Jump to content

Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8


montoya_42
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κατα τυχη ειδα οτι υπαρχει αναβαθμισει στο Here Drive +

 

μου ήρθε σήμερα. Δεν το κοίταξα ακομη

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για όλους όσους δεν έχετε Cinemagraph το BLINK της Microsoft αναβαθμίστηκε στην έκδοση 2.2 και πλέον επιτρέπει το upload των φωτογραφιών στο skydrive ως GIFs

 

 

 

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/blink/3e185ac7-2d21-4a74-9cad-3d4729509446

 

 

Χθες σκεφτομουνα οτι εχει καιρο να δουμε ενημερωση.

Θα το τσεκαρω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, δοκιμάστε το cool tiles, κάνει τη home screen πολύ παραμετροποισημη με τα tiles που μπορούμε να φτιάξουμε!

 

 

Οχι, είναι μάπα εφαρμογή.

Πρώτον δεν σου αλλάζει μόνο τα tiles, αλλά και τις εφαρμογές τους. Πχ στον dialer και στα μηνύματα σε οδηγεί να χρησιμοποιήσεις τα δικά του, τα οποία (μάλλον λόγο κακογραμμένου κώδικα) αργούν περισσότερο από τα tiles του κινητού, και είναι και ελλιπέστερα.

 

Αλλά και στις υπόλοιπες εφαρμογές που απλά αντικαθιστά γνωστά tiles (πχ facebook, twitter) το κάνει δημιουργώντας σύνδεσμο (πάλι κακογραμμένο) που θα μπορούσες να τον χαρακτηρίσεις μέχρι και laggy.

 

Δεν την προτείνω, επειδή κερδίζεις μεν σε εμφάνιση, αλλά χάνεις σε ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, είναι μάπα εφαρμογή.

 

 

Πρώτον δεν σου αλλάζει μόνο τα tiles, αλλά και τις εφαρμογές τους. Πχ στον dialer και στα μηνύματα σε οδηγεί να χρησιμοποιήσεις τα δικά του, τα οποία (μάλλον λόγο κακογραμμένου κώδικα) αργούν περισσότερο από τα tiles του κινητού, και είναι και ελλιπέστερα.

 

 

 

 

 

Αλλά και στις υπόλοιπες εφαρμογές που απλά αντικαθιστά γνωστά tiles (πχ facebook, twitter) το κάνει δημιουργώντας σύνδεσμο (πάλι κακογραμμένο) που θα μπορούσες να τον χαρακτηρίσεις μέχρι και laggy.

 

 

 

 

 

Δεν την προτείνω, επειδή κερδίζεις μεν σε εμφάνιση, αλλά χάνεις σε ταχύτητα.

 

 

 

 

 

 

είσαι εν μέρει σωστός, δε δοκίμασα τις εφαρμογές τηλεφώνου, μηνυματων και fb γιατι λογικά δεν είναι live τα tiles και θα έχανα notifications. Αλλα σε εφαρμογές όπως ie, twitter, here maps κλπ δε βλεπω κανένα απολύτως lag. Σε τεστ που έκανα δεν έχει διαφορα. Και η δίκη του εφαρμογή για φακό είναι μια χαρά! (ασχετο) :)

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

είσαι εν μέρει σωστός, δε δοκίμασα τις εφαρμογές τηλεφώνου, μηνυματων και fb γιατι λογικά δεν είναι live τα tiles και θα έχανα notifications. Αλλα σε εφαρμογές όπως ie, twitter, here maps κλπ δε βλεπω κανένα απολύτως lag. Σε τεστ που έκανα δεν έχει διαφορα. Και η δίκη του εφαρμογή για φακό είναι μια χαρά! (ασχετο) :)

 

 

Να διευκρινήσω οτι έχω το 520 , αρα μικρότερο επεξεργαστή και μισή μνήμη απο την δική σου.;)

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Τότε μάλλον έχεις δίκιο. Αλλα τη συστήνω σε όσους την έχουν μεγάλη και διπλάσια!

 

 

 

Την επεξεργαστική δυναμη και τη μνήμη εεε!

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε σήμερα. Δεν το κοίταξα ακομη

 

ναι, εχει και νέο χάρτη

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Facebook Beta Update σήμερα στο live tile εμφανίζει την photo απο το timeline

 

Επιτέλους. Και ενώ γινοταν και παλιότερα, κάποια στιγμή χάθηκε.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Facebook Beta Update σήμερα στο live tile εμφανίζει την photo απο το timeline

 

Σε ευχαριστώ, το έβαλα αλλα ακόμα δεν μου εμφανιζει τι γράφουν οι άλλοι, μόνο το αριθμό των ειδοποιήσεων βγάζει....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, το έβαλα αλλα ακόμα δεν μου εμφανιζει τι γράφουν οι άλλοι, μόνο το αριθμό των ειδοποιήσεων βγάζει....

