Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Εχει κάποιος να προτείνει widget καιρού, ελαφρύ, μινιμαλ και με καλές προβλέψεις;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Εγώ χρησιμοποιπώ το Chronus. Έχει σετ εικονιδίων μίνιμαλ, ελαφρύ είναι και από προβλέψεις ρυθμίζεις εσύ από που θες να παίρνει feed!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχει κάποιος να προτείνει widget καιρού, ελαφρύ, μινιμαλ και με καλές προβλέψεις;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Aix weather widget για σκέτο widget. Εγώ είχα βάλει και το Klara που είναι εφαρμογή κανονική, ωραίο ήταν και αυτό. Και τα δύο σχετικά μέσα έπεφταν στις προβλέψεις.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ συχνά το opengur για να ανεβάζω φωτογραφίες στο imgur, (το app του imgur δεν μαρέσει γιατί όταν τελειώσει το upload δεν δίνει το λινκ) αλλά παρατήρησα ότι πλέον κολλάει κατά το upload και δεν συνεχίζει (sony z5 - android 6). έχετε να μου προτείνετε κάποια παρόμοια εφαρμογή, με την προϋπόθεση να δίνει το link των φωτογραφιών όταν τελειώσει το upload?
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ και τους δυο θα τα δοκιμάσω!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Τα δοκιμασία όλα τελικά και κατέληξα στο chronus! Πολύ καλές εντυπώσεις μέχρι στιγμής!

Edited by Dpan9
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εφαρμογη που με ανοιχτο το gps να της ορισω ενα συγκεκριμενο σημειο να μου χτυπαει ειδοποιηση οποτε παω εκει;

Δοκίμασε και με το keep της Google. Μια χαρά δουλεύει.

 

Sent using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπάρα έχετε να προτείνετε κάποια δωρεάν εφαρμογή με minimal wallpaper;

 

Sent from my Lenovo A806 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για δωρεάν εφαρμογή κάμερας. Να είναι απλή,δωρεάν και να ανοίγει γρήγορα.

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Το adguard επιβαρύνει την συσκευή cpu & μπαταρία; Δημιουργεί κάποιο θέμα αν κάνω vpn συνδέσεις; Χωρίς root θα παίζει σαν local vpn.

Όχι δεν επιβαρύνει, ίσα ίσα, εφόσον δεν φαίνονται διαφημίσεις ο σκοπός του είναι να εξοικονομεί πόρους. Όσον αφορα το VPN που αναφέρεις, διαβασε στο site της εφαρμογής, τα γράφει αναλυτικα και θα σου λυθούν οι απορίες.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το adguard επιβαρύνει την συσκευή cpu & μπαταρία; Δημιουργεί κάποιο θέμα αν κάνω vpn συνδέσεις; Χωρίς root θα παίζει σαν local vpn.

 

Όχι δεν επιβαρύνει, ίσα ίσα, εφόσον δεν φαίνονται διαφημίσεις ο σκοπός του είναι να εξοικονομεί πόρους. Όσον αφορα το VPN που αναφέρεις, διαβασε στο site της εφαρμογής, τα γράφει αναλυτικα και θα σου λυθούν οι απορίες.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

Επιβεβαιώνω ότι δε επιβαρύνει καθόλου.

Την αγόρασα για να μην έχω ούτε στις λίγες μη αγορασμένες εφαρμογές που έχω διαφημίσεις είναι εξαιρετική.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μία ερώτηση Για email client χρησιμοποιω το inbox και το θεωρώ ο,τι πιο βολικό αλλά με δυσκολεύει λίγο το ότι δέχεται μόνο Gmail. Ξέρετε καμιά άλλη εφαρμογή με λειτουργίες σαν του inbox που να δέχεται και άλλα email?
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μία ερώτηση Για email client χρησιμοποιω το inbox και το θεωρώ ο,τι πιο βολικό αλλά με δυσκολεύει λίγο το ότι δέχεται μόνο Gmail. Ξέρετε καμιά άλλη εφαρμογή με λειτουργίες σαν του inbox που να δέχεται και άλλα email?

