Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν γράφεις ποιες, αλλά το Greenify δουλεύει και σε unrooted κινητά.

 

Κολλάει το site και δεν ανεβάζει το screenshot μου!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κολλάει το site και δεν ανεβάζει το screenshot μου!

 

Αναγκαστικά μέσω άλλου site

 

http://postimg.org/image/7tgluw0id/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε πως μπορούμε να απενεργοποιεισουμε αυτές τις εφαρμογές χωρίς Root;

 

Samsung έχεις...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hecorat.packagedisabler

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ospolice.packagedisablerpro

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πάτησα κατά λάθος στον Chrome του κινητού την επιλογή για να μην γίνεται ποτέ μετάφραση σελίδας από αγγλικά σε ελληνικά. Πως το αλλάζω αυτό τώρα???

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πάτησα κατά λάθος στον Chrome του κινητού την επιλογή για να μην γίνεται ποτέ μετάφραση σελίδας από αγγλικά σε ελληνικά. Πως το αλλάζω αυτό τώρα???

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Ρυθμίσεις chrome /ρυθμίσεις ιστοτοπου /γλώσσα

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις chrome /ρυθμίσεις ιστοτοπου /γλώσσα

Ευχαριστώ!! Κ άλλη μια ερώτηση για όποιον ξέρει... Ανακάλυψα το Opera max https://play.google.com/store/apps/details?id=com.opera.max.global που λέει ότι κάνει εξοικονόμηση WiFi και δεδομένων. Ισχύει? Το έχει κανείς??

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Οταν θελω να κλεισω τον chrome δεν βρισκω επιλογη , πως το κλεινουμε?

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Πατάς στις καρτέλες, τις κλείνεις όλες, και φεύγεις, ή σταθερά το home button και τον διώχνεις από εκεί. Εγώ κάνω το πρώτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια ειναι η καλυτερη-ακριβης εφαρμογη για μετρηση βηματων-θερμιδων;

 

google fit, την βάζεις και αυτή μετράει πάντα στο παρασκήνιο, ούτε ασχολείσαι να το ενεργοποιήσεις, ούτε καταναλώνει μπαταρία.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.fitness&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ πως είναι βολική γιατί μετράει πάντα, αλλά για την κατανάλωση πως είσαι τόσο σίγουρος;

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!! Κ άλλη μια ερώτηση για όποιον ξέρει... Ανακάλυψα το Opera max https://play.google.com/store/apps/details?id=com.opera.max.global που λέει ότι κάνει εξοικονόμηση WiFi και δεδομένων. Ισχύει? Το έχει κανείς??

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Εγω δουλευω τον opera mini και όντως κανει οικονομία.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!! Κ άλλη μια ερώτηση για όποιον ξέρει... Ανακάλυψα το Opera max https://play.google.com/store/apps/details?id=com.opera.max.global που λέει ότι κάνει εξοικονόμηση WiFi και δεδομένων. Ισχύει? Το έχει κανείς??

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Κάνει δουλειά και ιδίως κατά την περιήγηση μέσω browser. Σε σύγκριση με την ενσωματωμένη λειτουργία του Chrome και του Opera max το δεύτερο έκανε καλύτερη εξοικονόμηση δεδομένων. Η διαφορά του με το Opera MINI είναι ότι αυτό συμπιεζει τα δεδομένα ενώ το MINI απλά δεν φορτώνει ότι κρίνει αχρειαστο ( τουλάχιστον έτσι λειτουργούσε πριν 1 χρόνο).

Αν επίσης βλέπεις και video στο YouTube τότε θα το εκτιμήσεις.

 

Γενικά το χρησιμοποιώ ένα χρόνο και μόνο θετικά έχω να πω.

