Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ ότι θυμάμαι, export σε vcf απ τη symbian συσκευή στη κάρτα μνήμης και μετά import από myphone explorer and sync με Gmail account είχα κάνει τα οποία τα έβλεπε μετά κανονικά το wp κινητό που είχα 1η φορά (LG 7)πριν 3 Χρόνια.

Τώρα αν μπορεί κανείς να τα περάσει στο κινητό του μέσω pc και να τα κάνει import δε το είχα ψάξει όταν είχα το 920 γιατί από τότε που το έκανα 1η φορά τα έκανε sync k με το Hotmail μου και τα περνάει αυτόματα πλέον.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν σου πω πως δεν θυμάμαι καν πως πέρασα τις δικές μου..... Αλτσχάιμερ μάλλον...:)

Το Transfer my Data δεν το δοκίμασα αλλα να ξέρεις πως οι επαφές σου που έχουν και fb θα αλλάξουν ούτως ή άλλως φωτογραφία και θα έχουν πάντα αυτή που χρησιμοποιεί στο fb

Κάνε έναν συγχρονισμό των επαφών σου με το hotmail σου (δεν θυμάμαι καν αν γίνεται στο Symbian) και μέρα θα σου περάσουν όλες στο lumia (και νομίζω με την φωτογραφία τους).

Ποιο lumia πήρες?

Καλησπέρα. Δεν έχω fb :) Σε λίγο θα ξέρω αν θα έχω ένα γκρι 925 :) Τώρα κάνω την "προεργασία" για να το έχω έτοιμο όσο πιο γρήγορα μπορώ :lol:

Link to comment
Share on other sites

το wp κινητό που είχα 1η φορά (LG 7)πριν 3 Χρόνια.

 

Γερόλυκε των παραθύρων.....:)

 

Τώρα κάνω την "προεργασία" για να το έχω έτοιμο όσο πιο γρήγορα μπορώ :lol:

Είσαι τσακαλος οποτεθα "καθαρίσεις" γρηγορα και εύκολα. Γιατι άργησες να έρθεις? Βρήκες κίνηση???....χαχαχα

16αρι πήρες μάλλον. Δεν είναι μικρό? Πάντως η συσκευή θα σε συνεπάρει. Προσωπικά είναι ότι πιο σούπερ έχω πιάσει στα χέρια μου....;)

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Όταν έχω καρφιτσωμένη μια επαφή και υπάρχει αναπάντητη κλήση δεν μου το δείχνει

ενώ στα 7.8 έδειχνε ότι η συγκεκριμένη επαφή με είχε καλέσει.

Έτσι γίνεται τώρα;

Ένα άλλο πάλι είναι ότι όταν σε μια επαφή υπάρχει ενημέρωση από το facebook αυτή δεν φεύγει

ακόμη και όταν διαβάσουμε ή δούμε την εικόνα

Ευχαριστώ.

Edited by geram
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν έχω fb :) Σε λίγο θα ξέρω αν θα έχω ένα γκρι 925 :) Τώρα κάνω την "προεργασία" για να το έχω έτοιμο όσο πιο γρήγορα μπορώ :lol:

 

Καλωσήρθες στα νέα Nokia! :D :P

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι θυμάμαι, export σε vcf απ τη symbian συσκευή στη κάρτα μνήμης και μετά import από myphone explorer and sync με Gmail account είχα κάνει τα οποία τα έβλεπε μετά κανονικά το wp κινητό που είχα 1η φορά (LG 7)πριν 3 Χρόνια.

Τώρα αν μπορεί κανείς να τα περάσει στο κινητό του μέσω pc και να τα κάνει import δε το είχα ψάξει όταν είχα το 920 γιατί από τότε που το έκανα 1η φορά τα έκανε sync k με το Hotmail μου και τα περνάει αυτόματα πλέον.

 

Καλησπέρα. Δεν έχω fb :) Σε λίγο θα ξέρω αν θα έχω ένα γκρι 925 :) Τώρα κάνω την "προεργασία" για να το έχω έτοιμο όσο πιο γρήγορα μπορώ :lol:

 

Καλως την ..welcome join the club

 

Γερόλυκε των παραθύρων.....:)

 

Είσαι τσακαλος οποτεθα "καθαρίσεις" γρηγορα και εύκολα. Γιατι άργησες να έρθεις? Βρήκες κίνηση???....χαχαχα

16αρι πήρες μάλλον. Δεν είναι μικρό? Πάντως η συσκευή θα σε συνεπάρει. Προσωπικά είναι ότι πιο σούπερ έχω πιάσει στα χέρια μου....;)

 

Ναι ειναι απο τους παλιους ο manan69t ..τον θυμαμαι !!!

 

Παιδιά καλησπέρα,

Όταν έχω καρφιτσωμένη μια επαφή και υπάρχει αναπάντητη κλήση δεν μου το δείχνει

ενώ στα 7.8 έδειχνε ότι η συγκεκριμένη επαφή με είχε καλέσει.

