Jump to content

myphone.gr AWARDS: Οι καλύτερες συσκευές του 2012 [UPDATE]


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Ποια συσκευή ήταν για εσάς η καλύτερη για το 2012;  

902 members have voted

  1. 1. Ποια συσκευή ήταν για εσάς η καλύτερη για το 2012;

    • Nokia Lumia 920
      93
    • Nokia 808 Pureview
      42
    • HTC One X
      47
    • Samsung Galaxy S3
      240
    • Samsung Galaxy Note 2
      251
    • LG Optimus 4X HD
      21
    • Sony Xperia T
      28
    • Apple iPhone 5
      69
    • Google Nexus 7
      90
    • Apple iPad 4
      21


Recommended Posts

Γιατι δεν εχει κυκλοφορησει ελλαδα. Ουτε καν σε skroutzομαγαζο.

 

εγώ πάντως το περιεργάστικα μια χαρα στα Public

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 246
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι εχει κυκλοφορήσει. Δεν το έβρισκα γιατι εψαχνα να δω HTC 8S και όχι HTC windows phone 8S (δεν τα παω καλα με την htc) :p
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Και για να μας εντυπωσιάσει κάτι, πρέπει να δώσει λίγο καινοτομία. Είτε αυτό είναι σε επίπεδο υλοποίησης (note2) είτε σε hardware (920) είτε στο σύνολο πακέτου-τιμών (nexus 4).

 

Πάντως μέσα στο 2012 δυο πραγματικά καινοτόμες συσκευές που απουσιάζουν αμφότερες απ' την λίστα, είναι το padfone (πρακτικά κυκλοφόρησε μέσα στο 12) και το yotaphone, μόνο και μόνο ως concept είναι ασύλληπτα. Τα περισσότερα από τα υπόλοιπα δεν έφεραν κάτι το συνταρακτικό, αναβαθμισμένες εκδόσεις προηγούμενων κινητών ως επί το πλείστον.

 

Κοιτάζω τη ψηφοφορία μεχρι τωρα και βλέπω ίδιους ψήφους σε S3 και Note 2. Ειλικρινά αν βγάλετε το S3 καλύτερη συσκευη για το 2012, δεν έχετε καταλάβει τι εστι Note 2. Δηλαδή το S3 καλύτερη συσκευη? Ελεος!

Νote II με μεγάλη διαφορά απ' το SIII και χαώδη διαφορά από όλα τα υπόλοιπα μοντέλα.

 

παιδιά ηρεμείστε λίγο, για κινητά μιλάτε και μάλιστα για κινητά που έχουν ήδη ξεπεραστεί και που σε 2-3 χρόνια δεν θα τα θυμάται κανείς όπως τόσα και τόσα άλλα, όχι για θαύματα της τεχνολογίας, ή την επιστημονική ανακάλυψη του αιώνα. Χωρίς παρεξήγηση, αλλά τόση πόρωση δεν έχει νόημα σε τελική ανάλυση.

Edited by alx1
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει κυκλοφορήσει. Δεν το έβρισκα γιατι εψαχνα να δω HTC 8S και όχι HTC windows phone 8S (δεν τα παω καλα με την htc) :p

 

η αληθεια είναι ότι και εγώ έχω μπερδευτεί κανα 2 φορές έτσι. Οτι και να λέμε πάντως δικαίως η Samsung έχει τις περισσότερες ψήφους μέχρι στιγμής. Πάρα πολύ καλό το 920 δεν αντιλέγω, δεν το χω δει και από κοντά, αλλά αυτό που με εντυπωσίασε πάλι προχθές σε γνωστό κατάστημα ήταν το s3 ( δεν βάζω το note λόγω μεγέθους, οριακά είμαι στο s3) η φοβερή οθόνη του και το τηλ γενικότερα. :P

μου αρέσει πολύ και το lumia 800 που έχω αλλά αν είχα τη δυνατότητα μάλλον θα ήμουν με κανά s3. και WP του χρόνου ξανά.

