Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φτου την πάτησα και εγώ με το proximiti... Έβαλα ταινία διπλής πάνω στον αισθητήρα! Και η βλακεια όταν κάνεις κλείνει την οθόνη! Πάμε πάλι για άνοιγμα!

Αν δεν κάθεται με τίποτα, θυσίασε την αυτόματη φωτεινότητα βάζοντας το λαστιχάκι ανάποδα. Την μεγάλη τρύπα δηλαδή από το λαστιχάκι στον προξιμιτι.

Για να δοκιμάσεις για αρχή τον προξιμιτι απλά βγάλε 3 βίδες τις πάνω, ξεκλιπαρε την γωνιά και κουνας κανονικά ή βγάζεις και ολόκληρο το jack με τους σενσορες χωρίς να το κάνεις βίδες.

Με ανοιχτό το κινητό και την εφαρμογή sensor test θα κουνάς και θα βλέπεις αν δουλεύουν οι σενσορες (θα βλέπεις 5.00000 αν δουλεύει ο προξιμιτι και 1,2 η 3 ο λαιτ).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το άνοιξα πάλι και τώρα κάτι γίνεται...απλά δεν κάνει τέλεια επαφή η βλακεια... Συνήθως λειτουργεί αλλά μια στο τόσο θέλει λίγο πίεση πάνω από τον αισθητήρα ... Αν δεν στρώσει θα το ξανανοίξω....
Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις είναι διαφορετικές λόγω artmod, στην στοκ οι ρυθμίσεις για το pc suite είναι στο τέλος του μενού των ρυθμίσεων.

Είσαι σε στοκ kitkat;

 

Kαλημερα! Ναι ειμαι σε στοκ KitKat. Το περιεργο ειναι που δεν με αφηνει να ανοιξω το Nfc...

Link to comment
Share on other sites

για να αποφυγω τα κατσαβιδια παλι! υπαρχει κανας τροπος να απενεργοποιησω τον proximity sensor ωστε να μην σκοτεινιαζει η οθονη κατα την διαρκεια των κλησεων? εστω και με ρουτ...

στα samsung πχ υπαρχει η επιλογη αυτη στο μενου!

μηπως με καμια καστομ ρομ? η με καμια αλλη εκτος κιτ κατ?

Edited by kassotis
Link to comment
Share on other sites

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

 

υπάρχει κάποιος που να κατέβασε και να πέρασε τη lollipop να μας πει αν υπάρχουν ακόμα προβλήματα με τους sensors κτλ??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Θα το δοκιμάσω άμεσα

Δούλεψε τελικά;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα! Η επιλογή NFC σας ειναι ενεργοποιημένη? Παίζει ρόλο που έχω κάρτα Sim της Wind που δεν ειναι 4G?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα! Η επιλογή NFC σας ειναι ενεργοποιημένη? Παίζει ρόλο που έχω κάρτα Sim της Wind που δεν ειναι 4G?

 

ενεργοποιημένη συνέχεια, όχι, μόνο σε cm11 μου χει συμβεί να μην μπορώ να το απενεργοποιήσω, αλλά με wipe cache κ dalvik, δούλεψε.

τώρα για την κάρτα, από τη στιγμή που η wind δεν έχει ακόμα 4g, είναι λογικό στις επιλογές δικτύου να βλέπεις μόνο τρεις (μόνο gsm, μόνο 3g, αυτόματο).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση :p Εδώ και 4.4 χαριστικά πήραμε...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη απάντηση της lg

 

και η δικη μας απάντηση στην LG

χάχα. πάντως εγώ έχω περάσει cm12 και δουλεύει απροβλημάτιστα εκτος από κάποια notifications που για κάποιο λόγο δεν τα βγαζει αν είναι κλειστή η οθόνη παρα μονο όταν ανοίξω την οθόνη. σαν να μου στέλνετε εκείνη τη στιγμή το mail , ενώ μου έχει ήδη αποσταλεί εδώ και κάνα τέταρτο (facebook messenger, gmail κτλ τα sms φυσικά δεν έχουν θέμα). δεν το κανει παντα αλλα το κανει αρκετες φορες.κατα τα αλλα ολα ειναι οκ με sensors κτλ. κλασσικα δεν εχει ραδιο fm.

