Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

100%, μπορω να βγαλω snapshot αν ειναι(φανταζομαι γινεται)

 

edit:what the f_ck!?

Βγαζω snapshot>παω στις εικονες> "Μη υποστηριζομενη μορφη αρχειου".. χαχα Μιλαμε για τη φωτο που εβγαλε το ιδιο το κινητο πριν 2 sec κ τωρα δεν την υποστηριζει? Τοτε πως την εβγαλε? χαχαχα

Λιγες μερες εχει που ασχολη8ηκα με WP κ εχω πειστει οτι μαλλον η apple δεν εχει τα πρωτεια στα πιο η____α ΛΣ τελικα..

 

edit2: Το οτι 8α εβλεπα censor κ' στη λεξη 'ηλι8ια' για λογους κοσμιοτητας δεν το περιμενα :X

Μηπως να ζητησω κ συγνωμη απ το Λειτουργικο ? :lol:

 

Το ότι έχεις αυτό το πρόβλημα δε σημαίνει ότι έχει κάποιο πρόβλημα το λειτουργικό. Μάλλον κάτι τρέχει με τη δική σου συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτή η Βοήθεια + συμβουλές Lumia νομίζω ότι δεν λειτουργεί σωστά! Στις περισσότερες ερωτήσεις που πατάω μου γράφει ότι δεν έχω σύνδεση ιντερνετ από πανω! :(

Το δοκίμασε κανείς;

Παλιά δούλευε άψογα!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπερα πως μπορει να περασει κανεις ημερομηνιες γενεθλιων στο ημμερολογιο του τηλ ,σ αυτο το λειτουργικο ? Τα ειχα και μου εσβησαν ολες οι ημερομηνιες ,ισως επειδη τις ειχα περασμενες σαν συμβαντα. Βοηθηστε αν καποιος ξερει .Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πως μπορει να περασει κανεις ημερομηνιες γενεθλιων στο ημμερολογιο του τηλ ,σ αυτο το λειτουργικο ? Τα ειχα και μου εσβησαν ολες οι ημερομηνιες ,ισως επειδη τις ειχα περασμενες σαν συμβαντα. Βοηθηστε αν καποιος ξερει .Ευχαριστω.

 

Και σαν συμβάντα που τα είχες, μπορούσες να επιλέξεις επανάληψη ανά έτος.

Μπες στις επαφές και δες αν μπορείς να προσθέσεις γενέθλια

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και από την εφαρμογή People που έχει τις επαφές σου μπορείς και από το σάιτ people.live.com που έχει τα στοιχεία των επαφών σου μπορείς πάλι με επεξεργασία να βάλεις τα γενέθλια κάθε επαφής.
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα το Lumia 435 και έχω το εξής πρόβλημα: Μετά από κάποια ώρα χρήσης εμφανίζεται στην οθόνη ένα άσπρο πιξελ στο κάτω μέρος της οθόνης μετά στο πάνω μέρος και μετά δημιουργείται μια γραμμή πολύ αχνή που με την ώρα γίνεται μαύρη και ποιο χοντρή. Έχει κανείς να προτείνει τίποτα;

 

Εδώ είναι και άλλοι με το ίδιο πρόβλημα και σε windows 10 και σε 8.1 (εγώ έχω 8.1):

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-other_settings/nokia-lumia-532-windows-10-straight-line-at-the/2adeb1d8-8685-4117-ab53-b346a14f53c0?page=1&auth=1

Edited by Michalis_Mich
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα το Lumia 435 και έχω το εξής πρόβλημα: Μετά από κάποια ώρα χρήσης εμφανίζεται στην οθόνη ένα άσπρο πιξελ στο κάτω μέρος της οθόνης μετά στο πάνω μέρος και μετά δημιουργείται μια γραμμή πολύ αχνή που με την ώρα γίνεται μαύρη και ποιο χοντρή. Έχει κανείς να προτείνει τίποτα;

 

Εδώ είναι και άλλοι με το ίδιο πρόβλημα και σε windows 10 και σε 8.1 (εγώ έχω 8.1):

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-other_settings/nokia-lumia-532-windows-10-straight-line-at-the/2adeb1d8-8685-4117-ab53-b346a14f53c0?page=1&auth=1

 

Ελαττωματική οθόνη. Αν είναι στην πρώτη εβδομάδα από την αγορά, αντικατάσταση από το κατάστημα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ελαττωματική οθόνη. Αν είναι στην πρώτη εβδομάδα από την αγορά, αντικατάσταση από το κατάστημα.

 

Μάλιστα.. . Το περίεργο είναι πως μου έστειλαν δεύτερη συσκευή και είχε το ίδιο πρόβλημα. Τώρα έστειλα και αυτή πίσω και αντε να δούμε..

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.. . Το περίεργο είναι πως μου έστειλαν δεύτερη συσκευή και είχε το ίδιο πρόβλημα. Τώρα έστειλα και αυτή πίσω και αντε να δούμε..

