Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απευθύνεσαι στην Vodafone (Γιατί κάνουν πολλές μ@λ@κ1€ς αυτοί περνώντας το boot logo), αν δεν βρεις άκρη απευθύνεσαι στο ΙΝ.ΚΑ. με επώνυμη καταγγελία (οι περισσότερες εταιρίες υποχωρούν για να μην βγουν στην φόρα).

 

Ζήτα (Θα την απαιτήσεις!) από την Procordia άρνηση επισκευής και βεβαίωση τεχνικού με σφραγίδα και υπογραφή (αν είναι δυνατόν και κάποιο υλικό π.χ. φωτογραφία, από εκεί όπου έβγαλε το συμπέρασμα!) του τεχνικού που το έλεγξε. Ενημέρωσε τους (στο τέλος) φυσικά οτι θα κινηθείς νομικά μέσω κάθε νόμιμου σου δικαιώματος, μέσω του δικηγόρου σου και του Ινστιτούτου Καταναλωτών με επώνυμη καταγγελία. Αν είναι δυνατόν, ενημέρωσε και το νομικό τους τμήμα μέσω e-mail στο info@procordia.gr

 

Υ.Γ.: Κάποιες φορές σε κάποιες εταιρίες και μόνο που τους αναφέρεις οτι θα κινηθείς νομικά μέσω Ινστιτούτου Καταναλωτών, Διεύθυνση Προστασίας Καταναλωτή κ.τ.λ., οπισθοχωρούν και στο φτιάχνουν εκείνη την ώρα! (Δεν γνωρίζω για την συγκεκριμένη εταιρία, εγώ θυμάμαι είχα απευθυνθεί στο Service της ΝΟΚΙΑ) ;)

 

Ελπίζω να σε βοήθησα!

 

Να το κυνηγησει με την Procordia και με την LG γενικοτερα αλλα η vodafone τι δουλεια εχει; :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απευθύνεσαι στην Vodafone (Γιατί κάνουν πολλές μ@λ@κ1€ς αυτοί περνώντας το boot logo), αν δεν βρεις άκρη απευθύνεσαι στο ΙΝ.ΚΑ. με επώνυμη καταγγελία (οι περισσότερες εταιρίες υποχωρούν για να μην βγουν στην φόρα).

 

Ζήτα (Θα την απαιτήσεις!) από την Procordia άρνηση επισκευής και βεβαίωση τεχνικού με σφραγίδα και υπογραφή (αν είναι δυνατόν και κάποιο υλικό π.χ. φωτογραφία, από εκεί όπου έβγαλε το συμπέρασμα!) του τεχνικού που το έλεγξε. Ενημέρωσε τους (στο τέλος) φυσικά οτι θα κινηθείς νομικά μέσω κάθε νόμιμου σου δικαιώματος, μέσω του δικηγόρου σου και του Ινστιτούτου Καταναλωτών με επώνυμη καταγγελία. Αν είναι δυνατόν, ενημέρωσε και το νομικό τους τμήμα μέσω e-mail στο info@procordia.gr

 

Υ.Γ.: Κάποιες φορές σε κάποιες εταιρίες και μόνο που τους αναφέρεις οτι θα κινηθείς νομικά μέσω Ινστιτούτου Καταναλωτών, Διεύθυνση Προστασίας Καταναλωτή κ.τ.λ., οπισθοχωρούν και στο φτιάχνουν εκείνη την ώρα! (Δεν γνωρίζω για την συγκεκριμένη εταιρία, εγώ θυμάμαι είχα απευθυνθεί στο Service της ΝΟΚΙΑ) ;)

 

Ελπίζω να σε βοήθησα!

 

Τελικά μετά από πολλές πιέσεις μου είπανε πως θα μου το επισκευάσουν εντός εγγύησης και τώρα περιμένω να αλλάξουν πλακέτα και περιμένουν ανταλλακτικό. Είχα κάνει όλα αυτά που περιέγραψες πιο πάνω, αλλά στην αρχή δεν υποχωρούσαν με τίποτα. Τελικά το δέχτηκαν. Σ'ευχαριστώ για τη βοήθεια πάντως.Θα ενημερώνω για την εξέλιξη της κατάστασης.

Edited by TRIKALOS16
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.στο μενου των wifi και ενω ειμαι συνδεδεμενος δεν εμφανιζει με μπλε σκιαση το δικτυο που ειμαι.

Απο χθες.

