Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερες παιδια!Εχουμε κατι σιγουρα για το εαν και ποια κινητα θα παρουν τα επομενα windows τα 8,1?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεί όποιος εχει βάλει την GDR3 for Dev να κοιτάξει για να μας πει αν μπορούν να κάνουν πλέον edit email οταν το κάνουν προώθηση

 

 

 

την έχω βάλει αλλά δεν μπορώ....τρελο update η Ms ...μας δουλεύει ψιλό γαζί.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος στα email να γίνεται πραγματικός συγχρονισμός? Εννοώ τα email που σβήνουμε πχ από τον υπολογιστή να σβήνονται αυτόματα και από το κινητό διότι αυτή τη στιγμή βλέπω τα κρατάει όλα. Όπως γινόταν καλή ώρα στο symbian.

Με την amber είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

την έχω βάλει αλλά δεν μπορώ....τρελο update η Ms ...μας δουλεύει ψιλό γαζί.

 

Η black της Nokia θα έχει περισσότερα καλούδια.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η black της Nokia θα έχει περισσότερα καλούδια.....;)

 

 

 

δεν έχω νοκια.....την MS κράζω..όχι την νοκια....το καλύτερο θα ήταν να βγαζει μόνο η νοκια wp8 και οι αλλοι να σταματήσουν...δεν έχει νόημα αυτό που γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις refresh δεν στα σβήνει;περίεργο....

 

Όχι. Είναι το ίδιο με τον αυτόματο συγχρονισμό. Παραμένουν όπως είναι.

Σε εσένα διαγράφονται? Ποια συσκευή έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Είναι το ίδιο με τον αυτόματο συγχρονισμό. Παραμένουν όπως είναι.

 

 

Σε εσένα διαγράφονται? Ποια συσκευή έχεις?

 

 

 

ναι κανονικά διαγράφονται.....Samsung ativ έχω.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα με περιορισμό να δείχνει τα μηνύματα των τελευταίων 2 εβδομάδων. Το άλλαξα σε "χωρίς περιορισμό" και μου τα συγχρόνισε κανονικά.

Δεν καταλαβαίνω τον λόγο όταν υπάρχει αυτός ο περιορισμός να εμφανίζονται email που δεν χρειάζονται. Το θέμα πάντως φαίνεται να λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω νοκια.....την MS κράζω..όχι την νοκια....το καλύτερο θα ήταν να βγαζει μόνο η νοκια wp8 και οι αλλοι να σταματήσουν...δεν έχει νόημα αυτό που γίνεται.

 

Στην 8.1 θα δουμε ουσιαστικές αλλαγές. Απο την αλλη όμως, η Nokia δείχνει τι έπρεπε να κάνουν και οι άλλες εταιρείες. Δηλαδη στην περίπτωσή σου έχει ένα μερίδιο ευθύνης και η Samsung όπου πέταξε μια συσκευή στην αγορά και δεν ασχολείται μαζί της. Γνώμη μου πάντα. Αλλα πραγματικά απορω. Πως η νοκια κάνει παπάδες και οι άλλοι είναι αόρατοι? Γιατί δεν προσέχουν τον κόσμο που την προτίμησε?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eχεις μεγαλο δικιο...

 

Μακάρι να μην είχα και ο ανταγωνισμός να ήταν ακόμα μεγαλύτερος. Όλοι μας θα είχαμε κέρδος. Και για να το πάω και πιο μακριά, αν τα wp πάνε καλά και πιάσουν πχ 20% τότε τα android θα πιεστούν και θα αναγκαστούν να ρίξουν τις τιμές. Περιθώριο έχουν και ειδικά η Samsung. Αλλά κάποιοι στενόμυαλοι παρακαλανε να σβήσει ο Α και ο Β. Λες και θα βγουν κερδισμένοι αν το λειτουργικό τους πιάσει 100%. Όπως επίσης καλό θα ήταν στα pc να μοιραστεί το ποσοστό πιο ομοιόμορφα. Να πιεστεί η ms για καλύτερα και φθηνότερα προϊόντα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε τι γίνεται αν δώσεις πολλές φορές (και πόσες??) λάθος τον κωδικό για να μπεις στην αρχική οθόνη .... :)

