεώρω την πιο αξιόπιστη αλλα και όμορφη εφαρμογή για τον καιρό.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Ειναι κόλλημα που έχω, αλλα ναι, με ενοχλεί σε υπερβολικό βαθμό. Δεν βρίσκω κάποιον λογο να υπάρχει εκεί. Τι θέλουν δηλαδη, να μου θυμίζουν οτι χρησιμοποιώ το Accuweather; Ε αφού γω το έβαλα, αμνησία έπαθα; Ή καποιος που θα δει την home screen μου θα το εκτιμήσει επειδη δεν θα μπει στον κόπο να με ρωτήσει ποια εφαρμογή χρησιμοποιώ; Στην τελική, το λειτουργικο μας φημίζεται γιατί ειναι ενα απόλυτα "καθαρό" λειτουργικο. Η περιττή, ανούσια και στριμωγμένη υπερπληροφορηση ειναι για άλλα χωράφια.

 

Και οπως είπα και πριν, ειναι κρίμα διότι την θεώρω την πιο αξιόπιστη αλλα και όμορφη εφαρμογή για τον καιρό.

 

Ακριβως το ιδιο "θεμα"/"κολημα" εχω και εγω.

 

Για αυτο τον λογο εχω σε tile το "Bing Weather" το οποιο εχει βελτιωθει αρκετα με τις αναβαθμισεις που εχει παρει τελευταια. Εχω εγκατεστημενο και το Accuweather, αλλα το χρησιμοποιω μονο οταν θελω να διπλοτσεκαρω καποια προβλεψη.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το bing χρησιμοποιώ. Ενα διάστημα για μερικές ημερες είχε παρουσιασει κάποιο πρόβλημα με την ενημέρωση του tile και της αρχικής οθόνης, αλλά διορθώθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορια, το Bing weather τραβαει πληροφοριες και απο το Accuweather οποτε δεν τιθεται θεμα "εγκυροτητας" - μπορειτε να το ελεγξετε και στα credits της εφαρμογης :)
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη για να βλεπω τις εφαρμογες που λειτουργουν στο παρασκηνιο?και να μπορω να τις κλεισω κλπ.? (nokia lumia 925)
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη για να βλεπω τις εφαρμογες που λειτουργουν στο παρασκηνιο?και να μπορω να τις κλεισω κλπ.? (nokia lumia 925)

 

δεν χρειαζεσαι εφαρμογή

 

πας στις ρυθμίσεις , κάνεις swipe αριστερά και πατάς εργασίες στο παρασκήνιο

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη για να βλεπω τις εφαρμογες που λειτουργουν στο παρασκηνιο?και να μπορω να τις κλεισω κλπ.? (nokia lumia 925)

 

Με την black θα εχεις και την δυνατοτητα να τις κλεινεις.

Link to comment
Share on other sites

Με την black θα εχεις και την δυνατοτητα να τις κλεινεις.

 

και τωρα γινεται αυτό προφανως

 

εσυ λες για multitasking

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα φώτα σας....

στην iPhone εποχή, είχα την εφαρμογή tweetbot με την οποία κάθε στιγμή που την άνοιγα, μου εμφάνιζε την timeline στο τελευταίο διαβασμένο tweet . Έτσι, δεν έχανα τίποτα απο τα νέα tweets που δεν είχα διαβάσει. Κάποια παρόμοια έχετε να μου προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα φώτα σας....

στην iPhone εποχή, είχα την εφαρμογή tweetbot με την οποία κάθε στιγμή που την άνοιγα, μου εμφάνιζε την timeline στο τελευταίο διαβασμένο tweet . Έτσι, δεν έχανα τίποτα απο τα νέα tweets που δεν είχα διαβάσει. Κάποια παρόμοια έχετε να μου προτείνετε;

 

Το πρώτο που εμφανίζεται στο store λειτουργεί έτσι όπως ζητάς.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν το Nexgen Reader "for a limited period" οπως διάβασα :)

 

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/nextgen-reader/643381de-4724-e011-854c-00237de2db9e

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την εφαρμογή Nokia Camera.

Να σβήσω την Nokia Smart Cam η οποία ήταν προ εγκατεστημένη;

Την ίδια δουλειά δεν κάνουν στην ουσία;

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την εφαρμογή Nokia Camera.

Να σβήσω την Nokia Smart Cam η οποία ήταν προ εγκατεστημένη;

Την ίδια δουλειά δεν κάνουν στην ουσία;

 

ναι , την αντικαθιστά πλήρως

Link to comment
Share on other sites

Mε Proxy μπας και μπαινει σε αλλα τηλεφωνα??

 

Την έχω εγώ στο ativ, αλλά δεν τρέχει. Θέλει κάποιο nokia api η framework που μας λείπει.

Link to comment
Share on other sites

 

Καλή αλλά ενώ έχω ανοιχτά τα data, δεν μου βρίσκει την τοποθεσία. Την έβγαλα :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...