Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λέω για την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thsoft.glance που συζητάνε τα παιδιά εδώ! Που στην ουσία σου δείχνει μόνιμα στην οθόνη του κινητού ώρα ημερολόγιο κτλ όταν έχεις την οθονη σβηστη.

 

Και ρωτάω αν υπάρχει πιθανότητα αυτή η εφαρμογή να δημιουργησει στο κινητό μας κάποιου είδους πρόβλημα όπως στην φωτό που δείχνω. Ανέβασα μια φωτο (από Google) για να δείτε τι εννοώ γιατί δεν ξέρω αν αυτό λέγεται burn screen. Υπάρχει περίπτωση η εφαρμογή αυτή να δημιουργήσει τέτοιου είδους πρόβλημα?

 

Αν προσέξεις στην (τυχαία φωτο που βρήκα στο google ) έχουν κολλήσει 4 εικονίδια σαν σταμπα πάνω στην οθόνη. Η εφαρμογη αυτή λόγω του ότι θα είναι μόνιμα το ρολόι στο ίδιο σημείο, υπάρχει πιθανότητα τετοιου προβλήματος?

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα, πρώτα από όλα δεν μένει μόνιμα η οθόνη ανοιχτή και δεύτερο το ρολόι ούτε αυτό μένει μόνιμα σε ένα σημείο, πηγαίνει σε όλη την οθόνη κάτι σαν screen saver.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Λέω για την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thsoft.glance που συζητάνε τα παιδιά εδώ! Που στην ουσία σου δείχνει μόνιμα στην οθόνη του κινητού ώρα ημερολόγιο κτλ όταν έχεις την οθονη σβηστη.

 

Και ρωτάω αν υπάρχει πιθανότητα αυτή η εφαρμογή να δημιουργησει στο κινητό μας κάποιου είδους πρόβλημα όπως στην φωτό που δείχνω. Ανέβασα μια φωτο (από Google) για να δείτε τι εννοώ γιατί δεν ξέρω αν αυτό λέγεται burn screen. Υπάρχει περίπτωση η εφαρμογή αυτή να δημιουργήσει τέτοιου είδους πρόβλημα?

 

Αν προσέξεις στην (τυχαία φωτο που βρήκα στο google ) έχουν κολλήσει 4 εικονίδια σαν σταμπα πάνω στην οθόνη. Η εφαρμογη αυτή λόγω του ότι θα είναι μόνιμα το ρολόι στο ίδιο σημείο, υπάρχει πιθανότητα τετοιου προβλήματος?

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Ωραία εφαρμογή. Ευχαριστώ στον φίλο που την ποσταρε.

Τώρα στο ερώτημα. Νομίζω λέγεται burn in και το έχω παρατηρήσει στις πλάσμα τηλεοράσεις.

Το ερώτημα είναι το πρόγραμμα πως δουλεύει. αν μένει αναμένη η οθόνη αλλά χωρίς φωτισμό ή αν ανάβει την ώρα που περνάμε το χέρι πανω απ τον αισθητήρα. Λογικά το δεύτερο αλλιώς θα είχαμε Μεγάλη κατανάλωση στην μπαταρία.

Μια ερώτηση από εμένα. Πάτησα donate αλλά δεν μου βγάζει κατι. Να φταίει καμία εφαρμογή για διαφημίσεις που κόβει?

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποια αξιόλογη και εύχρηστη εφαρμογή για λήψη φωτογραφιών ?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν απ'όσο έχω καταλάβει είναι στη θεωρία του "glance view" και όχι του "always on". Μόνο όταν φορτίζει υπάρχει επιλογή να είναι αναμμένο. Οπότε δεν υπάρχει θέμα "burn" που λένε κάποιοι.

Η ενεργοποίησή του γίνεται μέσω του proximity.

 

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δοκίμασα και είναι μόνιμα on το ρολόι... Χωρίς να έχω την συσκευή στην πρίζα.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δοκίμασα και είναι μόνιμα on το ρολόι... Χωρίς να έχω την συσκευή στην πρίζα.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Μαλον δεν παίζει σωστά. Εκανες καμία επανεκκίνηση ? Εγώ για να κάνω donate με επανεκκίνηση έστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Μαλον δεν παίζει σωστά. Εκανες καμία επανεκκίνηση ? Εγώ για να κάνω donate με επανεκκίνηση έστρωσε.

Τίποτα...

