Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποια άλλη εναλλακτική εφαρμογή του s note έχετε να προτείνετε;

Μου κρασαρει πάρα πολύ τώρα τελευταία και με έχει κουράσει.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να το γράψεις μπαίνει!!!! Και facebook.com να γράψεις όταν πατήσεις αναζήτηση θα το γυρίσει αυτόματα σε m.facebook όταν μπαίνεις από κινητό.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Γνωρίζεις τι σημαίνει mobile και desktop έκδοση ενός site?

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι εννοεί ότι όπως και να το γράψεις μπαίνει στη mobile έκδοση, και όχι ότι είναι το ίδιο mobile και desktop έκδοση του site.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερη εφαρμογη Battery Saver ποια θεωρειται;

Greenify τίποτα καλύτερο για επιδώσεις και μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι εννοεί ότι όπως και να το γράψεις μπαίνει στη mobile έκδοση, και όχι ότι είναι το ίδιο mobile και desktop έκδοση του site.

 

Sent from my XT1562

 

Αυτό εννοώ!!!!!! !

Είναι διαφορετική η mobile από την desktop έκδοση αλλά όπως και να την γράψεις ΑΠΌ ΤΟ ΚΙΝΗΤΌ θα σε βάλει στην mobile έκδοση. Αυτό λέω.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Το Doze δεν αξιζει;

Battery Saver εννοω σαν αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dianxinos.dxbs

 

Μακρυά απο τέτοιου τύπου εφαρμογές.... Η βάζεις greenify ή μη βάλεις τίποτα ....

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σχετική με Es File Explorer.

Έστω ότι σε ένα φάκελο έχουμε 1000 αρχεία.

Υπάρχει κάποιος τρόπος νά επιλέξουμε όπως στο PC, απο το 500 έως και το 900 π.χ. και να επιλεχθούν όλα τα ενδιάμεσα;;

Link to comment
Share on other sites

update μετά από πολύ καιρό του adaway εδώ.... https://f-droid.org/repository/browse/?fdid=org.adaway

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σχετική με Es File Explorer.

Έστω ότι σε ένα φάκελο έχουμε 1000 αρχεία.

Υπάρχει κάποιος τρόπος νά επιλέξουμε όπως στο PC, απο το 500 έως και το 900 π.χ. και να επιλεχθούν όλα τα ενδιάμεσα;;

 

Κλικ παρατεταμένο στο αρχείο 500, Κλικ παρατεταμένο στο αρχείο 900 και μετά πάνω δεξιά θα υπάρχει διαθέσιμο ένα κουμπάκι με δύο παράθυρα ;)

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κλικ παρατεταμένο στο αρχείο 500, Κλικ παρατεταμένο στο αρχείο 900 και μετά πάνω δεξιά θα υπάρχει διαθέσιμο ένα κουμπάκι με δύο παράθυρα ;)

 

Ευχαριστώ πολύ. Καλό Πάσχα

Link to comment
Share on other sites

Κλικ παρατεταμένο στο αρχείο 500, Κλικ παρατεταμένο στο αρχείο 900 και μετά πάνω δεξιά θα υπάρχει διαθέσιμο ένα κουμπάκι με δύο παράθυρα ;)

 

Είσαι ωραίος! Ηθελα κι εγώ τέτοια λειτουργία και δεν ήξερα ότι την έχει και τα έκανα ένα ένα!

Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση ερχεταιιιιι.....

 

Έχω αγοράσει κάποιες εφαρμογές (π.χ. Nova Launcher, PixelPhone, Swype) από Google Play αλλά ήρθε η ώρα να κάνω ένα reset στο κινητό μιας και ότι το έχω πάρει (2 μήνες περίπου) και έχω βάλει πολύ "σαβούρα" μέσα για δοκιμές.

Κατόπιν όταν ανοίξει και κάνω login στο Google Play τις κάνω εγκατάσταση πάλι χωρίς κάποιο πρόβλημα και κυρίως να πληρώσω πάλι...???

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας...!!!

Life is a trip......

Better do it on a motorcycle.

Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση ερχεταιιιιι.....

 

Έχω αγοράσει κάποιες εφαρμογές (π.χ. Nova Launcher, PixelPhone, Swype) από Google Play αλλά ήρθε η ώρα να κάνω ένα reset στο κινητό μιας και ότι το έχω πάρει (2 μήνες περίπου) και έχω βάλει πολύ "σαβούρα" μέσα για δοκιμές.

Κατόπιν όταν ανοίξει και κάνω login στο Google Play τις κάνω εγκατάσταση πάλι χωρίς κάποιο πρόβλημα και κυρίως να πληρώσω πάλι...???

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας...!!!

 

παντα εκει θα ειναι να τις ξανακατεβασεις κανονικα και...δωρεαν αφου ειναι αγορασμενες!το εχω κανει απειρες φορες ;)

Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση ερχεταιιιιι.....

