Jump to content

myphone.gr AWARDS: Οι καλύτερες συσκευές του 2012 [UPDATE]


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Ποια συσκευή ήταν για εσάς η καλύτερη για το 2012;  

902 members have voted

  1. 1. Ποια συσκευή ήταν για εσάς η καλύτερη για το 2012;

    • Nokia Lumia 920
      93
    • Nokia 808 Pureview
      42
    • HTC One X
      47
    • Samsung Galaxy S3
      240
    • Samsung Galaxy Note 2
      251
    • LG Optimus 4X HD
      21
    • Sony Xperia T
      28
    • Apple iPhone 5
      69
    • Google Nexus 7
      90
    • Apple iPad 4
      21


Recommended Posts

Note 2

Κινητό "σταθμός" στην δική μου ιστορία.

Ίσως η πρώτη φορά που νιώθω μια συσκευή ως προέκταση του χεριού μου

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 246
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ψηφιζα (και αγοραζα) το 920. Αλλα η Νοκια με εστειλε στο iphone 5 και δεν το μετανοιωσα καθολου! Δεν το περιμενα τοσο γρηγορο, όμορφο και ευχρηστο! Iphone 5 λοιπον και καλη χρονιά!
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα σε ρωτήσω κάτι απλό. Γιατι είναι καλύτερο απο το s3 αφου δεν μπορείς να το έχεις εύκολα μαζί σου??? Η φορητοτητα δεν είναι κριτήριο και μάλιστα μεγάλο? Αυτη η αναγκη (φορητοτητα) δημιουργησε τα laptop και τώρα τα tablet.

 

Κι εγω εχω S3 αλλα ψηφισα το ΝΟΤΕ 2.

Η φορητοτητα ειναι κριτηριο για μενα και βασικο αλλα δεν μπορω να μην παραδεχτω την ανωτεροτητα του τερατος.

Αυτο δεν σημαινει οτι δεν εχει καλη φορητοτητα επειδη δεν βολευει εμενα κι εσενα.Ειναι κι αλλοι που και το S2 το θεωρουν παντοφλα.

Δεν υπαρχει κινητο πιο δυνατο απο αυτο και πιο βολικο λογω της οθονης του και της πενας.

Πραγματικο εργαλειο δουλειας κι οχι μονο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν ψηφίζουμε με τα δικα μας κριτήρια -αναγκες??? Ο παραπάνω φίλος είπε ότι δεν μπορεί να το μεταφέρει μαζί του. Αρα που βρησκεται η ανωτερωτητα έναντι του s3 που αγόρασε?

Υ.Γ. Για να μην παρεξηγηθώ, δεν έχω s3.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δες το αλλιως...

Εχεις Toyota Yaris κι εχω ΒΜW M3.Σε βολευει για καθημερινη χρηση και παρκαρισμα στην πολη,ειναι πιο οικονομικο αλλα παραδεχεσαι πως ειναι πιο δυνατο και καλυτερο σαν αυτοκινητο το Μ3 κι ας μην σε βολευει.

Σε ψηφοφορια δεν θα ψηφιζες το Yaris ομως.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα κι αυτο πριν ποσταρω. Όμως οι διαφορες όγκου στην συγκεκριμένη κατηγορία (κινητά τηλέφωνα) είναι μεγάλη υπόθεση. Το ΝΟΤΕ2 δεν "παρκάρει" καν στη τσέπη μου ενώ το Μ3 θα παρκάρει έστω και λίγο πιο δυσκολα... Είδη το s3 ξεφεύγει........