Έτσι γίνεται τώρα;

Ένα άλλο πάλι είναι ότι όταν σε μια επαφή υπάρχει ενημέρωση από το facebook αυτή δεν φεύγει

ακόμη και όταν διαβάσουμε ή δούμε την εικόνα

Ευχαριστώ.

 

Την κληση πρεπει να στην δειχνει ....

Η ενημερωση η φωτο θα παραμεινει μεχρι την επομενη

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι απο τους παλιους ο manan69t ..τον θυμαμαι !!!

 

Τι τα θες? Προδότης τελικά....χαχαχα

Απο περίεργος κολοσσέ, ποιον αιώνα εγκαταστάθηκες εδώ????

 

@nectaria, μεγάλο fan club έχεις.....:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την κληση πρεπει να στην δειχνει ....

Η ενημερωση η φωτο θα παραμεινει μεχρι την επομενη

 

Δυστυχώς δεν μου δείχνει την κλήση :(

Όσο για το facebook μιλάω για φωτογραφία στο timeline την οποία βλέπω ότι

πρόσθεσε, την ανοίγω, αλλά μετά το tile συνεχίζει να γυρίζει και να μου το εμφανίζει σαν νέο.

Link to comment
Share on other sites

Τι τα θες? Προδότης τελικά....χαχαχα

Απο περίεργος κολοσσέ, ποιον αιώνα εγκαταστάθηκες εδώ????

 

@nectaria, μεγάλο fan club έχεις.....:)

 

χαχαχαχαχαχα ...

Ημουν μαζι με τον Κολοκοτρώνη και τον Μαρκο Μποτσαρη !!!!

 

Δυστυχώς δεν μου δείχνει την κλήση :(

Όσο για το facebook μιλάω για φωτογραφία στο timeline την οποία βλέπω ότι

πρόσθεσε, την ανοίγω, αλλά μετά το tile συνεχίζει να γυρίζει και να μου το εμφανίζει σαν νέο.

 

Να υποθεσω οτι το δοκιμασες και μετα απο ενα ρησταρτ ετσι ?

Μηπως εχει κολησει τιποτα ...

Στο FB οταν θα βαλει νεα φωτο η ενημερωση ο φιλος σου θα την αλλαξει !!!!

Link to comment
Share on other sites

colossus_r ευχαριστώ.

Βοηθήστε με λίγο το tile people είναι φυσιολογικό μετά λίγα δευτερόλεπτα αδράνειας

να σταματάει να ανανεώνεται ενώ η οθόνη παραμένει ανοικτή;

Πάντως ενημέρωση χαμένης κλήσης στο tile της επαφής εξακολουθεί να μην βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίες φήμες που έρχονται στο φως της δημοσιότητας σύμφωνα με τα tweets του χρήστη @qxerro θέλουν το nokia pro cam να είναι η προεπιλεγμένη εφαρμογή για την κάμερα σε όλες της WP συσκευές όπως επίσης και το glance screen.

https://twitter.com/qxerro/status/379891272301174784

 

https://twitter.com/qxerro/status/379893890180186112

 

Επίσης αναφέρει σε άλλο tweet ότι το 520 δεν θα πάρει κάποια καινούρια χαρακτηριστικά της GDR3 λόγω ασυμβατότητας hardware αλλά αυτά θα είναι μικρά και ασήμαντα όπως απαντάει σε ερώτηση κάποιου follower .

https://twitter.com/qxerro/status/379751130927874049

 

Καθώς επίσης κυκλοφορεί και ένα demo από τον ίδιο λογαριασμό με τα wp 8.1 blue

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερον..Παντως παρατηρω απο την στιγμη που ανακοινωθηκε η αγορα της Nokia, αρκετη κινηση σε σχεση με το νεο update.

Tα notifications στην glance screen ειναι αυτο που θελω πιο πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πιστεύω υπάρχει κινητικότητα με το νέο update γιατί θα το φοράνε και οι νέες συσκευές. Όπως το 925 και το 1020 όταν κυκλοφόρησαν έφεραν και για τις παλαιότερες συσκευές την Amber έτσι και οι καινούριες συσκευές, που θα κυκλοφορήσουν και θα έχουν την GDR3, θα την φέρουν και για εμάς τους υπόλοιπους! Πιστεύω ότι και αυτός είναι ένας από τους λόγους που η ανακοίνωση του 1520 πήρε ένα μήνα αναβολή, για να προλάβουν να δοκιμάσουν και να τελειοποιήσουν το update που θα διαθέσουν!
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Επειδή δε βλέπω να "ζει" το κινητό μου, μέχρι να το βρω.

 

Έχω πάρει έναν αριθμό Vodafone, κάρτα, όχι συμβόλαιο, και θέλω να αγοράζω εφαρμογές, με αφαίρεση του υπόλοιπου που θα έχει μέσα κάθε φορά. Ξέρετε πώς μπορώ να το κάνω; Γιατί, χωρίς να έχω κάνει κάτι, δε μου εμφανίζει την αντίστοιχη επιλογή, τόσο στο Store, όσο και στο Play Store.

