Jump to content

WIND VDSL


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ θα διαφωνήσω με το 4.

Αν ήταν μουφα η αναβάθμιση του ΟΤΕ στην γειτονιά, δεν θα πιάναμε εμείς της Wind 50 mbps με το που βάλαμε το vdsl.

Προφανώς και χάρη στις καμπίνες του ΟΤΕ έχουμε αυτό το αποτέλεσμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 213
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω ότι είπα το ακριβώς αντίθετο από αυτό που κατάλαβες. Φυσικά και δεν είναι μούφα η αναβάθμιση του ΟΤΕ, είπα ότι αφορά αποκλειστικά και μόνο το δίκτυό του. Η μόνη ουσιαστική αναβάθμιση που παίρνει ο κάθε συνδρομητής εναλλακτικού είναι η καλύτερη ποιότητα χαλκού και ρεκλέτας στα νέα ΚΑΦΑΟ. Καινούργια καλώδια και συνδέσεις δηλαδή. Σαν να ξαναστρώσανε ένα μικρό κομμάτι της ασφάλτου. Δεν ευθύνεται όμως ο ΟΤΕ για το ότι εσύ έχεις vDSL από την Wind. Αυτό οφείλεται στην Wind επειδή ενεργοποίησε την υπηρεσία αυτή στο δικό της DSLAM, μετά τα κονδύλια της ΕΕ για την ανάπτυξη της ευρυζωνικότητας.

 

Νομίζεις δηλαδή ότι ο ΟΤΕ επένδυσε σε ανάπτυξη και βελτίωση δικτύου για να μπορούν οι εναλλακτικοί να παρέχουν καλύτερες υπηρεσίες; Δεν ακούγεται λίγο αστείο; Και πόσο μάλιστα όταν μιλάμε για Ελλάδα; Που έχεις ξανακούσει δημόσιος φορέας να βοηθάει τον ιδιωτικό; Η ΔΕΗ βοήθησε την ανάπτυξη της Energa & της Hellas power; vDSL παίρνεις από εκεί που έπαιρνες και aDSL, από τα αστικά κέντρα, αυτό δεν θα αλλάξει στα αμέσως επόμενα χρόνια για όλους τους εναλλακτικούς. Η αναβάθμιση έγινε για να μπορεί ο ΟΤΕ να παρέχει vDSL σε όλους, όχι για να βοηθήσει τους εναλλακτικούς, άσχετα με το ότι αυτή του η αναβάθμιση βελτίωσε ελάχιστα την ποιότητα υπηρεσιών όλων, αναγκαίο "κακό" για τον ΟΤΕ αυτό.

 

Και θα στα αποδείξω όλα αυτά σε μια γραμμή. Σκέψου πότε ξεκίνησε η αναβάθμιση των ΚΑΦΑΟ του ΟΤΕ (πέρυσι τον Μάρτη στην Γλυφάδα ενημερωτικά), και σκέψου πότε ξεκίνησε το πρώτο vDSL στην Ελλάδα. Μήπως ήταν 3 χρόνια πριν; Καμία σχέση μεταξύ τους, πέραν της λίγο καθαρότερης γραμμής και ελαφρώς μεγαλύτερων μεγίστων. Αισθητή βελτίωση (σε ποιότητα, και όχι σε ποσότητα, λόγω ακραίου χάλκινου δικτύου) θα δούμε όταν φτάσει οπτική ίνα στα ΚΑΦΑΟ. Αλλά αυτό είναι δίκοπο μαχαίρι για τον ΟΤΕ.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

Καλά τώρα τι μου λες. Εννοείται ότι ο ΟΤΕ κάνει ό,τι τον συμφέρει. Είναι εταιρεία και πάνω από όλα κοιτάζει το κέρδος του.

Επένδυσε για να βγάλει χρήματα. Και αυτό γίνεται και μέσω των εναλλακτικών που νοικιάζουν μέρος των γραμμών.

Το ίδιο και με το παράδειγμα της Energa. Εννοείται ότι αν δεν υπήρχε ΔΕΗ δεν θα είχαν από πού να πάρουν ρεύμα για να δώσουν στους δικούς τους πελάτες. Αλλά για αυτή την συμφωνία με την ΔΕΗ έπαιζε και το αντίστοιχο αντάλλαγμα.