Υ.Γ. Πέτυχες την αγαπημενη μου εταιρία (BMW).......:)

Υ.Γ.2 Αυτοκινητο ή αεροπλανο για καθημερινή χρήση???? :)

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οποιος δεν επιασε one x μετα τα τελευταια updates δεν ξερει την εμπειρια χρησης,σταθεροτητας και ταχυτητας που προσφερει...απλα,το κινητακι στην κατηγορια του <δεν υπαρχει>!!!!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί λέτε οτι δεν υπάρχει στην Ελλάδα το Lumia 920? Στην πρώτη σελίδα των αγγελιών υπάρχουν 3 προς πώληση. Από 430 - 450€. :)
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να σκεφτείς καλύτερα αυτά που γράφεις για τη φορητότητα συγκρίνοντας το μέγεθος της οθόνης του 920 που έχεις , τις διαστάσεις και το βάρος του με αυτό των S3 και note;

 

Μάλλον δεν έτυχε να διαβασεις ότι δεν μου αρεσουν οι διαστασεις (μηκος-πλάτος) του 920. Το βάρος πίστεψε με δεν είναι αξιο συζήτησης. Αλλα και πάλι η κουβέντα ξεκίνησε αλλιως.... Ο φίλος είπε ότι δεν αγοραζει το NOTE 2 γιατι δεν μπορεί να το μεταφέρει και γι αυτο έχει το s3. Παρ' όλα αυτα ψήφισε ανάποδα απο τις ανάγκες του. Δεν ανέφερα το 920 στη συζήτηση, ούτε είπα ότι είναι πιο μικρό απο το s3.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα σε ρωτήσω κάτι απλό. Γιατι είναι καλύτερο απο το s3 αφου δεν μπορείς να το έχεις εύκολα μαζί σου??? Η φορητοτητα δεν είναι κριτήριο και μάλιστα μεγάλο? Αυτη η αναγκη (φορητοτητα) δημιουργησε τα laptop και τώρα τα tablet.

Το οτι εγω δεν επελεξα να το παρω λογω του οτι το βαζω στο τζιν και το χρησιμοποιω συχνα, δεν το κανει κατωτερο. Η φορητοτητα ειναι μια συναρτηση προϊοντος-χρηστη και δεν μπορει να βαρυνει μονο το προϊον. Ενα σκουτερακι που ειναι ελαφρυ, χαμηλο και μικρο, δεν ειναι καλυτερο απο ενα tmax ακομα και αν το επιλεγουν πολλοι...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί λέτε οτι δεν υπάρχει στην Ελλάδα το Lumia 920? Στην πρώτη σελίδα των αγγελιών υπάρχουν 3 προς πώληση. Από 430 - 450€. :)

 

Τώρα τις είδα. Παίρνω πίσω αυτο που είπα. Συμπέρασμα: τελικα πωλείται και στην Ελλάδα και ο Te_salat είναι λάτρης της συγκεκριμένης συσκευής....:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατί λέτε οτι δεν υπάρχει στην Ελλάδα το Lumia 920? Στην πρώτη σελίδα των αγγελιών υπάρχουν 3 προς πώληση. Από 430 - 450€. :)

Εντάξει, καλό αστείο, αλλά νομίζω ότι εννοούμε να μπορεί κανένας να το πάρει brand new.

 

Foul βασικά το να βάλουν το 920 στη δημοσκόπηση αλλά έχουμε νοκιαδες πολλούς στη Σ.Ο. του site.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω με ποια λογική το iphone 5 υπολείπεται σύμφωνα με το cover story στις επιδόσεις του SG3 καθώς οι περισσότερες μετρήσεις δείχνου το αντίθετο. Ο αριθμός χρονισμού ενός επεξεργαστή δεν συνεπάγεται καλύτερες επιδόσεις.

 

Το Note 2 είναι άλλη κατηγορία αλλά πάλι οι μετρήσεις δεν συμφωνούν:

http://uk.hardware.info/reviews/3206/benchmarks-samsung-galaxy-note-ii-vs-apple-iphone-5

Link to comment
Share on other sites

Ο τίτλος είναι αρκετά περιγραφικός θα έλεγα.Ψηφίζοντας σε ένα τέτοιο poll δεν ψηφίζουμε σύμφωνα με τις ανάγκες μας.

Ψηφίζουμε,έχοντας στο μυαλό μας να προσεγγίσουμε όσο γίνεται τη θεματολογία του νήματος "οι καλλύτερες συσκευές του '12".

