Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια βοηθεια, εδω και καμια βδομαδα το κινητο φορτιζει πολυ αργα, περιπου 9 με 10 ωρες. Δεν εχω βαλει 4.4 ουτε καποιο καινουριο app εδω και καιρο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωστό πρόβλημα του φορτιστή. Παίρνεις την LG και σου κάνουν αντικατάσταση
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε άλλο καλώδιο πρώτα

ντοινγκ!

ομολογω πως δεν τοχα σκεφτει.τοτε θα κανω αντικειμενικη μετρηση διαρκειας ( gsam battery).ποσο κραταει.

επιμενω παντως πως εχει μειωθει η αναμονη του σαν χρονος (οχι σαν ποσοστο)

Σε αυτό συμφωνώ. Προσωπικά επειδή κάνω αρκετή χρήση, μου βγήκε σε καλό αφού δεν έχω και πολύ αναμονή :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την ArtMOD 5.2.2 εδω και καμια εβδομάδα. Φοβερή ρομ, φρέσκο feeling, λες και πήρες νές συσκευή και οσο πιο αλαγκαριστη γίνεται (δεν φτάνει την στοκ 4.1.2 αλλα το παλεύει πολύ καλα).

 

Βασισμένη στην v20a Γαλλίας, μόνο ένα δυο παραοπνάκια έχω...

Ζεματάει ακόμη και με ελάχιστη χρήση και η μπαταρία πέφτει λες και είναι τυρί και το αμολήσανε σε πλαγιά να το πιάσουν οι βλαμμένοι εγγλέζοι... Τι πράμα ειναι αυτό ρε παιδιά; Jeebus δηλαδης, μήπως με τις νέες ρομς έχει πειράξει η lg και τους πυρήνες και ανέβασε συχνότητα στην cpu;

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κάνει root το κινητό (με framaroot νομίζω) όταν είχε την 4.1.2.Πέρασα την 4.4.2 και απο ότι καταλαβα η συσκευή έγινε unrooted.Έχει μείνει όμως μέσα το SuperSU και δε μπορώ να το κάνω απεγκατάσταση.Πως μπορώ να το λύσω αυτό?Αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μπορεί να δημιουργηθεί πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κάνει root το κινητό (με framaroot νομίζω) όταν είχε την 4.1.2.Πέρασα την 4.4.2 και απο ότι καταλαβα η συσκευή έγινε unrooted.Έχει μείνει όμως μέσα το SuperSU και δε μπορώ να το κάνω απεγκατάσταση.Πως μπορώ να το λύσω αυτό?Αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μπορεί να δημιουργηθεί πρόβλημα?

 

Με επαναφορά δεν σβήνεται το SU, εαν πέρασες την στοκ 4.4.2 κάνε factory reset. Και στις δύο περιπτώσεις (επαναφορά και factory rest) οτι είχες μεσα το έχασες, οποτε σώζεις οτι θέλεις και προχωράς.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με Ολλανδική 4.4. Ενώ έχω βάλει στις επαφές να βλέπω μόνο του τηλεφώνου όταν επεξεργάζομαι μια μου δείχνει πάνω της google και κάτω του τηλεφώνου όποτε σβήνοντας ένα τηλέφωνο αυτό μένει σε μία από τις δύο. Είχα εγκαταστήσει και το viper και το έβγαλα και δεν ξέρω αν φταίει και αυτό. Μπορώ με κάποιον τρόπο να βλέπω και να επεξεργάζομαι μόνο τις επαφές του τηλεφώνου ; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Στις επαφές, πας ρυθμίσεις και έπειτα προβολή επαφών. Εκεί επιλέγεις τι θέλεις να φαίνεται και τί όχι.

 

Αυτό ακριβώς κάνω . Επιλέγω μόνο το τηλέφωνο και όταν πάω να επεξεργαστώ μια επαφή πάνω πάνω λέει google επαφή τηλέφωνα κλπ και αφού τελειώσουν όλα γράφει τηλέφωνο επαφή και πάλι τα ίδια στοιχεία. Το σπάς ή δεν το σπάς; :wacko:

 

EDIT

Τελικά έκανα backup με το πρόγραμμα της LG και αφού έσβησα τις επαφές google και το κινητό έγινε μαντάρα, έκανα επαναφορά του backup έγινε αυτόματα επανεκκίνηση και όλα άψογα μετά. Τώρα βλέπω μόνο τις επαφές τηλεφώνου. :)

Edited by dimkir
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία εβδομάδα έχω συχνά ρισταρτ κάτι που δεν το έκανε ποτέ... Αν έχω δει σωστά πριν κάνει επανεκκίνηση κάτι γράφει για την σιμ... Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Με επαναφορά δεν σβήνεται το SU, εαν πέρασες την στοκ 4.4.2 κάνε factory reset. Και στις δύο περιπτώσεις (επαναφορά και factory rest) οτι είχες μεσα το έχασες, οποτε σώζεις οτι θέλεις και προχωράς.

 

Μόλις έκανα factory data reset και το SuperSU είναι ακόμα μέσα.Τι άλλο μπορώ να δοκιμάσω?

 

Edit1:Λέω να δοκιμάσω να περάσω την E97520A_00.kdz με το kdz_updater όπως λέει σε αυτό το post.Υπάρχει κάποιος κίνδυνος?

 

Edit2:Δε μπορεί να μπει σε download mode.Volume up+volume down και σύνδεση στο pc δεν είναι η διαδικασία?Tο pc έχει περασμένους τους drivers.