Δεν είπε κανείς ότι το κάνουν τσάμπα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Επισκέφτηκα σήμερα ένα κατάστημα Public, και ένας πωλητής της Wind μου είπε ότι μέχρι τέλος του μήνα δίνει το vdsl η εταιρεία προς 17 ευρώ το μήνα. Εγώ έχω Cyta και για την 30άρα πληρώνω 29 ευρώ. Οικονομικα με συμφέρει... αλλα δεν ξέρω αν θα έχω αποτέλεσμα.
Link to comment
Share on other sites

Εύκολο.

Μαθαίνεις 2 πράγματα: πόσο μακριά είσαι από το κέντρο της Wind και πόσο κοντά σου υπάρχει καμπίνα vdsl της ΟΤΕ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Η cyta παρότι προσφέρει πακέτα μικρότερα των 24, δίνοντας σου έτσι την αίσθηση ότι έχεις επιλογή αν δεν τερματίζεις την ταχύτητα σου, να πληρώνεις λιγότερο, στην πράξη με τις τιμές που έχει βγαίνει ακριβότερη από το να πληρώνεις αλλού για 24αρι.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Η cyta παρότι προσφέρει πακέτα μικρότερα των 24, δίνοντας σου έτσι την αίσθηση ότι έχεις επιλογή αν δεν τερματίζεις την ταχύτητα σου, να πληρώνεις λιγότερο, στην πράξη με τις τιμές που έχει βγαίνει ακριβότερη από το να πληρώνεις αλλού για 24αρι.

 

Cyta--- μακριά. Όσους ξέρω έχουν καεί από τις υπηρεσίες και τελικά κατέληξαν αλλού είτε σε Wind είτε σε Hol κλπ

Link to comment
Share on other sites

Cyta--- μακριά. Όσους ξέρω έχουν καεί από τις υπηρεσίες και τελικά κατέληξαν αλλού είτε σε Wind είτε σε Hol κλπ

 

Εγώ έχω 2 συνδέσεις Cyta, μια στη δουλειά μια 4άρα, και μια στο σπίτι vdsl 30άρα, και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Κατεβάζω ταβάνι ειδικά στη vdsl.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα κανείς δεν μπορεί να σου πει.

Μπορείς να βρεις πόσο μακριά είσαι από το κέντρο του ΟΤΕ;

Μετά θα μπορούμε να σου πούμε.

Επίσης, καμπίνες Vdsl του ΟΤΕ υπάρχουν στην γειτονιά σου;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Cyta--- μακριά. Όσους ξέρω έχουν καεί από τις υπηρεσίες και τελικά κατέληξαν αλλού είτε σε Wind είτε σε Hol κλπ

 

Καλά τα λες. Τη HOL τι την ήθελες; :p

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα κανείς δεν μπορεί να σου πει.

Μπορείς να βρεις πόσο μακριά είσαι από το κέντρο του ΟΤΕ;

Μετά θα μπορούμε να σου πούμε.

Επίσης, καμπίνες Vdsl του ΟΤΕ υπάρχουν στην γειτονιά σου;

Σύμφωνα με την ιστοσελίδα της Cyta, απέχω από το κέντρο του ΟΤΕ 896 μέτρα.

Edit: Όσον αφορά το δεύτερο ερώτημά σου, δεν υπάρχουν καμπίνες VDSL του ΟΤΕ στην γειτονιά μου, από το Α/Κ θα πάρω το VDSL.

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την ιστοσελίδα της Cyta, απέχω από το κέντρο του ΟΤΕ 896 μέτρα.

Στο δεύτερο ερώτημά σου η απάντηση είναι ΔΞ/ΔΑ. :p

 

Οπότε σύμφωνα με τις πληροφορίες σου, αν σε συνδέσουν στο κέντρο του ΟΤΕ (που δεν αποκλείεται γιατί είναι κάτω από 1χλμ), περίμενε να πιάσεις Μαξ 20-25mbps.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μόλις ανακάλυψα το thread αυτό, μετά από υπόδειξη του junglist και θα καταθέσω την περιπέτεια που ζω στην προσπάθεια να βάλω vdsl από KV.