 

Ωραία παρτίδα πήραν στο κατάστημα....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Μου κάηκε η usb (ίσως πήρε νερό και βραχυκύκλωσε), πήρα ανταλλακτικό (το οποίο πάει πακέτο με το μικροφωνο) και το αντικατέστησα.

Όλα καλά έως εκεί. Το θέμα μου είναι ότι τώρα στις κλήσεις ακούω στο ακουστικό ένα δυνατό θόρυβο και εγώ και ο συνομιλητής (ανεξάρτητα από την ένταση του ακουστικού). Ο θόρυβος δεν ακούγεται όταν βάζω ανοιχτή ακρόαση ή hands free.

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει;

Ευχαριστώ :(

Lumia 920

Edited by Metaladis
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Αποφάσισα να στήσω το παλιό μου 8Χ για τον αδερφό μου, για 2η συσκευή.

 

Όλα καλά, μέχρι τη στιγμή που προσπάθησα να ρυθμίσω το data toggle στη μπάρα...δεν μου είναι διαθέσιμο...

 

Αν κατάλαβα καλά, πρέπει να έχω την τελευταία developers preview?

 

Why?

 

Κάνω κάτι λάθος?

 

8.1update, Έκδοση ΛΣ 8.10.14203.306

 

Υπάρχει άλλος τρόπος ή μπακαλίστικα με pin την αντίστοιχη ρύθμιση?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Αποφάσισα να στήσω το παλιό μου 8Χ για τον αδερφό μου, για 2η συσκευή.

Όλα καλά, μέχρι τη στιγμή που προσπάθησα να ρυθμίσω το data toggle στη μπάρα...δεν μου είναι διαθέσιμο...

Αν κατάλαβα καλά, πρέπει να έχω την τελευταία developers preview?

Why?

Κάνω κάτι λάθος?

8.1update, Έκδοση ΛΣ 8.10.14203.306

Υπάρχει άλλος τρόπος ή μπακαλίστικα με pin την αντίστοιχη ρύθμιση?

Ευχαριστώ.

 

Κάνε μια αναζήτηση για ενημερώσεις λογισμικού. Νομίζω υπάρχει μία ενημέρωση που μπαίνει μετά από φρέσκια εγκατάσταση και βάζει το data toggle.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια αναζήτηση για ενημερώσεις λογισμικού. Νομίζω υπάρχει μία ενημέρωση που μπαίνει μετά από φρέσκια εγκατάσταση και βάζει το data toggle.

 

Εσύ σωστά τα λες.

 

Το θέμα είναι ότι η HTC από την αρχή τα έκανε σκ@τά με το συγκεκριμένο τηλέφωνο σε πολλά θέματα.

 

Ένα από αυτά, είναι πως κάποιες ενημερώσεις λογισμικού δεν ήρθαν ποτέ. Για να καταφέρω να βάλω τη Cyan/Denim (δεν θυμάμαι πια) όταν είχε βγει (και έλυνε αυτά μου τα θέματα), είχα κάνει κάποιες αλχημείες οι οποίες τώρα δεν λειτουργούν (πχ Preview for developers).

 

εδιτ:

 

Άντε και κατάφερα να περάσω το Preview for Developers App με τον δικό μου λογαριασμό developer (τρομάρα μου) και να το ενεργοποιήσω στο τηλέφωνο.

 

Ψάχνει, ψάχνει, κατεβάζει, και μου πετάει μήνυμα πως δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα της ενημέρωσης...

 

Φαααακκκκ!

Edited by Dekaohtoura
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά μπορεί κάποιος να μου θυμίσει που είναι η ρύθμιση των εφαρμογών που θέλω να λειτουργούν στο παρασκήνιο; Δεν το βρίσκω στα 8.1.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου θυμίσει που είναι η ρύθμιση των εφαρμογών που θέλω να λειτουργούν στο παρασκήνιο; Δεν το βρίσκω στα 8.1.

 

Στην οικονομία μπαταρίας θα τη βρεις.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Στην οικονομία μπαταρίας θα τη βρεις.

 

Που το θυμήθηκες βρε θηρίο?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα. Πήρα το lumia 520 του αδερφού μου το οποίο έχει windows 8.1

 

To πρόβλημα είναι πως σε κάθε εφαρμογή που κατεβάζω από το store ή κάνω ενημέρωση πετάει error code: c101b000

 

Στο internet δεν έβγαλα άκρη, το έχω κάνει επαναφορά ρυθμίσεων αλλά δεν έφττιαξε.

 

Τι μπορεί να φταίει

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Samsung galaxy J5 2016 ->android 6

Samsung galaxy tab 2 7 -> cm 13

Lg nexus 4 -> cm 13

Sony ericsson neo v -> cm 11

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σας. θα ηθελα τα φωτο σας μιας και δεν εχω καμια ιδεα απο windows mobile.

