Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Artmod 5.3 κ η μπαταρία είναι ατελείωτη. Δεν ξέρω αν είναι placebo effect από την 5.2.2 αλλά το έχω λιώσει κ έχω 40% με 2:30 ώρες οθόνη. Σε αναμονή όμως έχασε 10%+

 

Πριν το βάλεις στην αναμονή κλείσε οτι τρέσει στο παρασκήνιο και θα είσαι τζιτζι. Έτσι κάνω και σε αναμονή το τηλέφωνο χαλαρώνει :p

 

Btw, χάλασε, μάλλον, o proximity sensor. Μου δείχνει οτι ειναι παντα στο on. Ψήνομαι να αλλάξω ρόμ μήπως και εχει κρεμάσει τίποτα αλλα το σκέφτομαι γιατί τόσο καιρό πριν δούλευε κανονικά. Έχει κανείς εύκαιρο το τηλ για το service της LG;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν το βάλεις στην αναμονή κλείσε οτι τρέσει στο παρασκήνιο και θα είσαι τζιτζι. Έτσι κάνω και σε αναμονή το τηλέφωνο χαλαρώνει :p

 

Btw, χάλασε, μάλλον, o proximity sensor. Μου δείχνει οτι ειναι παντα στο on. Ψήνομαι να αλλάξω ρόμ μήπως και εχει κρεμάσει τίποτα αλλα το σκέφτομαι γιατί τόσο καιρό πριν δούλευε κανονικά. Έχει κανείς εύκαιρο το τηλ για το service της LG;

 

τα κλείνω όλα και από τη διαχείριση εργασιών αλλά και πάλι καταναλώνει πολλά. σήμερα με 2G, τα πάντα κλειστά και μόνο το ξυπνητήρι με άνοιξε - κλείσε για 2 ώρες έχασε ένα 10+%. τελικά όμως η μπαταρία μόνο με wifi είναι ατελείωτη, με data είναι χάλια η κατάσταση!

 

το service της lg το αναλαμβάνει η procordia και μπορείς είτε να πας από κει , είτε από την σελίδα της lg να κανονίσεις να έρθουν να στο πάρουν μέσω του live chat.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !

Ειχα παρει πριν κανα 6μηνο αυτο

 

http://www.ebay.co.uk/itm/1PC-2m-MHL-Micro-USB-To-HDMI-HDTV-Adapter-Cable-For-Samsung-Galaxy-S2-HTC-EVO-3D-/190741620841?hash=item2c69162869

 

το ειχα συνδεσει και χωρις κόπο ειχα εικονα στην tv...απο τοτε το ειχα δοκιμασει κανα 2 φορες ,ανεπιτυχως αλλα δεν ειχα ασχοληθει περαιτέρω..(ολα τα παραπανω με στοκ 4.1.2)

 

χθες εκανα αναβαθμιση σε 4.4.2 κ ειπα να ξαναδοκιμασω ..αλλα δυστυχως τιποτα...

 

Χρειαζεται κατι αλλο να εγκαταστησω (driver κτλ)...

 

ΥΓ 1) πόσο πιθανο ειναι να τα παιξε το καλωδιο ξαφνικα?

2) εκεινο που παρατηρησα ,ειναι οτι οταν το συνδεω με το mhl καλωδιο (που απιτει κ ταυτοχρονη φορτιση) μου βγαζει μηνυμα slow charging παρολο που το συνδεω με ac charger του ipad (5V,2,1A)...οταν το συνδεω κατευθειαν στο φορτιστη (χωρις mhl) δεν εμφανιζεται το μνμ ..βεβαια δεν ειχα προσεξει αν το μνμ αυτο το εβγαζε κ οταν μου ειχε δουλεψει την πρωτη φορα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !

Ειχα παρει πριν κανα 6μηνο αυτο

 

http://www.ebay.co.uk/itm/1PC-2m-MHL-Micro-USB-To-HDMI-HDTV-Adapter-Cable-For-Samsung-Galaxy-S2-HTC-EVO-3D-/190741620841?hash=item2c69162869

 

το ειχα συνδεσει και χωρις κόπο ειχα εικονα στην tv...απο τοτε το ειχα δοκιμασει κανα 2 φορες ,ανεπιτυχως αλλα δεν ειχα ασχοληθει περαιτέρω..(ολα τα παραπανω με στοκ 4.1.2)

 

χθες εκανα αναβαθμιση σε 4.4.2 κ ειπα να ξαναδοκιμασω ..αλλα δυστυχως τιποτα...

 

Χρειαζεται κατι αλλο να εγκαταστησω (driver κτλ)...

