Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ με αυτό το αρχείο που βρήκα στους xda ησύχασα για τα καλά απο τις διαφημίσεις! Βεβαία θέλει root και custom recovery!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1916098

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με αυτό το αρχείο που βρήκα στους xda ησύχασα για τα καλά απο τις διαφημίσεις! Βεβαία θέλει root και custom recovery!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1916098

Για rooted συσκευές μόνο φαντάζομαι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα Edit το σχόλιο μου από κάτω. Έφταιγε η εφαρμογή InstaBeauty που την είχα βάλει να την δοκιμάσω παλιότερα και ξεμεινε στο κινητό μου. Δεν δημιουργούσε προβλήματα όμως. Σήμερα που την έκανα update άρχισε

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Και σε μενα το εμφανιζει και στα 2 κινητα που εχω τωρα τελευταια. Εγω δεν εχω καμια απο τις 2 παραπανω εφαρμογες. Οποτε υπαρχουν κι αλλες εφαρμογες που μετα απο update το εμφανιζουν. Στο ενα κινητο βγαινει με γκρι οθονη στο αλλο με μπλε. Ακομα δεν εχω βρει απο πια εφαρμογη ειναι.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.υπαρχει εφαρμογη που να κλειδωνει φωτο και εφαρμογες για να μην μπορουν να διαγαραφουν?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η καλύτερη εφαρμογή για μπλοκάρισμα διαφημίσεων ποιά θεωρείται; Εννοείται με ροοτ πάντα
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η καλύτερη εφαρμογή για μπλοκάρισμα διαφημίσεων ποιά θεωρείται; Εννοείται με ροοτ πάντα

Προσωπικά πάντα χρησιμοποιώ το adaway .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η καλύτερη εφαρμογή για μπλοκάρισμα διαφημίσεων ποιά θεωρείται; Εννοείται με ροοτ πάντα

Adaway για διαφημίσεις γενικά.

+

xposed με minminguard που μπλοκάρει διαφημίσεις και μέσα στις εφαρμογές και αφαιρεί και τα άδεια κουτιά.

 

Sent from my ONDA A9 Core4 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για rooted συσκευές μόνο φαντάζομαι.

 

Ναι για rooted και με custom recovery!

Link to comment
Share on other sites

Adaway για διαφημίσεις γενικά.

+

xposed με minminguard που μπλοκάρει διαφημίσεις και μέσα στις εφαρμογές και αφαιρεί και τα άδεια κουτιά.

 

Sent from my ONDA A9 Core4 using Tapatalk

Αυτό ακριβώς. Τελικά πήγα μια έκδοση πίσω στο minminguard, και δουλεύει πάλι ρολόι

 

Sent from my MI 3W using Tapatalk

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το Greek tv app και βλέπω live streaming τα ελληνικά και κυπριακα ελεύθερα κανάλια στο τηλέφωνο. Μπορεί να μου πει κάποιος πως να μεταφέρω τη εικόνα σe Samsung ή LG smart tv

ευχαριστώ πολύ και καλό Πάσχα

«Η Ρωμιοσύνη εν φυλή συνότζιαιρη του κόσμου, κανένας δεν εβρέθηκεν για να την-ι-ξηλείψη,κανένας, γιατί σιέπει την που τάψη ο Θεός μου.Η Ρωμιοσύνη εν να χαθή, όντας ο κόσμος λείψη!Βασίλης Μιχαηλίδης (1849-1917)
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το Greek tv app και βλέπω live streaming τα ελληνικά και κυπριακα ελεύθερα κανάλια στο τηλέφωνο. Μπορεί να μου πει κάποιος πως να μεταφέρω τη εικόνα σe Samsung ή LG smart tv

ευχαριστώ πολύ και καλό Πάσχα

Κατέβασε το notification bar, και κάνε επιλογή το μετάδοση οθόνης, και προσπάθησε να βρεις την smart tv σου και να συνδεθούν μεταξύ τους. Εκτός κι αν έχει miracast το Greek tv όπως έχει το youtube. Είναι ένα σύμβολο που απεικονίζει μια οθόνη με κάτι σαν σήμα wifi στη γωνία της.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα χθες update το viber στην έκδοση 6.0.1.13 και από τότε δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις για νέα εισερχόμενα μηνύματα. Πρέπει να μπαίνω μόνη μου σε μια-μια συνομιλία και να κοιτάω αν έχω κάτι νέο. Το κάνει και σε εσάς? Σκέφτηκα να του κάνω απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση από την αρχή για να δω αν φτιάξει, αλλά δεν θέλω να χάσω τις συνομιλίες μου. Δοκίμασα όμως να του κάνω αναγκαστική διακοπή και το "ετρεξα" ξανά αλλά δεν έφτιαξε.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε πει πάρα πολλές φορές ότι για να κάνεις backup τις συνομιλίες στο viber θέλει root

 

Διότι είναι σε αρχείο που είναι στο system...