Προσωπικά έχω αυτό και είμαι αρκετά ευχαριστημένος:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.trtf.blue

Και το παρόμοιο bluemail επίσης πολύ καλό....

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή για things to do με notifications και απλό μενού? Δοκίμασα μερικές αλλά δεν μου έκανα κλικ...

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω αυτό και είμαι αρκετά ευχαριστημένος:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.trtf.blue

Και το παρόμοιο bluemail επίσης πολύ καλό....

Θα το δοκιμασω. Μπορείς να μου πεις μήπως αν κατηγοριοποιει τα μεηλ ανάλογα με το περιεχόμενό τους;

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει κάνεις ΔΟΚΙΜΑΣΜΈΝΗ εφαρμογή blacklist που να κάνει MUTE τις μπλοκαρισμενες εφαρμογές; Όχι block, δεν με νοιάζει.

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει κάνεις ΔΟΚΙΜΑΣΜΈΝΗ εφαρμογή blacklist που να κάνει MUTE τις μπλοκαρισμενες εφαρμογές; Όχι block, δεν με νοιάζει.

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω αυτό το οποίο το βάζω σε μια δυο επαφές κάποια μεσημέρια. Έχω σωθεί. Δεν έχω κοιτάξει να δω αν έχει mute, αλλά μεσημέρι δεν ξαναχτύπησε πάντως:)

 

Δες και το pm σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι δε επιβαρύνει καθόλου.

Την αγόρασα για να μην έχω ούτε στις λίγες μη αγορασμένες εφαρμογές που έχω διαφημίσεις είναι εξαιρετική.

 

Αφού υπάρχει δωρεάν λύση, γιατί να πληρώσεις;

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αφού υπάρχει δωρεάν λύση, γιατί να πληρώσεις;

 

Unleashed by my M1 NOTE

 

 

Αν δεν πληρώσεις δεν μπλοκάρει μόνο σελίδες και όχι στις εφαρμογές; Το δοκιμάζω με premium trial.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πληρώσεις δεν μπλοκάρει μόνο σελίδες και όχι στις εφαρμογές; Το δοκιμάζω με premium trial.

Δεν αναφέρομαι στην συγκεκριμένη εφαρμογή.

Μιλάω για το minminguard που επιλέγεις manual κιόλας ποιες εφαρμογές θα είναι χωρίς διαφημίσεις.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει κάνεις ΔΟΚΙΜΑΣΜΈΝΗ εφαρμογή blacklist που να κάνει MUTE τις μπλοκαρισμενες εφαρμογές; Όχι block, δεν με νοιάζει.

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

root call blocker & root call sms manager! Κάνουν τα πάντα! Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρομαι στην συγκεκριμένη εφαρμογή.

Μιλάω για το minminguard που επιλέγεις manual κιόλας ποιες εφαρμογές θα είναι χωρίς διαφημίσεις.

 

Unleashed by my M1 NOTE

 

Η εφαρμογή αυτή θέλει root.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι δε επιβαρύνει καθόλου.

Την αγόρασα για να μην έχω ούτε στις λίγες μη αγορασμένες εφαρμογές που έχω διαφημίσεις είναι εξαιρετική.

Παιδιά όντως θεωρείτε ότι δεν επιβαρύνει την μπαταρία; Πως το εξηγειτε αυτό;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160509/3fbd3e555864bb3dc87ec8e672cad3bc.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160509/10a2023a6b4627cb1bac92ed27962382.jpg

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όντως θεωρείτε ότι δεν επιβαρύνει την μπαταρία; Πως το εξηγειτε αυτό;

Διάβασε στο site της εφαρμογής στα FAQ's που εξηγεί γιατί μπορεί να σου δείχνει υψηλή κατανάλωση η οποία αναφέρει ομως ότι είναι spurious.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by kollatos
αφαίρεση φώτο από quote
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...