Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θέλω να συνδέσω το κινητό σε μια παλιά τηλεόραση sd η οποία έχει μόνο υποδοχή για scart. Θέλω να το συνδέσω ώστε να βλέπω ταινίες και βίντεο από το κινητό. Φυσικά δεν μπορεί να γίνει απευθείας (πιθανόν να μην μπορεί να γίνει καν, για αυτό ρώταω). Ξέρει κανείς πως μπορεί να γίνει και τι συσκευή θα χρειαστω;;;; εχω έναν αποκωδικοποιητη πάνω στη τβ με usb αλλά όταν συνδέω το κινητό δεν το βλέπει.

 

 

Πολλες φορες οι αποκωδικοποιητες (αλλα και καποιες τηλεορασεις) εχουν usb αλλα ειναι μονο για να χρησιμοποιηθει απο το service.συνεδεσες κανεναν σκληρο με ταινιες στον αποκωδικοποιητη να δεις αν τον "βλεπει";

Αλλα απο την αλλη τωρα που το σκεφτομαι αφου το κινητο μας δεν εχει otg usb πως θα το δει σαν εξωτερικο σκληρο;;;

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν περίμενα και εγώ να το δει. ήταν μια προσπάθεια.... μπας και... χαχα :P όχι δεν δοκίμασα να συνδέσω σκληρό γιατί δεν είχα πρόχειρο εκείνη τη στιγμη αναρωτιέμαι αν μπορω να συνδέσω όμως με κάποια συσκευή η οποια θα μεσολαβεί , το κινητό μας η αν δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν περίμενα και εγώ να το δει. ήταν μια προσπάθεια.... μπας και... χαχα :P όχι δεν δοκίμασα να συνδέσω σκληρό γιατί δεν είχα πρόχειρο εκείνη τη στιγμη αναρωτιέμαι αν μπορω να συνδέσω όμως με κάποια συσκευή η οποια θα μεσολαβεί , το κινητό μας η αν δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση

 

Στο λεω παντως αυτο με το αν ο αποκωδικοποιητης το βλεπει ή οχι γιατι μουχει τυχει με την τηλεοραση μου.lg πριν απο τρια χρονια περιπου την πηρα και εχει usb μονο για service!!!!εκανα downgrade το firmware της για να δουλεψει το usb και να διαβαζει στικακια.

Οσο για το αν μπορεις να συνδεσεις καποια αλλη συσκευη σαν μεσολαβητη οχι,δεν εχω κατι υποψιν μου.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την βοηθεια. αν βρω κατι θα ποσταρω να το μαθουμε ολοι :happy:

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα μια ρομ πρόχειρα και δουλεύει ότι δοκίμασα ως τώρα :lol:

Καρα-alpha όμως προς το παρόν.

Αν έχω χρόνο μέχρι τα Χριστούγεννα (αμφιβάλω) θα ετοιμάσω ρομ/κερνελ και αν πετάει θα την μοιράσω. Αν είναι στα ίδια με τις άλλες θα την αφήσω στην αφάνεια :p

Link to comment
Share on other sites

Με τι βαση;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Kudos to you my friend. :respect::respect: ανυπομονώ να την δοκιμάσω όταν θα είναι έτοιμη:food::food:

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δε δοκιμαζεις 20c? :p

 

Η αν γινεται, AOSP και να περασεις στοιχεια της stock πχ εφαρμογες κτλ... Γιατι αυτος που κανει ετσι την MIUI, 1 φτιαχνει καθε φορα και 5 χαλαει :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Thanks ^^

Είναι μανίκι οι εφαρμογές λόγο framework αλλά με δουλειά πιστεύω γίνεται.

Γενικά ο στόχος μου -πάνω κάτω- αυτός είναι σε αυτόν τον τομέα. Μια διανομή διαφορετική χωρίς την κλασική οδό της άδειας αοσπ η της απλά μονταρισμενης στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Το smartshare κανε να δουλευει και καλα ειμαστε, θα ζησω και χωρις qSlide :lol:

 

Αναμενουμε :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

αν χρειαστείς beta testers εδώ είμαστε :cool:

