Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμια καλη εφαρμογη και ακριβεις για καιρο εχουμε??

 

Αν και δεν είμαι φαν του καιρού, χρησιμοποιώ το accuweather

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά Καλημέρα, έχει ένας φίλοςμου πρόβλημα με το ativ s και για να μην το παει στο σερβις της σαμσουνγκ και του.το κρατησουν , μπορει καποιος να μου δωσει οδηγιες να του το φλασαρω εγω με το επισημο firmware? Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

παιδιά Καλημέρα, έχει ένας φίλοςμου πρόβλημα με το ativ s και για να μην το παει στο σερβις της σαμσουνγκ και του.το κρατησουν , μπορει καποιος να μου δωσει οδηγιες να του το φλασαρω εγω με το επισημο firmware? Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

 

 

 

 

 

τι πρόβλημα έχει; πώς ξέρεις ότι θα λυθεί με το "επίσημο firmware"?

 

Τώρα τι firmware φοράει το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πως απενεργοποιούμε τα data σε lumia 520 ωστε να δουλευει μονο με wifi;

 

edit: ακυρο, το βρήκα.

Edited by highpriest
Link to comment
Share on other sites

τι πρόβλημα έχει; πώς ξέρεις ότι θα λυθεί με το "επίσημο firmware"?

 

Τώρα τι firmware φοράει το κινητό;

 

Επίσημο φοράει, απλά ήθελα α δείξω πως δεν έχω κατά νου να του περάσω κατι διαφορετικό απο επίσημο. Ύστερα απο την τελευταία ειδοποίηση για Update έχει κολλήσει ΜΟΝΙΜΑ στα γρανάζια και δεν αλλάζει ο κόσμος να χαλάσει. Έχω δοκιμάσει τα πάντα για να του κάνω hard reset με τα hard keys, αλλά τελικά μόνο φλασάρισμα του λειτουργικού απο την αρχή το σώζει. Όσα reboot και να του κάνουμε, μπαίνει στην οθόνη με τα γρανάζια, όσες ώρες και να το αφήσουμε εκεί.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Επίσημο φοράει, απλά ήθελα α δείξω πως δεν έχω κατά νου να του περάσω κατι διαφορετικό απο επίσημο. Ύστερα απο την τελευταία ειδοποίηση για Update έχει κολλήσει ΜΟΝΙΜΑ στα γρανάζια και δεν αλλάζει ο κόσμος να χαλάσει. Έχω δοκιμάσει τα πάντα για να του κάνω hard reset με τα hard keys, αλλά τελικά μόνο φλασάρισμα του λειτουργικού απο την αρχή το σώζει. Όσα reboot και να του κάνουμε, μπαίνει στην οθόνη με τα γρανάζια, όσες ώρες και να το αφήσουμε εκεί.

 

 

 

 

Πήγαινε καλύτερα σε επίσημο service..μπορεί να το πάρεις και αυθημερόν.

Link to comment
Share on other sites

Επίσημο φοράει, απλά ήθελα α δείξω πως δεν έχω κατά νου να του περάσω κατι διαφορετικό απο επίσημο. Ύστερα απο την τελευταία ειδοποίηση για Update έχει κολλήσει ΜΟΝΙΜΑ στα γρανάζια και δεν αλλάζει ο κόσμος να χαλάσει. Έχω δοκιμάσει τα πάντα για να του κάνω hard reset με τα hard keys, αλλά τελικά μόνο φλασάρισμα του λειτουργικού απο την αρχή το σώζει. Όσα reboot και να του κάνουμε, μπαίνει στην οθόνη με τα γρανάζια, όσες ώρες και να το αφήσουμε εκεί.