 

Παρακολουθώ το θέμα του vdsl από πολύ καιρό και σε 2 περιοχές που με ενδιαφέρουν (Φιλοθέη, Γλυφάδα) έχω αποτυπώσει τις θέσεις και τους αριθμούς των KV στο Google Earth (!!!). Τέτοια τρέλα ...

Από τον ΙΟΥΝ 2013 που ενεργοποιήθηκε το νέο δίκτυο του ΟΤΕ στις περιοχές αυτές παρακολουθώ τα αντίστοιχα threads σε άλλα fora και συμμετέχω στις συζητήσεις ενεργά.

 

Περίμενα, υπομονετικά, να μου απαντήσει η Forthnet στα γραπτά ερωτήματά μου για την παροχή vdsl από KV, και τον ΔΕΚ (20/12/13) κατέθεσα αίτηση φορητότητας στην Wind αφού α) η Forthnet ουδέποτε απάντησε, β) ο ΟΤΕ είναι πανάκριβος και γ) η HOL δίνει vdsl από KV αλλά όχι στη Φιλοθέη (!!!), χωρίς να εξηγήσει το λόγο. Η Wind έστειλε sms thn 29/12 ότι εγκρίθηκε η φορητότητα και η Forthnet έδωσε γρήγορα το ΟΚ (31/12) αλλά ο καιρός περνούσε με μόνιμη και στερεότυπη απάντηση ότι το αίτημα απορρίφθηκε από τον ΟΤΕ, χωρίς αιτιολογία. Προσπάθησα πολύ με γνωστούς και έμαθα ότι στη Βάση επικοινωνίας των παρόχων (ΕΒΔΑΦ) είχε αναγραφεί "Α25. Λόγω απόρριψης συνδεδεμένης αίτησης", αλλά κανείς δεν μπόρεσε να εξηγήσει τι σημαίνει αυτό. Τελικά, την προηγούμενη βδομάδα έλαβα sms ότι η γραμμή θα ενεργοποιηθεί την 14/2. (κοντά 2 μήνες από την αίτηση!!!). Χθες, μου τηλεφώνησε υπάλληλος της Wind, σε απάντηση σκληρού γραπτού κειμένου που έστειλα για την υπερβολική καθυστέρηση, και είπε ότι α) πράγματι θα ενεργοποιηθεί η γραμμή την 14/2 (Ίδωμεν), β) θα μου στείλουν αύριο 12/2 το router με courier (αφού παραπονέθηκα ότι δεν μου το έχει δώσει το κατάστημα) και γ) ότι η καθυστέρηση οφειλόταν σε μη διαθεσιμότητα δικτύου από τον ΟΤΕ.

 

Δεν μπορώ να σχολιάσω τη δικαιολογία γιατί γνωρίζω καλά την περιοχή μου και τις συνδέσεις που γίνονται (προ 15νθημέρου ενεργοποιήθηκε 1 γραμμή vdsl σε σύνδεση ΟΤΕ, από το συγκεκριμένο KV). Υποθέτω, βέβαια, ότι ο ΟΤΕ αντιδρά με αυτό τον τρόπο στις αιτήσεις παρόχων για vdsl από KV αφού δεσμεύει μια θέση στο minidslam του KV.

 

Αν όλα πάνε καλά, θα συνεχίσω ε τις εντυπώσεις, μετά την ΠΑ 14/2.

 

Wish me luck ...

Link to comment
Share on other sites

Άντε makap σήμερα είναι η μέρα σου!

Για να δούμε τι νούμερα θα πιάσεις!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον αλλά δεν είναι για σήμερα αφού το προγραμμάτισαν για αύριο 14/2, ως ... δώρο (ίσως) για τη δίμηνη ταλαιπωρία μου.

 

Πάντως, τήρησαν τη μια υπόσχεση και χθες παρέλαβα το router (ZXHN H168N), το οποίο διάβασα ότι είναι καλλίτερο από το 931 που έδιναν παλαιότερα, αλλά δεν έχω παραλάβει ακόμη τα user/pass που χρειάζονται για τη σύνδεση. Έχω διαβάσει επίσης ότι πρώτα συνδέουν με adsl και μετά από κάποιες μέρες το vdsl αλλά τη ΔΕ μου είπαν ότι θα με συνδέσουν κατ' ευθείαν σε vdsl.

 

Ίδωμεν ...

Link to comment
Share on other sites

Ωχ μπέρδεψα τις μέρες!