 

Σου "εξαφανίζει" το screensaver που έχεις ορίσει, και δε σε αφήνει να εισάγεις τον κωδικό για να το ξεκλειδώσεις, για ένα λεπτό και σου εμφανίζει το αντίστοιχο μήνυμα. Για το πόσες, θα σε γελάσω. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σου "εξαφανίζει" το screensaver που έχεις ορίσει, και δε σε αφήνει να εισάγεις τον κωδικό για να το ξεκλειδώσεις, για ένα λεπτό και σου εμφανίζει το αντίστοιχο μήνυμα. Για το πόσες, θα σε γελάσω. :)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση ...

Φοβόμουν τίποτα κλειδώματα του κινητού που έπρεπε να πάς Nokia να το ξεκλειδώσει ή τίποτα τρελές διαδικασίες .... και αφού η "τιμωρία" είναι μόνο ένα λεπτό αναμονής .... το δοκίμασα και τελικά στις 5 φορές όντος σε κλειδώνει για ένα λεπτό και μετά κανονικά από την αρχή ....

Gkan
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ακόμα περιμένω το amber update για το lumia 720... τι έχει γίνει?:confused:

 

 

 

 

 

 

κατέβασε το Nokia software updater (NSU) και κάνε update απο το PC. Θα σου περάσει ξανά την ίδια έκδοση που έχεις τώρα με την amber όμως (99%). Αυτο συνέβη και σε μένα με το ελληνικό 820 και σε ένα φίλο επίσης.

 

Νομίζω ότι το κινητό χάνει τα πάντα και γίνεται σαν καινούριο, αλλα με το skydrive λογικά δε θα χάσεις και τίποτα... :)

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση ...

Φοβόμουν τίποτα κλειδώματα του κινητού που έπρεπε να πάς Nokia να το ξεκλειδώσει ή τίποτα τρελές διαδικασίες .... και αφού η "τιμωρία" είναι μόνο ένα λεπτό αναμονής .... το δοκίμασα και τελικά στις 5 φορές όντος σε κλειδώνει για ένα λεπτό και μετά κανονικά από την αρχή ....

 

Είσαι σίγουρος πως η επόμενη "τιμωρία" θα είναι τόσο μικρή????

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αγόρασα πριν απο λίγες μέρες το πρώτο μου κινητό με windows (htc 8s) αλλα δεν μπορώ ουτε να συνδεθώ με υπάρχον λογαριασμό microsoft, ούτε να κάνω καινούριο... Το πρόβλημα φαντάζομαι δεν είναι η σύνδεση στο ίντερνετ, καθώς και απο τον explorer φορτώνουν κανονικά οι σελίδες, και έχω δοκιμάσει και απο 3 διαφορετικα μόντεμ... Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε περάσει την gdr3 βλέπετε να διορθώθηκε το πρόβλημα με τα αρχεία που εμφανίζονται διπλά και τριπλά?
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε περάσει την gdr3 βλέπετε να διορθώθηκε το πρόβλημα με τα αρχεία που εμφανίζονται διπλά και τριπλά?

 

ποια αρχεια; που τα βλέπεις διπλά κ τριπλα;

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αγόρασα πριν απο λίγες μέρες το πρώτο μου κινητό με windows (htc 8s) αλλα δεν μπορώ ουτε να συνδεθώ με υπάρχον λογαριασμό microsoft, ούτε να κάνω καινούριο... Το πρόβλημα φαντάζομαι δεν είναι η σύνδεση στο ίντερνετ, καθώς και απο τον explorer φορτώνουν κανονικά οι σελίδες, και έχω δοκιμάσει και απο 3 διαφορετικα μόντεμ... Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Καλημέρα. Τελικά έριξα μια ματιά στο site της Microsoft και αναφέρει για το συγκεκριμένο πρόβλημα ότι είτε είναι λάθος η ημερομηνία και ώρα συστήματος και απλά βάζεις τη σωστή, είτε υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τα αρχεία συστήματος οπότε πρέπει να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Edited by atlantian
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε περάσει την gdr3 βλέπετε να διορθώθηκε το πρόβλημα με τα αρχεία που εμφανίζονται διπλά και τριπλά?

