Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την Amber μπορούσες να βάλεις σε πόσες μέρες τελειώνει το πακέτο των δεδομένων που έχεις και αφού έλήγε το ξαναέβαζες χειροκίνητα. Τώρα σου έχει την επιλογή να ανανεώνεται αυτόματα συγκεκριμένη ημερομηνία που επιλέγεις κάθε μήνα.

 

Δεν θυμάμαι να τις είχε αυτές τις ρυθμίσεις με την Amber!

 

οι δικές μου ρυθμίσεις με Amber.

μηπως δεν το ειχες ψαξει καλα;

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οι δικές μου ρυθμίσεις με Amber.

μηπως δεν το ειχες ψαξει καλα;

 

Πιθανον να κανω λαθος! Παντως το διαβασα και στο wpcentral οτι εχει αλλαγες στις ρυθμισεις του data sense! Σου εχει και επιλογη για απεριοριστο πακετο δεδομενων;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Πιθανον να κανω λαθος! Παντως το διαβασα και στο wpcentral οτι εχει αλλαγες στις ρυθμισεις του data sense! Σου εχει και επιλογη για απεριοριστο πακετο δεδομενων;

 

εχει το πεδίο "μηνιάιο όριο" που εκει βαζεις οτι θες

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Αυτα εχει τωρα το data sense, δεν νομίζω οτι υπήρχαν, δεν θυμαμαι σιγουρα!

 

https://skydrive.live.com/redir?resid=899E8D2CA4CAA936!480&authkey=!ALlRu2J4-NPRkAI&v=3

Link to comment
Share on other sites

Αυτα εχει τωρα το data sense, δεν νομίζω οτι υπήρχαν, δεν θυμαμαι σιγουρα!

 

https://skydrive.live.com/redir?resid=899E8D2CA4CAA936!480&authkey=!ALlRu2J4-NPRkAI&v=3

 

ακριβώς τα ιδια εχω κ γω τωρα

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Αυτα εχει τωρα το data sense, δεν νομίζω οτι υπήρχαν, δεν θυμαμαι σιγουρα!

 

https://skydrive.live.com/redir?resid=899E8D2CA4CAA936!480&authkey=!ALlRu2J4-NPRkAI&v=3

 

ακριβώς τα ιδια εχω κ γω τωρα

 

Τι να πω, δεν το θυμαμαι καθολου οποτε σε πιστευω.

 

Eτσι ειναι και στην Amber ... Δεν υπαρχει αλλαγη εκει .. Εχουν κανει λαθος στο WPC...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες η GRD3 πως φαινεται στο κινητό, μετα την αναβάθμιση? Γιατι μου εβγαλε οτι εβαλε 4 αναβαθμισεις?

Μου γράφει OS version 8.0.10512.142

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες η GRD3 πως φαινεται στο κινητό, μετα την αναβάθμιση? Γιατι μου εβγαλε οτι εβαλε 4 αναβαθμισεις?

Μου γράφει OS version 8.0.10512.142

 

Ναι αυτη ειναι η GDR3 .. εισαι ΟΚ :)

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Οταν παω στο phone storage πατάω Delete temporary files (τα αποια ειναι 30 ΜΒ) ξεκιναει "deleting temporary files" αλλα μένει εκει και μετα οταν ξανα "μπαινω" εχει τα ιδια ΜΒ. Γιατί αυτο?

Α και το data sence πως το έχετε?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Οταν παω στο phone storage πατάω Delete temporary files (τα αποια ειναι 30 ΜΒ) ξεκιναει "deleting temporary files" αλλα μένει εκει και μετα οταν ξανα "μπαινω" εχει τα ιδια ΜΒ. Γιατί αυτο?

Α και το data sence πως το έχετε?

 

αν κανεις reboot θα δεις οτι εχουν μειωθει . Δουλευει λιγο περιεργα αυτο αλλα το βελτιωνουν με την GDR3

 

οσο για το Data sense , ειναι μαζι με την GDR2

Link to comment
Share on other sites

αν κανεις reboot θα δεις οτι εχουν μειωθει . Δουλευει λιγο περιεργα αυτο αλλα το βελτιωνουν με την GDR3

 

οσο για το Data sense , ειναι μαζι με την GDR2

 

Δεν την ειχα την GDR2...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Οταν παω στο phone storage πατάω Delete temporary files (τα αποια ειναι 30 ΜΒ) ξεκιναει "deleting temporary files" αλλα μένει εκει και μετα οταν ξανα "μπαινω" εχει τα ιδια ΜΒ. Γιατί αυτο?

Α και το data sence πως το έχετε?

