Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις τώρα μου εβγαλε μήνυμα για αναβάθμιση!!! Λέτε να είναι η 4.2.2?? Το κινητό να σημειώσω ειναι απο skroutz και χωρα προελευσης πορτογαλία!~
Huawei P20
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά θα ήθελα λιγο την βοήθεια σας . Εχω το iphone 4S και σκέφτομαι σοβαρά το S3 mini . Τι λέτε ?

 

Thank you

Σε καμια περιπτωση φιλε μου κατα την γνωμη μου...

Αν θέλεις να κάνεις την μετάβαση θα πας η σε one η σε S4 και τότε ναι όχι απλά δεν θα το μετανιώσεις αλλά θα γίνεις και οπαδός του android!!!

Φιλικά

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα, σκέφτομαι να πάρω για δώρο ένα samsung galaxy s iii mini.

 

Να ρωτήσω κάτι, αυτά που βρίσκω στο skroutz γυρω στα 220 καλύπτονται από εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας?

 

Και κάτι άλλο παίζει εδώ στο φόρουμ μας τόπικ με αγγελίες μπάς και βρώ κανένα μεταχειρισμένο?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω προβλημα με μια εφαρμογη...χωρις καν να την ανοιγω,ανοιγει μονη της...η Μουσικη Google Play...γτ ετσι?και τρωει αρκετη μνημη...
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω προβλημα με μια εφαρμογη...χωρις καν να την ανοιγω,ανοιγει μονη της...η Μουσικη Google Play...γτ ετσι?και τρωει αρκετη μνημη...

 

Μήπως αυτό γινεται επιδει βαζεις τα ακουστικά???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω προβλημα με μια εφαρμογη...χωρις καν να την ανοιγω,ανοιγει μονη της...η Μουσικη Google Play...γτ ετσι?και τρωει αρκετη μνημη...
η εφαρμογή της μουσικής ανοίγει ή η εφαρμογη google play; είναι διαφορετικά πράγματα
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα μου εβγαλε μήνυμα για αναβάθμιση!!! Λέτε να είναι η 4.2.2?? Το κινητό να σημειώσω ειναι απο skroutz και χωρα προελευσης πορτογαλία!~

 

Δε νομίζω οτι βγήκε ακόμη για εμάς η 4.2.2 μάλλον είναι πιο ενημερωμένη 4.1.2 τουλάχιστον σε μενα αυτό είχε γίνει. Η μια ήταν του Φεβρουαρίου και η άλλη του Απριλίου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Θα ηθελα να αναφερω και εγω ενα περιεργο προβλημα στο κινητο μου. Οταν το εχω στη δονηση και μετα το επαναφερω κανονικα στις ειδοποιησεις και παω να καλεσω καποιον ειτε μεσω ταχειας κλησης ειτε απο το πληκτρολογιο ειτε απο τις επαφες ξαναμπαινει μονο του στη δονηση. Διορθωνεται προσωρινα με επανεκκινηση αλλα μετα απο επιλογη δονησης (μετα την επανεκκινηση) το ξανακανει. Γνωριζει καποιος κατι? Ευχαριστω εκ των προτερων...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα, σκέφτομαι να πάρω για δώρο ένα samsung galaxy s iii mini.

 

Να ρωτήσω κάτι, αυτά που βρίσκω στο skroutz γυρω στα 220 καλύπτονται από εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας?

 

Και κάτι άλλο παίζει εδώ στο φόρουμ μας τόπικ με αγγελίες μπάς και βρώ κανένα μεταχειρισμένο?