 

Όταν λες hard reset με τα hard keys εννοείς βέβαια volume down + power button + camera, έτσι? Αν δεν εγινε κάτι τότε έφυγες για κατάστημα. Την ίδια στιγμή θα το πάρεις (υπόθεση 10' είναι). Αν σου πούνε για αύριο τότε να επιμείνεις (ο φίλος σου δηλαδή).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι θυμάμαι στο Χαϊδάρι ή περιστέρι είναι το επίσημο σέρβις της σαμσουνγκ και μάλιστα ουαν αουαρ, το επισκευάζουν αμέσως και έφυγες, οδός φειδιππιδου

http://www.smartec.gr/en/points.php

Edited by rec
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες hard reset με τα hard keys εννοείς βέβαια volume down + power button + camera, έτσι? Αν δεν εγινε κάτι τότε έφυγες για κατάστημα. Την ίδια στιγμή θα το πάρεις (υπόθεση 10' είναι). Αν σου πούνε για αύριο τότε να επιμείνεις (ο φίλος σου δηλαδή).

 

Αυτό ακριβώς έγινε... με αυτούς τους συνδυασμούς πλήκτρων δεν ανταποκρίνεται.. και του είπα να το περιμένει επι τόπου (έχω φλασάρει άπειρα κινητά, σαφώς και με τα κατάλληλα εργαλεία 10 λεπτά θέλει) αλλά του είπαν πως ίσως το πάρει αύριο... Τους χιλιοπαρακάλεσε και του είπαν θα δουν αν θα μπορέσουν για αύριο, αλλιώς δευτέρα.. απαράδεκτοι.

 

thanks guys :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς έγινε... με αυτούς τους συνδυασμούς πλήκτρων δεν ανταποκρίνεται.. και του είπα να το περιμένει επι τόπου (έχω φλασάρει άπειρα κινητά, σαφώς και με τα κατάλληλα εργαλεία 10 λεπτά θέλει) αλλά του είπαν πως ίσως το πάρει αύριο... Τους χιλιοπαρακάλεσε και του είπαν θα δουν αν θα μπορέσουν για αύριο, αλλιώς δευτέρα.. απαράδεκτοι.

 

thanks guys :)

Δεν υπάρχει για τα samsung κάτι αντίστοιχο του Nokia Care Suite?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο!!!

 

ερωτηση: εχω κατεβασε απο μαιλ διαφορα αρχεια -εγγραφα , καθως και μουσικη ..πως μπορω να τα περασω στο pc γιατι οταν συνδεω το κινητο δεν μου τα εμφανιζει!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει για τα samsung κάτι αντίστοιχο του Nokia Care Suite?

 

Στο xda εχουν κυκλοφορησει καποια Custom Made προγραμματα για φλασαρισμα, αλλα οχι κατι "επισημο" οπως το nokia cara suite

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο!!!

 

ερωτηση: εχω κατεβασε απο μαιλ διαφορα αρχεια -εγγραφα , καθως και μουσικη ..πως μπορω να τα περασω στο pc γιατι οταν συνδεω το κινητο δεν μου τα εμφανιζει!!

 

ανέβασε τα στο SkyDrive και απο εκεί τα κατεβάζεις στο πισι

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Τα PDF δεν μπορώ να τα μεταφέρω στο SkyDrive.

 

Μια ερώτηση γιατί νιώθω πολύ χαζός που δεν το βρηκα.εχω συχρονισει μια playlist απο το windows media player του υπολογιστή και θέλω να προσθέσω ένα τραγούδι που έχω στο κινητό...πως γίνεται χωρίς να το συνδέσω στον υπολογιστή;

Link to comment
Share on other sites

Τα PDF δεν μπορώ να τα μεταφέρω στο SkyDrive.

 

Μια ερώτηση γιατί νιώθω πολύ χαζός που δεν το βρηκα.εχω συχρονισει μια playlist απο το windows media player του υπολογιστή και θέλω να προσθέσω ένα τραγούδι που έχω στο κινητό...πως γίνεται χωρίς να το συνδέσω στον υπολογιστή;

 

Λογικα εχεις το adobe reader που ακομα δεν εχει δωσει την δυνατοτητα αυτη. Μπορεις να τα στελνεις στο skydrive με το Pdf reader (οχι της microsoft, το αλλο) ή με τον pocket file manager.

