Jump to content

Η άποψη σας: Ποιας εταιρείας τα «ηνία» θα θέλατε να αναλάβετε;


DJDB
 Κοινοποίηση

Τα ηνία ποιας εταιρείας θα θέλατε να είχατε την ευκαιρία να αναλάβετε;  

466 members have voted

  1. 1. Τα ηνία ποιας εταιρείας θα θέλατε να είχατε την ευκαιρία να αναλάβετε;

    • Apple
      83
    • RIM
      16
    • Samsung
      52
    • Nokia
      112
    • HTC
      22
    • Google
      78
    • Sony
      29
    • Microsoft
      32
    • Άλλη
      31
    • ΔΓ/ΔΑ
      11


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 110
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στη Nokia θα επέλεγα να βρεθώ ως πρόεδρος, κάνοντας τα εξής:

 

- Eπαναφορά του Symbian, αλλά ανανεωμένου σημαντικά για να είναι και πάλι ανταγωνιστικό

- Bελτίωση της σειράς Lumia για να μπορεί να αποφέρει πωλήσεις

- ''Στροφή'' προς κάτι νέο σε OS, αποκλειστικά by Nokia και

- Aλλαγή τιμολογιακής πολιτικής με χαμηλότερες τιμές

Ακριβώς αυτό!!!! είσαι άψογος

NOKIA 2110, ERICSSON 320, SIEMENS S25, NOKIA 6130, 3210, 6210, 8310, 5210, 6610, 7250, 6600, 6101, 5140, 6290, 6500, 6600, Motorola v635, N85, X6, LUMIA 800, Htc one V, NOKIA LUMIA 920, Samsumg Galaxy S5, Galaxy S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Για να το διακομοδισουμε λιγο προσωπικα θα ηθελα να γινω CEO στο μαγαζι της κυριας Σουλας:ΟΙΚΟΣ ΕΠΟΧΗΣ...και απο εκει να επαιρνα μεταγγραφη για την APPLE...μετεγγραφη σε μεγαλυτερο μ...αγαζι.... :X

θα συμφωνησω με το φιλο που ειπε στην APPLE για να ανακοινωσω τη συγχωνευση της με τη SAMSUNG... :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Στην apple ή στο facebook ........ για να τις διαλύσω και να τις κλείσω σε 1 εβδομάδα:lol:

καταστροφή για κάποιους αλλά κέρδος για την ...... ανθρωπότητα :lol::lol:

 

δεν μπορεί ένα κινητό με κόστος κατασκευής λιγότερο από 200 € να στο πουλάνε 800

 

ούτε και ένα τίποτα να γίνεται μετοχές και να βγάζουν ορισμένοι εκατομμύρια

Link to comment
Share on other sites

Αν και αγαπάω Samsung, θα ήθελα τη Nokia.. Δεν αξίζει σε μια τέτοια εταιρία, να πασχίζει να μπει στον ανταγωνισμό.. Όταν αυτή έφτιαχνε κινητά, άλλοι ξυνόντουσαν.. :cool:
Link to comment
Share on other sites

Επέλεξα την apple διότι μετά τον θάνατο του Steve jobs έχει μήνη η θέση κενή και μια και έχουμε με τον jobs ίδιο όνομα (Σταύρο με λένε και εμένα ) θα Πάρο αυτή την εταιρία και από μήλο θα την μετατρέψω σε μιλιά .:lol:

 

-σοβαρά τώρα, έχω καλές ιδέες .Αν και θα προτιμούσα μικρές εταιρίες η την nokia .

Edited by pilotsd
keep flying
Link to comment
Share on other sites

εγώ θα αναλάμβανα την Apple και θα έκοβα τις τιμές στην μέση. Ακούς εκεί 700 και 800 ευρώ για ένα smartphone, με αυτά τα λεφτά πας διακοπές όπου θες.
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Επελεξα την Samsung γιατι με αυτα που βγαζει μας εχει σηκωσει ολα τα λεφτα απο πορτοφολι..........

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η Google είναι αυτή που πήρε τα σκήπτρα από τη Microsoft οδηγώντας την τεχνολογία.:)

Google από εμένα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

HTC διότι ενώ έχει την τεχνογνωσία και τη δυνατότητα να βγάλει απίστευτα κινητά, υποφέρει από το management. Στόχευση σε συγκεκριμένες κατηγορίες και ανάπτυξη κινητών πολύ πάνω από τον ανταγωνισμό. Σχεδίαση και φαινόμενη ποιότητα κατασκευής που υστερεί η Samsung, πληρότητα του android που υστερεί το iOs, θα χτυπούσα apple και Samsung στις high και mid range συσκευές, με λίγα και καλά μελετημένα μοντέλα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι αν δεν επελεγα το υπουργειο οικονομικων οπως αναφρθηκε και πιο πανω........για να στρωσουν τα παντα σε 40 ημερες και ουτε κιχ να ακουσω:lol::p

θα επελεγα τη Sony να βγαλω 2 smartphone top σε android και wp8 με το ντιζαιν της την καλυτερη τεχνογνωσια των καμερων της στα κινητα συν τις καταπληκτικες οθονες της αλλες 2-3 στη μεσαια κατηγορια(android-wp8) και μαζι με τα tablet pc σε διαφορες παραλλαγες θα κανει παταγο πιστευω.

