Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει κανενας αλλο θέμα με το yahoo εδω και μια βδομάδα δεν μου ενημερωνει

 

Διέγραψε το mail από τη συσκευή και ξαναπέρασέ το.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχει κανενας αλλο θέμα με το yahoo εδω και μια βδομάδα δεν μου ενημερωνει

 

Και εμένα ξαφνικά δεν συγχρονίζονταν για δύο εβδομάδες και μου έβγαζε μήνυμα ότι υπάρχει πρόβλημα με κάποιο πιστοποιητικό. Το έσβηνα το ξαναπερνούσα αλλά τίποτα. Σήμερα ξαναπροσπάθησα και χωρίς να κάνω κάτι ιδιαίτερο συγχρονίστηκε. Η συμβουλή μου είναι απλά περίμενε, θα δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

για την μπαταρια δεν εχω να πω καλα λογια, με κανενα 2ωρο wifi, κλησεις κλπ ψιλολογια που κανεις με ενα κινητο δεν βγαζει την ημερα, πάντα έχω ενεργα δεδομένα σε 2g, ειδικα αν ανοιξω και 3g μονορούφι την πίνει, είμαι κ σε περιοχή με 3g της πλάκας

αν φυσικα δεν το ακουμπάω καθόλου και το αφήνω να διακοσμει το τραπεζάκι έχω δει κ 3 μέρες ζωής.

μετά amper εποχή η μπαταρία μου έγινε χειρότερη

 

 

κάθε βράδυ θέλουν φόρτιση...

Μόνο το 720 μου κρατάει 2 μέρες άνετα.

huawei mate 10 lite

lumia 1020 yellow

Link to comment
Share on other sites

κάθε βράδυ θέλουν φόρτιση...

Μόνο το 720 μου κρατάει 2 μέρες άνετα.

 

Δε βρήκα το προηγούμενο post σου, αλλά αν τραβάς πολλές φωτογραφίες ( το 1020 έχεις, αν θυμάμαι καλά ), το φλας ξένου χρειάζεται πολλή ενέργεια για να λειτουργήσει, γι' αυτό και η μειωμένη αυτονομία.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Η διαρκεια εκτος απο τη χρηση που κανουμε (ομιλία-ιντερνετ-βίντεο-μουσικη Κα) εξαρταται κατα πολυ και απο τη καλυψη της περιοχής. Σε περιοχες με μειωμενη καλυψη ταλαιπωρειται η μπαταρια με δυσμενεις επιπτωσει στην αυτονομία
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ευτυχώς ή δυστυχώς με το 520 δεν έχω ξένον. :lol:

 

Το φορτισα το πρωί, έχω κάνει 6 τηλέφωνήματα συνόλου 40 λεπτών και σερφαρα περίπου μισή ώρα/σαραντα λεπτά. Το wifi το έχω ανοικτό συνέχεια με τις ειδοποιησεις απο 3 διαφορετικους μεηλ clients να ερχονται κανονικα, τα data κλειστά. Bluetooth ανοικτό.Τράβηξα 14 φωτογραφίες και έπαιξα ένα παιχνίδι περίπου για 10-12 λεπτά (το archer με το τόξο).

 

Μου δείχνει οτι έχω ακόμη 88% μπαταρία.

Οτι ο χρόνος απο την τελευταια φόρτιση ειναι 13 ωρες

Οτι με αυτον τον ρυθμό χρήσης έχω ακόμη 2 μέρες και 20 ώρες χρήσης.

 

Οταν διπλασιάζω τους παραπάνω χρόνους ομιλίας και σερφαρίσματος τότε πιάνω περίπου 50 ώρες λειτουργίας.

 

Για εμένα είναι πολύ καλά. Από σήμα έχουμε καμπάνα βέβαια. Λειτουργεί συνέχεια με όλες τις μπάρες.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη αυτονομία ομολογουμένως.

 

Μην ξεχναμε ομως οτι και η μπαταρια στην τελικη ειναι ενα αναλωσιμο. Οποτε δεν χρειαζεται να ειμαστε με το φορτιστη στο χερι για να ακολουθουμε τις ''οδηγιες'' για μεσγιστοποιηση της αυτονομιας με το γραμμα.