 

Για το αλλο δεν γνωριζω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανένας πρόβλημα με το συγχρονισμό του yahoo mail εδώ και τρεις ημέρες? Ελαβα ένα mail από yahoo πως κλείνουν το social bar από 4/10 και από τότε δεν συγχρονίζει με το κινητό.Το mail μέσω app δουλεύει κανονικά. Για πείτε καμιά ιδέα.
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είμαι φαν του καιρού, χρησιμοποιώ το accuweather

 

Αυτο χρησιμοποιω τωρα μετα απο διαφορα που τσεκαρα ειναι το πιο ακριβες...

 

Τις πιο ακριβείς προβλέψεις τις κάνει η εφαρμογή Foreca. Έχει και πάρα πολλές τοποθεσίες.

Βέβαια έχει να ενημερωθεί πάνω από ένα χρόνο και το live tile στα 7.8 (που έχω αυτή τη στιγμή) δεν λειτουργεί, αλλά από άλλες πιο όμορφες εφαρμογές που έχουν απόκλιση 3-5 βαθμούς στη θερμοκρασία, προτιμώ αυτή.

 

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/foreca-weather/0920a182-4318-4872-85c4-981c08de0600

 

Θα το δοκιμασω φιλε

 

Weather flow χρησιμοποιώ εγώ.εχει και ωραίο tile.

 

Καλο και ωραιο δοκιμασα το Τριαλ και μαλλον θα το παρω......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανένας πρόβλημα με το συγχρονισμό του yahoo mail εδώ και τρεις ημέρες? Ελαβα ένα mail από yahoo πως κλείνουν το social bar από 4/10 και από τότε δεν συγχρονίζει με το κινητό.Το mail μέσω app δουλεύει κανονικά. Για πείτε καμιά ιδέα.

 

Εμένα λειτουργεί κανονικά. Έλαβα αρκετές ειδοποιήσεις σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Και η Samsung βγαινει δυνατά με Windows...πολύ δυνατά μάλλον!

http://trollokomio.blogspot.gr/2013/10/samsung-galaxy-round-smartphone-10.html

Πόσο θα κάνει άραγε...

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Είναι κατάλληλο θέμα να ρωτήσω εδώ κάτι για την εφαρμογή του Subsonic; Θέλω να ξέρω αν διαβάζει και την μουσική αποθηκευμένη στην εσωτερική μνήμη των συσκευών και αν την παίζει με gapless playback (που είναι μια σημαντική έλλειψη για μένα στα WP8)
Link to comment
Share on other sites

Ενα unofficial changelog για το GDR3. http://www.wpcentral.com/changelog-gdr3-windows-phone-8-bittersweet-shimmer

 

Προσωπικα περιμενω πως και πως τα notifications στην glance screen και τα custom ringtones.

Link to comment
Share on other sites

Ενα unofficial changelog για το GDR3. http://www.wpcentral.com/changelog-gdr3-windows-phone-8-bittersweet-shimmer

 

Προσωπικα περιμενω πως και πως τα notifications στην glance screen και τα custom ringtones.

 

Δεν είδα το λινκ, αλλά μόνο τα notifications να έρθουν, μου φτάνει. :)

 

EDIT: Μόλις πριν από λίγο, στις ρυθμίσεις, στο audio, βρήκα την επιλογή για flip to silence. Επίσης, στο display εμφανίστηκε η επιλογή Lumia Colour Profile. Αυτές οι επιλογές μέχρι σήμερα το πρωί δεν υπήρχαν. :confused: Κάνει και "αόρατα" updates η Microsoft/Nokia; :P

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι αόρατα update. Είναι η amber.

 

Το οποίο flip to silence ούτε εγώ έβρισκα. θα το κοιτάξω τώρα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...