 

Βασικα 1η φορα μου ετυχε την προηγουμενη εβδομαδα και εχω την gdr3 οποτε μαλλον οχι.

Link to comment
Share on other sites

Έπεσα πάνω στο παρακάτω άρθρο το οποίο νομίζω μας δίνει την απάντηση για το τι θα γίνει με τα updates... Παλιό βέβαια αλλά καλό είναι να το θυμηθούμε και να καθησυχάσουμε τους χρήστες...

http://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/windows-phone-8-support-to-end-in-july-2014-but-users-will-be-able-to-upgrade-344337

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα,

 

ρωταω εδω επισης, για το lumia 620 καθως στο επισημο θέμα του δεν ειδα καμια απάντηση.

 

"καλησπέρα παιδιά.ενας φίλος έχει το κινητό.εχει περάσει το hotmail του.ομως όταν πάει να κατεβάσει πχ το viber γραφει"απαιτείται να ρυθμίσετε το "η οικογένεια μου στο windowsphone.com".

 

κανεις ιδέα τί να κάνουμε;

 

ΥΓ.με ψαξιμο στο google ειδα οτι μια λύση που προτεινεται, είναι επαναφορα εργοστ.ρυθμισεων στο τηλεφωνο, και δημιουργια νεου live account με ηλικία άνω των 22 και σε πλήρη μορφη, δλδ, ημερα μηνα ετος.

συμφωνειτε?

 

εγω στο lumia 920 που εχω κανα διμηνο (και με amber update απ την αρχη σχεδον που το έχω αγορασει) δεν αντιμετωπισα παρομοιο προβλημα ποτε'.

 

ΥΓ2. ισχυει αυτο που ειχα διαβασει καπου, ότι λογω hardware περιορισμού, το 620 ακομα και με το amber update δεν θα εχει ραδιόφωνο ? "

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα,

 

ρωταω εδω επισης, για το lumia 620 καθως στο επισημο θέμα του δεν ειδα καμια απάντηση.

 

"καλησπέρα παιδιά.ενας φίλος έχει το κινητό.εχει περάσει το hotmail του.ομως όταν πάει να κατεβάσει πχ το viber γραφει"απαιτείται να ρυθμίσετε το "η οικογένεια μου στο windowsphone.com".

 

κανεις ιδέα τί να κάνουμε;

 

ΥΓ.με ψαξιμο στο google ειδα οτι μια λύση που προτεινεται, είναι επαναφορα εργοστ.ρυθμισεων στο τηλεφωνο, και δημιουργια νεου live account με ηλικία άνω των 22 και σε πλήρη μορφη, δλδ, ημερα μηνα ετος.

συμφωνειτε?

 

εγω στο lumia 920 που εχω κανα διμηνο (και με amber update απ την αρχη σχεδον που το έχω αγορασει) δεν αντιμετωπισα παρομοιο προβλημα ποτε'.

 

ΥΓ2. ισχυει αυτο που ειχα διαβασει καπου, ότι λογω hardware περιορισμού, το 620 ακομα και με το amber update δεν θα εχει ραδιόφωνο ? "

 

Ίσως να έχει βάλει λάθος ηλικία. Γι' αυτό και του ζητάει να ρυθμίσει την "οικογένειά του". Ας κοιτάξει λίγο τι επιλογές έχει κάνει στο προφίλ του στο Windows Live λογαριασμό του.

 

Όσο για το 620, ναι, ακόμα και με το Amber update δε θα λειτουργεί το ραδιόφωνο, γιατί πολύ απλά δεν έχει το εξάρτημα/component του ραδιοφώνου.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...