Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eυχαριστω venoos για τις 2 προτασεις, μαλλον θα τσιμπησω τα ακουστικα του 1ου λινκ.

 

Nikos523 , ναι τα ακουστικα τα θελω και για μουσικη και για κλησεις. Επειδη ανεφερες για sennheiser, μηπως εχεις καποια συγκεκριμενη προταση??

 

Και μια δευτερη (τελευταια ελπιζω) ερωτηση, αυτη τη φορα πιο εξειδικευμενη για το κινητο:

το μεγαλυτερο μου προβλημα, μετα το τελευταιο επισημο update, ειναι οτι πλεον οταν εχεις μηνυμα στο messenger του fb, δεν ενεργοποιειται η πρασινη λυχνια των ειδοποιησεων του κινητου, με αποτελεσμα να πρεπει να ανοιγεις την οθονη για να τσεκαρεις αν εχεις μηνυμα. Υπαρχει καποια λυση γι αυτο, ή ειναι ενα κακο που δυστυχως δεν αλλαζει για οσους ειμαστε με τη stock rom? Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eυχαριστω venoos για τις 2 προτασεις, μαλλον θα τσιμπησω τα ακουστικα του 1ου λινκ.

 

Nikos523 , ναι τα ακουστικα τα θελω και για μουσικη και για κλησεις. Επειδη ανεφερες για sennheiser, μηπως εχεις καποια συγκεκριμενη προταση??

 

Και μια δευτερη (τελευταια ελπιζω) ερωτηση, αυτη τη φορα πιο εξειδικευμενη για το κινητο:

το μεγαλυτερο μου προβλημα, μετα το τελευταιο επισημο update, ειναι οτι πλεον οταν εχεις μηνυμα στο messenger του fb, δεν ενεργοποιειται η πρασινη λυχνια των ειδοποιησεων του κινητου, με αποτελεσμα να πρεπει να ανοιγεις την οθονη για να τσεκαρεις αν εχεις μηνυμα. Υπαρχει καποια λυση γι αυτο, ή ειναι ενα κακο που δυστυχως δεν αλλαζει για οσους ειμαστε με τη stock rom? Ευχαριστω!

 

Μπες στο messenger στις ρυθμίσεις(πάνω δεξια) και το έχει σαν επιλογή στις ειδοποιήσει.

 

Λοιπόν εγώ έχω ένα θέμα με την μπαταρία πλέον, μου βγάζεικκανένα 2ωρο οθόνη περίπου. Η εγγύηση για την μπαταρία είναι 6 μήνες η 2 χρόνια όπως για την συσκευή? Και αν δεν το καλύπτει η εγγύηση ξέρει κανείς το κόστος αλλαγής? Γιατί φαντάζομαι πως αν το κάνω μόνος μου χάνω την εγγύηση..

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

δεν κατάφερα να βρω κάτι παρόμοιο σε προηγούμενα μηνύματα.

Έσπασα 2η φορά την οθόνη (ναι μπράβο μου) και επειδή δεν μπορούσα να διαθέσω πάλι το ποσό των 141 ευρώ στο service της LG παρήγγειλα το ανταλλακτικό και έδωσα το κινητό να μου το φτιάξουν σε ένα συνοικιακό service κινητών με 15 ευρώ.

Η οθόνη όλα μια χαρά απλά μετά από κάποιες ώρες χρήσης, παρατήρησα υπερεθέρμανση που την αισθάνομαι και στο μπροστινο μέρος της συσκευής που παλιά δε γινόταν και εδω και 3 μέρες που το έχω κολλάει και ανοιγοκλείνει. Δλδ το κινητό είναι σχεδόν άχρηστο.

Αυτοί μου είπαν ότι δεν μπορούν κάνουν κάτι. Τι μπορεί να συμβαίνει; Έχει συμβεί σε κανέναν;

Έχω κάνει και hard reset αλλά το πρόβλημα παραμένει..

Link to comment
Share on other sites

Όταν το είχες με την σπασμένη οθόνη κολλούσε καθόλου? Γιατί φίλος μου σε άλλο τηλέφωνο που έσπασε την οθόνη χωρίς να την αλλάξει άρχισε να του κολλάει και μετά από λίγο σταμάτησε να λειτουργεί που σημαίνει ότι δεν έφταιγε η οθόνη αλλά μάλλον η motherboard. Τι οθόνη έχεις βάλει?
haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Με σπασμένη οθόνη δε λειτουργούσε καν. Χαλούσε αυτόματα και το digitizer. Το έκλεισα και το παράτησα. 1,5 χρόνο που είχα το κινητό δεν είχα θέμα. Ούτε με την 1η αλλαγή της οθόνης. Ούτε και μετά το update σε KitKat. Οθόνη παρήγγειλα αυτή: http://ebay.to/1LIj6CL.
Link to comment
Share on other sites

Tο προβλημα ειναι οτι το εχω κλικαρισμένο αυτο που λες. Δηλαδη messenger--> ρυθμισεις--> ειδοποιησεις--> φωτεινη ενδειξη.

