Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

από που τις πήρατε; μήπως μπορείτε να δώσετε κάποιο link;

από εδώ μόνο κάτι "σκληρές" βρίσκω, είναι καλές ή θα φύγει όλο το περιμετρικό χρώμα;

 

απο ebay αλλα ο πωλητης εχει σταματησει να βγαζει.κατσε να βαλω το λινκ μπας και δεν ειδα καλα http://www.ebay.com/sch/supercosmos/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from=&rt=nc&LH_BIN=1

 

οχι δε βγαινει χρωμα.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά ,αλλά όπως έγραψα κ τις προάλλες δεν έχω πιστωτική κάποια άλλη κάρτα για να αγοράσω απ έξω

Κάποια άλλη εναλλακτική ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Pay safe δέχεται το eBay?

 

Άλλη εναλλακτική μόνο το bumber

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις λογαριασμό στην Τράπεζα; Όλες έχουν χρεωστική ή prepaid που είναι visa η mastercard και μπαίνει στο paypal.

Στην Πειραιώς visa είναι η ίδια η κάρτα αναλήψεως και στην Εθνική φτιάχνεις εικονικές prepaid masercard (και στην Πειραιώς αν θέλεις).

Περισσότερα με πμ αν χρειαστείς για να μην βγούμε οφ :)

Link to comment
Share on other sites

EBay θα βγεις :) Προτείνω άσπρη η ακόμα καλύτερα κόκκινη

 

Από το μεσημέρι ξαφνικά δε διαβάζει την σιμ από μια επανεκκίνηση και μετά. Μάλλον πάω για σέρβις :(

 

Εάν το στείλεις με courier, στο πακετάκι που θα σου δώσει το παιδί που θα έρθει να στο πάρει, να το βάλεις μαζί με μια μαλακή θηκούλα να το προστατεύει. '

Ετσι την πάτησα και εγω ο λάκμαν, το έβαλα χύμα το τηλέφωνο και ξεκόλλησε η οθόνη απο το πέρα δώθε. Με πήραν τηλέφωνο μετά απο 2 ημέρες και μου το έβγαλαν εκτός εγγύησης το καημένο :(

Edited by Yonah
Link to comment
Share on other sites

Το είχα στείλει για αλλαγή οθόνης όταν το πήρα και ήρθε άθικτο. Την θήκη θα μου την επιστρέψουν; :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το ρίσκαρα :p

Μετά την ξενέρα που έφαγα, και έχω μείνει χωρις τηλέφωνο μέχρι να βρώ νέα οθόνη να περάσω μόνος μου, θα έβαζα και αφρολέξ μέσα μην κουνιέται ρούπι:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα παιδιά. Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να βάλω κι εγώ μια custom rom μιας και η επίσημη 4.4.2 δε μου έχει αφήσει και τις καλύτερες εντυπώσεις. Διάβασα κάποια πράγματα στο xda αλλά θα ήθελα και τη δική σας άποψη. Θα ήθελα μια rom γρήγορη, με τουλάχιστον την ίδια διάρκεια μπαταρίας που έχω τώρα (όχι και κάτι τρομερό δηλαδή...) και όσο πιο απροβλημάτιστη γίνεται. Είμαι ανοιχτός σε προτάσεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να βάλω κι εγώ μια custom rom μιας και η επίσημη 4.4.2 δε μου έχει αφήσει και τις καλύτερες εντυπώσεις. Διάβασα κάποια πράγματα στο xda αλλά θα ήθελα και τη δική σας άποψη. Θα ήθελα μια rom γρήγορη, με τουλάχιστον την ίδια διάρκεια μπαταρίας που έχω τώρα (όχι και κάτι τρομερό δηλαδή...) και όσο πιο απροβλημάτιστη γίνεται. Είμαι ανοιχτός σε προτάσεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Μέσα στο μυαλό μου είσαι. Το ίδιο ακριβώς ψάχνω και εγώ :)

Επιπλέον θα ήθελα να δουλεύει και το ραδιόφωνο, αλλά χλωμό το βλέπω

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω την artmod μαζί με solid kernel και είναι απροβλημάτιστη. πάντως στη θέση σας θα περίμενα custom lollipop :P εγώ περιμένω πως και πως κάποια stable lollipop να φλασαρω :D

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω cm11 και δουλεύει απροβλημάτιστα με stock kernel, αλλά προτείνω την artmod μιας και είναι stock based rom, ταχύτερη από την επίσημη και με καλούδια του g3.