 

ΥΓ 1) πόσο πιθανο ειναι να τα παιξε το καλωδιο ξαφνικα?

2) εκεινο που παρατηρησα ,ειναι οτι οταν το συνδεω με το mhl καλωδιο (που απιτει κ ταυτοχρονη φορτιση) μου βγαζει μηνυμα slow charging παρολο που το συνδεω με ac charger του ipad (5V,2,1A)...οταν το συνδεω κατευθειαν στο φορτιστη (χωρις mhl) δεν εμφανιζεται το μνμ ..βεβαια δεν ειχα προσεξει αν το μνμ αυτο το εβγαζε κ οταν μου ειχε δουλεψει την πρωτη φορα..

 

Κανεις?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήραν απο την procordia και μου είπαν οτι η συσκευή είναι εκτός εγγύησης γιατι έχει ξεκολήσει, λένε η οθόνη μου. Ομιτζί και 3 λολ, μου είχε πέσει κανέναν χρόνο πρίν και έφαγε το πλαστικό περιμετρικό χωρίς να επηρεάζει την λειτουργία του τηλεφώνου...

Εκνευρίστηκα πολύ αυτη τη στίγμή, μου είπαν οτι θέλουν 160 ευρώ για να μου το επισκευάσουν επειδή δεν καλύπτει την αλλαγή η LG... Σοβαρά τώρα; Να τους πάρω να του βρίσω μπάς και το φτιάξουν ή να μην κάνω τίποτα και να το φτιάξω μόνος μου; Δηλαδή, άντε να αποδείξω οτι δεν είμαι ελέφαντας και οτι θέλω να μου αλλάξουν ΜΟΝΟ proximity sensor...

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πώ φίλε Γρηγόρη, εμένα μου το έβγαλαν εκτός εγγύησης λόγω μιας ζημιάς στο περιμετρικό πλαστικό της οθόνης απο μια τούμπα που είχε φάει η συσκευή πριν κανένα χρόνο. Ήμουν και αγουροξυπνημένος εκείνη την ώρα, δεν το έψαξα παραπάνω, βλακεία μου. Ασταδιάλα, εκνευρίστηκα...
Link to comment
Share on other sites

βγήκε νέα μικροενημέρωση της artmod και αποκτήσαμε στυλ g3 στο μενού των ρυθμίσεων το οποίο είναι κάπως laggy (όταν πατήσω να αλλάξει ο τρόπος σύνδεσης του κινητό στον υπολογιστή, μου πετάει μήνυμα ότι σταμάτησαν οι ρυθμίσες να λειτουργούν και με πετάει στο παλιό στυλ) ενώ δεν μου δουλεύει το διπλό παράθυρο με παρατεταμένο το back button.

 

κάτι άλλο, επειδή θέλω να είμαι σίγουρος ότι η μπαταρία είναι εντάξει, μπορώ να το στείλω στην procordia και να το αναλάβουν εντός εγγύησης ή θεωρείται επιπλέον προϊόν και έχει επιβάρυνση;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα την δοκιμάσουν και αν έχει θέμα, την αλλάζουν.

 

Εμένα σέρνεται όποτε το συνδέω στον υπολογιστή. Η αφή βασικά, σαν να έχει χαλάσει σε σημεία πχ Swype δε γράφεις

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα την δοκιμάσουν και αν έχει θέμα, την αλλάζουν.

 

Εμένα σέρνεται όποτε το συνδέω στον υπολογιστή. Η αφή βασικά, σαν να έχει χαλάσει σε σημεία πχ Swype δε γράφεις

 

λογικά θα το ζορίζεις για να κάνει έτσι, συνήθως μου το κάνει όταν αντιγράφει κάτι μεγάλο (πάνω από 3-4 gb) ενώ εγκαθιστά ενημερώσεις την στιγμή που παίζει nba 2k14. :lol: :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι το κάνει ακόμα και στην επιλογή φόρτιση :( αλλά μόνο από υπολογιστή

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Απο οταν περασα την Kitkat η συσκευη κολλαει παρα παρα πολυ οταν μπαινω στο μενου του wifi και οταν κραταω πατημενο το κεντρικο πληκτρο για να μου ανοιξει τα προγραμματα. Γιατι αραγε γινεται αυτο? Γενικοτερα παντως ειμαι απογοητευμενος απο την αναβαθμιση...πιο αργο μου φαινεται.
Link to comment
Share on other sites

Έγινε ελαφρώς πιο αργό σε κάποια σημεία, πολύ αργό στο άνοιγμα των πρόσφατων, αν και στο μενού του WiFi δεν έχω δει κάτι προσωπικά

 

Δοκίμασε κάποια custom :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Απο οταν περασα την Kitkat η συσκευη κολλαει παρα παρα πολυ οταν μπαινω στο μενου του wifi και οταν κραταω πατημενο το κεντρικο πληκτρο για να μου ανοιξει τα προγραμματα. Γιατι αραγε γινεται αυτο? Γενικοτερα παντως ειμαι απογοητευμενος απο την αναβαθμιση...πιο αργο μου φαινεται.