Edited by konstantinosid
Link to comment
Share on other sites

Note II από (για :p ) μενα

 

:p

 

Μάχη ψήφο με ψηφο ανάμεσα σε Samsung Galaxy Note II και Samsung Galaxy S III.

 

Νομίζω πως νικητής είναι η .. Samsung :lol: .

Ετσι ακριβως,γιατι εδω οτιδηποτε εκτος samsung θεωρειται αχρηστο και παει στον κουβα...αντε και με το νεο ετος το ονομα του φορουμ να γινει sam-phone.gr...καλη χρονια σε ολους
Link to comment
Share on other sites

Value for money

 

[3o] HTC Desire C: Ο μικρός αδελφός της επιτυχημένης σειράς της HTC ανέβηκε στην τρίτη θέση της κατηγορίας μιας και προσφέρει εξαιρετική ποιότητα, εμφάνιση και το Sense της HTC λίγο πάνω από τα 150 ευρώ.

 

[2ο] ΗΤC One S: Πρακτικά πρόκειται για το One X με μικρότερη οθόνη και διαφορετικό επεξεργαστή. Παρ’ όλα αυτά προσφέρει εξαιρετικές επιδόσεις, ποιότητα κατασκευής κρατώντας την τιμή του κάτω από τα 400 ευρώ.

 

[1o] LG Optimus 4X HD: Μπορεί η LG να του γύρισε την πλάτη μερικούς μήνες μετά την κυκλοφορία του, αλλά εμείς δεν το ξεχάσαμε. Ισχυρότατο κινητό, με τις επιδόσεις του να βρίσκονται στα επίπεδα των Samsung Galaxy S3 και HTC One X, η τιμή των 352 ευρώ είναι πραγματικά μοναδική. Άξιος πρώτος!!!

 

Με όλο τον σεβασμό και τον θαυμασμό που τρέφω για την ομάδα του myPhone, θα πω failάρατε ομαδικώς στην εκλογή των value for money κινητών ... Ο λόγος είναι ότι ενώ πολύ σωστά βγάλατε τρία κινητά, γιατί value for money παίζουν σε πολλά price tags και όχι σε ένα, δεν βγάλατε γκάμα που να καλύπτει κάθε πορτοφόλι ... Συγκεκριμένα, εφ'όσον υπάρχει το LG 4X στα 3μιση κατοστάρικα, δεν χωράει κουβέντα για το HTC One S στα 4 ... Μα γιατί να βγάλω ένα τόσο ποιοτικό value for money θα μου πείτε, μα γιατί δεν αναφερθήκατε καν στο Sole, το οποίο άσχετα αν κοστίζει 220 αρχική τιμή σε ελληνικό κατάστημα, βάζει κάτω πολλά κινητά που πωλούνται και 350 ... Και έτσι καλύπτετε value συσκευές στην κατηγορία 150, 250 και 350, που για μένα θα ήταν πιο ομαλή τριάδα ...

 

Κατά τα άλλα, πολύ καλή ιδέα το awards, ξεστραβώνονται πολλά άτομα έτσι ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Κατ'εμε το φετινό media darling, η συσκευή που συζητήθηκε περισσότερο απο κάθε άλλη και έκλεψε τις εντυπώσεις ηταν το ΝΕΞΟΥΣ 7 μιας που έφερε πραγματική καινοτομία ως υλοποιήση κερδίζοντας κατα κράτος στο τρίπτυχο εμπειρία χρήσης/επιδόσεις/τιμή κάθε αλλη συσκευή στον χώρο των τάμπλετς (στο περσινό αντίστοιχο review φερειπείν, την πρώτη θέση την έδωσα στο ΝΟΤΕ1 λογω των αναλογων καινοτομιών που είχε φέρει στο σύμπαν των smartphones).