Ειμαι με 4.4.2 και ουτε ρουτ ουτε τιποτα.

Εχει τυχει σε κανεναν αλλον?

 

 

Πριν απο καιρο ειχα αυτο το θεμα.

Το οποιο παραμενει....

Τωρα προστεθηκε και αλλο.πατησα κατα λαθος να συνδεθω σε OTE wifi fon και τωρα οπου το βρει αυτο το δικτυο συνδεεται(και καλα..) αλλα φυσικα χωρις ιντερνετ.

Εχω προσπαθησει να το κανω forget αλλα οταν ειναι σε εμβελεια δε γινεται (με long press πανω στο δικτυο βγαζει να συνδεθω) και οταν ειναι εκτος εμβελειας δεν εμφανιζεται στα διαθεσιμα δικτυα wifi!!!!

Υπαρχει καποιος αλλος τροπος πχ μεσω pc απο google account ή θελει ντε και καλα ρουτ (για να μπω στο φακελο data/wifi );

Υγ:εχω κανει uncheck το "δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας για τα δεδομενα μου" απο ρυθμισεις αλλα τιποτα δεν διαγραφεται.

Εν αναγκη ας τα σβησω ολα τα wifi passwords δε με νοιαζει.

Ευχαριστω in advance....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.brilliapps.wifiandmorefixer

Και ομως εφτιαξε με αυτην την εφαρμογη.και τα 2 προβληματα πουχα....

Διεγραψε ολα τα wifi δικτυα αλλα εφτιαξε....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το G2 προχτές και λέω να δώσω το 975, είναι αγορασμένο από expansys UK και απείραχτο. Έχει και προίκα με θήκες κ ζελατίνες, θα είμαι Ελλάδα Αθήνα την Πρωτοχρονιά, όποιος ενδιαφέρεται μου λέει με πμ. Τιμή δεν έχω αποφασίσει, κάντε πρόταση.

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω εγκαταστήσει την artmod και δεν μπορώ να ενεργοποίησω το 4g. Ενώ σε 2g και 3g όλα είναι οκ όταν το γυρίσω σε 4g δεν βρίσκω καν σήμα . δοκίμασα την ίδια σιμ σε άλλο κινητό και όλα οκ. Κάποια ιδέα;;; έψαξα και στο xda δεν βρήκα κάτι

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους και ευχαριστώ όλα τα παιδιά που με βοήθησαν με απορίες που ανά διαστήματα είχα.

Αν και άλλαξα συσκευή αυτή την χάρηκα περισσότερο από όλες.

Να είστε πάντα καλά

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους και ευχαριστώ όλα τα παιδιά που με βοήθησαν με απορίες που ανά διαστήματα είχα.

 

Αν και άλλαξα συσκευή αυτή την χάρηκα περισσότερο από όλες.

 

Να είστε πάντα καλά

 

 

Χρονια πολλα!νασαι καλα με υγεια!!!!!

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ArtMOD που είναι based στην stock 4.4.2 με εφαρμογές G3

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδιά έχει κανείς περάσει στο optimus g τη ROM του G3??

Πως μπορεί να γίνει??

 

Η Artmod έχει εφαρμογές του g3 και είναι βασισμένη στη stock.

Δες εδώ τον οδηγό για να την εγκαταστήσεις: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=407014

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα και καλη χρονια απο μενα!!! Μου αναβοσβηνει στη λιστα συντομευσεων το NFC (δηλαδη μου γινεται μια μπλε μια ασπρο)... Συμβαινει σε αλλον αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Αλλάξαμε οθόνη εύκολα και απλά και όλα κομπλέ!

Προσοχή μονο όταν βγαίνει το καπάκι τα πλαϊνά πλήκτρα χάνονται εύκολα!

Με 42ευρω σε 20μερες είχε έρθει από ebay.

Ξεχνάς βέβαια την εγγύηση

http://

Link to comment
Share on other sites

Δύο φορές άλλαξα κι εγώ στο ένα γιατί η πρώτη είχε κάτι κιτρινίλες.

Μου βγήκε η Παναγία βέβαια με αυτό το κινητό. Τη μια δεν ένιωθε ο proximity την άλλη ο light, το power διαλύθηκε όταν το έβγαλα, δεν έκανε επαφή η ταινία για τα κουμπιά της έντασης.. Ατελείωτες ώρες ενώ θα έπρεπε να γίνουν όλα όπως πρέπει σε κάνα μισάωρο.