 

εκτος από το νούμερο αν σου γράψει κάποιος στον τοίχο σου θα το εμφανίζει η άμα σου στείλουν κάποιο μήνυμα η σχόλιο σε κάποια δημοσίευση πάλι θα στο γράψει και για εκδήλωσης αν δεν κάνω λάθος σε όλα τα υπόλοιπα μονο νούμερο εμφανίζει

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

εκτος από το νούμερο αν σου γράψει κάποιος στον τοίχο σου θα το εμφανίζει η άμα σου στείλουν κάποιο μήνυμα η σχόλιο σε κάποια δημοσίευση πάλι θα στο γράψει και για εκδήλωσης αν δεν κάνω λάθος σε όλα τα υπόλοιπα μονο νούμερο εμφανίζει

εμενα δεν μου το κάνει αυτό δεν ξέρω τι γίνεται... Εχω το lumia 920 με GDR3.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος να κανω back-up τις εφαρμογες?ή εστω την λιστα με αυτες ωστε να ξανακατεβουν αμα κανω καποια επαναφορα ή update?
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος να κανω back-up τις εφαρμογες?ή εστω την λιστα με αυτες ωστε να ξανακατεβουν αμα κανω καποια επαναφορα ή update?

 

Ρυθμισεις/Αντιγραφο Ασφαλειας ...

Link to comment
Share on other sites

παιδες το nokia pro cam εχει γινει nokia camera ή ειναι διαφορετικές εφαρμαγές;

 

Ναι, έγινε Nokia camera

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εχετε κάποιον player να μου προτείνετε για ταινίες? Πχ στο android είχα τον mx & έπαιζε τα πάντα. Υπάρχει κάποιος που να ρίχνω την ταινία από το pc στο 920 & να παίζει?

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εχετε κάποιον player να μου προτείνετε για ταινίες? Πχ στο android είχα τον mx & έπαιζε τα πάντα. Υπάρχει κάποιος που να ρίχνω την ταινία από το pc στο 920 & να παίζει?

Ευχαριστώ!

 

moliplayer

Edited by navi55
αφαίρεση τεράστιου κενού
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

εκτός από πληρωμή http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/bookmarks-manager/8a6ee10e-2da4-49ae-9649-a5a270336e96 υπάρχει άλλος τρόπος να συγχρονίσεις τα αγαπημένα σου με τον mobile IE

δωρεάν βρήκα αυτή την εφαρμογή http://www.wpcentral.com/chrync-syncing-chrome-bookmarks-your-windows-phone

αλλά να έχουμε τα αγαπημένα απευθείας με συγχρονισμό στον ΙΕ10 του κινητού είναι αδύνατον

έχουμε ξεσκιστεί για τα αυτονόητα :!:

Edited by esykas
Link to comment
Share on other sites

moliplayer

 

προσοχη με τους υποτιτλους ,οπως εχω ξαναγραψει για να τους δεις (αν τους εχεισ σε ξεχωριστο αρχειο)πας more->settings->subtitles text encoding και επιλεγεισ αντι για Ελληνικά (Ελλάδας) ,Ελληνικά (το σκετο που βρισκεται κατω απο τα Γερμανικα)

Link to comment
Share on other sites

Gameloft Holiday Sale - 9 Windows Phone games discounted by at least 50%

http://www.wpcentral.com/gameloft-holiday-sale

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να δούμε μέσα από το τηλέφωνό μας πόσα ΜΒ χρησιμοποίεισαι κάθε εφαρμογή;

π.χ. πόσα ΜΒ χρησιμοποίεισαι το fb, πόσα το viber, πόσα ο explorer κτλ

Αν δε γίνεται από το λειτουργικό, υπάρχει κάποια εφαρμογή που μπορούμε να πάρουμε αυτές τις πληροφορίες;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να δούμε μέσα από το τηλέφωνό μας πόσα ΜΒ χρησιμοποίεισαι κάθε εφαρμογή;

π.χ. πόσα ΜΒ χρησιμοποίεισαι το fb, πόσα το viber, πόσα ο explorer κτλ

Αν δε γίνεται από το λειτουργικό, υπάρχει κάποια εφαρμογή που μπορούμε να πάρουμε αυτές τις πληροφορίες;

 

Αν έχεις τηλέφωνο lumia και βέβαια μπορείς μέσα από τις ρυθμίσεις/διαχείριση μνήμης

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να δούμε μέσα από το τηλέφωνό μας πόσα ΜΒ χρησιμοποίεισαι κάθε εφαρμογή;

π.χ. πόσα ΜΒ χρησιμοποίεισαι το fb, πόσα το viber, πόσα ο explorer κτλ

Αν δε γίνεται από το λειτουργικό, υπάρχει κάποια εφαρμογή που μπορούμε να πάρουμε αυτές τις πληροφορίες;

 

Πόσα MB είναι η μεταφορά των δεδομένων που γίνεται όταν χρησιμοποιείς τις εφαρμογές που αναφέρεις ή τα MB που καταλαμβάνουν στην μνήμη της συσκευής αφού γίνουν εγκατάσταση;

Για το πρώτο το Data Sense και για το δεύτερο ρυθμίσεις->έλεγχος μνήμης.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...