Χαρειτε τις συσκυες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ευτυχώς ή δυστυχώς με το 520 δεν έχω ξένον. :lol:

 

Το φορτισα το πρωί, έχω κάνει 6 τηλέφωνήματα συνόλου 40 λεπτών και σερφαρα περίπου μισή ώρα/σαραντα λεπτά. Το wifi το έχω ανοικτό συνέχεια με τις ειδοποιησεις απο 3 διαφορετικους μεηλ clients να ερχονται κανονικα, τα data κλειστά. Bluetooth ανοικτό.Τράβηξα 14 φωτογραφίες και έπαιξα ένα παιχνίδι περίπου για 10-12 λεπτά (το archer με το τόξο).

 

Μου δείχνει οτι έχω ακόμη 88% μπαταρία.

Οτι ο χρόνος απο την τελευταια φόρτιση ειναι 13 ωρες

Οτι με αυτον τον ρυθμό χρήσης έχω ακόμη 2 μέρες και 20 ώρες χρήσης.

 

Οταν διπλασιάζω τους παραπάνω χρόνους ομιλίας και σερφαρίσματος τότε πιάνω περίπου 50 ώρες λειτουργίας.

 

Για εμένα είναι πολύ καλά. Από σήμα έχουμε καμπάνα βέβαια. Λειτουργεί συνέχεια με όλες τις μπάρες.

 

Μην το συζητάς καθόλου, γιατί θα το ματιάσεις!! :P Μια χαρά είναι το 520 σου. ;)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πιστεύω οτι το σήμα παίζει πολύ μεγαλύτερο ρόλο απο όσο πιστευουμε πάντως. Και πρωτίστως παίζει ρόλο η λήψη της συσκευής. Δεν ειναι τυχαίο οτι με το samsung που είχα (με χαμηλό sar) πάσχιζε να γεμίσει τις μπάρες μέχρι την μέση και να βρει σήμα, ενώ με το Nokia δεν πέφτει ούτε μια μπάρα (αλλά έχει τριπλάσιο sar απο το σάμσουνγκ!)

 

Τώρα αν είναι καλύτερο να πασχίζει να βρει σήμα ή να έχει σήμα αλλά υψηλό sar, είναι ένα ερώτημα που δεν θυμάμαι αν έχει απαντηθει.

 

Πάντως ξαναλέω, λήψη σήματος δικτύου, αλλά και σήματος wifi το 520 είναι το καλύτερο κινητό που πέρασε απο τα χέρια μου απο το 2006.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πιστεύω οτι το σήμα παίζει πολύ μεγαλύτερο ρόλο απο όσο πιστευουμε πάντως. Και πρωτίστως παίζει ρόλο η λήψη της συσκευής. Δεν ειναι τυχαίο οτι με το samsung που είχα (με χαμηλό sar) πάσχιζε να γεμίσει τις μπάρες μέχρι την μέση και να βρει σήμα, ενώ με το Nokia δεν πέφτει ούτε μια μπάρα (αλλά έχει τριπλάσιο sar απο το σάμσουνγκ!)

 

Τώρα αν είναι καλύτερο να πασχίζει να βρει σήμα ή να έχει σήμα αλλά υψηλό sar, είναι ένα ερώτημα που δεν θυμάμαι αν έχει απαντηθει.

 

Πάντως ξαναλέω, λήψη σήματος δικτύου, αλλά και σήματος wifi το 520 είναι το καλύτερο κινητό που πέρασε απο τα χέρια μου απο το 2006.

 

Να είχε και ένα led φλας τουλάχιστον, καλά θα ήταν!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ευτυχώς ή δυστυχώς με το 520 δεν έχω ξένον. :lol:

 

Το φορτισα το πρωί, έχω κάνει 6 τηλέφωνήματα συνόλου 40 λεπτών και σερφαρα περίπου μισή ώρα/σαραντα λεπτά. Το wifi το έχω ανοικτό συνέχεια με τις ειδοποιησεις απο 3 διαφορετικους μεηλ clients να ερχονται κανονικα, τα data κλειστά. Bluetooth ανοικτό.Τράβηξα 14 φωτογραφίες και έπαιξα ένα παιχνίδι περίπου για 10-12 λεπτά (το archer με το τόξο).