 

Και χωρίς root... system δεν βλέπεις... :D

Link to comment
Share on other sites

Βackup δεν εχει? Δεν εχω viber οποτε δεν ξερω, αλλα οι περισσοτερες εφαρνογες εχουν.

Θέλει root.... Μακάρι να γινόταν!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την έκδοση Viber έχω κι εγώ και όλα κανονικά. Για δες τις ρυθμίσεις, ειδοποιήσεις. Το πρώτο (εμφάνιση προεπισκόπησης μηνύματος) είναι ενεργό;

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την έκδοση Viber έχω κι εγώ και όλα κανονικά. Για δες τις ρυθμίσεις, ειδοποιήσεις. Το πρώτο (εμφάνιση προεπισκόπησης μηνύματος) είναι ενεργό;

 

Sent from my XT1562

Όχι δεν ήταν! Πότε δεν το είχα ενεργό αυτό σε καμία έκδοση και μου ερχόταν κανονικά οι ειδοποιήσεις. Μου ερχόταν μόνο το εικονίδιο πάνω στην μπάρα των ειδοποιήσεων ότι έχω νέο μήνυμα.

Αυτή η επιλογή δεν είναι για να ανοίγει το μήνυμα στην οθόνη όταν έχεις νέο? Η να δείχνει ένα μέρος του μηνύματος

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, αλλά σε εμένα πάντα ενεργό είναι. Το 3ο βγάζω (αναδυόμενο μήνυμα) γιατί μου σπάει τα νεύρα όταν κάνω κάτι άλλο να μου πετάει το μήνυμα του Viber και να με διακόπτει.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, αλλά σε εμένα πάντα ενεργό είναι. Το 3ο βγάζω (αναδυόμενο μήνυμα) γιατί μου σπάει τα νεύρα όταν κάνω κάτι άλλο να μου πετάει το μήνυμα του Viber και να με διακόπτει.

 

Sent from my XT1562

Ωραία, θα την αφήσω εκεί την ρύθμιση να δω... Όσο για το αναδυομενο που λες έχει 2 κακά.... Το πρώτο είναι ότι σου το πετάει μπροστά και σε διακόπτει και το δεύτερο είναι ότι ακόμα και στην οθόνη κλειδώματος ανοίγει το μήνυμα μπροστά και μπορεί κάποιος άσχετος να το διαβάσει. Αν όχι όλο, ένα μέρος. Σε παλαιότερη έκδοση τουλάχιστον σε άνοιγε τώρα δεν ξέρω

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα χθες update το viber στην έκδοση 6.0.1.13 και από τότε δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις για νέα εισερχόμενα μηνύματα. Πρέπει να μπαίνω μόνη μου σε μια-μια συνομιλία και να κοιτάω αν έχω κάτι νέο. Το κάνει και σε εσάς? Σκέφτηκα να του κάνω απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση από την αρχή για να δω αν φτιάξει, αλλά δεν θέλω να χάσω τις συνομιλίες μου. Δοκίμασα όμως να του κάνω αναγκαστική διακοπή και το "ετρεξα" ξανά αλλά δεν έφτιαξε.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Κι εμένα μια χαρά οι ειδοποιήσεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου κανει θεμα με τις επαφες. Ενω εχουν viber δεν μου δινει επιλογη να στειλω μηνυμα,δεν τις βλεπει

Δεν βλέπει καμία επαφή ή κάποιες από τις επαφές? Όταν κανεις ανανέωση σέρνοντας την οθόνη προς τα κάτω, τις βλέπει?

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου κανει θεμα με τις επαφες. Ενω εχουν viber δεν μου δινει επιλογη να στειλω μηνυμα,δεν τις βλεπει

Έχεις μάλλον κάνει προεπιλογή τα μηνύματα να στέλνονται με άλλον τρόπο. Οπότε, πήγαινε εκεί και διώξε την προεπιλογή. Αν κατάλαβα καλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μία εφαρμογή ή έστω κάποιον τρόπο να αλλάζω το encoding σε αρχείο SRT υπάρχει; Μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Προσπαθώ δύο ώρες τώρα και ότι και αν έκανα, πάλι δεν αλλάζουν οι χαρακτήρες.

Στο τηλέφωνο εννοείτε, έτσι;

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...