Μην αγχώνεσαι, αφού έλαβες το ρουτερ υπομονή.

Τώρα περιμένεις το sms με τα user/pass.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

πριν κανενα χρονο ενω ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ τεχνικο της wind(μετα απο επιμονη μου να μιλησω με τεχνικο),εαν θα ειναι καλη η γραμμη vdsl στην περιοχη μου ,πειραια μου ειπανε για κλειδωμα περιπου 35 down.λεω οκ κανω αιτηση ολα καλα με ρουτερ,user,pass αλλα οταν τελικα συνδεθηκα η γραμμη ηταν χειροτερη και απο adsl!down 10500 ενω με adsl ηταν 16000 περιπου!με τα πολλα κανω ακυρωση μου πιστωσανε και το ενα παγιο (τοτε ηταν 10 ευρω προσφορα το μηνα για vdsl).οταν ρωτησα γιατι δεν πιανει καλα μου ειπαν οτι δεν υποστηριζεται στην περιοχη σας!

 

τωρα βαζω διαθεσιμοτητα στα σαιτ οτε και hol και μου λενε δεν εχει vdsl στην περιοχη σας.στον πειραια ξερουμε ποτε επιτελους θα εχουμε vdsl?

Link to comment
Share on other sites

Από όσα ξέρω, ο Πειραιάς δεν ήταν στα πρώτα σχέδια του ΟΤΕ για το νέο δίκτυο.
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:

Από όσα ξέρω, ο Πειραιάς δεν ήταν στα πρώτα σχέδια του ΟΤΕ για το νέο δίκτυο.

αρα να κοιταω την δειαθεσιμοτητα στο σαιτ του οτε για να καταλαβω εαν η wind,hol το διαθεσουν πειραια?

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:

αρα να κοιταω την δειαθεσιμοτητα στο σαιτ του οτε για να καταλαβω εαν η wind,hol το διαθεσουν πειραια?

 

Όχι φίλε, θα κοιτάς στο site του παρόχου που σε ενδιαφέρει.

Αν δεν βγάζει διαθεσιμότητα ο πάροχος σου, δεν έχει νόημα τι λένε οι άλλοι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εάν είσαι σε πάροχο δεν θα σου δείξει διαθεσιμότητα ο ΟΤΕ, εκτός αν χρησιμοποιήσεις τηλέφωνο γείτονα που είναι στον ΟΤΕ.

vdsl δίνουν όλοι οι πάροχοι από το ΑΚ μέχρι απόσταση 800μ περίπου. Από τα νέα KV του ΟΤΕ, όμως, δίνουν μόνο η Wind και η HOL, από τους εναλλακτικούς, και η τελευταία όχι σε όλες τις περιοχές. Στην περίπτωσή μου, αφού ενεργοποιήθηκε το νέο δίκτυο τον ΙΟΥΝ 2013, είδα τον ΔΕΚ 2013 στον wizard της HOL ότι δεν μου έδιναν, τους τηλεφώνησα και μου απάντησαν ξερά και χωρίς αιτιολογία ότι δεν δίνουν στη συγκεκριμένη περιοχή (!!!).

Link to comment
Share on other sites

Έχω περιγράψει την περιπέτειά μου για τη φορητότητα από τη Forthnet στην Wind (δίμηνη ταλαιπωρία) αλλά ποτέ δεν φανταζόμουνα την εξέλιξη από την ώρα που άρχισαν να έρχονται βροχηδόν τα μηνύματα για την ενεργοποίηση της σύνδεσης.

Ήταν προγραμματισμένη για χθες η ενεργοποίηση και στις 11.00 περίπου ήρθαν τα sms με το καλωσόρισμα, τις οδηγίες για τη σύνδεση του εξοπλισμού προκειμένου να απολαύσω τις μεγάλες ταχύτητες, τα στοιχεία σύνδεσης (username/pass κλπ. χαρούμενος, πλέον, σύνδεσα το router αλλά εκτός από τα 2 led (power, wlan) κανένα άλλο δεν άναβε. Στις 11.30 τηλεφώνησα στη ΤΒ και ο τεχνικός είπε ότι είναι θέμα ωρών και θα ολοκληρωθεί η σύνδεση σύντομα. Με ρώτησε, επίσης, αν το τηλέφωνο λειτουργεί και του είπα ότι από αυτή τη γραμμή μιλούσα (που να φανταστώ την εξέλιξη). Στις 13.30, στις 16.45 και στις 18.45 άκουσα τα ίδια περίπου με τη συμπλήρωση ότι έπρεπε να είχα ήδη συνδεθεί !!!