 

Μου δείχνει οτι έχω ακόμη 88% μπαταρία.

Οτι ο χρόνος απο την τελευταια φόρτιση ειναι 13 ωρες

Οτι με αυτον τον ρυθμό χρήσης έχω ακόμη 2 μέρες και 20 ώρες χρήσης.

 

Οταν διπλασιάζω τους παραπάνω χρόνους ομιλίας και σερφαρίσματος τότε πιάνω περίπου 50 ώρες λειτουργίας.

 

Για εμένα είναι πολύ καλά. Από σήμα έχουμε καμπάνα βέβαια. Λειτουργεί συνέχεια με όλες τις μπάρες.

 

εμένα στο 820 με αυτή τη χρήση θα είχε κατέβει σίγουρα γυρω στο 70% μπορεί και γυρω στο 60...

μιλάμε για κακή αυτονομία

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Να είχε και ένα led φλας τουλάχιστον, καλά θα ήταν!

 

Κι εγω στην αρχή ήμουν πολύ προβληματισμένος επειδή δεν ήξερα αν θα βγαζει καλές φωτο ή όχι. Για αυτον και μόνο τον λόγο πήγα σε κατάστημα κινητης τηλεφωνίας να διαπιστώσω απο κοντά την ποιότητα των φώτο, πριν κάνω την αγορά. Τελικά μόνο σε συνθηκες νύχτας δεν βγάζει καλές φώτο. Σε συνθήκες μέρας είναι πάρα πολύ καλές, ακόμη και στην μεγαλύτερη τους ανάλυση. Αν κρίνω δε και από την αυξημένη αυτονομία του που μπορεί να οφείλεται και στο φλας ή σε άλλα χαρακτηριστικά του που είναι λιγότερο ενεργοβόρα πιθανόν, δεν μετανιώνω που το προτίμησα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια αγορασα ενα νοκια λουμια 520

δε λεω ωραιο τηλεφωνο γρηγορο αλλα εχω προβλημα με την sd

δε φαινεται πουθενα.

περασα ενα file manager (πληρωμενο-full version) απο το μαρκετ.

την ειδε εν τελει αλλα και παλι δε μπορω να μεταφερω τιποτα εκει

ουτε φυσικα να παρω κατι απο κει για να το βαλω στην μνημη τηλεφωνου.

διαβασα στο ιντερενετ για φορματ στην καρτα , για hard reset με την καρτα μεσα...

τιποτα.

μπορειτε να με βοηθησετε?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια αγορασα ενα νοκια λουμια 520

δε λεω ωραιο τηλεφωνο γρηγορο αλλα εχω προβλημα με την sd

δε φαινεται πουθενα.

περασα ενα file manager (πληρωμενο-full version) απο το μαρκετ.

την ειδε εν τελει αλλα και παλι δε μπορω να μεταφερω τιποτα εκει

ουτε φυσικα να παρω κατι απο κει για να το βαλω στην μνημη τηλεφωνου.

διαβασα στο ιντερενετ για φορματ στην καρτα , για hard reset με την καρτα μεσα...

τιποτα.

μπορειτε να με βοηθησετε?

 

Καλησπερα, οταν το συνδεεις στο pc με usb δεν την εμφανιζει; Ποιον file manager πηρες;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να διαχειριστής τα αρχεία σου απο την κάρτα μνήμης, είναι μόνο για εγκατάσταση εφαρμογών xap , κατέβασε μια εφαρμογή απ το πισι και πέρασε την στην κάρτα μνήμης,μετά λογικά θα βλέπεις την SD στο store
Link to comment
Share on other sites

εκει ειναι το θεμα μου. ουτε στο store φαινεται rec

2 κατεβασα τον pocketfile manager & εναν ακομη που δε θυμαμαι αυτην την στιγμη γιατι τον εσβησα.

αυτη τη στιγμη δε το εχω εδω το τηλ το εδωσα σε ενα φιλο μηπως βρει μια λυση.