 

Στο wifi το πλεονέκτημα του είναι ότι δημιουργεί ένα δικό του vpn οπότε έχεις ασφάλεια όταν μπαίνεις σε public free WiFi spots.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ πως είναι βολική γιατί μετράει πάντα, αλλά για την κατανάλωση πως είσαι τόσο σίγουρος;

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

Tην έχω σχεδόν δυο χρόνια την google fit και δεν έχει περάσει η κατανάλωση πάνω από 1%.

Το πιο ωραίο είναι ότι δεν χρειάζεται να έχεις στο μυαλό σου να την ενεργοποιήσεις, την έχεις ξεχασμένη και αυτή καταγράφει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόνο αυτή χρησιμοποιώ, αλλά νομίζω τρώει αρκετά στο παρασκήνιο. Τουλάχιστον στο παρελθόν. Τώρα να σου πω, ούτε κοιτάω.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω δουλευω τον opera mini και όντως κανει οικονομία.

Όχι.... Αυτό που λέω δεν είναι browser!! Είναι εφαρμογή εξοικονόμησης δεδομένων και WiFi. Δεν το λινκ που έδωσα :)

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνει δουλειά και ιδίως κατά την περιήγηση μέσω browser. Σε σύγκριση με την ενσωματωμένη λειτουργία του Chrome και του Opera max το δεύτερο έκανε καλύτερη εξοικονόμηση δεδομένων. Η διαφορά του με το Opera MINI είναι ότι αυτό συμπιεζει τα δεδομένα ενώ το MINI απλά δεν φορτώνει ότι κρίνει αχρειαστο ( τουλάχιστον έτσι λειτουργούσε πριν 1 χρόνο).

Αν επίσης βλέπεις και video στο YouTube τότε θα το εκτιμήσεις.

 

Γενικά το χρησιμοποιώ ένα χρόνο και μόνο θετικά έχω να πω.

 

Στο wifi το πλεονέκτημα του είναι ότι δημιουργεί ένα δικό του vpn οπότε έχεις ασφάλεια όταν μπαίνεις σε public free WiFi spots.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Το θέμα είναι ότι δοκίμασα την εφαρμογή για να δω έτσι δοκιμαστικά ένα βιντεακι στο YouTube!

Δοκίμασα και τις 2 φορές με το ίδιο βιντεακι.

Με απενεργοποιημενη την εφαρμογή τράβηξε 3mb και με ενεργοποιημενη η την εφαρμογή τράβηξε 4mb!!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόνο αυτή χρησιμοποιώ, αλλά νομίζω τρώει αρκετά στο παρασκήνιο. Τουλάχιστον στο παρελθόν. Τώρα να σου πω, ούτε κοιτάω.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

Δεν τρώει τίποτα πραγματικά, έχει δίκιο το άλλο παλικάρι.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε κάποιο app που να μπορεί να πάρει φωτογραφία και με τής δυο κάμερες (εμπρός-πίσω) ταυτόχρονα;;;
Link to comment
Share on other sites

Δεν τρώει τίποτα πραγματικά, έχει δίκιο το άλλο παλικάρι.

Καλό αυτό. Όχι πως αλλάζει τίποτα βέβαια. Αυτό χρησιμοποιούσα και συνεχίζω να το κάνω καθημερινά.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mολις ρουταρα το ταμπλετ και θα ηθελα μια εφαρμογη που να κοβει τις διαφημισεις απο τις σελίδες αλλά και από τις εφαρμογες και παιχνιδια. Τι προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

Mολις ρουταρα το ταμπλετ και θα ηθελα μια εφαρμογη που να κοβει τις διαφημισεις απο τις σελίδες αλλά και από τις εφαρμογες και παιχνιδια. Τι προτεινετε?

Σου απάντησα και στο άλλο νήμα....! ;)

Link to comment
Share on other sites

@ lek88

Βάλτο για κάποιο χρονικό διάστημα και θα δεις ότι έχεις όφελος, στο παράδειγμα που μου λες θα μπορούσε να φταίει οτιδήποτε ώστε να σου εμφανίζεται αυτό το 1mb έξτρα.

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...