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά είναι για καθημερινή χρήση. Ανεβάζω screens για την μπαταρία η οποία μου φαίνεται πως σε Stand by κρατάει καλύτερα αλλά σε χρήση πέφτει πιο γρήγορα. Συνολικά νομίζω κρατάει πιο πολύ. Επίσης ενώ έχω φουλ σήμα και κλειστά τα δεδομένα για κάποιο λόγο η ετοιμότητα Κυψέλης μου τραβάει πολύ μπαταρία. Όσον αφορά την κάμερα χρησιμοποιώ την camera fv 5 και δεν έχω παρατηρήσει διάφορες. Όλα τα άλλα δουλεύουν όπως και πριν και κάνει αυτό το περίεργο με τα Notifications που έγραψα πιο πάνω. Δεν έχω παρατηρήσει κάτι άλλο

 

https://www.dropbox.com/s/vlal4t118f04q94/Screenshot_2015-01-19-18-15-20.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/umeuk7kry6pi5zs/Screenshot_2015-01-19-18-15-29.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/mfkzi4bu9215fhm/Screenshot_2015-01-19-18-17-27.png?dl=0

Edited by alex21

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

είσαι με stock kernel ή χρησιμοποίησες kernel της lollipop που υπάρχει στο xda??

από μπαταρία, σε καθημερινή χρήση, είναι καλύτερα από stock??

 

όσον αφορά την artmod, δύο παρατηρήσεις:

α) όταν είχα μέχρι και την τελευταία έκδοση, όποτε ήταν να γράψω κάτι πχ στο facebook, τρεμόσβηνε η οθόνη από τη μέση και κάτω, ενώ αυτό το φαινόμενο ήταν πιο έντονο όταν εμφάνιζε την οθόνη με τα δίκτυα wifi. σας έχει συμβεί εσάς? να ανησυχώ?

β) αν έχετε cosmote ή vodafone, μην επιλέξετε από τις ρυθμίσεις δικτύου την πρώτη επιλογή! μου έβαλε το κινητό σε κάτι σαν λειτουργία πτήσης (δηλαδή μου απενεργοποίησε τη δυνατότητα να αλλάξω ό,τι είχε σχέση με το δίκτυο κινητής και μου απενεργοποίησε τη δυνατότητα ενεργοποίησης/απενεργοποίησης των δεδομένων) ενώ την ίδια ώρα ήταν μονίμως σε 4g. :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

είσαι με stock kernel ή χρησιμοποίησες kernel της lollipop που υπάρχει στο xda??

από μπαταρία, σε καθημερινή χρήση, είναι καλύτερα από stock??

 

στην αρχή χρησιμοποιούσα τον default kernel που έχει με το φλασαρισμα της cyanogen αλλα στο antutu μου έδινε 22000 (ok δεν βασίζεσαι σε αυτό αλλα μια ιδέα την παίρνεις) και έτσι φλασαρα τον solid kernel για lollipop και τώρα μου δίνει 29000 και έχω μείνει εκεί.όσον αφορά την μπαταρία ακόμα δεν μπορώ να πω 100% γιατί 4 μέρες το έχω με lollipop αλλα ως τώρα μου φαίνεται πως είναι καλύτερα από stock

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα handsfree της συσκευής είναι πανέμορφα. Ως εκεί..

Κατά τα υπόλοιπα (μικρόφωνο ή ποιότητα ήχου) είναι για πέταμα.

Τα δοκίμασα για 1 λεπτό συνολικά όταν πήρα τη συσκευή και ξαναμπήκαν στο κουτί!

Link to comment
Share on other sites

Δώσε 6 η 23€ Και πάρε τα Xiaomi Pistons, πρώτης η δεύτερης γενιάς αντίστοιχα. Νομίζω είναι 100% συμβατά με το κινητό μας

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εδωσα 7 ευρω και πηρα τα sony mh1 απο το e shop.αγορασα και ανταπτορακι απο ελληνικο καταστημα.το προβλημα ειναι οτι οταν μιλαω με οποιοδηποτε handsfree δεν ακουγομαι καλα, ενω εγω ακουω καλα τον αλλον. Με ανοιχτη ακροαση ή χωρις h free ολα οκ. Μαλλον μια πτωση εφερε τη βλαβη γιατι μεχρι πριν καποιες μερες δεν ειχα θεμα.να φανταστειτε οτι εχω και θηκη wallet για extra προστασια.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...