Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γίνεται με το google maps ΧΩΡΊΣ ενεργή διαδρομή να μας δείχνει στο δρόμο χωρίς να σβήνει η οθόνη; όμως σε όλα τα άλλα GPS προγράμματα

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με το google maps ΧΩΡΊΣ ενεργή διαδρομή να μας δείχνει στο δρόμο χωρίς να σβήνει η οθόνη; όμως σε όλα τα άλλα GPS προγράμματα

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το καλοκαίρι που πήγα ελαφονησο, (δεν το έχω χρησιμοποιήσει σε διαδρομή από τότε), δούλευε συνέχεια με ανοιχτή οθόνη, και κάτι είχα κάνει για να το αλλάξω και να μην είναι μόνιμα ανοιχτή. Νομίζω είχα ορίσει να ανοίγει σε κάθε αλλαγή ειδοποίησης. Άρα αυτό μάλλον έχεις ενεργό. Πας και το απενεργοποιείς. Θα το κοιτάξω πάλι όμως να σου πω γιατί δεν θυμάμαι λεπτομέρειες.

 

Edit : Στο χωρίς ενεργή δε νομίζω, εκτός κι αν του βάλεις από τις ρυθμίσεις του κινητου/οθόνη, να μη σβήνει ποτέ.

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με ποια εφαρμογή θα δω ποσο ζωή έχει ακόμα η μπαταρια μου, δηλαδή κατά πόσο έχει φθαρθει ως τώρα. Ευχαριστω.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια.

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να λειτουργει σαν ''βιβλιοθηκη'' για τα pdf's μου?

Εχω καμια 20αρια pdfs και θελω να απεικονιζονται μονο αυτα μαζεμενα σε ενα μερος και οχι αλλα διαφορα που κανω download.

Ξερω οτι υπαρχει η δυνατοτητα να τα εξαγω στην αρχικη οθονη του κινητου και να τα βαλω σε φακελο αλλα δεν θελω να ειναι.. εκτεθειμενα ας το πουμε..

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια.

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να λειτουργει σαν ''βιβλιοθηκη'' για τα pdf's μου?

Εχω καμια 20αρια pdfs και θελω να απεικονιζονται μονο αυτα μαζεμενα σε ενα μερος και οχι αλλα διαφορα που κανω download.

Ξερω οτι υπαρχει η δυνατοτητα να τα εξαγω στην αρχικη οθονη του κινητου και να τα βαλω σε φακελο αλλα δεν θελω να ειναι.. εκτεθειμενα ας το πουμε..

Ευχαριστω.

 

Το moon reader είναι από τις καλύτερες. Επιλέγεις ποιον φάκελο βλέπει και στα εμφανίζει σε ράφι. Υπάρχει και το mantano

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να χρησιμοποιεί τον chrome και να λαμβάνει ειδοποιήσεις για το facebook να μου πει πως γίνετε γιατί τα εχω δοκιμάσει ολα αλλα χωρις αποτέλεσμα :help:
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος ότι είναι αυτό, εγώ πάντως έχω μια καρτέλα μόνιμα στο Facebook.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να χρησιμοποιεί τον chrome και να λαμβάνει ειδοποιήσεις για το facebook να μου πει πως γίνετε γιατί τα εχω δοκιμάσει ολα αλλα χωρις αποτέλεσμα :help:

Εγώ κ έρχονται κανονικά!! Πήγαινε πάνω δεξιά στις 3 τέλειες και πάτα ρυθμίσεις. Μετά πήγαινε ρυθμίσεις ιστοτοπου και επέλεξε ειδοποιήσεις και βάλτο έτσι https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160420/5723f66174d79a0e69ade3aff6dbd37f.jpg

 

Επίσης αν θες μπορείς να κάνεις και εικονίδιο το Facebook να το έχεις κατευθείαν στην αρχικη οθόνη σου.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κ έρχονται κανονικά!! Πήγαινε πάνω δεξιά στις 3 τέλειες και πάτα ρυθμίσεις. Μετά πήγαινε ρυθμίσεις ιστοτοπου και επέλεξε ειδοποιήσεις και βάλτο έτσι https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160420/5723f66174d79a0e69ade3aff6dbd37f.jpg

 

Επίσης αν θες μπορείς να κάνεις και εικονίδιο το Facebook να το έχεις κατευθείαν στην αρχικη οθόνη σου.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

αυτό έχω κάνει αλλά δεν έρχονται :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με ποια εφαρμογή θα δω ποσο ζωή έχει ακόμα η μπαταρια μου, δηλαδή κατά πόσο έχει φθαρθει ως τώρα. Ευχαριστω.

 

Mε καμία.

Θέλει είδικά μηχανήματα για να μετρηθεί μιά μπαταρία. Με λίγα λόγια πρέπει να γίνει εκφόρτιση και μετά φόρτιση ώστε να δείξει το όργανο πόσα mAh "μπήκαν" μέσα.

Ο πιό απλός τρόπος αν θέλεις να ασχοληθείς είναι αυτός

Το συνδέεις στο φορτιστή και όταν φορτίσει βλέπεις "τι έχεις χάσει"... ;)

Link to comment
Share on other sites

Mε καμία.

Θέλει είδικά μηχανήματα για να μετρηθεί μιά μπαταρία. Με λίγα λόγια πρέπει να γίνει εκφόρτιση και μετά φόρτιση ώστε να δείξει το όργανο πόσα mAh "μπήκαν" μέσα.