 

Ευχαριστώ

 

Φίλε μου καλύπτονται κανονικά από την ελληνική αντιπροσωπεία της Samsung με μια προϋπόθεση: Το κινητό να προορίζεται για την ευρωπαϊκή αγορά. Τα περισσότερα κινητά που θα βρεις στο skroutz (αν όχι όλα) αποτελούν παράλληλες εισαγωγές από χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις για να είσαι σίγουρος είναι να πάρεις ένα τηλέφωνο ή να κάνεις μια ερώτηση με email στο κατάστημα πριν κάνεις την παραγγελία. Εγώ αυτό έκανα. Σε μερικά καταστήματα, μπορείς να βρεις τη σχετική πληροφορία στη σελίδα του προϊόντος.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ κάτοχος του μικρού της samsung!:happy:Μια ερώτηση.Υπάρχει κάποιο tip για την κάμερα και την έλλειψη κεντρικού πλήκτρου;Να βγάζει πχ με άλλο πλήκτρο
Link to comment
Share on other sites

Έχω να κάνω μια ερώτηση έχω το s3 mini rooted και περασμενη την BenzRom v6. Αυτό που παρατήρησα και πριν με την official αλλά και με την custom rom το σήμα του κινητού αν δεν το βάλω μόνο GSM χάνει συνέχεια. Με σκέτο GSM το 3g είναι πολύ αργό. Υπάρχει κάποια λύση γι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Έχω να κάνω μια ερώτηση έχω το s3 mini rooted και περασμενη την BenzRom v6. Αυτό που παρατήρησα και πριν με την official αλλά και με την custom rom το σήμα του κινητού αν δεν το βάλω μόνο GSM χάνει συνέχεια. Με σκέτο GSM το 3g είναι πολύ αργό. Υπάρχει κάποια λύση γι αυτο?

 

Είναι λογικό έτσι συμβαίνει. Και αν είσαι με το GSM θα δεις ότι έχεις περίπου 40% λιγότερη κατανάλωσή μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Έχω να κάνω μια ερώτηση έχω το s3 mini rooted και περασμενη την BenzRom v6. Αυτό που παρατήρησα και πριν με την official αλλά και με την custom rom το σήμα του κινητού αν δεν το βάλω μόνο GSM χάνει συνέχεια. Με σκέτο GSM το 3g είναι πολύ αργό. Υπάρχει κάποια λύση γι αυτο?

 

Χάνει επειδή είσαι σε περιοχή που δεν πιάνει η εταιρεία σου... άλλαξε εταιρεία αν θες 3G

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να αγοράσω το εν λόγο τηλέφωνο,θέλω να μου πείτε αν έχει καλό gps και πόσο κρατάει η μπαταρία και γενικά αν έχει προβλήματα.

Ευχαριστώ πολύ !

Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς να προτείνει κανένα site να κατεβάσω κανένα wallpaper της προκοπής (στη σωστή ανάλυση για το κινητό μας);

 

 

Είμαι έτοιμος να αγοράσω το εν λόγο τηλέφωνο,θέλω να μου πείτε αν έχει καλό gps και πόσο κρατάει η μπαταρία και γενικά αν έχει προβλήματα.

Ευχαριστώ πολύ !

 

GPS: Το έχω χρησιμοποιήσει μόνο με τα δεδομένα ανοιχτά και κλειδώνει ταχύτατα. Επομένως (αν δε σε ενοχλεί να κατεβάζει μερικά KB) είναι πολύ καλό. Χωρίς δεδομένα δεν το έχω δοκιμάσει, οπότε δε γνωρίζω να σου πω.

 

Μπαταρία (κατά προσέγγιση):

Πολύ συντηρητική χρήση (λίγη ομιλία, wifi-δεδομένα κλειστά, γυρισμένο σε GSM) ==> μέχρι και 3 ημέρες

Μέτρια χρήση (μέτρια ομιλία, περιστασιακό wifi-δεδομένα αλλά κλειστά την υπόλοιπη μέρα) ==> 2 ημέρες

Full χρήση ==> 1 ημέρα

 

Προβήματα: Ουδέν. Το κινητάκι φυσάει.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχάριστα αυτά που μας λες φίλε μου! Αύριο ετοιμάζομαι να το "χτυπήσω" εκτός και αν επειδή είναι Σάββατο δεν δίνουν επιδοτήσεις και πάμε από Δευτέρα.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχάριστα αυτά που μας λες φίλε μου! Αύριο ετοιμάζομαι να το "χτυπήσω" εκτός και αν επειδή είναι Σάββατο δεν δίνουν επιδοτήσεις και πάμε από Δευτέρα.