Όπως και να χει, είναι και πάλι κομπλέ τουλάχιστον με κόστος λιγότερο των 50€.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι αν μου χαλάσει η οθόνη, θα πάρω το flex 2 μια ώρα αρχύτερα :p

 

Δεν τολμάω να το ανοίξω το συγκεκριμένο κινητό...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σαν το G δεν έχει :D

Ευτυχώς αυτό που πήρα πρώτο και χρησιμοποιώ καθημερινά είναι ακόμα σαν καινούργιο (χωρίς θήκες και ζελατινες).

Αλλά ένα flex 2 και εγώ θα το χτυπήσω προς το Πάσχα :p

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!!! Ξέρετε γιατί το NFC μου αναβοσβήνει στη μπάρα των ειδοποιήσεων?
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!!! Ξέρετε γιατί το NFC μου αναβοσβήνει στη μπάρα των ειδοποιήσεων?

 

 

Καλημερα και χρονια πολλα!πες κανα αλλο στοιχειο.

Πηγαινε ρυθμισεις---κοινη χρηση και συνδεση.εκει εχει το nfc,android beam κλπ. Τους διακοπτες τους.

Τι απ'ολα ειναι ανοικτο;

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα!πες κανα αλλο στοιχειο.

Πηγαινε ρυθμισεις---κοινη χρηση και συνδεση.εκει εχει το nfc,android beam κλπ. Τους διακοπτες τους.

Τι απ'ολα ειναι ανοικτο;

 

Eκει υπαρχει το smartshare beam το οποιο ειναι κλειστο και το miracast το οποιο επισης ειναι κλειστο. Δεν θα επρεπε να μου εμφανιζει εκει και τον διακοπτη του NFC?

Link to comment
Share on other sites

Δύο φορές άλλαξα κι εγώ στο ένα γιατί η πρώτη είχε κάτι κιτρινίλες.

Μου βγήκε η Παναγία βέβαια με αυτό το κινητό. Τη μια δεν ένιωθε ο proximity την άλλη ο light, το power διαλύθηκε όταν το έβγαλα, δεν έκανε επαφή η ταινία για τα κουμπιά της έντασης.. Ατελείωτες ώρες ενώ θα έπρεπε να γίνουν όλα όπως πρέπει σε κάνα μισάωρο.

Όπως και να χει, είναι και πάλι κομπλέ τουλάχιστον με κόστος λιγότερο των 50€.

 

Μου έστειλαν και μια ταινία διπλής όψης και έκοψα κομματάκια και τα έβαλα! Όπως και στην κάμερα και στη θύρα ακουστικών! Είναι λίγο μανικη το συγκεκριμένο... Πιο δύσκολο και από g2 και nexus που είναι και αυτά δύσκολα! Αλλά με λίγη υπομονή και μια ώριτσα ίσως λίγο παραπάνω γίνεται!

Το power ενώ στην αρχή δεν έπιανε στο ποοολυυυυ χαλαρό πάτημα μετά από καμιά 15αρια πατήματα έστρωσε!

Link to comment
Share on other sites

Eκει υπαρχει το smartshare beam το οποιο ειναι κλειστο και το miracast το οποιο επισης ειναι κλειστο. Δεν θα επρεπε να μου εμφανιζει εκει και τον διακοπτη του NFC?

Έτσι πρέπει να είναι

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι πρέπει να είναι

 

Tην επιλογη για το NFC δεν μου την εμφανιζει φωτισμενη δηλαδη δεν μπορω να την ενεργοποιησω. Επισης δεν μου εμφανιζει την επιλογη για το Lg Pc Suite που σου εμφανιζει εσενα στο τελος. Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Φτου την πάτησα και εγώ με το proximiti... Έβαλα ταινία διπλής πάνω στον αισθητήρα! Και η βλακεια όταν κάνεις κλείνει την οθόνη! Πάμε πάλι για άνοιγμα!
Link to comment
Share on other sites

Tην επιλογη για το NFC δεν μου την εμφανιζει φωτισμενη δηλαδη δεν μπορω να την ενεργοποιησω. Επισης δεν μου εμφανιζει την επιλογη για το Lg Pc Suite που σου εμφανιζει εσενα στο τελος. Καμια ιδεα?

 

Οι ρυθμίσεις είναι διαφορετικές λόγω artmod, στην στοκ οι ρυθμίσεις για το pc suite είναι στο τέλος του μενού των ρυθμίσεων.

Είσαι σε στοκ kitkat;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...