 

Edit: Τελικά, εμφανίστηκε η επιλογή για χρέωση του λογαριασμού, χωρίς καμία άλλη ρύθμιση. Αυτό που πρέπει να κάνετε είναι να έχετε ανοιχτά τα δεδομένα, άσχετα αν είστε συνδεδεμένοι σε κάποιο wifi. Δεν κατάλαβα γιατί, αλλά υποψιάζομαι για να επικύρωνει την αγορά, μετά απο την οποία στέλνει επιβεβαιωτικό mail, στο κύριο mail του κινητού.

 

Για να εμφανιστεί η επιλογή της χρέωσης είχα βγάλει και βάλει τη sim στη συσκευή 3 - 4 φορές.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια απορία την έχω και εγώ αρκετό καιρό τώρα.Στο lumia 610 που έχει windows 7.8 μου βγάζει κατευθείαν σαν πρώτη επιλογή τη vodafone ενώ στο 820 μου δε συμαβίνει κάτι τέτοιο.Ρώτησα και στη microsoft και μου είπαν να ρωτήσω τον πάροχο.Βλέπω τώρα ότι η Voda έχει κάνει ''update'' και υποστηρίζει αυτή τη λειτουργία και στα wp8.Οπότε γιατί δεν τη δείνχει?......
Link to comment
Share on other sites

Εκανα hard reset γιατι μου εσπαγε τα νευρα που εσβηνε συνεχεια στο 4-5 %.Παρατηρησα ομως οτι οι ρυθμισεις απο 365mb επεσαν στα 91 μολις!
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια απορία την έχω και εγώ αρκετό καιρό τώρα.Στο lumia 610 που έχει windows 7.8 μου βγάζει κατευθείαν σαν πρώτη επιλογή τη vodafone ενώ στο 820 μου δε συμαβίνει κάτι τέτοιο.Ρώτησα και στη microsoft και μου είπαν να ρωτήσω τον πάροχο.Βλέπω τώρα ότι η Voda έχει κάνει ''update'' και υποστηρίζει αυτή τη λειτουργία και στα wp8.Οπότε γιατί δεν τη δείνχει?......

 

Με ανοιχτα δεδομενα απο την βοντα ...μολις πας να αγορασεις εφαρμογη ... θα σου βγαλει την βονταφον για πληρωμη

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Και μολις πηγα να το δοκιμασω επεσε το store χαχα

 

.Edit: Σε windows phone 8! αυτο; Μολις το δοκιμασα και δε μου βγαζει Vodafone.....

Edited by Raptor1
Link to comment
Share on other sites

Με ανοιχτα δεδομενα απο την βοντα ...μολις πας να αγορασεις εφαρμογη ... θα σου βγαλει την βονταφον για πληρωμη

 

Ναι ισχυει,το εχω δοκιμασει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρεθεί καμιά λύση για να κλειδώνει το 3G? Δυστυχώς πολλές φορές ενώ ξεκινάω την χρήση δεδομένων μέσω 3g, χάνετε πολύ εύκολα και με γυρνάει σε 2g.

Έχω δοκιμάσει το ##3282# και το ##3282 αλλά δεν κάνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρεθεί καμιά λύση για να κλειδώνει το 3G? Δυστυχώς πολλές φορές ενώ ξεκινάω την χρήση δεδομένων μέσω 3g, χάνετε πολύ εύκολα και με γυρνάει σε 2g.

Έχω δοκιμάσει το ##3282# και το ##3282 αλλά δεν κάνει τίποτα.

 

Αν και δεν νομίζω να υπάρχει τρόπος να κλειδώνει στο 3g, θα είναι τελείως άσκοπο μια και δεν υπάρχει στην περιοχή σου καλό σήμα 3g. Αλλιώς δεν θα γύριζε σε 2g. Δοκίμασε κάπου με εγγυημένο καλό 3g και θα δεις πως δεν θα αλλάξει

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει ικανοποιητικό σήμα στην περιοχή μου και το έχω παρατηρήσει και σε άλλες περιοχές. Δεν είναι φουλ 3G αλλά είναι καλό. Το θέμα είναι ότι το 2G είναι ισχυρότερο και γυρνάει με το παραμικρό σε 2G. Υπάρχουν πολλές αναφορές στο internet για το συγκεκριμένο θέμα.

 

Στο symbian υπήρχε η συγκεκριμένη επιλογή, αλλά ακόμα και στο αυτόματο δεν γυρνούσε τόσο εύκολα σε 2G. Εδώ η κατάσταση είναι πολύ χειρότερη.

Link to comment
Share on other sites

.

 

Στο symbian υπήρχε η συγκεκριμένη επιλογή

 

Να κλειδώνει ΜΟΝΟ στο 3g? Δεν το θυμάμαι.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος δημιουργιας νεων φακελων στις εικονες, και μαλιστα προστασια καποιων με κωδικο ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος δημιουργιας νεων φακελων στις εικονες, και μαλιστα προστασια καποιων με κωδικο ?

 

Δημιουργία μόνο μέσω PC και για το κλείδωμα μέσω κάποιας εφαρμογής.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...