Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκαναρε το qrcode που θα δεις κατω σε αυτη την σελιδα http://www.wpcentral.com/download-preview-developers-and-get-gdr3-right-now από το κινητο σου.Εγκαθιστας την εφαρμογη απο το store "preview for developers" με αυτο τον τροπο. Τρέχεις την εφαρμογη που μολις εγκατασταθηκε. πατας next next κλπ. Σου λεει δηλαδη ακριβως τι να κανεις. Αφου τελειωσεις με την εφαρμογη πηγαινε στα settings του κινητου σου εκει που λεει "ενημερωση τηλεφωνου"

 

Eυχαριστω φιλε την κατεβαζει και την περναει τωρα :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω το πρόβλημα το έλυσα "φτιάχνοντας" μια εφαρμογή. Οταν λέω φτιάχνοντας μην φανταστείτε οτι εφτιαξα εφαρμογή :p. Απλά έσωσα μεσα στο πρόγραμμα μια κενή εφααρμογή.

 

Με το που έσωσα και πήγα στην ενημέρωση τηλεφώνου, κατέβασε απευθείας την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

GDR3 πλεον :cool::cool::cool:

 

Kαπου ειχα διαβασει οτι θα υποστηριζει και αλλο ενα ενδιαμεσο μεγεθος Live tile στο Ativ S αλλα δεν βλεπω κατι...

Link to comment
Share on other sites

 

Με το unlocked που λέει δεν εννοεί ξεκλείδωτο για να λειτουργεί σε όλα τα δίκτυα και όχι μόνο για παράδειγμα στο δίκτυο της ΑΤ&Τ. Εννοεί interop-unlocked με custom ROM και πρόσβαση στη registry και τις ενδότερες ρυθμίσεις της συσκευής! Μόνο έτσι μπορείς να βάλεις επιπλέον σειρά από tiles στο Ativ S σου!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Οποτε ειναι λαθος οτι μονο οι 1080 οθονες θα υποστηρίζουν επιπλεον σειρα απο love tiles?

 

Ετσι εχω ακουσει.

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Οποτε ειναι λαθος οτι μονο οι 1080 οθονες θα υποστηρίζουν επιπλεον σειρα απο love tiles?

 

Ετσι εχω ακουσει.

 

Ναι το διόρθωσε ο Belfiore προσφατα σε tweet του. Θα εξαρτάται από τον κατασκευαστή και από το μέγεθος της οθόνης!

https://twitter.com/joebelfiore/status/392569472558452736

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το διόρθωσε ο Belfiore προσφατα σε tweet του. Θα εξαρτάται από τον κατασκευαστή και από το μέγεθος της οθόνης!

 

 

 

 

 

 

Ok. Thanks for info!!!

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν αντεξα και εβαλα και εγω την GDR3......ψιλοαπογοητευση..το μονο που μου ειναι χρησιμο ειναι το κλεισιμο των εφαρμογων στο multitasking window.δινει features με το σταγονομετρο

 

 

περιμενω πολλα περισσοτερα απο την ms στην 8.1

 

Edit:το κινητό πριν την αναβάθμιση είχε χάσει την αρχική του σβελτάδα και αργούσε...μετα την αναβάθμιση πάει ξανά σφαίρα...δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η εκκαθάριση της προσωρινής μνήμης .να σημειώσω ότι συχρονιζω 6 μαιλ, τρέχει viber,Skype,facebook,tapatalk και διάφορα αλλα......και νόμιζα ότι έφταιγε κάποια εφαρμογή αλλα τελικά κάτι αλλο έφταιγε......

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια και καλός σας βρήκα στο forum,

Πήρα το lumia 520 πριν 3 μερες, πηγα να αντιγράψω απο το παλιο κινητο μου τις επαφές, μπηκα λοιπον στο μενου επαφες και πατησα το + για να προσθεσω μια μια τις επαφες στο lumia, μωλις το εκανα μου εβγαλε τις επιλογες, "νεα επαφη σε λογαριασμο της microsoft'' και "νεα επαφη σε λογαριασμο της google", αν και δεν ξερω τι ειναι αυτα επελεξα να βάλω τις επαφες σε λογαριασμο της microsoft, αφου περασα καμια 50αρια επαφες και εφαγα κανα μισαωρο... εριξα μια ματια στο καταλογο επαφων και ειχε περαστει το 1/3 των επαφων, οι αλλες επαφες προφανως αφου δεν ειναι στο menu επαφων δεν περάστηκαν ή ειναι καπου αλλου και δεν τις βρησκω, γιατι συμβαινει αυτο ξερετε?

Τι πρεπει να κανω?

Και εφαγα μιση ωρα να αντιγραψω αυτες τις επαφες ρε γμτ

 

Υ.Γ= Σε ολες τις επαφες αντεγραψα κινητο και ονομα, τιποτα αλλο, ουτε φοτο εβαλα ουτε mail τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια και καλός σας βρήκα στο forum,

Πήρα το lumia 520 πριν 3 μερες, πηγα να αντιγράψω απο το παλιο κινητο μου τις επαφές, μπηκα λοιπον στο μενου επαφες και πατησα το + για να προσθεσω μια μια τις επαφες στο lumia, μωλις το εκανα μου εβγαλε τις επιλογες, "νεα επαφη σε λογαριασμο της microsoft'' και "νεα επαφη σε λογαριασμο της google", αν και δεν ξερω τι ειναι αυτα επελεξα να βάλω τις επαφες σε λογαριασμο της microsoft, αφου περασα καμια 50αρια επαφες και εφαγα κανα μισαωρο... εριξα μια ματια στο καταλογο επαφων και ειχε περαστει το 1/3 των επαφων, οι αλλες επαφες προφανως αφου δεν ειναι στο menu επαφων δεν περάστηκαν ή ειναι καπου αλλου και δεν τις βρησκω, γιατι συμβαινει αυτο ξερετε?