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

:lol: Και εμένα το smartshare με ενδιαφέρει μόνο :p

Ας προχωρήσουν ολα τα project φέτος να βγάλουμε παράδες και μετά θα λιωσω με το G :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,παιδιά. Θα θελα τη βοήθεια σας για ένα φιλαράκι. Λοιπόν, το κινητό του το είχε στοκ από όταν το αγόρασε μέχρι με την kk όπου κ μου ζήτησε να του το ξεκλειδώσω κ να του περάσω cm. Όλα έγιναν καλά αλλά στην πορεία θέλησε να γυρίσει ξανά πίσω κ τότε άρχισαν όλα. Με την jb το κινητό δεν είχε τη σπιρτάδα με πριν ούτε με του δικού μου ποτ τα βάζουμε δίπλα δίπλα αλλά με την kk καταστράφηκε. Αργούσε ακόμα πιο πολύ κ όταν του είπα να κάνει επαναφορά, μόλις άνοιξε η συσκευή μετά το pin του έγραφε ότι το ημερολόγιο σταμάτησε να λειτουργεί.ξανά κάνοντας άλλο ένα hard reset μόνος του, ο,τι εφαρμογή κ να ανοίξει του γράφει ότι το Bluetooth σταμάτησε να λειτουργεί κι όντως κλείνει κ ανοίγει ξανά. Καμία ιδέα; το κινητό έχει γίνει άχρηστο,
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,παιδιά. Θα θελα τη βοήθεια σας για ένα φιλαράκι. Λοιπόν, το κινητό του το είχε στοκ από όταν το αγόρασε μέχρι με την kk όπου κ μου ζήτησε να του το ξεκλειδώσω κ να του περάσω cm. Όλα έγιναν καλά αλλά στην πορεία θέλησε να γυρίσει ξανά πίσω κ τότε άρχισαν όλα. Με την jb το κινητό δεν είχε τη σπιρτάδα με πριν ούτε με του δικού μου ποτ τα βάζουμε δίπλα δίπλα αλλά με την kk καταστράφηκε. Αργούσε ακόμα πιο πολύ κ όταν του είπα να κάνει επαναφορά, μόλις άνοιξε η συσκευή μετά το pin του έγραφε ότι το ημερολόγιο σταμάτησε να λειτουργεί.ξανά κάνοντας άλλο ένα hard reset μόνος του, ο,τι εφαρμογή κ να ανοίξει του γράφει ότι το Bluetooth σταμάτησε να λειτουργεί κι όντως κλείνει κ ανοίγει ξανά. Καμία ιδέα; το κινητό έχει γίνει άχρηστο,

 

τα κλασικά wipe dalvik/cache , δοκίμασε ξανά factory ρισετ και αν συνέχιζε το πρόβλημα εγώ προσωπικά θα περνούσα την rom από την αρχή

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=379566

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θεματάκι με την 4.4. Μέχρι τώρα 3 φορές το κινητό έκλεισε από μόνο του κατα την διάρκεια της νύχτας αν και ειχε γύρω στο 30%. Πριν λίγο (απόγευμα) με 35% το ίδιο. Σε όλες τις περιπτώσεις χρειάστηκε ρεύμα για λίγο για να ανάψει. Με την 4.1 δεν εμφάνιζε τέτοια προβλήματα. Σας έχει τύχει;
Link to comment
Share on other sites

Θεματάκι με την 4.4. Μέχρι τώρα 3 φορές το κινητό έκλεισε από μόνο του κατα την διάρκεια της νύχτας αν και ειχε γύρω στο 30%. Πριν λίγο (απόγευμα) με 35% το ίδιο. Σε όλες τις περιπτώσεις χρειάστηκε ρεύμα για λίγο για να ανάψει. Με την 4.1 δεν εμφάνιζε τέτοια προβλήματα. Σας έχει τύχει;

 

Οχι.αλλα αυτο πουχω προσεξει ειναι πως με την ιδια χρηση μειωθηκε ο χρονος στην αναμονη.δηλαδη απο 100% θα πεσει πιο γρηγορα πχ στο 96% αποτι παλια.με ιδιες εφαρμογες και με επαναφορα εργοστασιακων μετα το update

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Οχι.αλλα αυτο πουχω προσεξει ειναι πως με την ιδια χρηση μειωθηκε ο χρονος στην αναμονη.δηλαδη απο 100% θα πεσει πιο γρηγορα πχ στο 96% αποτι παλια.με ιδιες εφαρμογες και με επαναφορα εργοστασιακων μετα το update

 

Την ίδια μέθοδο ακολούθησα και εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Η Cosmote τρελαθηκε και ενεργοποιησε τη 4G συνδεση ακομα και σε εμας τους ταπεινους της καρτοκινητης.

Link to comment
Share on other sites

Οχι.αλλα αυτο πουχω προσεξει ειναι πως με την ιδια χρηση μειωθηκε ο χρονος στην αναμονη.δηλαδη απο 100% θα πεσει πιο γρηγορα πχ στο 96% αποτι παλια.με ιδιες εφαρμογες και με επαναφορα εργοστασιακων μετα το update

 

Αυτο οντως συμβαινει αλλα δε σημαινει μειωση χρονου, αλλα αλλαγη τροπου μετρηση. Στην 4.1 το 100 -> 95 ηταν ισο με 95 -> 80

 

Τωρα απλα μετραει καλυτερα το ποσοστο :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο οντως συμβαινει αλλα δε σημαινει μειωση χρονου, αλλα αλλαγη τροπου μετρηση. Στην 4.1 το 100 -> 95 ηταν ισο με 95 -> 80

 

Τωρα απλα μετραει καλυτερα το ποσοστο :)

 

ντοινγκ!

ομολογω πως δεν τοχα σκεφτει.τοτε θα κανω αντικειμενικη μετρηση διαρκειας ( gsam battery).ποσο κραταει.

επιμενω παντως πως εχει μειωθει η αναμονη του σαν χρονος (οχι σαν ποσοστο)

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Η Cosmote τρελαθηκε και ενεργοποιησε τη 4G συνδεση ακομα και σε εμας τους ταπεινους της καρτοκινητης.

Αυτό έχει γίνει εδώ και αρκετές εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν δουλευει το towelroot για να κανουν root μολις εκανα το δικο μου με ioroot και εγινε :)

http://hexamob.com/how-to-root/android-rooting-method-lg-g-optimus-g-g2-g-flex-g-pro-2-all/

Edited by posidoni
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...