 

Ποιο τηλεφωνο εχεις ? Αυτο με το temporary files δεν το εχω τσεκαρει γιατι χρησιμοποιω την αντιστοιχη εφαρμογη της Nokia, αλλα οπως και στην αντιστοιχη της Nokia ισως να μην μπορει να τα διαγραψει ολα αλλα μονο καποια που εχουν καιρο να χρησιμοποιηθουν. Εσυ εχεις και λιγα .. τα δικα μου ειναι 350mb :)

 

Οσον αφορα το Data Sense που ρωτας, μου εδωσες την αφορμη να υπενθυμισω πως ειναι προσθηκη της Nokia στο λειτουργικο και αποκλειεται η GDR3 να αλλαξε κατι στο Data Sense ή σε οποιοδηποτε αλλο feature που εχει δωσει η Nokia στα Lumia.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Ποιο τηλεφωνο εχεις ? Αυτο με το temporary files δεν το εχω τσεκαρει γιατι χρησιμοποιω την αντιστοιχη εφαρμογη της Nokia, αλλα οπως και στην αντιστοιχη της Nokia ισως να μην μπορει να τα διαγραψει ολα αλλα μονο καποια που εχουν καιρο να χρησιμοποιηθουν. Εσυ εχεις και λιγα .. τα δικα μου ειναι 350mb :)

 

Οσον αφορα το Data Sense που ρωτας, μου εδωσες την αφορμη να υπενθυμισω πως ειναι προσθηκη της Nokia στο λειτουργικο και αποκλειεται η GDR3 να αλλαξε κατι στο Data Sense ή σε οποιοδηποτε αλλο feature που εχει δωσει η Nokia στα Lumia.

 

Ok εγω εχω το Huawei w1, αρα γι αυτο δεν το έχω...

Ευχαριστω πολυ.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

 

Οσον αφορα το Data Sense που ρωτας, μου εδωσες την αφορμη να υπενθυμισω πως ειναι προσθηκη της Nokia στο λειτουργικο

 

Δεν ειμαι σιγουρος γι αυτο που λες διοτι οι branded συσκευες htc,samsung εχουνε το data.

Νομιζω οτι ειναι θεμα των παροχων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σιγουρος γι αυτο που λες διοτι οι branded συσκευες htc,samsung εχουνε το data.

Νομιζω οτι ειναι θεμα των παροχων.

 

Στο Ativ S μετά την GDR2 για να εμφανιστεί το data sense χρειαζόταν επαναφορά τηλεφώνου

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σιγουρος γι αυτο που λες διοτι οι branded συσκευες htc,samsung εχουνε το data.

Νομιζω οτι ειναι θεμα των παροχων.

 

Δικο μου το λαθος .. εχετε δικιο ... η υπαρξη του ή οχι εχει να κανει με τον παροχο.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Επειδη η MS δεν μας εδωσε ακομα την απευθειας επισυναψη pdf σε email, θελω να μοιραστω την μεθοδο που χρησιμοποιω για οποιον ενδιαφερεται και δεν εχει βρει καποια μεθοδο που να τον καλυπτει!

 

Καταρχας χρειαζομαστε 2 προγραμματα, το skydrive και το GeThemAll

 

Τo skydrive οι περισσοτεροι θα το ξερετε, το GetThemAll ειναι ενα εκπληκτικο προγραμμα που μπορει να σου κατεβασει jpg, mp3, movies και οτι θελετε απο ενα site. Αφου το κατεβασετε, πηγαινετε στο browser και κανετε log in στο mail σας, hotmail, gmail yahoo κλπ. Αν εχετε πολλα μην ξεχνατε να τα κανετε bookmark στον built in browser της εφαρμογης για γρηγορη προσβαση.

 

1η περιπτωση :

Θελετε να απαντησετε ενα email με επισυναψη 2-3 pdf.

Ανοιγετε το outlook στο κινητο (οπου outlook το δικο σας email) και πατατε απαντηση στο email. Βγαινετε με το κουμπι των windows για να μην κλεισει το email και ανοιγετε το skydrive. Απο εκει πατε στο 1ο pdf που θελετε και πατατε αντιγραφη στο προχειρο. Μεσω του multitasking (πατημενο το back button) πηγαινετε στο ανοιχτο email και το κανετε paste. Το ιδιο κανετε και για οσα αρχεια ακομα θελετε.

 

2η περιπτωση :

Μου στειλαν ενα pdf και θελω να το στειλω αλλου. Πως θα αποθηκευσω ενα pdf που μου στειλαν στο skydrive ;

Πηγαινετε στο GetThemAll και ανοιγετε την σελιδα του email σας, πατατε πανω στο Pdf και το αποθηκευει. Μεσω του file manager της εφαρμογης το βρισκετε και πατατε upload to skydrive. Ετσι το εχετε στο skydrive και με τον τροπο της 1ης περιπτωσης το στελνετε οπου θελετε.