και παρ ολα αυτα δεν δουλευει η πρασινη λυχνία οταν ειναι σε αδρανεια. Ξερει κανεις κατι παραπανω?? :(

 

edit να σημειωσω οτι αυτο προεκυψε μετα την τελευταια αναβαθμιση (πριν μερικους μηνες δηλαδη). Και εχω τσεκαρει απ τις ρυθμισεις του κινητου οτι ειναι κλικαρισμενο το να χρησιμοποιει το φως Led για ολες τις κοινοποιησεις κτλ

Edited by chris_ts
Link to comment
Share on other sites

Για ακουστικά, σε κάνα δίωρο θα έχω τα Xiaomi Pistons, πρώτης Και δεύτερης γενιάς, αν σε ενδιαφέρει να γράψω τη γνώμη μου

 

Για μπαταρία, 2ετη εγγύηση νομίζω λόγω ενσωματωμένης. Έχει και εγγύηση 800 κύκλων φόρτισης νομίζω η LG

 

Για το led, ξεπέρασε το λογισμικό. Το είχαν πολλοί αυτό το θέμα και μόνο έτσι έφτιαχνε, δε λειτουργούσε σε τρίτες εφαρμογές

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρια 6 μηνες ολοι δινουν εγγυηση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει για αγορά? Το έχω βρει μεταχειρισμενο στα 120€.. Κυρίως για 2η συσκευή το θέλω διότι έχω το Nexus5.. Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που πρέπει να προσέξω?
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρια 6 μηνες ολοι δινουν εγγυηση.

 

+1. Έστειλα μήνυμα στην LG και μου είπαν ότι μετά τους 6 μήνες υπάρχει χρέωση (νομίζω 15 ευρώ, αν έχει αλλάξει κάποιος εκτός εγγύησης ας αναφέρει το ακριβές ποσό).

 

Παιδιά αξίζει για αγορά? Το έχω βρει μεταχειρισμενο στα 120€.. Κυρίως για 2η συσκευή το θέλω διότι έχω το Nexus5.. Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που πρέπει να προσέξω?

 

Είναι ολόιδιο το Nexus 4 μόνο με καλύτερη κάμερα και μπαταρία. Στα 120 και για δεύτερο, ακόμα και για πρώτο είναι ό,τι πρέπει καθώς μπορεί το socket να είναι παλιό, αλλά τα 2Gb της Ram σώζουν την κατάσταση.

 

Εσωτερικά, το μόνο σπαστικό είναι ότι η 4.4.2 της LG είναι λίγο αργή, δεν έχει το smoothness της 4.1.2 αλλά με Custom δεν υπάρχει κανένα lag. Εξωτερικά, να προσέξεις τι θήκη θα του φορέσεις γιατί το περιμετρικό γύρω από την οθόνη, το γκρι φεύγει αμέσως χωρίς θήκη και γίνεται μαύρο.

 

Μια χάρη, για όποιον έχει χρόνο και κυρίως CM12. Αν πάτε να κατεβάσετε τα Gapps κυρίως από BusketBuild, σας κατεβαίνουν κανονικά? Δοκίμασα σε 3 διαφορετικά WiFi και με δεδομένα και κατεβάζει μόνο περίπου 11kb. Από υπολογιστή, όλα κανονικά.

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Για ακουστικά, σε κάνα δίωρο θα έχω τα Xiaomi Pistons, πρώτης Και δεύτερης γενιάς, αν σε ενδιαφέρει να γράψω τη γνώμη μου

 

Για μπαταρία, 2ετη εγγύηση νομίζω λόγω ενσωματωμένης. Έχει και εγγύηση 800 κύκλων φόρτισης νομίζω η LG

 

Για το led, ξεπέρασε το λογισμικό. Το είχαν πολλοί αυτό το θέμα και μόνο έτσι έφτιαχνε, δε λειτουργούσε σε τρίτες εφαρμογές

Εεε, συγνωμη που ειμαι λιγακι ασχετος αλλά τι εννοεις με τη φραση "ξεπερασε το λογισμικο" ? μηπως ηθελες να γραψεις ξανα περασε το λογισμικο?? (Παρεπιπτοντως, δε γνωριζω πως κανουμε downgrade το λογισμικο, για να ξανα περασω την υπαρχουσα εκδοση... :( ) Eυχαριστω πολυ για το χρονο σου!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό εννοώ :p

 

Νομίζω γίνεται και μέσα από το LG pc suite, αλλά υπάρχει οδηγός εδώ στο site που θα σε βοηθήσει πολύ

Για την μπαταρια 6 μηνες ολοι δινουν εγγυηση.