Σαν να ψήφιζες το καλλύτερο αυτοκίνητο της χρονιάς,όπως πολύ σωστά ειπώθηκε παραπάνω.

 

Στο προκείμενο τώρα,σαν κάτοχος του note 2 κ εγώ εκεί το μπουμπούνησα αν κ για εμένα προσωπικά είναι overkill το τηλέφωνο.Άνετα γυρνούσα στο s3 το οποίο με κάλυπτε πλήρως.Στα 450 για το νοτέλι όμως δεν άντεξα!

 

Καλή χρονιά σε όλους!

me > you
Link to comment
Share on other sites

Μία από τις συσκευές που έχω είναι το Note 2. Για την ακρίβεια, η ερωτική μας σχέση ξεκίνησε στις 22 Οκτωβρίου κι έχω να πω απλώς ότι η συγκεκριμένη συσκευή είναι ότι καλύτερο έχω χρησιμοποιήσει μέχρι τώρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω με ποια λογική το iphone 5 υπολείπεται σύμφωνα με το cover story στις επιδόσεις του SG3 καθώς οι περισσότερες μετρήσεις δείχνου το αντίθετο. Ο αριθμός χρονισμού ενός επεξεργαστή δεν συνεπάγεται καλύτερες επιδόσεις.

 

Το Note 2 είναι άλλη κατηγορία αλλά πάλι οι μετρήσεις δεν συμφωνούν:

http://uk.hardware.info/reviews/3206/benchmarks-samsung-galaxy-note-ii-vs-apple-iphone-5

 

 

Πολύ περίεργο review αυτό που παρέθεσες.Το διάβασα κ πρόσεξα πως δίνουν κ αποτελέσματα από geekbench στο τέλος.παρουσιάζουν όμως συγκεκριμένα aspects και διαβάζοντάς το κ κάποιος αδαής,βγάζει το συμπέρασμα ότι από πλευράς επιδόσεων note 2 με iphone5 μπαλαντσάρουν,χωρίς μεγάλες διαφορές.Κάπου υπερτερεί ο ένας κ κάπου ο άλλος.Έχω εύλογες ανησυχίες για την αξιοπιστία του συγκεκριμένου site λοιπόν.

 

Άς δούμε τι βγάζει το geekbench για το sg3 vs iphone5 (ούτε δα το note II που αναφέρεται στο άνωθι review).

 

Geekbench iphone5:

 

http://img833.imageshack.us/img833/3209/iph5.jpg

 

Geekbench sgs3:

 

http://img580.imageshack.us/img580/811/gs3l.jpg

 

 

http://www.extremetech.com/computing/136291-iphone-5-benchmarks-slower-than-the-galaxy-s3-faster-than-the-nexus-7

me > you
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα note II. Είναι πάρα πολύ καλό, πρωτότυπο και μόνο του ουσιαστικά δημιούργησε μια νέα κατηγορία συσκευών. Αν το είχε βγάλει η μηλο εταιρία θα μας είχαν σπάσει τα .... με το innovation κλπ κλπ κλπ. Τώρα που το έβγαλε αθόρυβα η samsung απλά όλοι τρέχουν σαν τρελοί να το αντιγράψουν.

Αλλά στην ψηφοφορία θα έπρεπε να υπάρχει και το φοβερό nexus 4.

Link to comment
Share on other sites

Note II .... απλά!

Άλλη κατηγορία, άλλη εμπειρία, πάντρεμα tablet και τηλεφώνου με επικών διαστάσεων δυνατότητες....

Ίσως, κατα τη γνώμη μου, έτσι θα έπρεπε να είναι τα κινητά σήμερα, με οθόνη αρκετά ευανάγνωστη και ταυτόχρονα ξεκούραστη, μέγεθος συσκευής λεπτό και συνάμα σουλουπωμένο όσον αφορά τον όγκο, με δυνατότητες φυσικών χειρονομιών (gestures), αρκετό αποθηκευτικό χώρο για εφαρμογές, δυνατότητες επέκτασης χωρητικότητας, μπόλικη μνήμη, μπαταρία κ επεξεργαστική ισχύ και τέλος ελευθερία στην έκφραση/αποτύπωση ιδεών και γραφής όσο πιο φυσικά γίνεται.... με το στυλό!