 

Edit3:Ούτε hard reset μπορώ να κάνω με volume down+power button :S

Edited by sirImpecable
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω παρατηρήσει ότι με την kit Kat η ευαισθησία στον κόφτη είναι πιο έντονη και όταν ανοίγω WI fi μετά από λίγο μόλις κιόλας ξεκινά λίγο να ζεσταθεί πάει η φωτεινότητα. Μια κλείνει μια ανοίγει και μου παίζει τα νεύρα λίγο. Πως βγάζουμε τον κόφτη? Ευχαριστώ
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

πληκτρολογησε 3845#*975#

 

κατεβα κατω κατω στο μενου που λεει thermal mitigation off, και βαλε τον διακοπτη on. Καντο με κρυο κινητο καλυτερα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον απολυτα. Καλοκαιρι με 100% φωτεινοτητα και βαρυ παιχνιδι στο λεωφορειο, εφτασε 72 ο επεξεργαστης, 49 η μπαταρια και εκλεισε μονο του μετα απο λιγο :p Οποτε για να καει, δε καιγεται, εχει μια ασφαλεια. Αν το δεις ομως να ζεματαει, περιορισε τη χρηση. Η συχνη υψηλη θερμοκρασια της μπαταριας μακροπροθεσμα μειωνει την αποδοση της

 

Χειμωνα ποτε δεν εχει φτασει επεξεργαστης ανω των 64-65 και η μπαταρια των 44

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον απολυτα. Καλοκαιρι με 100% φωτεινοτητα και βαρυ παιχνιδι στο λεωφορειο, εφτασε 72 ο επεξεργαστης, 49 η μπαταρια και εκλεισε μονο του μετα απο λιγο :p Οποτε για να καει, δε καιγεται, εχει μια ασφαλεια. Αν το δεις ομως να ζεματαει, περιορισε τη χρηση. Η συχνη υψηλη θερμοκρασια της μπαταριας μακροπροθεσμα μειωνει την αποδοση της

 

Χειμωνα ποτε δεν εχει φτασει επεξεργαστης ανω των 64-65 και η μπαταρια των 44

 

Σε ευχαριστώ...... Βλέπω ότι το έχεις δοκιμάσει για τα καλά :p

Ποια εφαρμογή έχεις βάλει για τις θερμοκρασίες?

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Για επεξεργαστη μονο το Android Tuner εχω δοκιμασει. Μπαταρια με το GSam βλεπω γρηγορα :) Τωρα με τις ζεστες, με λιγη χρηση μπαταρια κατω απο 40 δεν εβλεπα με τιποτα. Οσο ειναι κατω απο 45 μην φοβαστε παντως. Το μονο, αν ζεσταθει πολυ πχ 44+, αργει να φορτισει περισσοτερο, η και καθολου (μεχρι να πεσει), σαν ασφαλεια φανταζομαι...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Για επεξεργαστη μονο το Android Tuner εχω δοκιμασει. Μπαταρια με το GSam βλεπω γρηγορα :) Τωρα με τις ζεστες, με λιγη χρηση μπαταρια κατω απο 40 δεν εβλεπα με τιποτα. Οσο ειναι κατω απο 45 μην φοβαστε παντως. Το μονο, αν ζεσταθει πολυ πχ 44+, αργει να φορτισει περισσοτερο, η και καθολου (μεχρι να πεσει), σαν ασφαλεια φανταζομαι...

 

Ωραίος...... ;) να σαι καλά

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει επιλογή μετά το τέλος μιας κλήσης να βλέπω την επαφή που πήρα ώστε να επιλέξω ένα νέο τηλέφωνο γιατί μετά την κλήση κλείνει τις επαφές.

ΑΚΥΡΟ Ήταν μια ρύθμιση από το speed dial (το πρόγραμμα)

Edited by dimkir
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

Έχω το κινητό ένα χρόνο τώρα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Είμαι με 4.1.2 , είναι πολωνικό και δεν μου έχει έρθει αναβάθμιση, κάτι που δεν με ενοχλεί καθώς το κινητό δουλεύει ρολόι. Τελευταία όμως έχω το εξής θέμα που προφανώς έχει να κάνει με το λειτουργικό και όχι με το τηλέφωνο. Όταν μπαίνω στην εφαρμογή play store, η εφαρμογή ανοίγει μεν κανονικά κάτι μπορώ να κατεβάσω νέες εφαρμογές, όταν όμως πατάω επάνω αριστερά για να μπορώ στο μενού των εφαρμογών, να δω τις εφαρμογές μου κλπ, τότε μου βγάζει μήνυμα "η εφαρμογή Google play δυστυχώς έχει σταματήσει" και κλείνει η εφαρμογή. Τι κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να εγκαταστησεις νέα έκδοση play store η, αν έχεις την τελευταία, κάποια προηγούμενη

 

Δοκίμασε βέβαια πρώτα ένα wipe data στο play store και στις υπηρεσίες play store :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση. Έκανα εκκαθάριση δεδομένων αλλά πάλι τα ίδια. Πως και από που κατεβάζω νέα έκδοση του play?
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο Google :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Artmod 5.3 κ η μπαταρία είναι ατελείωτη. Δεν ξέρω αν είναι placebo effect από την 5.2.2 αλλά το έχω λιώσει κ έχω 40% με 2:30 ώρες οθόνη. Σε αναμονή όμως έχασε 10%+
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...