Jump to content

myphone.gr AWARDS: Οι καλύτερες συσκευές του 2012 [UPDATE]


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Ποια συσκευή ήταν για εσάς η καλύτερη για το 2012;  

902 members have voted

  1. 1. Ποια συσκευή ήταν για εσάς η καλύτερη για το 2012;

    • Nokia Lumia 920
      93
    • Nokia 808 Pureview
      42
    • HTC One X
      47
    • Samsung Galaxy S3
      240
    • Samsung Galaxy Note 2
      251
    • LG Optimus 4X HD
      21
    • Sony Xperia T
      28
    • Apple iPhone 5
      69
    • Google Nexus 7
      90
    • Apple iPad 4
      21


Recommended Posts

Η απλοτητα και η υπεροχη του.

Φτιαγμενο για ανθρωπινο χερι και οχι εξωγηινου.

Το σταθερο και ασφαλη λειτουργικο του.

Σαν πουπουλο στο χερι.

Και το υπεροχο iCloud.

iPhone 5.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 246
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η απλοτητα και η υπεροχη του.

Φτιαγμενο για ανθρωπινο χερι και οχι εξωγηινου.

Το σταθερο και ασφαλη λειτουργικο του.

Σαν πουπουλο στο χερι.

Και το υπεροχο iCloud.

iPhone 5.

 

Simply brilliant! :D

Link to comment
Share on other sites

Μονομαχία γιγάντων...

 

Ουσιαστικά μιλάμε για Galaxy S III vs. Galaxy Note II. To πρώτο έχει πιο "λογικό" μέγεθος για κινητό, το δεύτερο έχει 2 GB RAM και πενάκι. Και τα δύο είναι αναμφισβήτητα τα πιο αξιόλογα, εντυπωσιακά και "τίμια" κινητά του 2012. Το Nokia 808 PureView ξεχωρίζει για την εκπληκτική του κάμερα (αλλά μόνο για αυτήν). Τα υπόλοιπα απλά τρώνε τη σκόνη της Samsung...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Μονομαχία γιγάντων...

 

Ουσιαστικά μιλάμε για Galaxy S III vs. Galaxy Note II. To πρώτο έχει πιο "λογικό" μέγεθος για κινητό, το δεύτερο έχει 2 GB RAM και πενάκι. Και τα δύο είναι αναμφισβήτητα τα πιο αξιόλογα, εντυπωσιακά και "τίμια" κινητά του 2012. Το Nokia 808 PureView ξεχωρίζει για την εκπληκτική του κάμερα (αλλά μόνο για αυτήν). Τα υπόλοιπα απλά τρώνε τη σκόνη της Samsung...

Όπου Galaxy SIII, μπορεί να εννοηθεί και η LTE έκδοση με τα 2 GB RAM.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ημουν αναμεσα σε S III και 808 Purview.

Τελικα ψηφισα το 808 Pureview γιατι η καινοτομια στην καμερα του (και μονο εκει) ηταν, θεωρω, αρκετα σπουδαια για το χωρο της κινητης τηλεφωνιας.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

NOTE II.

Αν και δε με βόλεψε καθόλου όταν πήγα να το κάνω τράμπα με το S3 μου λόγο μεγέθους, νομίζω ότι είναι ο,τι καλύτερο κυκλοφορεί ΚΑΙ μπορεί και να αφήσει και προίκα στο S4 το πενάκι του!

Όπως και να το κάνουμε..."κάτι" αφήνει στην εξέλιξη των κινητών αυτή η συσκευή!

:)

Link to comment
Share on other sites

Όπου Galaxy SIII, μπορεί να εννοηθεί και η LTE έκδοση με τα 2 GB RAM.

Σωστό αυτό, απλά το συμβατικό με το 1 GB RAM έχει επικρατήσει ως "βασική" έκδοση.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Note 2 μακραν οτι καλυτερο.. μετα το s3..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το 808 πρέπει να πούλησε καλύτερα από τα Lumia.

Αν το είχαν βγάλει την εποχή του Ν8 θα είχε κάνει θραύση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια μετριοτατη εμπειρια σαν τηλεφωνο(λογω λειτουργικου να εξηγουμαι για να μην παρεξηγουμαι) με το 808 ξαναγυρισα στο Galaxy 3 και βρηκα την υγεια μου....Μακραν καλυτερο απο οσα τηλεφωνα ειχα κατα καιρους και προσωπικα η καλυτερη συσκευη κινητης για το 2012...Παντως αν το 808 ετρεχε Android αντι Symbian,δεν θα ειχε αντιπαλο οχι μονο για το τρεχον ετος,αλλα για πολλα χρονια!! Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

εχω S3 που πραγματικα το θεωρω κορυφαιο αλλα εχοντας δουλεψει εστω και λιγο το Νοτε 2,ψηφισα αυτο για ειναι απλα ανωτερο
Link to comment
Share on other sites