 

Σήμερα το πρωί, βρήκα τα 2 led πάλι αναμμένα και η υπομονή μου εξαντλήθηκε. Τηλεφώνησα στην ΤΒ και ο υπάλληλος είπε τελείως ψυχρά ότι οι συνδέσεις γίνονται στις εργάσιμες μέρες (η ΠΑ άραγε τι είναι;) και πρέπει να περιμένω από ΔΕ για να ολοκληρωθεί η σύνδεση (!!!).

 

Σήμερα το απόγευμα μου τηλεφώνησαν πολλοί συγγενείς και φίλοι στο κινητό ρωτώντας που είναι όλη η οικογένεια από το πρωί. Η έκπληξή μου μεγάλωσε όταν προσπάθησα να καλέσω από το κινητό τη γραμμή, από την οποία καλούσα από χθες το πρωί, αλλά το τηλέφωνο καλούσε μεν (προφανώς στο ΑΚ) αλλά η συσκευή έμενε ... απαθής (!!!). Τηλεφώνησα πάλι στην ΤΒ και ο υπάλληλος, αφού διάβασε το μακρύ ιστορικό της υπόθεσής μου, απάντησε ότι "δεν έχει ολοκληρωθεί η σύνδεσή μου, όπως με ενημέρωσαν και οι άλλοι συνάδελφοί του (!!!) και πρέπει να περιμένω από ΔΕ (!!!)". Επέμεινα για την αιτία της βλάβης και είπε ότι "φταίει η καλωδίωση στο KV". Επειδή γνωρίζω μερικά πράγματα γύρω από to KV, τον ξαναρώτησα ποια είναι η σχέση της καλωδίωσης με την τηλεφωνία και μάλιστα με τις εισερχόμενες κλήσεις αφού στα νέα KV ο χαλκός εξακολουθεί να συνδέεται όπως και με το adsl και το μόνο που αλλάζει στο vdsl είναι ότι η γραμμή από το ΑΚ έρχεται μέσω της οπτικής στο minidslam και μετά γεφυρώνεται στο χαλκό για να φτάσει στο χώρο του συνδρομητή. Το λογικό είναι να μην έχει έρθει ακόμη ο τεχνικός του ΟΤΕ στο KV για να κάνει αυτή την αλλαγή αλλά αυτό δεν μπορεί να επηρεάζει την τηλεφωνία, αν έγινε η αλλαγή στο ΑΚ από τον ένα πάροχο στον άλλο.

 

Δεν ξέρω αν θα έχω ξεσπάσει μέχρι την ημέρα (ποια άραγε; ) που θα ευαρεστηθεί να έρθει ο τεχνικός του ΟΤΕ αλλά η κοροιδία της Wind έχει ξεπεράσει κάθε όριο αφήνοντας το νέο συνδρομητή χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ ενώ, αντίθετα, του εύχεται "να απολαύσει" τις νέες υπηρεσίες ...

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή πολλά λέγονται για την Wind και την ποιότητα των υπηρεσιών της,

σκέφτηκα να ανεβάσω μερικά σημαντικά χαρακτηριστικά της γραμμής που δείχνουν πόσο καλή μπορεί να είναι μια γραμμή.

Χρησιμοποιήθηκαν τα στατιστικά του Samknows και ως διάστημα έβαλα από 1/1/2014 μέχρι σήμερα.

 

Επέλεξα να δείξω το Latency και το Packet Loss της γραμμής.

Το Latency φυσικά πρέπει να είναι όσο πιο χαμηλό γίνεται και όπως βλέπουμε παίζει κοντά στο 20, κάτι που είναι πολύ καλό.

Το Packet Loss επηρεάζει και αυτό αρνητικά όσο ανεβαίνει, αλλά όπως βλέπουμε είναι κοντά στο 0-0,5%.

Και όλα αυτά σε μια πολυκατοικία 35ετίας, με ό,τι και αν σημαίνει για την κατάσταση των καλωδίων της.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...