Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει ήδη που τρέχει καλά :) Αν και το preview

 

 

ναι το γνωρίζω. μιλάω για την τελική έκδοση ;) το είχες περάσει αν θυμάμαι καλά? σου κολλούσε καθόλου στις πρόσφατες εφαρμογές?:)

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η Motorola δίνει μια άδεια έκδοση όμως που απαιτεί ελάχιστες ώρες εργασίας συγκριτικά. Sony + Samsung σε ποια κινητά δίνουν; Το S3 Ούτε την 4.4 Δεν πήρε. Το Ζ θα πάρει την L;

 

Μακάρι να την πάρουμε τελικά, αλλά δύσκολο. Έχουν συμπληρωθεί και 2 χρόνια κυκλοφορίας του κινητού

 

Κανένα κόλλημα. Σφαίρα πήγαινε

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Η Motorola δίνει μια άδεια έκδοση όμως που απαιτεί ελάχιστες ώρες εργασίας συγκριτικά. Sony + Samsung σε ποια κινητά δίνουν; Το S3 Ούτε την 4.4 Δεν πήρε. Το Ζ θα πάρει την L;

 

Μακάρι να την πάρουμε τελικά, αλλά δύσκολο. Έχουν συμπληρωθεί και 2 χρόνια κυκλοφορίας του κινητού

 

Κανένα κόλλημα. Σφαίρα πήγαινε

 

ναι το Z θα την πάρει. προσωπικά με αφήνει αδιάφορο κάποιο επίσημο update εφόσον μου λες ότι τρέχει νεράκι η beta από το xda τότε και η κανονική νομίζω θα είναι ok. :happy::happy: μακάρι να πάρουμε βεβαια αλλα θα είναι τεραστια έκπληξη. εδώ κάναμε αμάν να πάρουμε kitkat

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

μετά απο κάποιο διάστημα απο την αναβάθμιση σε στοκ 4.4 άρχισε να κάνει κόλπα η οθόνη. Δεν αντιλαμβάνεται καμία επαφή με δάχτυλα και σαν να κολλάει μιας και κάποιες στιγμές αρχίζει και κάνει ενέργειες που δεν έγιναν ποτέ ή έγιναν πριν κάμποση ώρα. Μετά από επανεκκίνηση δεν μπορώ να βάλω πιν και μάλιστα στην απόγνωση μου αναβάθμισα στην Ολλανδική στοκ της Βόνταφον (V20B).

Δεν έστρωσε αμέσως αλλά ως δια μαγείας την επόμενη. Για κάμποσο διάστημα όλα καλά (κάτι μικροκολήματα δεν εμπόδισαν τη χρηστικότητα του κινητού), ώσπου σήμερα το μεσημέρι το ίδιο μουλάρωμα πάλι. Δεν μπορούσα να επιλέξω νούμερα για να τηλεφωνήσω, ούτε πιν να βάλω και η οθόνη τρεμοπαίζει σε συγκεκριμένα bubbles λες και προσπαθεί να ξεκλειδωθεί αλλά δεν μπορεί.

Ξέχασα να αναφέρω οτι όλα τα χοντρά κολλήματα τα παρατήρησα μεσημεριανές ώρες (ζέστη; ).

Μου δίνει την αίσθηση οτι η οθόνη παραδίδει το πνεύμα της αλλά είναι αρκετά ευγενική ώστε να με προειδοποιήσει.

Έχει κάποιος άλλος πάθει κάτι τέτοιο; Λέτε να είναι σοφτγουερικό (επιστροφή σε στοκ 4.1 θα βοηθούσε);

Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη μιας και είμαι ένα βήμα απο το παραγγείλω κάποιο κινέζικο.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί όχι αλλαγή του digitizer?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχεις περάσει κάποιον custom kernel? έχω διαβάσει για κάτι τέτοια κούλα κολλήματα στον solid kernel

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

@sasho

Στη θεση σου θα γυρνουσα σε 4.1.2.αν το προβλημα παρεμενε θα πηγαινα lg service.αλλωστε αν εχει παθει κατι ουτως ή αλλως θα πρεπει να γυρισεις σε στοκ για να τους το πας.

Να μη λενε οτι φταιει και η custom

 

Ακυρο:τωρα ειδα πως εβαλες ολλανδικη.

Οπως και ναχει η ουσια παραμενει.

Θα γυρνουσα σε 4.1.2(για να δω αν φταιει η 4.4) και αν ειχε θεμα τοτε θα πηγαινα lg.