 

3η περιπτωση :

Εχω ενα pdf στο κινητο, πως το στελνω σαν απαντηση σε email αφου δεν το εχω στο skydrive.

Αφου ειναι στο κινητο, θα το εμφανισει στο Office. Αφου το βρω, κρατωντας το πατημενο θα βγαλει επιλογη για αποθηκευση στο skydrive. Απο εκει και περα, η ιδια διαδικασια!

 

Μπορει να φενεται καπως χρονοβορο, αλλα συνηθιζεται. Εξαλλου γλυτωνεις το ανεβασμα των αρχειων στο email και ειδικα αν αυτα ειναι μεγαλου μεγεθους.

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

Μου δημιουργησες αποριες τωρα :)

 

1. Με την GDR2 αν πατησεις παρατεταμενα σε καποιο .pdf μεσα απο το office hub δεν σου εχει επιλογη για κοινοποιηση ? Ρωταω γιατι ειχα την εντυπωση πως γινοταν. Με την GDR3 μπορεις να το στειλεις ... απλα μπορεις να το κανεις μονο για ενα αρχειο. Σε μορφη links του skydrive εννοειται πως στελνεις οσα θελεις με τον τροπο που ειπες.

 

2. Την χρηση του GeThemAll δεν την πολυκαταλαβα. Αν σε ενα mail σου εχουν επισυναψει ενα .pdf δεν σου βγαζει την επιλογη να το ανοιξεις/αποθηκευσεις ? (χωρις την χρηση του GetThemAll)

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Μου δημιουργησες αποριες τωρα :)

 

1. Με την GDR2 αν πατησεις παρατεταμενα σε καποιο .pdf μεσα απο το office hub δεν σου εχει επιλογη για κοινοποιηση ? Ρωταω γιατι ειχα την εντυπωση πως γινοταν. Με την GDR3 μπορεις να το στειλεις ... απλα μπορεις να το κανεις μονο για ενα αρχειο. Σε μορφη links του skydrive εννοειται πως στελνεις οσα θελεις με τον τροπο που ειπες.

 

2. Την χρηση του GeThemAll δεν την πολυκαταλαβα. Αν σε ενα mail σου εχουν επισυναψει ενα .pdf δεν σου βγαζει την επιλογη να το ανοιξεις/αποθηκευσεις ? (χωρις την χρηση του GetThemAll)

 

1. Ναι ισχυει αυτο, αλλα εκτος του οτι μπορεις να στειλεις μονο ενα αρχειο, δεν μπορεις να το επισυναψεις οταν θες να απαντησεις σε καποιο email. Δεν σε αφηνει.

 

2. To GetThemAll το χρησιμοποιω οταν θελω να ανεβασω ενα αρχειο στο skydrive που μου στειλαν μεσω email χωρις την χρηση pc.

Οταν ανοιγεις ενα pdf απο το mail σε ρωταει με ποιο app να το ανοιξει και το σωζει στο προγραμμα αυτο μονο. Πχ αν το ανοιξεις με το adobe δεν εχει επιλογη να το ανεβασεις στο skydrive. Το pdf reader εχει επιλογη για ανεβασμα στο skydrive αλλα σου βγαζει κατι κινεζικα στο ονομα του pdf οταν το ανεβαζεις.

Ειναι για πιο σπανιες περιπτωσεις οντως αλλα μπορει να σου χρειαστει καποτε.

 

Γενικα ειναι ενας τροπος που λειτουργει για ολες (οσες μου εχουν τυχει τουλαχιστον) τις περιπτωσεις!

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σιγουρος γι αυτο που λες διοτι οι branded συσκευες htc,samsung εχουνε το data.

Νομιζω οτι ειναι θεμα των παροχων.

 

Εγώ έχω ελληνικό 8Χ αλλά δεν έχω το data sense ... ούτε στην GDR2 ουτε τώρα στην GDR3 ..Οι υπόλοιποι εδώ το έχετε στα HTC ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ελληνικό 8Χ αλλά δεν έχω το data sense ... ούτε στην GDR2 ουτε τώρα στην GDR3 ..Οι υπόλοιποι εδώ το έχετε στα HTC ?

 

Σε απάντησα στο κατάλληλο θέμα;)

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έχει handsfree με κουμπιά για volume up/down ας δοκιμάσει με την GDR3 αν δουλεύουν γιατί με την AMBER έχουμε πετάξει 100€ στο συρτάρι.

 

Διαβάστε και το αντίστοιχο post μου εδώ

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...