Τι πρεπει να κανω?

Και εφαγα μιση ωρα να αντιγραψω αυτες τις επαφες ρε γμτ

 

Υ.Γ= Σε ολες τις επαφες αντεγραψα κινητο και ονομα, τιποτα αλλο, ουτε φοτο εβαλα ουτε mail τιποτα

 

αν τις συγχρονισες με το outlook μπες στο outlook.com και δες αν είναι περασμένες εκει , δεν μπορω να σκεφτω άλλο λογο εκτος του ότι εγινε κατι λαθος και χαθηκαν

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Εχω Huawei w1 εχω βαλει την GDR3, οταν πηγαίνω στο phone storage και πατάω να κάνει clear τα temporary files μένει εκει και δεν τα "καθαρίζει" το εχει άλλος το πρόβλημα αυτό?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Εχω Huawei w1 εχω βαλει την GDR3, οταν πηγαίνω στο phone storage και πατάω να κάνει clear τα temporary files μένει εκει και δεν τα "καθαρίζει" το εχει άλλος το πρόβλημα αυτό?

 

δοκιμασε να κανεις reboot την συσκευη και ξαναδες το storage

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να κανεις reboot την συσκευη και ξαναδες το storage

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Πόση ώρα περιμένεις, για να το κάνει?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Πόση ώρα περιμένεις, για να το κάνει?

 

εννοουσα να την κλεισεις και να την ξανανοίξεις...λιγοτερο από λεπτο

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν αντεξα και εβαλα και εγω την GDR3......ψιλοαπογοητευση..το μονο που μου ειναι χρησιμο ειναι το κλεισιμο των εφαρμογων στο multitasking window.δινει features με το σταγονομετρο

 

Κάτι για δυνατότητα επισύναψης αρχείων Office από την εφαρμογή του Mail απευθείας που είχα δει πως θα μπει; Δεν προστέθηκε κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι για δυνατότητα επισύναψης αρχείων Office από την εφαρμογή του Mail απευθείας που είχα δει πως θα μπει; Δεν προστέθηκε κάτι τέτοιο;

 

 

 

δεν βρήκα κάτι.

 

Υπάρχει τρόπος στο ιστορικό των κλήσεων για κάθε επαφή να έχει μια καταχώρηση με την τελευταία κλήση και Αν πατήσεις να σου δίνει και τις υπόλοιπες;γιατί τώρα έτσι πώς είναι μπορεί μια επαφή να σου τρώει όλη την οθόνη και είναι πολύ άβολο στο ψάξιμο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα !πηρα το 520 και θα ηθελα να ρωτησω ,συνδεεται στην σουιτα οπως και το n97mini που ειχα? του βαζω να συνδεσει νεα συσκευη και δεν μπορει!.πηγα να κατεβασω αυτη την εφαρμογη (http://www.windowsphone.com/en-US/How-to/wp8/windows-phone-app-for-desktop) και δεν μου την εγκαθιστα.Αποτελεσμα να μην μπορω να μεταφερω τις επαφες μου.Τι μπορω να κανω?(τρεχω XP).
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα !πηρα το 520 και θα ηθελα να ρωτησω ,συνδεεται στην σουιτα οπως και το n97mini που ειχα? του βαζω να συνδεσει νεα συσκευη και δεν μπορει!.πηγα να κατεβασω αυτη την εφαρμογη (http://www.windowsphone.com/en-US/How-to/wp8/windows-phone-app-for-desktop) και δεν μου την εγκαθιστα.Αποτελεσμα να μην μπορω να μεταφερω τις επαφες μου.Τι μπορω να κανω?(τρεχω XP).

 

Όχι δυστυχώς δε συνδέεται με Nokia suite και η εφαρμογή που αναφέρεις λειτουργεί μόνο σε windows 7 και 8. Ωστόσο ο υπολογιστής μπορεί να δει τη συσκευή σου σα σκληρό δίσκο και να περάσεις αρχεία με αυτόν τον τρόπο.

Όσον αφορά τις επαφές σου, αν έχεις ακόμη το Ν97 κατέβασε από το WP store στο Nokia collection την εφαρμογή Μεταφορά δεδομένων, με την οποία μέσω Bluetooth μπορείς να μεταφέρεις επαφές, μηνύματα κλπ στο 520. Αν δεν έχεις το παλιό κινητό πες για να προτείνω κάτι άλλο.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την νέα αναβάθμιση CDR3 έχει κάποιος πρόβλημα, να μην μπορεί να την κάνει και να του βγάζει το μήνυμα :Έγινε λήψη της ενημέρωσης αλλά δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα της (8007000d). ή είμαι ο μοναδικός;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την νέα αναβάθμιση CDR3 έχει κάποιος πρόβλημα, να μην μπορεί να την κάνει και να του βγάζει το μήνυμα :Έγινε λήψη της ενημέρωσης αλλά δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα της (8007000d). ή είμαι ο μοναδικός;

 

δες αυτό http://www.almuseo.com/code-8007000d.php

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Αλλά αυτό αναφέρεται σε υπολογιστές.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Αλλά αυτό αναφέρεται σε υπολογιστές.

 

 

windows OS το ιδιο είναι και σε mobile .Τα error codes είναι ακριβως τα ιδια

και εμενα όταν αναβαθμιζα σε amber μου εβγαζε το ιδιο error όπως και σε πολλους αλλους . Προφανως το αρχειο είναι corrupted

 

στην περιπτωση μου περιμενα 2-3 μερες και το πρόβλημα λυθηκε μονο του

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...