μια φιλη εχει το Nokia Lumia 530. τον τελευταιο καιρο κανει εντελως περιεργα πραγματα με την μπαταρια. ο μαμα φορτιστής εχει χαλασει. με 2-3 αλλους φορτιστες που εχει βρει φορτίζει 2-3 φορες και μετα ενω φτανει μεχρι το 50% σταματαει. ουτε ξερω τι να υποθεσω πια για να τς προτεινω μια λυση. απο το λαπτοπ φορτιζει αργα μεν αλλα δεν κανει τετοια τσαλιμια. απο την μια πιστευω οτι θα πρεπει να γινει με καποιο τροπο ελεγχος στην μπαταρια. απο την αλλη δεν ξερω εαν ισως βοηθουσε μια αναβαθμηση η κατι αλλο σχετικο με λειτουργικο του τηλεφωνου. εχει κανεις καμια ιδεα ??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πήρα το lumia 520 του αδερφού μου το οποίο έχει windows 8.1

 

To πρόβλημα είναι πως σε κάθε εφαρμογή που κατεβάζω από το store ή κάνω ενημέρωση πετάει error code: c101b000

 

Στο internet δεν έβγαλα άκρη, το έχω κάνει επαναφορά ρυθμίσεων αλλά δεν έφττιαξε.

 

Τι μπορεί να φταίει

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Καλησπέρα. Δοκίμασες να το κάνεις καμιά επαναφορά-hard reset;

 

Γεια χαρα σας. θα ηθελα τα φωτο σας μιας και δεν εχω καμια ιδεα απο windows mobile.

μια φιλη εχει το Nokia Lumia 530. τον τελευταιο καιρο κανει εντελως περιεργα πραγματα με την μπαταρια. ο μαμα φορτιστής εχει χαλασει. με 2-3 αλλους φορτιστες που εχει βρει φορτίζει 2-3 φορες και μετα ενω φτανει μεχρι το 50% σταματαει. ουτε ξερω τι να υποθεσω πια για να τς προτεινω μια λυση. απο το λαπτοπ φορτιζει αργα μεν αλλα δεν κανει τετοια τσαλιμια. απο την μια πιστευω οτι θα πρεπει να γινει με καποιο τροπο ελεγχος στην μπαταρια. απο την αλλη δεν ξερω εαν ισως βοηθουσε μια αναβαθμηση η κατι αλλο σχετικο με λειτουργικο του τηλεφωνου. εχει κανεις καμια ιδεα ??

 

Kαλησπέρα.

Προσωπικά πιστεύω ότι ευθύνονται οι φορτιστές για τη μη φόρτιση της συσκευής. Δοκίμασε να βρείς κάποιον μικρότερο του 1A. O εργοστασιακός (AC-18), για παράδειγμα, είναι 0,55Α.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δοκίμασες να το κάνεις καμιά επαναφορά-hard reset;

 

Καλημέρα, το έχω 3 φορές hard reset με αυτόν τον τρόπο:από τις Ρυθμίσεις>Πληροφορίες> επαναφορά του τηλεφώνου σας

Κάποιες φορές θα τις βάλει τις εφαρμογές και μετά από λίγο θα το ξανά κάνει.

Samsung galaxy J5 2016 ->android 6

Samsung galaxy tab 2 7 -> cm 13

Lg nexus 4 -> cm 13

Sony ericsson neo v -> cm 11

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το έχω 3 φορές hard reset με αυτόν τον τρόπο:από τις Ρυθμίσεις>Πληροφορίες> επαναφορά του τηλεφώνου σας

Κάποιες φορές θα τις βάλει τις εφαρμογές και μετά από λίγο θα το ξανά κάνει.

 

Κατέβασε το Windows Device Recovery Tool και δοκίμασε να επαναφέρεις τη συσκευή μέσω αυτού του προγράμματος.

Το ίδιο μήνυμα λάθους σου το εμφανίζει αν προσπαθήσεις να κατεβάσεις κάποια εφαρμογή είτε μέσω δεδομένων κινητής είτε μέσω WiFi;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το Windows Device Recovery Tool και δοκίμασε να επαναφέρεις τη συσκευή μέσω αυτού του προγράμματος.

Το ίδιο μήνυμα λάθους σου το εμφανίζει αν προσπαθήσεις να κατεβάσεις κάποια εφαρμογή είτε μέσω δεδομένων κινητής είτε μέσω WiFi;

 

Φαίνεται να έχει στρώσει (χωρίς να του κάνω τπτ) γιατί σήμερα δεν αντιμετώπισα το πρόβλημα. Αν συνεχίσει θα δοκιμάσω αυτό που είπες. Ευχαριστώ. :)

Samsung galaxy J5 2016 ->android 6

Samsung galaxy tab 2 7 -> cm 13

Lg nexus 4 -> cm 13

Sony ericsson neo v -> cm 11

Link to comment
Share on other sites

ξέχασα τον κωδικό του λογαριασμού microsoft στο 640 της γυναίκας μου.

τι μπορώ να κάνω;

 

μη μου πείτε να της πάρω άλλο κινητό!

nokia....., nokia N8, nokia 808, lumia 950.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...