Jump to content

Η άποψη σας: Ποιας εταιρείας τα «ηνία» θα θέλατε να αναλάβετε;


DJDB
 Κοινοποίηση

Τα ηνία ποιας εταιρείας θα θέλατε να είχατε την ευκαιρία να αναλάβετε;  

466 members have voted

  1. 1. Τα ηνία ποιας εταιρείας θα θέλατε να είχατε την ευκαιρία να αναλάβετε;

    • Apple
      83
    • RIM
      16
    • Samsung
      52
    • Nokia
      112
    • HTC
      22
    • Google
      78
    • Sony
      29
    • Microsoft
      32
    • Άλλη
      31
    • ΔΓ/ΔΑ
      11


Recommended Posts

καποιος εδω μεσα εχει ορεξη να γελασει μου φαινεται ...:p μα τη δημοσκοπηση ειναι αυτη!

 

Νοκια φυσικα! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 110
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nokia φυσικα γτ ειναι μεγαλυτερη η προκληση να επαναφερεις μια εταιρεια που παραπαιει στην επιτυχια!!!!κ για να επαναφερω το meego:p
Link to comment
Share on other sites

Στη Microsoft. Θα ξερίζωνα άμεσα το Modern User Interface από τα Desktop Windows 8 και θα υπέβαλλα την παραίτησή μου με τον όρο πως για τα επόμενα 100 χρόνια, όλα τα windows που θα βγουν να έχουν το κλασικό start menu. :cool:
I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

[offtopic]Football manager logic:

Rim=Αντερλεχτ

Apple=Real Madrid

Samsung=Chelsea

Nokia=Milan

HTC=Ιντερ

Google=Barcelona

Sony=Juventus

Microsoft=ManCity

[/offtopic]

:D.

 

Εγώ πιστεύω ότι το πιο Hot prospect και αυτή που σώζεται είναι η HTC.

 

4-5 κινήσεις:

-Επιθετική οικονομική πολιτική προς κάθε ένα λειτουργεικό(Android,Win,Tizen etc)

-Άνοιγμα bootloader

-Πρωσπάθεια για πρωτοποριακή συσκευή που θα μπορείς να βάλεις εσύ το os(extra χρήματα)

-After sale care.

-Προσπάθεια για συνεργασία"αποκλειστική"με xda.

-Μείωση συσκευών:2 συσκευές το χρόνο(ανα 6 μήνες παρουσίαση)για κάθε ένα απο τα μεγάλα λειτουργικά(mid+high)+1 ακόμα συσκευή για τα μικρότερα os(Max).

-Άνοιγμα σε αγορά tablet.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά Samsung γιατί μαρέσει που κατασκευάζει εκτός απο κινητά κι άλλες συσκευές.Τηλεοράσεις, οικιακές συσκευές κ.τ.λ. όπου στο μέλλον υπόσχεται να κυκλοφορήσει όπως συνηθίζει δυνατά μαραφέτια στον τομέα αυτό :P Από την άλλη.Και Nokia γιατί χρειάζεται έναν CEO επειγόντος :D

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Επελεξα google γιατι μ'εντυπωσιασε το σουπερ ξεχωριστο περιβαλλον στα γραφεια τους, και γενικα η διαφορετικη φιλοσοφια που εχουν.

 

Θα φροντιζα καθε χρονο να εβγαζε απο 1 nexus, biturbo και kompressor μαζι, και καθε φορά απο διαφορετικη εταιρια. Εννοειται οτι θα ειχε google maps, gmail, youtube (ολα τα καλουδια), ανοικτο ΒΤ, wifi, μπροστινη καμερα 2mp και διαθεσιμο skype (και οχι μονο με wifi). Εννοειται απο kevlar και με σουπερ-ντουπερ μπαταρια. Και τελος, σε τιμη αγορας οχι πανω απο 2,5χ του κοστους.

Link to comment
Share on other sites

Επελεξα την samsung γιατι ειναι κορυφη σε κινητα,tablets και τηλεορασεις και εχει τεραστια γκαμα προϊοντων απο τηλεορασεις και ηλεκτρονικα μεχρι air conditions και πλυντηρια ρουχων.
Link to comment
Share on other sites

Βασικα Google γιατι οπως ειπε και ενας παραπανω χωρις "google it" δεν ζεις...

 

Αλλα ισως θα επρεπε στην apple οπου θα επαιρνα το λεφτα της να ξεχρεωσω την Ελλαδα!!!

Link to comment
Share on other sites

Τη samsung για να μην εξαρτιεμαι απο κανεναν να ειμαι αρχηγος στον κοσμο του android και να βγαλω και ενα τουμπανο με windows phone να διαλυσω την νοκια και την HTC :lol:

Πρωτη μου μερα σαν προεδρος : Απολυση σχεδιαστων , προσληψη νεων , παυση καθε συνεργασιας με apple :dance:

Link to comment
Share on other sites

ΝΟΚΙΑ γιατι θα πήγαινα πάλι στο Symbian και στο meego και στο android και η ΝΟΚΙΑ θα γινόταν η πρώτη εταιρία σε πωλήσεις!!!!
Link to comment
Share on other sites

samsung οι κορεατες ειναι υποδειγμα εργασιομανιας και παραγωγικοτητας.δεν πληρωνουν κινεζουσ να κανουν δουλεια

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Της Microsoft.. Έχει δύο γερά χαρτιά στα χερια της που αν τα χρησιμοποιήσει σωστά θα σβήσει τον ανταγωνισμό(Παράθυρα 8 και Νοκια)
Link to comment
Share on other sites

Samsung εννοείται!