Υποκειμενικά μιλώντας ομως, την ψήφο μου την έριξα στο ΝΟΤΕ 2 το οποίο κατάφερε με το bigger than υπερτίμιο upgrade του (μπαταρία φρομ ενάδερ πλάνετ,αναβαθμισμένο λειτουργίες σ-πεν,οθόνη για να τα κάνεις ολα) να ισoπεδώσει κάθε αντίπαλο στα smartphones και να παίζει στην αρένα χωρίς αντίπαλο.Το λοιπόν ΝΟΤΕ 2...My personal favorite!

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Ειρωνικά το έγραψα φίλε μου γιατί ενώ κάποιοι τρέχουν να την ξεφορτωθούν, κάποιοι άλλοι την βάζουν πάνω από το iphone 5.

 

Μιας και παρακολουθείς τις αγοροπωλησίες, μήπως είδες ποσα 5αρια πωλούνται? Δεκαπλάσια και βαλε. Τι σημαίνει αυτο? Ότι το iphone 5 δεν είναι καλό? Βγαζεις βιαστικά συμπεράσματα. Πρόσεξε μη γίνεις ταξιδιωτης22 νούμερο 2......

Φιλικά και καλή χρονιά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα δουλεψα όλα εκτός του ipad και lumia 920.Αντικειμενικά το Note 2 είναι μακρυά απο ολα σε επιδόσεις, αν και χάνει σε χρηστικότητα λόγω μεγέθους.Οσοι εχουν δουλέψει όλες τις μάρκες και τα λειτουργικά βγάζουν αντικειμενικά συμπεράσματα.Δεν είναι θέμα ότι είμαι fun της Samsung, μιας και το S3 το θεωρώ κατώτερο μερικών αλλων απο την λίστα, αλλά το Note 2 είναι θηρίο γι' αυτό και το ψηφίζω.
george cc
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον οι ίντσες που έγραψες οτι δε σου αρέσουν δεν έχουν να κάνουν με τις διαστάσεις του τηλεφώνου...εκτός κι αν εννοούσες με το ίντσες τις διαστάσεις...βλέπεις ότι διαβάζω πολύ καλά και έχεις και δίκιο,για τις ίντσες του έχει μεγάλες διαστάσεις!! Το αν μεταφέρεται το note άσε να το ξέρουμε εμείς που το έχουμε! Άλλωστε το θέμα έχει εξαντληθεί εδώ και πολύ καιρό από το 1 ήδη...! Στο θαυμασμό μου για το 920 μάλλον συμφωνώ με το te_salat

 

Ούτε οι πολλές ίντσες μου αρεσουν, ούτε κυρίως το μεγάλο μέγεθος. Ικανοποιημένος τώρα?

Υ.Γ. Πρόσεχε γιατι η εμπάθεια είναι κακός σύμβουλος.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η απλοτητα και η υπεροχη του.

Φτιαγμενο για ανθρωπινο χερι και οχι εξωγηινου.

Το σταθερο και ασφαλη λειτουργικο του.

Σαν πουπουλο στο χερι.

Και το υπεροχο iCloud.

iPhone 5.

 

θα πρόσθετα και την απτή ποιότητα κατασκευής που σε κάνει να νοιώθεις ότι έχεις ένα προϊόν που πραγματικά αξίζει και όχι τις ανατολίτικες πλαστικούρες:)

 

Γι αυτό κι εμένα η ψήφος μου πήγε στο iphone5 αν και κάτοχος του ΗΤC One-X

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω πως η ψηφοφορία θα κλείσει σήμερα λίγο μετά την αλλαγή του χρόνου, οπότε όσοι δεν έχετε ψηφίσει σπεύσατε :).
Link to comment
Share on other sites

θα πρόσθετα και την απτή ποιότητα κατασκευής που σε κάνει να νοιώθεις ότι έχεις ένα προϊόν που πραγματικά αξίζει και όχι τις ανατολίτικες πλαστικούρες:)

 

Παιζοντας κορωνα-γραμματα στο unboxing αν το κινητο θα ειναι χιλιογρατσουνισμενο η με σημαδια:lol::p:X

 

"Δε φταιει η συσκευη,δεν ανοιξατε σωστα το κουτι!!!" :ninja:

Ειχα και εγω 2 χρονια το iphone 4. Γνωμη μου ειναι οτι οταν το πηρα ηταν η καλυτερη συσκευη που κυκλοφορουσε.