 

Χτύπα το από κανένα μαγαζάκι στο skroutz, αν βρεις κάποιο που να δίνει επιδότηση από την εταιρία σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις, έχω το s3 mini με rom ap:XXAMB3, CP:XXAMB3, CSC: COSAMB1. Αν φλασάρω την rooted ΑΜΒ3 από την πρώτη σελίδα θα έχω κάποιο πρόβλημα; Αν κάνω κάποιες αλλαγές και μετά θέλω το official firmware το ξαναφλασάρω με το official από samobile και ουσιαστικά δεν θα φαίνεται οτι έχω "πειράξει" την συσκευή, σωστά; Τελευταία ερώτηση, διάβασα οτι όταν φλασάρω πρέπει να κάνω και wipe data, τι ακριβώς κάνει αυτό; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις, έχω το s3 mini με rom ap:XXAMB3, CP:XXAMB3, CSC: COSAMB1. Αν φλασάρω την rooted ΑΜΒ3 από την πρώτη σελίδα θα έχω κάποιο πρόβλημα; Αν κάνω κάποιες αλλαγές και μετά θέλω το official firmware το ξαναφλασάρω με το official από samobile και ουσιαστικά δεν θα φαίνεται οτι έχω "πειράξει" την συσκευή, σωστά; Τελευταία ερώτηση, διάβασα οτι όταν φλασάρω πρέπει να κάνω και wipe data, τι ακριβώς κάνει αυτό; Ευχαριστώ.

 

Όχι, σωστά, και δε χρειάζεται να κάνεις wipe data (factory reset) που το είδες αυτό. :)

Η rooted AMB3 είναι το official firmware, απλά με root. Αν φλασάρεις το τελείως official, θα χάσεις το root και ό,τι αλλαγές έχεις κάνει στο σύστημα.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μερικές σελίδες ποιο πίσω κάπου το είδα, δεν θυμάμαι ακριβώς. Στην σελίδα 83 το διάβασα. Και κάτι ακόμα, μπορούμε με κάποιο τρόπο να μεταφέρουμε εφαρμογές στην κάρτα sd? Edited by alesandro21
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση:

 

Έχω δικά μου domains και χρησιμοποιώ email της μορφής .gr, .com μια χαρά. Προσφάτως είπα να "περάσω" και το .info που έχω αλλά όσες φορές και αν δοκίμασα απέτυχα! Κάνει λήψη απο το Server κανονικά όσα έχουν ληφθεί αλλά δεν μπορεί να στείλε κανένα.

 

Τι μπορεί να φταίει;

 

 

Ευχαριστώ :)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχάριστα αυτά που μας λες φίλε μου! Αύριο ετοιμάζομαι να το "χτυπήσω" εκτός και αν επειδή είναι Σάββατο δεν δίνουν επιδοτήσεις και πάμε από Δευτέρα.

 

Καλησπέρα στην παρέα ,

Θα το αγοράσω και εγώ το κινητό αντικαθιστώντας ένας Xperia Neo V που

έχω...Δεν έχω αποφασίσει ακόμα τι χρώμα βέβαια να επιλέξω και θα ήθελα

λίγο τις γνώμες σας...

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση:

 

Έχω δικά μου domains και χρησιμοποιώ email της μορφής .gr, .com μια χαρά. Προσφάτως είπα να "περάσω" και το .info που έχω αλλά όσες φορές και αν δοκίμασα απέτυχα! Κάνει λήψη απο το Server κανονικά όσα έχουν ληφθεί αλλά δεν μπορεί να στείλε κανένα.

 

Τι μπορεί να φταίει;

 

 

Ευχαριστώ :)

λογικά μόνο ο SMTP server μπορεί να φταίει

στα άλλα domains ποιον χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...