Α και στο τομεα tv αλλαγες εκ βαθρον και περα απο την εικονα που ειναι κορυφαια θα εβαζα και αλλα καλουδια(media player της προκοπης να παιζει τα παντα) και WiDi υποστηριξη σε laptop/tablet/smartphone/tv/playstation/cameres:p:)

 

Καλα αν ειχα αναλαβει τη MS την Apple θα την ειχα περιορισει στο 10% και στα κινητα/tablet οπως στα pc

Για τα tablet pc ειμαι σιγουρος σε βαθος 5ετιας θα τις παρει τη θεση που κατεχει σημερα.......ας οψεται οτι εως τωρα παιζει μονη της και η MS κοιμοταν αλλα ξυπνησε πιστευω.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έπαιρνα την Apple και θα έβρισκα κάτι τόσο καινοτομικό το οποίο όμως θα την έκανε να πιάσει πάτο!!!!:spider::spider:

χαχαχα Die :kill::kill:Apple!!!

Και μετά θα έκανα πρόταση για CEO της Samsung!!!! :yahoo::yahoo::yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Την Νοκια για να επαναφερω το meego project

 

Παρομοίως!!!

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

Ψηφισα RIM αν και ξερω οτι εχει παρει την κατρακυλα εδω και καιρο. Αλλα θα προσπαθουσα να προωθησω την εταιρια και στους απλους χρηστες με τα προνομια των εταιρικων. Εχει τοσες πολλες δυνατοτητες αλλα δυστυχως εχει ξεπερασμενα σχεδια. Θα κρατουσα λιγα business μοντελα και θα προσπαθουσα να αναπτυξω πρωτοτυπα(οσο γινετε) μοντελα για τους υπολοιπους χρηστες με αλλη γκαμα σχεδιων οσο ειναι δυνατο βεβαια. Επιπλεον θα κοιταζα το θεμα μαρκετινγκ, αλλα και το θεμα διαθεσης σε ολες της χωρες. Αλλα θα κοιτουσα να παιζουν οι τιμες κοντα απο χωρα σε χωρα. Σε ολες τις χωρες, στις μεγαλες πολεις θα εκανα event για να μαθουν την εταιρια και θα εδινα περισσοτερες εφαρμογες στο κοινο.

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nokia φυσικα. Μετα ενα χαρτι και ενα στυλο, υπολογισμο ποσο μπορει να ειναι η κατωτατη τιμη που μπορω να πουλησω τα Lumia, και ας μπαινω μεσα για κανα χρονο. Μετα ελατε να την πιασετε ;)
Link to comment
Share on other sites

εστω και 1 να εκανες απο ολα αυτα θα την ειχες χαντακωσει στο υπογραφω

 

θα το δεις σε λιγα χρονια αν συνεχισει αυτην την πολιτικη η apple θα δεις που θα καταληξει ,χωρις τον jobs να κανει τα μαγικα του ,χλωμους τους βλεπω.η apple sta 90's ηταν στα προθυρα της χρεωκοπιας επειδη ειχε χασει τον πολεμο με την μικρομαλακη οσον αφορα το open-closed λειτουργικο.ο jobs τους ειχε αναστησει .

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ήθελα να διευθύνω καμία εταιρία γιατί δεν θα ήθελα εξαιτίας μου (βάση κακών επιλογών) να μείνουν χιλιάδες εργαζόμενοι άνεργοι.

όποιος έχει υπάρξει η είναι άνεργος με καταλαβαίνει...

 

Πάντα πίστευα πως το μίσος έχει κάποια όρια, διαβάζοντας αυτό το νήμα διαπίστωσα οτι τελικά το μίσος δεν έχει όρια...

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ήθελα να διευθύνω καμία εταιρία γιατί δεν θα ήθελα εξαιτίας μου (βάση κακών επιλογών) να μείνουν χιλιάδες εργαζόμενοι άνεργοι.

όποιος έχει υπάρξει η είναι άνεργος με καταλαβαίνει...

 

Πάντα πίστευα πως το μίσος έχει κάποια όρια, διαβάζοντας αυτό το νήμα διαπίστωσα οτι τελικά το μίσος δεν έχει όρια...

 

 

one mans failure is another mans success... Θα βρουνε δουλεια στον ανταγωνιστη σου! Ασε τα συναισθηματικα και πες μας :lol:

 

Προσωπικά θα επελεγα την Archos! Ναι... αυτης της εταιριας τα προιοντα που ουτε καν εχω πλησιάσει. Θα ειναι πραγματική πρόκληση να τους βελτιώσεις εστω και 10%... Θεωρω πως εχουν τις πηγες, τα μέσα, δεν έχουν ομως τις σωστές επιλογές.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

one mans failure is another mans success... Θα βρουνε δουλεια στον ανταγωνιστη σου! Ασε τα συναισθηματικα και πες μας :lol:

 

Προσωπικά θα επελεγα την Archos! Ναι... αυτης της εταιριας τα προιοντα που ουτε καν εχω πλησιάσει. Θα ειναι πραγματική πρόκληση να τους βελτιώσεις εστω και 10%... Θεωρω πως εχουν τις πηγες, τα μέσα, δεν έχουν ομως τις σωστές επιλογές.

 

Καλά αφού επιμένεις θα διαλέξω... όποια δίνη τα ποιο πολλά!:D:p

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

Της sumsung για να περνούμε τα galaxy τσάμπα χαχα

 

αν ήσουν ceo σε τέτοια εταιρεία, δεν θα σε πείραζε να τα πληρώνεις :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...