Jump to content

WIND VDSL


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, Μόλις συνδέθηκα, υποτίθεται 50/10 καλά δεν περίμενα και 40+ αλλά όχι 19. Αποστέλλω και τα στοιχεία.

Link Status Connected

Rate (Up/Down) 1085/19263 kbps

Noise Margin (Up/Down) 6.1/6.4 dB

Modulation Type VDSL2

Line Attenuation (Up/Down) 10.7/24.1 dB

Output Power (Up/Down) 10.5/18.5 dBm

Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved

Max Rate(Up/Down) 1068/20124 kbps

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 213
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, Μόλις συνδέθηκα, υποτίθεται 50/10 καλά δεν περίμενα και 40+ αλλά όχι 19. Αποστέλλω και τα στοιχεία.

Link Status Connected

Rate (Up/Down) 1085/19263 kbps

Noise Margin (Up/Down) 6.1/6.4 dB

Modulation Type VDSL2

Line Attenuation (Up/Down) 10.7/24.1 dB

Output Power (Up/Down) 10.5/18.5 dBm

Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved

Max Rate(Up/Down) 1068/20124 kbps

 

Δηλωσε βλαβη κατευθειαν. Λογικα σου εδωσαν μεσα απο Αστικο Κεντρο ε? Γιατι εχεις 50-10 απο οτι λες. Καλα ποση αποσταση εισαι απο το κεντρο? Καλα το upload ειναι οσο του adsl κατι τρεχει φιλε

Link to comment
Share on other sites

Δηλωσε βλαβη κατευθειαν. Λογικα σου εδωσαν μεσα απο Αστικο Κεντρο ε? Γιατι εχεις 50-10 απο οτι λες. Καλα ποση αποσταση εισαι απο το κεντρο?
Την απόσταση δεν την ξέρω αλλά βάση της σελίδας Cyta που μπορούμε να δούμε αστικό κεντρό λέει 975m. Δεν ξέρω αν ισχύει. Την βλάβη την έδωσα. Η Wind επιμένει για τουλάχιστον 30ΜΒ.
Link to comment
Share on other sites

Την απόσταση δεν την ξέρω αλλά βάση της σελίδας Cyta που μπορούμε να δούμε αστικό κεντρό λέει 975m. Δεν ξέρω αν ισχύει. Την βλάβη την έδωσα. Η Wind επιμένει για τουλάχιστον 30ΜΒ.

 

Aμα εισαι 1χλμ απο το αστικο κεντρο βραστα τοτε χαραλαμπε. Δωστο βλαβη να δουνε τι γινετε γιατι και παλι ειναι χαμηλα τα στατιστικα. Επρεπε να εχεις 30αρι+++ για download και 3-5++ για upload.

Link to comment
Share on other sites

Aμα εισαι 1χλμ απο το αστικο κεντρο βραστα τοτε χαραλαμπε. Δωστο βλαβη να δουνε τι γινετε γιατι και παλι ειναι χαμηλα τα στατιστικα. Επρεπε να εχεις 30αρι+++ για download και 3-5++ για upload.

Με πήραν το Βράδυ να μου πουν ότι η βλάβη έχει αποκατασταθεί, λέω μισό λεπτό και κοιτάω ταχύτητα και βλέπω πάλι 19, λέω πλάκα κάνετε; πια αποκατάσταση; αφού ακόμα 19 έχω, σαν ADSL λέει μια χαρά είστε! πια ADSL λέω; VDSL έχω! VDSL; συγγνώμη λέει θα το ξαναδούμε αν και δεν έχετε ενεργοποιηθεί 100% λέω κύριε ήρθε και sms και e-mail με τα γνωστά μπλα μπλα ότι έχω περάσει στο δίκτυο σας, και είπε θα το δούμε και αύριο όταν θα είναι 100% η γραμμή σε εμάς. Ο Θεός και η ψυχή τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Με πήραν το Βράδυ να μου πουν ότι η βλάβη έχει αποκατασταθεί, λέω μισό λεπτό και κοιτάω ταχύτητα και βλέπω πάλι 19, λέω πλάκα κάνετε; πια αποκατάσταση; αφού ακόμα 19 έχω, σαν ADSL λέει μια χαρά είστε! πια ADSL λέω; VDSL έχω! VDSL; συγγνώμη λέει θα το ξαναδούμε αν και δεν έχετε ενεργοποιηθεί 100% λέω κύριε ήρθε και sms και e-mail με τα γνωστά μπλα μπλα ότι έχω περάσει στο δίκτυο σας, και είπε θα το δούμε και αύριο όταν θα είναι 100% η γραμμή σε εμάς. Ο Θεός και η ψυχή τους.

Καλησπέρα Παιδιά,

 

Εχω εδω και καιρό μια 50 VDSL και κατι δεν μου παει καλά με την ταχυτητα.

Τα δεδωμένα ειναι τα ακόλουθα τη γνωμη έχεται.

 

Link Status Connected

Rate (Up/Down) 4997/49998 kbps

Noise Margin (Up/Down) 34.8/21.5 dB

Modulation Type VDSL2

Line Attenuation (Up/Down) 2.4/7.8 dB

Output Power (Up/Down) -5.1/11.2 dBm

Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved

Max Rate(Up/Down) 56832/102816 kbps

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παιδιά,

 

Εχω εδω και καιρό μια 50 VDSL και κατι δεν μου παει καλά με την ταχυτητα.

Τα δεδωμένα ειναι τα ακόλουθα τη γνωμη έχεται.