αλλα οτι και να κανω η καρτα δεν υπαρχει στο store

στο phone storage η καρτα φεναται στο store πουθενα

Edited by iraklis7777
Link to comment
Share on other sites

εκει ειναι το θεμα μου. ουτε στο store φαινεται rec

2 κατεβασα τον pocketfile manager & εναν ακομη που δε θυμαμαι αυτην την στιγμη γιατι τον εσβησα.

αυτη τη στιγμη δε το εχω εδω το τηλ το εδωσα σε ενα φιλο μηπως βρει μια λυση.

αλλα οτι και να κανω η καρτα δεν υπαρχει στο store

στο phone storage η καρτα φεναται στο store πουθενα

 

Οταν ανοιξεις την sd απο το pc, θα δεις οτι εχει ετοιμους φακελους. Το καθε αρχειο πρεπει να το βαλεις στον αντιστοιχο φακελο, πχ τα mp3 στον φακελο music κλπ. Αλλιως δεν τα βλεπει.

Για οποιον τυπο αρχειου δεν εχει φακελο, τα περνας στην sd στον φακελο other, αφου πρωτα τα εχεις κανει zip. Μετα πηγαινοντας με τον pocket στην καρτα θα μεταφερεις το zip στην μνημη του κινητου και το ξεζιπαρεις.

Link to comment
Share on other sites

γιατι ομως η καρτα σαν καρτα δεν εμφανιζεται στο nokia store?

 

Γιατι να εμφανιστει στο store; Εχεις βαλει εφαρμογη/παιχνιδι και θες να το κανεις install απο την καρτα; Μονο τοτε θα στην εμφανισει.

Αν και τοτε δεν την εμφανισει, με ενα restart θα φτιαξει.

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα... διακοσμητικη sd και αν δεν ξερεις απο pc ειναι αχρηστη....

android και παλι android....

οι εφαρμογες xap. διαβασα οτι τις περνας χυμα στην καρτα sd αζιπαριστες.

το εκανα και παλι δε φανηκε στο store η καρτα. ουτε η εφαρμογη προς εγκατασταση βεβαια

Edited by iraklis7777
Link to comment
Share on other sites

Περνάς τις εφαρμογές στην κάρτα,ξεσυνδέεις το κινητό από το pc,το απερνεργοποιείς,το ανοίγεις πάλι,ανοίγεις wifi και περιμένεις 4-5 λεπτα.Ανοίγεις το store και γράφει κάτω κάτω καρτα sd.Aυτό πιο πολύ όταν περνάς κάποια εφαρμογή στην κάρτα ενώ προηγουμένως δεν είχες κάποια άλλη.Αν π.χ. φορτώσεις μία τώρα χωρίς να διαγράψεις το xap και περάσεις μια άλλη αύριο απλά ανοίγεις wifi και περιμένςι μερικά λεπτά.

Γενικότερα όμως δεν υπάρχει κάπου επιλογή για να δεις όλα τα αρχεία της sd.Δηλαδή για τις εφαρμογές κάνεις το παραπάνω,τις εικόνες,τα τραγούδια και τα βίντεο από τις αντίστοιχες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω η microsoft δ εχει βλεψεισ να ξεπερασει το ανδροιντ και Κανει οτι μπορει για να χαντακωνει τα κινητα τησ και να δυσκολευει τουσ χρηστες. Φαντάζομαι οτι και τη μουσικη στο φακελο music την πετασ χυμα φακελουσ δ διαβαζει. Θα το πούλησω μαλλον το τηλ και θα χτυπησω ενα android.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά διαβάζει φακέλους μέσα στον φάκελο music.

Πριν αγοράσουμε μια συσκευή κάνουμε πρώτα μία έρευνα..

Link to comment
Share on other sites

Επρεπε οντωσ να ψαξω καλυτερα εχεισ δικιο :-) κατι αλλο Υπαρχουν 2 υποφακελοι στο φακελο μουσικη και στην κατηγορια μουσικη νοκια στο κιν βγαζει χυμα 200 τραγουδια. Η επιλογη να διαλεξω απο ποιο φακελο θελω να ακουσω μουσικη που βρισκεται?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...