Ο πιό απλός τρόπος αν θέλεις να ασχοληθείς είναι αυτός

Το συνδέεις στο φορτιστή και όταν φορτίσει βλέπεις "τι έχεις χάσει"... ;)

Σιγα τα ειδικα μηχανηματα!!!

Απλα στο android ΔΕΝ υπαρχει ενα app που να δειχνει ποσους κυκλους φορτισης εχει κανει η μπαταρια και ποση απωλεια της αρχικης χωρητικοτητας εχει.

Αναλογα προγραμματα υπαρχουν για windows pc, mac, iphone κλπ..

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ναι, προφανως, αλλαζει αυτο ομως απο καπου/καπως; ή εννοεις οτι πρεπει το αρχειο να εχει διαφορετικη;

txt ειναι παντως, δοκιμασα με html viewer του κινητου και το ανοιξε

 

Πρέπει με έναν σοβαρό text editor να το μετατρέψεις σε UTF-8

https://notepad-plus-plus.org/download/v6.9.1.html

 

και στη συνέχεια θα στο ανοίγει σαν κείμενο κανονικά (εκτός και αν έχεις καμμιά περίεργη γραμματοσειρά στην συσκευή)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κ έρχονται κανονικά!! Πήγαινε πάνω δεξιά στις 3 τέλειες και πάτα ρυθμίσεις. Μετά πήγαινε ρυθμίσεις ιστοτοπου και επέλεξε ειδοποιήσεις και βάλτο έτσι https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160420/5723f66174d79a0e69ade3aff6dbd37f.jpg

Επίσης αν θες μπορείς να κάνεις και εικονίδιο το Facebook να το έχεις κατευθείαν στην αρχικη οθόνη σου.

 

 

Πως εισάγεις το facebook; Εμένα δεν το έχει το κάτω πεδίο

 

http://s31.postimg.org/s5ihpjkyj/Screenshot_2016_04_20_11_09_45.png

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως εισάγεις το facebook; Εμένα δεν το έχει το κάτω πεδίο

 

http://s31.postimg.org/s5ihpjkyj/Screenshot_2016_04_20_11_09_45.png

 

γράψε στην αναζήτηση m.facebook.com και συνδέσου θα σου βγάλει μήνυμα εάν θες ειδοποιήσεις

και πες εαν σου δουλευει

Link to comment
Share on other sites

γράψε στην αναζήτηση m.facebook.com και συνδέσου θα σου βγάλει μήνυμα εάν θες ειδοποιήσεις

και πες εαν σου δουλευει

Γράφω m.facebook.com, αλλά δεν μπορώ να προχωρήσω. Μένει εκεί

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γράφω m.facebook.com, αλλά δεν μπορώ να προχωρήσω. Μένει εκεί

 

τι εννοείς οτι μένει εκεί?

Link to comment
Share on other sites

εισαι με login στον chrome?

Στον Chrome Όχι στο Facebook ναι!!!!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελευταία καθυστερεί λίγο να ανοίξει την σελίδα του Facebook o Chrome γι αυτό φαίνεται σαν να πατάς εντερ και να "μένει εκεί" γράψε facebook.com και περίμενε παραπανω. Η και m.facebook.com να γράψεις το ίδιο είναι. Την πρώτη φορά που είχα μπει Facebook με ρώτησε αν θέλω ειδοποιήσεις!!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία καθυστερεί λίγο να ανοίξει την σελίδα του Facebook o Chrome γι αυτό φαίνεται σαν να πατάς εντερ και να "μένει εκεί" γράψε facebook.com και περίμενε παραπανω. Η και m.facebook.com να γράψεις το ίδιο είναι. Την πρώτη φορά που είχα μπει Facebook με ρώτησε αν θέλω ειδοποιήσεις!!

Εχω γράψει m.facebook.com αλλά δεν γίνεται κάτι. Ούτε με το εντερ προχωρά ώστε να εμφανιστεί το fb από κάτω, αλλά ούτε αν περιμένω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω γράψει m.facebook.com αλλά δεν γίνεται κάτι. Ούτε με το εντερ προχωρά ώστε να εμφανιστεί το fb από κάτω, αλλά ούτε αν περιμένω.

Δοκίμασε απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Στον Chrome Όχι στο Facebook ναι!!!!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελευταία καθυστερεί λίγο να ανοίξει την σελίδα του Facebook o Chrome γι αυτό φαίνεται σαν να πατάς εντερ και να "μένει εκεί" γράψε facebook.com και περίμενε παραπανω. Η και m.facebook.com να γράψεις το ίδιο είναι. Την πρώτη φορά που είχα μπει Facebook με ρώτησε αν θέλω ειδοποιήσεις!!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Σαφώς και δεν είναι το ίδιο.

Η μία είναι η desktop έκδοση και η άλλη η mobile.

Μην τα μπερδεύεις.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και δεν είναι το ίδιο.

Η μία είναι η desktop έκδοση και η άλλη η mobile.

Μην τα μπερδεύεις.

 

Unleashed by my M1 NOTE

Όπως και να το γράψεις μπαίνει!!!! Και facebook.com να γράψεις όταν πατήσεις αναζήτηση θα το γυρίσει αυτόματα σε m.facebook όταν μπαίνεις από κινητό.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...