Όταν πήρα τη συσκευή Και την έστειλα για αλλαγή οθόνης, τους είχα ρωτήσει και μου είπαν ότι επειδή είναι ενσωματωμένη δε μετράει σαν εξάρτημα και δίνουν 2 χρόνια. Το αλλάξαν;;;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πήρα τη συσκευή Και την έστειλα για αλλαγή οθόνης, τους είχα ρωτήσει και μου είπαν ότι επειδή είναι ενσωματωμένη δε μετράει σαν εξάρτημα και δίνουν 2 χρόνια. Το αλλάξαν;;;

 

Να σου πω την αληθεια δεν τους ρωτησα και απαντησα με το τι συμβαινει γενικα με αυτες τις μπαταριες που λογω της φυσης τους δεν δινουν πανω απο 6 μηνες. Τωρα στη συγκεκριμενη περιπτωση δεν ξερω αν αναγκαζονται απο νομικης αποψης να δινουν 2 χρονια επειδη ειναι ενσωματωμενη.

 

Καλο λοιπον θα ηταν να τους παρει τηλ ο παραπανω φιλος και οταν το μαθει να ενημερωσει και εμας γιατι δεν αποκλειεται να επεσες σε ανενημερωτο υπαλληλο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την απάντηση έλαβα πριν από λίγες ώρες στο chat. Δυστυχώς. Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Το service όχι και τόσο..

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ηρθαν και ειναι μια χαρα.πολυ καλος ηχος,αρκετα καλο noise cancellation (οχι τελειο) και με αλλα 2 σκουφακια spare για ολα τα ωτα....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για Bluetooth για το g. Κάποια πρόταση;;;

 

 

Εμενα το samsung hm1700 μουχει βγει καλο (ειναι και φτηνο).και εχει το κουμπακι στο πλαι (στη μικρη πλευρα του ακουστικου οχι στη μεγαλη) οποτε δεν πολυπατιεται χωρις να το θελω οπως αλλα πουχα...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 20 μηνες η μπαταρία του κινητού έχει πεσει αισθητά...

Θα ήθελα να μάθω λοιπόν αν ξερεται που μπορω να βρω μπαταρία για το κινητό μας γνήσια ή κάποια δοκιμασμένη μη γνήσια ή άλλου τύπου και αν μπορω να την αλλάξω μόνος μου

(δεννεχω ανοίξει ποτε το κινητό)

Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα για αγορά γνήσιας δεν ξέρω, αλλά για να ανοίξεις το κινητό, να αλλάξεις μπαταρία και να το κλείσεις χρειάζονται 2 λεπτά.

Ένα κατσαβίδι τορξ τ5 και ενα σταυροκατσαβιδο 2αρι η 1.8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το σ/κ που μας πέρασε έβαλα επιτέλους την Artmod v7 και, μέχρι στιγμής, είμαι πολύ ευχαριστημένος σε σχέση με την official kit kat. Πριν κάνω την όλη διαδικασία, πήρα ένα nandroid back up με το cwm. Επίσης, έκανα full wipe & factory reset. Προβληματίζομαι ως προς τα εξής: 1) μετά το τέλος της διαδικασίας παρατήρησα ότι τα data μου (φωτογραφίες, βίντεο, κλπ) ήταν στη θέση τους, όπως και folders διάφορων εφαρμογών. 2) ο φάκελος του clockworkmod είναι κενός, δηλαδή δε βλέπω κάπου το back up που τράβηξα. Αν μπω στο recovery και κάνω mount όλα τα storages, το βλέπω κανονικά. Είναι φυσιολογική αυτή η συμπεριφορά ή έχω κάνει κάποιο λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!! Μόλις ανακάλυψα ότι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το NFC.. απλά δεν το κάνει.. καμία ιδέα;;

Με Stock 4.4.2

JIAYU S3 Advanced

LG Optimus G E975

Samsung GT-I9000 Galaxy S

"ΓΙΩΡΓΟΣ"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το G Pro πήρε oficial lollipop στη Κορέα :respect: , λέτε να σπάσει ο διάολος το ποδάρι του και να πάρουμε και εμείς που βαριόμαστε να φλασάρουμε lollipop ;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...