Περιμένω πάντως την πρώτη AOSP της lollipop για να ξαναρχίσω το φλασάρισμα. :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.στο μενου των wifi και ενω ειμαι συνδεδεμενος δεν εμφανιζει με μπλε σκιαση το δικτυο που ειμαι.

Απο χθες.

Ειμαι με 4.4.2 και ουτε ρουτ ουτε τιποτα.

Εχει τυχει σε κανεναν αλλον?

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.στο μενου των wifi και ενω ειμαι συνδεδεμενος δεν εμφανιζει με μπλε σκιαση το δικτυο που ειμαι.

Απο χθες.

Ειμαι με 4.4.2 και ουτε ρουτ ουτε τιποτα.

Εχει τυχει σε κανεναν αλλον?

Γενικά, αυτό το κομμάτι των menu υπολειτουργεί. Εμένα κολλάει σε αυτό το σημείο για αρκετά δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! έχω την εντύπωση ότι κάποια εφαρμογή μου τρώει την μπαταρία πολύ γρήγορα. πόσο περίπου είναι awake η συσκευή σας σε μια μέρα? Δεν είμαι ροοτ και δεν μπορώ να καταλάβω από wakelock detector τι μου κάνει τη ζημια. Ποιος άλλος τρόπος υπάρχει για να βρω τι φταιει? χωρίς να απεγκαταστησω όλες μου τις εφαρμογές....
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! έχω την εντύπωση ότι κάποια εφαρμογή μου τρώει την μπαταρία πολύ γρήγορα. πόσο περίπου είναι awake η συσκευή σας σε μια μέρα? Δεν είμαι ροοτ και δεν μπορώ να καταλάβω από wakelock detector τι μου κάνει τη ζημια. Ποιος άλλος τρόπος υπάρχει για να βρω τι φταιει? χωρίς να απεγκαταστησω όλες μου τις εφαρμογές....

 

Είσαι με stock, custom rom..;;

Με stock είχα αρκετή κατανάλωση κυρίως από το σύστημα android και δεν λυνόταν με τίποτα, ούτε με υποβάθμιση σε 4.1.2 και ξανά ενημέρωση. Με την stock based artmod, αυτό το πρόβλημα μειώνεται κάπως, αλλά στην stock υπάρχει σε υπερβολικό βαθμό.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι με stock, custom rom..;;

Με stock είχα αρκετή κατανάλωση κυρίως από το σύστημα android και δεν λυνόταν με τίποτα, ούτε με υποβάθμιση σε 4.1.2 και ξανά ενημέρωση. Με την stock based artmod, αυτό το πρόβλημα μειώνεται κάπως, αλλά στην stock υπάρχει σε υπερβολικό βαθμό.

με stock ειμαι...πως μπορώ να δω που οφείλεται η κατανάλωση?

Link to comment
Share on other sites

Πώς βάζουμε stock based artmod;

 

Θα πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader, να εγκαταστήσεις custom recovery και στη συνέχεια να την εγκαταστάσεις. Αν είναι η πρώτη σου φορά, μπορώ να σου γράφω τις οδηγίες. :)

 

με stock ειμαι...πως μπορώ να δω που οφείλεται η κατανάλωση?

 

Μπορείς να κατεβάσεις αυτό αλλά απαιτεί root απ'ότι γράφει στην περιγραφή. Από τα στατιστικά της μπαταρίας τι δείχνει να σου "χτυπάει";

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader, να εγκαταστήσεις custom recovery και στη συνέχεια να την εγκαταστάσεις. Αν είναι η πρώτη σου φορά, μπορώ να σου γράφω τις οδηγίες. :)

Ναι, αν μπορείς να μου πεις πως γίνεται, θα το ήθελα :)

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω το ιδιο ακριβως προβλημα με τον φιλο παραπανω εχω..

Κατι μου τρωει παρα πολυ την μπαταρια.. περιπου 30% εως και 50% το συστημα android!!! Και δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι.. εν τω μεταξυ το κανει σε ασχετες περιοδους.. πχ μια μερα ειναι νορμαλ , και την επομενη μου την τρωει σαν νερο..