 

Το κόλλημα στο menu του wifi το έχω προσέξει κι εγώ. Είναι σα να μην ανταποκρίνεται για κάποια δευτερόλεπτα. Το τηλέφωνο έχει, όντως, γίνει πιο αργό αλλά δε μου πάει η καρδιά να το γυρίσω σε προηγούμενη έκδοση. Κάποια στιγμή θα πειραματιστώ κι εγώ με κάποια custom rom...

Link to comment
Share on other sites

Έγινε ελαφρώς πιο αργό σε κάποια σημεία, πολύ αργό στο άνοιγμα των πρόσφατων, αν και στο μενού του WiFi δεν έχω δει κάτι προσωπικά

 

Δοκίμασε κάποια custom :)

Αυτή είναι η καλύτερη λύση...αλλά βαριέμαι αυτή την περίοδο να θυμηθώ τα κόλπα!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή χάθηκε η "σπιρταδα" του κινητού με την 4.4 γύρισα σε 4.1.2 και εγώ. Πισωγύρισμα ήταν η αναβάθμιση αυτή δυστυχώς και την περιμέναμε πως και πως. Δεν υπάρχει λόγος για custom. Μόνο αν κάποιος έχει την "ψώρα" του φλασαρισματος και του πειραματισμού και θέλει ντε και καλά να λέει ότι έχει κιτ κατ και τα features που αυτή προσφέρει :)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά περίπτωση να δούμε το lolipop στο κινητό μας? Επίσημα εννοώ. Το nexus 4 θα το πάρει. Δεν έχει καμία διαφορά από το optimus g
Link to comment
Share on other sites

Αμφιβάλλω. Δοκίμασε την ανεπίσημη L...

 

Και έχει μια μεγάλη διαφορά, χρειάζεται πολλές πολλές ώρες δουλειάς, ενώ το Ν4 όχι ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή χάθηκε η "σπιρταδα" του κινητού με την 4.4 γύρισα σε 4.1.2 και εγώ. Πισωγύρισμα ήταν η αναβάθμιση αυτή δυστυχώς και την περιμέναμε πως και πως. Δεν υπάρχει λόγος για custom. Μόνο αν κάποιος έχει την "ψώρα" του φλασαρισματος και του πειραματισμού και θέλει ντε και καλά να λέει ότι έχει κιτ κατ και τα features που αυτή προσφέρει :)

πως ακριβώς γυρνάμε στην 4.1.2?

Link to comment
Share on other sites

Δες στους οδηγούς για επαναφορά σε stock

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή χάθηκε η "σπιρταδα" του κινητού με την 4.4 γύρισα σε 4.1.2 και εγώ. Πισωγύρισμα ήταν η αναβάθμιση αυτή δυστυχώς και την περιμέναμε πως και πως. Δεν υπάρχει λόγος για custom. Μόνο αν κάποιος έχει την "ψώρα" του φλασαρισματος και του πειραματισμού και θέλει ντε και καλά να λέει ότι έχει κιτ κατ και τα features που αυτή προσφέρει :)

 

όντως, η σπιρτάδα που είχε με την 4.1.2 χάθηκε αλλά παρατηρώ ότι είναι σχετικά πιο γρήγορο με την kk σε εκτέλεση και διαχείριση εφαρμογών.

το κινητό μας είναι από τα λίγα που έχουν και εύκολο κλείδωμα/ξεκλείδωμα bootloader και πάρα πολύ καλή stock based custom rom, οπότε δεν υπάρχει λόγος για πισωγύρισμα σε jb.

 

για το android l δεν πιστεύω ότι θα το πάρουμε, θεωρώ ότι την kk την πήραμε "χαρισματικά" επειδή δεν είχαμε πάρει άλλη από την 4.1.2 και μετά και θα ήταν ένα "πλήγμα" για την lg.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επίσημα σίγουρα δεν θα το πάρουμε. ανεπίσημα βεβαια μεσω των devs στο xda πιστεύω θα υπάρξει lollipop

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ήδη που τρέχει καλά :) Αν και το preview

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...