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Το screen time out στο πόσο το έχεις;

Μήπως το έχεις στο μέγιστο και κρατάει 120 sec;

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Το screen time out στο πόσο το έχεις;

Μήπως το έχεις στο μέγιστο και κρατάει 120 sec;

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Στο 5 το εχω. Όπως ήταν από την αρχή

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

ποια/ποιες εφαρμογές να δω για ebooks?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.flyersoft.moonreaderp ....απλά κορυφαίο (πολύ καλό και στην οργάνωση ..εάν έχεις μεγάλη συλλογή)

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.flyersoft.moonreaderp ....απλά κορυφαίο (πολύ καλό και στην οργάνωση ..εάν έχεις μεγάλη συλλογή)

 

θα το δοκιμάσω, σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια αξιόλογη εφαρμογή για σημειωματάρια στα ελληνικά που να έχει και ειδοποιήσεις ;

Ευχαριστώ

 

Google Keep

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποια αξιόλογη και εύχρηστη εφαρμογή για λήψη φωτογραφιών ?

Πολύ γνωστή και καλή είναι η camera fv-5. Για περισσότερα μπορείς να απευθυνθείς και στο "αρμόδιο" θέμα :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Κάτι σαν το glance view.

Αξιόλογο..δοκιμάζω πως τα πάει σε κατανάλωση.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thsoft.glance

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Πραγματικά πολύ καλή εφαρμογή Μόλις την έβαλα και εγώ σε mate8 και όλα δουλεύουν ρολόι εκτός από την λειτουργία detect phone in pocket

 

Edit λύθηκε μετ από επανεκκίνηση όλα καλά.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καμία εφαρμογή να μπορώ να κάνω share την κάρτα μου sd και να τη βλέπω από τον υπολογιστή μου?

 

Στάλθηκε από το SM-J500F

Link to comment
Share on other sites

πως λεγεται η εφαρμογη που απενεργοποιουμε ορισμενες εφαρμογες που δεν χρειαζομαστε χωρις root ? την ειχα βαλει αλλα δεν την θυμαμαι
Link to comment
Share on other sites

Αν και ξέρω ότι είμαι εκτός θέματος δεν ξέρω που να ρωτήσω.

Είναι για έναν φίλο μου που έχει ένα Samsung και του έχει βγάλει ενημέρωση για αναβάθμιση λογισμικού αλλά δεν θέλει να την κάνει και δεν ξέρει πως να σταματήσει πως να βγάλει από το νοτιφικεισιον την ενημέρωση.

 

Έκανα εκκαθάριση κασέ σε δύο εφαρμογές που έλεγαν ενημέρωση λογισμικού αλλά παραμένει η εκνευριστική ενημέρωση ακόμα και μετά από ρεισταρτ.

 

Συγνώμη για το οφτοπικ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καμία εφαρμογή να μπορώ να κάνω share την κάρτα μου sd και να τη βλέπω από τον υπολογιστή μου?

 

Στάλθηκε από το SM-J500F

airdroid

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν και ξέρω ότι είμαι εκτός θέματος δεν ξέρω που να ρωτήσω.

Είναι για έναν φίλο μου που έχει ένα Samsung και του έχει βγάλει ενημέρωση για αναβάθμιση λογισμικού αλλά δεν θέλει να την κάνει και δεν ξέρει πως να σταματήσει πως να βγάλει από το νοτιφικεισιον την ενημέρωση.

 

Έκανα εκκαθάριση κασέ σε δύο εφαρμογές που έλεγαν ενημέρωση λογισμικού αλλά παραμένει η εκνευριστική ενημέρωση ακόμα και μετά από ρεισταρτ.

 

Συγνώμη για το οφτοπικ.

Ποιά έκδοση ανδροιδ έχει;

Αν πατήσεις παρατεταμένα σου βγάζει το info και από κει μετά να κάνεις απενεργοποίηση των ειδοποιήσεων;

Δε ξέρω μπορεί να λέω και χαζομάρα. :eek:

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Galaxy S4

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

πως λεγεται η εφαρμογη που απενεργοποιουμε ορισμενες εφαρμογες που δεν χρειαζομαστε χωρις root ? την ειχα βαλει αλλα δεν την θυμαμαι

Package Disabler Pro

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λες έχω βγάλει την αυτόματη ενημέρωση αλλά για τον λόγο ότι ήδη την έχει κατεβάσει το κινητό του βγάζει ένδειξη να την κάνει αυτό θέλουμε να αφαιρέσουμε.
Link to comment
Share on other sites

πως λεγεται η εφαρμογη που απενεργοποιουμε ορισμενες εφαρμογες που δεν χρειαζομαστε χωρις root ? την ειχα βαλει αλλα δεν την θυμαμαι

Είχες εφαρμογή που απενεργοποιεί εφαρμογές συστήματος? Γιατί από όσο ξέρω πρέπει να είσαι ρουτ για να γίνει αυτό?. Μήπως εννοείς αυτό το πρόγραμμα? Γιατί μόνο αυτό έχω δει να απενεργοποιεί εφαρμογές συστήματος χωρίς Ρουτ. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=58068827

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...