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη συσκευη που παρουσιαστηκε το 2012;; Το Nokia Lumia 920.

 

Γιατι;; Γιατι ειναι η μονη συσκευη που με εκανε να σκεφτω να παρατησω το IOS και να περασω στα (για πολλους πεθαμενα) WP8.

 

Σε θεμα hardware με καλυπτει απολυτα και τωρα ολοι περιμενουμε να δουμε τη σταση της Microsoft.

Link to comment
Share on other sites

Το HTC 8X γιατι δεν ειναι στην λιστα?

 

Γιατι δεν εχει κυκλοφορησει ελλαδα. Ουτε καν σε skroutzομαγαζο.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν και η μεγάλη μου αγάπη είναι το HOX, ψήφισα τελικά το S3, μιας και θεωρώ πως μια συσκευή πρέπει να κρίνεται βάση της όλης εικόνας από το ξεκίνημα. Μιας και λοιπόν το ΗΟΧ όταν βγήκε ξεκίνησε με πολλά προβλήματα έφαγε τελικά το Χ, μιας και το S3 βγήκε απροβληματιστο.

Πιστεύω πως όλα αυτά συνηγορούν στην τελική απόφαση για την αγορά ενός κινητού.

Αν το HOX είχε κυκλοφορήσει όπως είναι τώρα, τα πράγματα θα ήταν πολύ διαφορετικά.

Το νοτε, για μένα μένει στην απ έξω λόγω απαγορευτικου μεγέθους για την δική μου πάντα χρήση. Άρα αυτό το μείον του μεγέθους, στην δική μου λίστα το ρίχνει πίσω.

 

Γιατι δεν εχει κυκλοφορησει ελλαδα. Ουτε καν σε skroutzομαγαζο.

 

Κι εγώ πως το είδα πριν 10 ημέρες στο Public της. Άγ. Παρασκευής?

Edited by impreza_sti
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το ΝΟΤΕΙΙ είναι ένα απο τα καλύτερα μηχανήματα της αγοράς σύμφωνα με τη γενική και περιρέουσα άποψη/ατμόσφαιρα.

Το SG3 είναι ο βασιλιάς του android.

Το iphone5 είναι το καλύτερο(μέχρι το 5s)κινητό που έβγαλε η apple στο πιθανότερα πιο ωραίο σχέδιο της ως σήμερα.

Το 920 είναι η νέα προσπάθεια της ΝΟΚΙΑ να επανέλθει.

Το 808 είναι το πρωτο φωτοκινητό.

Το HOX φαγώθηκε στην αρχή,και πλέον είναι αργά για να πάρει τα πάνω του σε θέμα πωλήσεων.Τυχεροί αυτοί που άντεξαν και περίμεναν τις αναβαθμίσεις απο HTC.

 

Για μένα όμως μακράν η συσκευή του 2012 πρέπει να είναι το 7ρι tablet της Google.Σε ένα κόσμο που το "μόνο" tablet ήταν το ipad η google έδειξε στις άλλες εταιρείες ότι το πιο σημαντικό είναι το VFM.Και επειδή ακριβώς παίζει μόνο του στη κατηγορία και είναι κάτι νέο και όχι μία κάποια αναβάθμιση το ψήφισα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί λέτε οτι δεν υπάρχει στην Ελλάδα το Lumia 920? Στην πρώτη σελίδα των αγγελιών υπάρχουν 3 προς πώληση. Από 430 - 450€. :)

 

παντως δεν νομιζω να εχει βγει για ελλαδα γιατι τα παιδια που το πουλανε δεν ειναι ελληνικα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Be Creative.......
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...