Θα ψηφίσω το lumia 920, αν και δεν το έχω δει από κοντά, μόνο ότι έχω διαβάσει.. μου αρέσει η ποιότητα της NOKIA και ότι χρειάζομαι μου το δίνουν τα windows 8. Το NOTE II εξαιρετικό σε όλα του, μόνο μεγάλο για τηλέφωνο, μικρό για tablet...θα το προτιμούσα σε 8'', όπου θα κάλυπτε τις ανάγκες για ένα tablet εργαλείο, με εξαιρετική φορητότητα (είδα από κοντά το i pad mini και μου άρεσε πολύ, πόσο ελαφρύ και εύκολο να το έχεις μαζί σου είναι)..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Note2 η γυναίκα μου το S3. Ναι το S3 κάθεται καλύτερα στο χέρι αλλά το Note2 παίζει μπάλα μόνο του! Γι αυτό την ψηφίζω για την καλύτερη συσκευή... μεγάλη διαφορά!!!:clap:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Note2 η γυναίκα μου το S3. Ναι το S3 κάθεται καλύτερα στο χέρι αλλά το Note2 παίζει μπάλα μόνο του! Γι αυτό την ψηφίζω για την καλύτερη συσκευή... μεγάλη διαφορά!!!:clap:

Aκριβως. Και εγω εχω το S3, αλλα ψηφισα το ΝΟΤΕ 2. Ο μονος λογος της επιλογης μου ηταν το μεγεθος γιατι η δουλεια μου και η καθημερινοτητα μου δεν σηκωνει θηκες και τσαντακια. Το θεμα εδω δεν ειναι να ψηφισουμε οτι συσκευη εχουμε, αλλα αυτο που πραγματικα ειναι καλυτερο συνολικα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Note2 η γυναίκα μου το S3. Ναι το S3 κάθεται καλύτερα στο χέρι αλλά το Note2 παίζει μπάλα μόνο του! Γι αυτό την ψηφίζω για την καλύτερη συσκευή... μεγάλη διαφορά!!!:clap:

 

και εμεις το ζευγος μια απο τα ιδια εγω νοτελι η γυναικα s3 copy paste τον προλαλησαντα!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Το note 2 πιστευω και εγω..

αν και δεν με τρελαινει το android, η συσκευη απογειωνει το λειτουργικο,ειναι τουμπανη,εχει πενακι για εξτρα λειτουργιες, εχει βεβαια την μεγαλυτερη οθονη+μεγεθος που δεν ειναι και τοσο θετικο αλλα σαν πακετο ειναι οτι καλυτερο για φετος

 

 

Edit: γιατι το λετε "νοτελι" ? ακουγεται πολυ φλωρικο.. λες και ειναι του Γαβαλα :p

Edited by Dark_ds
Link to comment
Share on other sites

Το 920 γιατι μπήκε στην ψηφοφορία? Δεν απευθηνεται ( η ψηφοφορία) στις συσκευές που κυκλοφορούν στη χώρα μας?

Αυτο ψήφισα. Αν δεν ήταν αυτο θα ψήφιζα δαγκωτό 808.

Υ.Γ. Απορω βεβαια με το note2. Όσο δυνατό κι αν είναι, το μέγεθος του δεν με αφηνει να το καταταξω στα κινητά τηλέφωνα. Γουστα είναι αυτά.....

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν και θέλω απεγνωσμένα (δε γίνεται περισσότερο) το Lumia 920 (που ΔΕΝ έχει κυκλοφορήσει επίσημα στη χώρα μας) ψήφισα ως καλύτερη συσκευή του 2012 το Note 2 μιας και είναι το αμέσως επόμενο στην λίστα των "θέλω" μου.
Η "κινητή" ιστορία μου: Motorola T180, Nokia 3310, Nokia 3650, Motorola V3, Samsung D900, iPhone 3G, HTC 7 Trophy, Nokia Lumia 820, Nokia Lumia 1520, Samsung Galaxy S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

note 2 χωρίς αντίπαλο.θα λεγα στην άλλη κατηγορία πως το ipad mini ξεχωρίζει , προιόν που να αφήνει την αίσθηση του στο χέρι και στη χρήση δεν υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

Aκριβως. Και εγω εχω το S3, αλλα ψηφισα το ΝΟΤΕ 2. Ο μονος λογος της επιλογης μου ηταν το μεγεθος γιατι η δουλεια μου και η καθημερινοτητα μου δεν σηκωνει θηκες και τσαντακια. Το θεμα εδω δεν ειναι να ψηφισουμε οτι συσκευη εχουμε, αλλα αυτο που πραγματικα ειναι καλυτερο συνολικα.

 

Κι εγώ θα σε ρωτήσω κάτι απλό. Γιατι είναι καλύτερο απο το s3 αφου δεν μπορείς να το έχεις εύκολα μαζί σου??? Η φορητοτητα δεν είναι κριτήριο και μάλιστα μεγάλο? Αυτη η αναγκη (φορητοτητα) δημιουργησε τα laptop και τώρα τα tablet.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Note 2 και από εμένα.

Απίστευτη συσκευή σε όλα της.

Καλή και ευλογημένη χρονιά σε όλους μας γεμάτη υγεία και ευτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...