Edited by venoos

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ξαναβγήκε σε προσφορα 179€ οποίος ενδιαφερεται http://www.vnp.gr/kinita-tilefona/lg/lg-optimus-g-e975-el.html
...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ξαναβγήκε σε προσφορα 179€ οποίος ενδιαφερεται http://www.vnp.gr/kinita-tilefona/lg/lg-optimus-g-e975-el.html

 

Αναρωτιεμαι που βρηκε τα νεα τεμαχια σε ενα μοντελο που εχει εκλειψει απο την αγορα. Παντως προσοχη με το συγκεκριμενο καταστημα γιατι εχω διαβασει για περιπτωσεις που δινει ταιλανδεζικα μοντελα και αρα δεν θα ισχυει η εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

κατ' αρχήν σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας αλλά ήμουν εκτός πόλης και δεν μπορούσα να συμμετέχω.

Λοιπόν να πω οτι και μες στο Σ/Κ έκανε πάλι τα δικά του κουλά (αφημένο πάνω στο τραπέζι σε αδράνεια ανάβει η οθόνη κι αρχίζει να αλλάζει διάφορα μενού και να ανοιγοκλείνει παράθυρα κλπ, τη ίδια ώρα να μην αντιλαμβάνεται επαφή στην οθόνη).

Μόλις έφτασα έψαξα την απόδειξη αγοράς και είναι σε εγγύηση (αγορασμένο τον 6/2013 απο καιζερ), οπότε αύριο επικοινωνία με lg και αν μου πουν να το στείλω, πέρασμα τελευταίας στοκ κι αποστολή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ψάχνω τις τελευταίες μέρες μια καλή θήκη για το κινητό αλλά είμαι σε δίλημμα. βρίσκω στο skroutz πολλές σε διάφορα χρώματα ως "σκληρές". έχουν ωραία αίσθηση στο χέρι αυτές και το πιο σημαντικό, είναι ασφαλές να χρησιμοποιήσω μια τέτοια στο κινητό (μην φύγει και το υπόλοιπο χρώμα γύρω γύρω);

επίσης, βλέπω ότι οι θήκες πορτοφόλι κοστίζουν 15 ευρώ και άνω. αξίζει σε τέτοια τιμή; δυστυχώς δεν έχω τη δυνατότητα να αγοράσω από εξωτερικό, οπότε θα θελα μια γνώμη για εντός

 

σας ευχαριστώ :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι θήκες πορτοφόλι χοντραινουν αρκετά το κινητό και για ποικιλία πρέπει να κοιτάξεις προς eBay μεριά αλλιώς δεν ξέρω αν έχεις ψυχή να βρεις κάτι καλό σε προσιτή τιμή από δω. Πήρα συνολικά 5 θήκες οι 2 πορτοφόλι. Αν και προστατεύουν αρκετά καλά κάνουν το κινητό χοντρό και χάνει σε φορητότητα
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το bumper της lg με έβγαλε ασπροπρόσωπο ενάμιση χρόνο. Σαν καινούργια είναι η συσκευή ακόμα ^^ (η άλλη που κάνω τα πειράματα βέβαια δεν είχε την ίδια τύχη χωρίς θήκη :lol: )
Link to comment
Share on other sites

Της mercury είναι οι καλύτερες προσωπικά. Αν ψάξεις mercury tpu θα βρεις πολλές στα 4-5€

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Της mercury είναι οι καλύτερες προσωπικά. Αν ψάξεις mercury tpu θα βρεις πολλές στα 4-5€

 

+1 σε αυτο. Ειναι πολυ ομορφες θηκες.

 

ΥΓ. Πλεον λεγονται και Goospery. Εξαγοραστηκε η εταιρια.

Link to comment
Share on other sites

+1 σε αυτο. Ειναι πολυ ομορφες θηκες.

 

ΥΓ. Πλεον λεγονται και Goospery. Εξαγοραστηκε η εταιρια.

 

+1, και εγω Goospery μαυρη εχω και ειναι αψογη

Link to comment
Share on other sites

Mercury σε μαυρο για το χειμωνα και ασπρο για το καλοκαιρι εχω... :lol:

Πολυ καλες.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Mercury σε μαυρο για το χειμωνα και ασπρο για το καλοκαιρι εχω... :lol:

Πολυ καλες.

 

Μια απο τα ιδια. :lol:

Link to comment
Share on other sites

από που τις πήρατε; μήπως μπορείτε να δώσετε κάποιο link;

από εδώ μόνο κάτι "σκληρές" βρίσκω, είναι καλές ή θα φύγει όλο το περιμετρικό χρώμα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

EBay θα βγεις :) Προτείνω άσπρη η ακόμα καλύτερα κόκκινη

 

Από το μεσημέρι ξαφνικά δε διαβάζει την σιμ από μια επανεκκίνηση και μετά. Μάλλον πάω για σέρβις :(

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...