 

Μερικά πράγματα που θα ήθελα να κάνω άμεσα στην samsung:

 

Θα ήθελα να προωθήσω σωστά το tizen

 

Νέο σχεδιασμό συσκευών κάθε χρονο

 

Prerooted συσκευές (επιλογή του χρήστη) με περιορισμό μόνο στα ζωτικά σημεία της συσκευής ( στο oc/uv περισσότερο)

 

Ποιοτικές συσκευές με μεγάλη έμφαση στην αντοχή (τούμπες, νερό, σκόνη κλπ)

 

ΜΟΝΟ 3 συσκευές Android κάθε χρόνο:

Στις 3,8"-4,7"-5,6"

 

Και οι τρεις να μοιράζονται το ίδιο σχέδιο "edge to edge" (οχι το "edge to edge" της Motorola που σημαίνει μόνο 10 πόντους κενό πάνω και κάτω από την οθόνη. .) και σχεδόν ίδια specs (όσο πιο κοντά γίνεται. Όχι σαν το χάσμα s3-s3mini! lol )

 

Support για 3 χρόνια με άμεσες αναβαθμίσεις σε pure Android και update αργότερα με Samsung apps κλπ.

 

Θα φρόντιζα επίσης να μην δίνονται συσκευές σε παράλληλους εισαγωγείς (η όπως λέγονται anyway :p) ώστε να μην πέφτουν οι τιμές των συσκευών.

 

Αυτά τα λίγα για αρχή..!

:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να πουμε την apple

για να προσθέσω την θες δεν θες λειτουργία

να μην καλεις νουμερα που περιεχουν το 0

και να τα ρίξω στο φενκ σουι... να δω τι ψάρια θα πιάσω!

ειναι μια λειτουργία που τους λείπει..!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ που τα λέμε όλοι θα θέλαμε να είμαστε CEO της Apple,γιατι αφου είμαστε ολοι άσχετοι οτι πατάτα και να καναμε θα λέγαμε οτι ειναι σωστο και οτι εσυ οι χρήστες δεν το κάνετε σωστά,και οτι ολα ειναι φυσιολογικά,και φτιάξουν στο μέλλον αν εσεις γίνεται betatester μας(maps)!Και θα πουλούσαμε σαν τρελοί! Άρα θα ήμασταν πετυχημένοι σε κάθε περίπτωση!:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ που τα λέμε όλοι θα θέλαμε να είμαστε CEO της Apple,γιατι αφου είμαστε ολοι άσχετοι οτι πατάτα και να καναμε θα λέγαμε οτι ειναι σωστο και οτι εσυ οι χρήστες δεν το κάνετε σωστά,και οτι ολα ειναι φυσιολογικά,και φτιάξουν στο μέλλον αν εσεις γίνεται betatester μας(maps)!Και θα πουλούσαμε σαν τρελοί! Άρα θα ήμασταν πετυχημένοι σε κάθε περίπτωση!:D

 

λες να ειναι καποιος απο εμας στο φορουμ ο CEO της apple; Εγω παντως δεν ειμαι (θα εβαζα google maps στο 5αρι)

Link to comment
Share on other sites

Όποια και να έπαιρνα, θα την έφτανα στην κορυφή, οπότε δεν έχω θέμα στην επιλογή! Όποια θέλετε, δώστε!! (Μετριόφρων!:p:p)
Link to comment
Share on other sites

Οι CEO φαγανε την οικονομια της Αμερικης με τους μισθους τους και τις ιδεες τους και μας πηρε ολους και μας σηκωσε. Οι μισθοι τους ειναι υπερογκοι και χωρις αντικρυσμα πιστευω γιατι δεν αξιζουν τα λεφτα που παιρνουν. Δεν μπορει να παιρνουν εκατομμυρια και οι υπαλληλοι τους που δουλευουν ψιχουλα. Αλλα ετσι ειναι το συστημα. Εχεις τον χαμηλομισθο που σου κανει τα λεφτα και εσυ ως CEO παιρνεις πολυ περισσοτερα συν τα μπονους. Επειδη ομως πρεπει να συμμετεχω στην ψηφοφορια θα εριχνα την ψηφο μου στην Google γιατι εχω μαθει πως ειναι μια απο τις καλυτερες εταιρειες να δουλεψεις.

Η Ελλαδα εχει επενδυσει στους καλυτερους "CEO" του κοσμου πιστευω, Σαμαρας, Βενιζελος, ΔΗΜΑΡ, και παει λεγοντας ..... Ολα τα καλα παιδια! Καλο Σ/Κ.

Είναι ευκολότερο να πεθάνεις για μια γυναίκα παρά να ζήσεις μαζί της. "Λόρδος Βύρων"
Link to comment
Share on other sites

Θα συνεχιζα την παραδοση που εχει η Sony σε σμαρτφον, αλλα με 2 το πολυ Xperia, high end και low end , για να ερθουμε στις παλιες καλες εποχες που ειχε ενα ξεκαθαρο flagship (P800, P900 κλπ.) και ηταν ο βασιλιάς τον σμαρτφον. Τωρα εχει μπερδεψει λιγο τον κοσμο...
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται της RIM γιατί έχει πιάσει τόσο πάτο με τις αρχαιολογίες που πουλάει για συσκευές, που ότι λάθος και να έκανα δε θα φαινόταν...

Χαχαχαχα. Εγω η σαμμυ η απλ. Δε σας λεω ομως τι θα εκανα για να μην μ παρετε τη θεση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...