Εχω την 4.4 στοκ..

Link to comment
Share on other sites

το σύστημα Android έχει κάπου στο 26 κατανάλωση και το λειτουργικό σύστημα Android Αλλά 9%..θα δοκιμάσω downgrade μιας που η 4.4 μόνο προβλήματα μου έφερε. επίσης η μπαταρία μου όταν πάει στο 15% κρατάει δεν κρατάει 5-10 λεπτα..calibrate χρειάζεται?Πώς μπορώ να κάνω ξέρει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

το σύστημα Android έχει κάπου στο 26 κατανάλωση και το λειτουργικό σύστημα Android Αλλά 9%..θα δοκιμάσω downgrade μιας που η 4.4 μόνο προβλήματα μου έφερε. επίσης η μπαταρία μου όταν πάει στο 15% κρατάει δεν κρατάει 5-10 λεπτα..calibrate χρειάζεται?Πώς μπορώ να κάνω ξέρει κανείς?

 

Όντως, το έχω παρατηρήσει αυτό, η στάθμη της μπαταρίας κυρίως από το 10% και μετά πέφτει αστραπιαία. Δεν κάνει να πέφτει τόσο πολύ, αλλά μερικές φορές μας "κρεμάει" στο δρόμο.

Calibrate μπορείς να κάνεις μόνο αφού πρώτα κάνεις root και κατεβάσεις τη σχετική εφαρμογή από το play store (γράψε battery calibration) και ακολούθα τις οδηγίες.

 

Ναι, αν μπορείς να μου πεις πως γίνεται, θα το ήθελα :)

 

Πάρε μολύβι και χαρτί και ξεκινάμε. :p

Πρώτον, θα χρειαστείς τις εξής εφαρμογές: busybox, freegee, quickboot. Όλες υπάρχουν στο play store και απαιτούν root. Θα πρέπει να κατεβάσεις το towelroot, να κάνεις root και μετά να συνεχίσεις (αν είναι στην 4.4.2).

Δεύτερον, τρέχεις το busybox και κάνεις εγκατάσταση. Μόλις τελειώσει η εγκατάσταση, τρέχεις το freegee.

Τρίτον, στο freegee ακολουθείς τις οδηγίες που θα σου εμφανίσει στην αρχή. Μόλις τελειώσει, θα πατήσεις το tile που γράφει "back up efs", στη συνέχεια το "cwm" και θα επιλέξεις τη μέθοδο "mako". Αυτό θα σου ξεκλειδώσει το bootloader και θα σου εγκαταστήσει την custom recovery.

Τέταρτον, κατεβάζεις τη rom από εδώ.

Πέμπτον, αντιγράφεις τη rom, ανοίγεις το quickboot, πατάς να ανοίξει το κινητό σε recovery mode κι από κει αφού πρώτα κάνεις cache, data και dalvik wipe (το dalvik είναι στο advanced που βρίσκεται στο τέλος), πατάς install from zip, βρίσκεις την τοποθεσία που αντέγραψες τη rom και την εγκαθιστάς.

 

Ό,τι θέλεις, εδώ είμαστε. :)

 

Σημείωση: όσοι δεν είναι εξοικειωμένοι με τη χρήση custom recovery, και συγκεκριμένα της cwm, μπορούν να κοιτάξουν την παρακάτω φωτογραφία. Όσοι θέλουν εντολές για twrp, ελεύθερα!

Edited by Anonymous
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Αν έχω κάνει titanium backup μετά θα επαναφέρω όλα τα προγράμματα που έχω στην στοκ έκδοση; θα έρθουν όλα με τα settings τους;
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Αν έχω κάνει titanium backup μετά θα επαναφέρω όλα τα προγράμματα που έχω στην στοκ έκδοση; θα έρθουν όλα με τα settings τους;

 

Αυτό δεν το γνωρίζω, αλλά καλό θα ήταν να ξεκινήσεις "καθαρά" τη rom, αλλά αν έχεις πολλές εφαρμογές και πράγματα που χρειάζεσαι, το titanium back up είναι μονόδρομος, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει για να σου πω αν λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...