 

Έχω αγοράσει κάποιες εφαρμογές (π.χ. Nova Launcher, PixelPhone, Swype) από Google Play αλλά ήρθε η ώρα να κάνω ένα reset στο κινητό μιας και ότι το έχω πάρει (2 μήνες περίπου) και έχω βάλει πολύ "σαβούρα" μέσα για δοκιμές.

Κατόπιν όταν ανοίξει και κάνω login στο Google Play τις κάνω εγκατάσταση πάλι χωρίς κάποιο πρόβλημα και κυρίως να πληρώσω πάλι...???

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας...!!!

Ναι μπορείς να τις κατεβάσεις χωρίς να τις ξαναπληρωσεις, φαίνονται ήδη αγορασμενες! Αρκεί βέβαια να συνδεθείς με το λογαριασμό Google με τον οποίον τις αγόρασες!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν η τελευταία έκδοση του ΟΤΕ ΤV Go παίζει σε root συσκευές; Αναφέρομαι στην έκδοση 0.9 με το ανανεωμένο UI.

 

Sent from Nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να μου προτεινετε ενα πολυ ευκολο προγραμμα που να μετατρεπει ενα οποιοδηποτε youtube βιντεο σε mp3 χωρις πολλα - πολλα.

 

Αν ειναι δυνατον ευκολα και γρηγορα γιατι δεν ειναι για εμενα αλλα για μεγαλο ανθρωπο οποτε αν ειναι δυνατον απο το ιδιο το προγραμμα να βλεπει το βιντεο που θελει να ακουει την ποιοτητα ηχου στο βιντεο και να παταει ενα κουμπι και να αποθηκευει τον ηχο του βιντεου στο φακελο ringtones για να ειναι ετοιμο να το διαλεξει μετα σαν ringtone.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να μου προτεινετε ενα πολυ ευκολο προγραμμα που να μετατρεπει ενα οποιοδηποτε youtube βιντεο σε mp3 χωρις πολλα - πολλα.

 

Αν ειναι δυνατον ευκολα και γρηγορα γιατι δεν ειναι για εμενα αλλα για μεγαλο ανθρωπο οποτε αν ειναι δυνατον απο το ιδιο το προγραμμα να βλεπει το βιντεο που θελει να ακουει την ποιοτητα ηχου στο βιντεο και να παταει ενα κουμπι και να αποθηκευει τον ηχο του βιντεου στο φακελο ringtones για να ειναι ετοιμο να το διαλεξει μετα σαν ringtone.

 

Φίλε το peggo είναι καλό αλλά εδώ και δέκα ημέρες δεν λειτουργεί δεν γνωρίζω αν τώρα τελευταία έγινε. Επίσης το tube mate είναι πολύ καλό. Φυσικά και τα δυο δεν θα τα βρεις στο play store, αλλά θα τα κουγκλαρης

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να μου προτεινετε ενα πολυ ευκολο προγραμμα που να μετατρεπει ενα οποιοδηποτε youtube βιντεο σε mp3 χωρις πολλα - πολλα.

 

Αν ειναι δυνατον ευκολα και γρηγορα γιατι δεν ειναι για εμενα αλλα για μεγαλο ανθρωπο οποτε αν ειναι δυνατον απο το ιδιο το προγραμμα να βλεπει το βιντεο που θελει να ακουει την ποιοτητα ηχου στο βιντεο και να παταει ενα κουμπι και να αποθηκευει τον ηχο του βιντεου στο φακελο ringtones για να ειναι ετοιμο να το διαλεξει μετα σαν ringtone.

 

απο εδω παντως τα κανεις απευθειας

 

http://en.savefrom.net/1-how-to-download-youtube-video/

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η καλύτερη εφαρμογή για μετατροπή youtube video σε mp3 ή ο,τι άλλη μορφή θέλει κάποιος είναι το Videoder.

 

http://videoder.en.uptodown.com/android

 

Είναι εκτός playstore αλλά θαυματουργή και πολύ εύχρηστη. Την προτιμώ και από Tubemate και από Peggo.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η καλύτερη εφαρμογή για μετατροπή youtube video σε mp3 ή ο,τι άλλη μορφή θέλει κάποιος είναι το Videoder.

 

http://videoder.en.uptodown.com/android

 

Είναι εκτός playstore αλλά θαυματουργή και πολύ εύχρηστη. Την προτιμώ και από Tubemate και από Peggo.

Γιατί την προτιμάς από το Tubemate?

Τι παραπάνω κάνει;

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.GoogleCamera

 

Όντως, δεν την βρήκα με αναζήτηση. Αλλά στις εφαρμογές μου(που έχει και όσες είχα εγκαταστήσει στο παρελθόν, και ας μην βρίσκονται αυτή τη στιγμή στη συσκευή μου) υπήρχε κανονικά.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...