2 χρονια μετα και παρακολουθωντας συνεχως την τεχνολογικη επικαιροτητα ειναι ξεκαθαρο οτι η εταιρεια με το μηλο δεν εχει μεινει πισω μονο τεχνολογικα, αλλα και σε επιπεδο αντιληψης.

 

Ανακοινωσεις του στυλ,"δεν εχει καλο σημα γιατι δεν το κραταει σωστα ο χρηστης" σε συνδυασμο με την ανυπαρξια καινοτομιων στις συσκευες της (εκτος απο το panorama:lol::lol::lol:) με κρατουν μακρια και δικαιωθηκα για την επιλογη μου οταν επιασα στα χερια μου το Note.

 

Το σημαντικοτερο κατα την γνωμη μου ειναι η "καλυτερη" συσκευη να κανει την δουλεια για την οποια την θελουμε καλυτερα απο τον ανταγωνισμο και να μην φοραμε παρωπιδες για να μπορουμε να διακρινουμε ποια ειναι η σωστη συσκευη.

Edited by BlackRed_7
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιζοντας κορωνα-γραμματα στο unboxing αν το κινητο θα ειναι χιλιογρατσουνισμενο η με σημαδια:lol::p:X

 

"Δε φταιει η συσκευη,δεν ανοιξατε σωστα το κουτι!!!" :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψήφισα το πρώτο 4πυρηνο που κυκλοφόρησε το οποίο καθαρά από άποψη δυνατοτήτων και ποιότητας παραμένει το καλύτερο της αγοράς μέχρι και τώρα.

 

HTC One X

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψήφισα το πρώτο 4πυρηνο που κυκλοφόρησε το οποίο καθαρά από άποψη δυνατοτήτων και ποιότητας παραμένει το καλύτερο της αγοράς μέχρι και τώρα.

 

HTC One X

 

Αν εβγαινε το 2011 κ γω αυτο θα ψηφιζα τωρα ομως παμε προς το 13 οποτε ριξε μια ματια στο φορουμ και στα ρεβιους για να δειτε ποιο κινητο ειναι το καλυτερο.. :lol:

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

εχω χρησιμοποιησει μολις 2-3 ωρες το note και μου φαινεται πως ειναι ενα παρα πολυ δυνατο μικρο ταμπλετ με δυνατοτητα να σε ντροπιαζει αν καποιος σε παρει τηλεφωνο (και δεν εχεis bt handsfree). οποτε ψηφιζω το κατα τη γνωμη μου καλυτερο smartphone αυτην τη στιγμη.

s3 και τα μυαλα στα καγκελα

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Αν εβγαινε το 2011 κ γω αυτο θα ψηφιζα τωρα ομως παμε προς το 13 οποτε ριξε μια ματια στο φορουμ και στα ρεβιους για να δειτε ποιο κινητο ειναι το καλυτερο.. :lol:

 

Αν εννοείς το s3 απλά όχι. Η sd και η αποσπώμενη μπαταρία το σώζουν αλλά σε επιλογή υλικών είναι πολύ μέτριο. Κάποιους η sd τους νοιάζει (κι εμένα). Κάποιους τους νοιάζει να κρατάνε κάτι ποιοτικό. Απλά δεν υπάρχει νικητής ανάμεσα στα 2 αλλά επιλογή.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοεί το ''softness'' του iOS :p

Το Note II το έχει αυτό το softness και ίσως το ξεπερνάει σε αρκετά σημεία. Πλέον το "smoothness" δεν αποτελεί μονοπώλιο του iOS. Κάποτε ναι, όμως μετά την έλευση του Android Jelly Bean και των καλών υλοποιήσεων (βλέπε Note II) έχουμε εφάμιλλη αν όχι καλύτερη συνολική εμπειρία χρήσης.