 

Link Status Connected

Rate (Up/Down) 4997/49998 kbps

Noise Margin (Up/Down) 34.8/21.5 dB

Modulation Type VDSL2

Line Attenuation (Up/Down) 2.4/7.8 dB

Output Power (Up/Down) -5.1/11.2 dBm

Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved

Max Rate(Up/Down) 56832/102816 kbps

 

Πλακα κανεις? ΤΙ δεν σου παη καλα?

Link to comment
Share on other sites

Εχω κολήματα οταν κατεβάζω, και στό στριμάρισμα επίσης.

Και λογω του οτι είμαι ασχετος από ρυθμίσεις ηθελα να ακουσω τη γνωμη σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Εχω κολήματα οταν κατεβάζω, και στό στριμάρισμα επίσης.

Και λογω του οτι είμαι ασχετος από ρυθμίσεις ηθελα να ακουσω τη γνωμη σας.

 

Απο που κατεβάζεις;Δοκίμασε απο nvidia να κατεβάσεις εναν driver(τον default που σου εμφανίζει)

Άμα εισαι συνδεμένος μέσω ethernet θα είσαι οκ και θα κατεβάζεισ με 5-5.2ΜΒ/s ,εαν είσαι με wifi πρέπει να ελέγξεις ρυθμίσεις wifi εαν δεν κατεβάζεις με τον ίδιο ρυθμό.

όσο για το steaming, το παρατηρείς σε όλα τα sites?

Link to comment
Share on other sites

Εχω κολήματα οταν κατεβάζω, και στό στριμάρισμα επίσης.

Και λογω του οτι είμαι ασχετος από ρυθμίσεις ηθελα να ακουσω τη γνωμη σας.

 

Κατέβασε από τη σελίδα http://www.nirsoft.net/utils/wifi_information_view.html και το σύνδεσμο Download WifiInfoView προς το τέλος της σελίδας και κοίτα τη συχνότητα του wifi πιθανόν να είναι όλα τα wifi της περιοχής σου στην ίδια συχνότητα, αν ναι άλλαξε τη δική σου προς το φάσμα που απέχει τουλάχιστον δύο νούμερα.

Το πρόγραμμα δεν εγκαθιστάτε απλά το αποσυμπιέζεις και τρέχεις το WifiInfoView.exe.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα να δοκιμάσω το WifiInfoView για να δω τι γίνεται στην περιοχή μου και ενώ ξέρω ότι υπάρχουν ασύρματα Wifi δεν έδειξε κανένα.

Έκανα κάτι λάθος ή χρειάζεται κάποια ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα να δοκιμάσω το WifiInfoView για να δω τι γίνεται στην περιοχή μου και ενώ ξέρω ότι υπάρχουν ασύρματα Wifi δεν έδειξε κανένα.

Έκανα κάτι λάθος ή χρειάζεται κάποια ρύθμιση;

 

 

Το κατέβασες από εκεί που υπέδειξα δηλαδή από το κίτρινο μαρκαρισμένο σημείο στη παρακάτω σελίδα;

http://tldrify.com/egy

Μετά τι έκανες;

Έκανες αποσυμπίεση σε φάκελο με το ίδιο όνομα;

Μέσα ο φάκελος αρχικά έχει 3 αρχεία αλλά μετά την πρώτη εκτέλεση προσθέτει και ένα τέταρτο, συμβαίνουν αυτά;

Άλλαξες κάτι στα options της εφαρμογής (να είναι επιλεγμένα τα full details mode καθώς και sort on every update αυτά είναι και οι προκαθορισμένες επιλογές του) ή σου ζήτησε το τείχος προστασίας να δώσεις εξουσιοδότηση εμένα από όσο θυμάμαι όχι αλλά στον δικό σου υπολογιστή μπορεί να έβγαλε παράθυρο και να μη το είδες πίσω από αυτό που δούλευες τι λες;

Αν δεν αποσυμπίεσες το αρχείο που κατέβασες λογικό είναι να μη δείχνει κάτι.

Τι άλλο να γράψω!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ακολούθησα τα βήματα που είχες γράψει και τώρα που το άνοιξα πάλι είδα ότι είναι τσεκαρισμένα όσα γράφεις.

Στα δύο panes δεν υπάρχει τίποτε και με κόκκινα bold fonts στο κάτω μέρος γράφει Cannot find wireless adapter! (Do you have a wireless network adapter ?)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ακολούθησα τα βήματα που είχες γράψει και τώρα που το άνοιξα πάλι είδα ότι είναι τσεκαρισμένα όσα γράφεις.

Στα δύο panes δεν υπάρχει τίποτε και με κόκκινα bold fonts στο κάτω μέρος γράφει Cannot find wireless adapter! (Do you have a wireless network adapter ?)

 

Μια εξήγηση βρήκα στην ίδια σελίδα http://tldrify.com/eh6 αλλά δεν γνωρίζω και πολλά.

Αυτό το πρόγραμμα υποστηρίζει τα g/n και όχι μεταγενέστερους τύπους. Βέβαια βλέπει ότι μπορεί να πάρει από τη κάρτα του ασύρματου δικτύου. Στη δικιά μου περίπτωση μόνο αυτά υποστηρίζει η κάρτα που έχει ο φορητός μου. Να υπάρχει ασυμβατότητα μεταξύ οδηγού και κάρτας wifi απίθανο μου φαίνεται. Τότε πως και λειτουργεί!

Κάνε μια προσπάθεια με ένα άλλο ανιχνευτή ελπίζω να φανεί περισσότερο συνεπής.

http://thesz.diecru.eu/content/homedale.php

Και αυτό δεν χρειάζεται εγκατάσταση, με το ίδιο τρόπο αποσυμπίεση και εκτέλεση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...