 

2 χρονια μετα και παρακολουθωντας συνεχως την τεχνολογικη επικαιροτητα ειναι ξεκαθαρο οτι η εταιρεια με το μηλο δεν εχει μεινει πισω μονο τεχνολογικα, αλλα και σε επιπεδο αντιληψης.

Ακριβώς έτσι. Το iOS ήταν πολύ όμορφο όταν ήρθε, γιαυτό και κυριάρχησε για πολλά χρόνια. Πλέον είναι σαν μια λίμνη που κάποτε ήταν πανέμορφη αλλά έγινε βάλτος απ' τα στάσιμα νερά... Η αλλαγή του 4 x 4 icon grid σε 5 x 4 δεν αποτελεί καινοτομία όσο κι αν προσπαθούν να μας πείσουν για το αντίθετο...

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Παιζοντας κορωνα-γραμματα στο unboxing αν το κινητο θα ειναι χιλιογρατσουνισμενο η με σημαδια:lol::p:X

 

 

 

δε μου έχει πέσει στην αντίληψή μου κάτι τέτοιο. εάν όντως συμβαίνει, κακώς συμβαίνει. Η συμβίωση μου με το "4" πάντως ήταν εντελώς απροβλημάτιστη από κάθε άποψη:)

Link to comment
Share on other sites

Αν εβγαινε το 2011 κ γω αυτο θα ψηφιζα τωρα ομως παμε προς το 13 οποτε ριξε μια ματια στο φορουμ και στα ρεβιους για να δειτε ποιο κινητο ειναι το καλυτερο.. :lol:

 

νταξει, ειπαμε να μην μιλαμε αλλα οχι και ετσι. Τσεκαρε τα review λιγο καλυτερα, δες τα benchmark με τις τελευταιες αναβαθμισεις να δεις τα αποτελεσματα, και εν τελη πιασε στο χερι σου τα δυο κινητα και θα δεις πιο ειναι καλυτερο.

 

Ο καθενας αγοραζει με τις αναγκες του. Το S3 υπερεχει μονο στην διαρκεια μπαταριας, αντε και στην sd αν και το HOX με τα 32 gb ειναι υπερ αρκετο. Απο εκει και περα, σορρυ που σου χαλαω το ονειρο πρωτοχρονιατικα αλλα δεν ειναι ετσι :lol:

Link to comment
Share on other sites

δε μου έχει πέσει στην αντίληψή μου κάτι τέτοιο. εάν όντως συμβαίνει, κακώς συμβαίνει. Η συμβίωση μου με το "4" πάντως ήταν εντελώς απροβλημάτιστη από κάθε άποψη:)

 

Και εγω με το 4αρι μου ημουν πολυ ευχαριστημενος. Τωρα βεβαια το εχει η γυναικα μου και μου φαινεται σαν παιχνιδι μπροστα στο Note.

 

Ψαχνοντας να αγορασω συσκευη με την επιδοτηση δεν θα μπορουσα να μην μελετησω το ενδεχομενο αγορας του iphone 5. Σε γνωστο site που ασχολειται με την Apple τα παραπονα για την ποιοτητα κατασκευης ειναι 100αδες.

 

Φαντασου οτι σκεφτομουν να παρω iphone 5 απο την επιδοτηση, να το πουλησω σφραγισμενο για να παρω το 920 η το Note φθηνοτερα και δεν το εκανα επειδη ηταν τοσα πολλα τα προβληματα:p

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...