Jump to content

Παράπονα για το Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερει καποιος πως μπορω να αντικαταστησω τον μαμισιο dialer που ειναι απαραδεκτος ....οποιον και αν εχω βαλει δουλευει παραλληλα .....ευχαριστω εκ των προτερων.Πως απενεργοποιειται?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξερει καποιος πως μπορω να αντικαταστησω τον μαμισιο dialer που ειναι απαραδεκτος ....οποιον και αν εχω βαλει δουλευει παραλληλα .....ευχαριστω εκ των προτερων.Πως απενεργοποιειται?

 

Δοκίμασε να πας διαχείριση εφαρμογών ,βρες τον stock dialer και πάγωσε τον .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

τον παγωνω και με την πρωτη κληση παλι μπροστα

 

Όταν τον εγκατέστησες και τον άνοιξες για πρώτη φορά δεν σου έβγαλε την επιλογή να τον ορίσεις ως defult ???

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Οχι οτι εχω καποιο θεμα με το κινητο,μου βγαζει ολα μου τα γουστα αλλα κανονικα το Galaxy S3 επρεπε να ηταν το i9305.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Οχι οτι εχω καποιο θεμα με το κινητο,μου βγαζει ολα μου τα γουστα αλλα κανονικα το Galaxy S3 επρεπε να ηταν το i9305.

 

Συμφωνω και δηλωνω οτι ηταν ΜΕΓΑΛΗ ΦΟΥΣΤΙΑ της Samsung-μας εκμεταλευτηκε.

Link to comment
Share on other sites

Οχι οτι εχω καποιο θεμα με το κινητο,μου βγαζει ολα μου τα γουστα αλλα κανονικα το Galaxy S3 επρεπε να ηταν το i9305.

 

Συμφωνώ και εγω .

Παρότι δεν έχω κανένα πρόβλημα και η ram που εχει το απλο s3 επαρκεί για της δικές μου ανάγκες το θεωρό κοροϊδία. Έπρεπε εξαρχής να βγει με 2gb ram όπως και έγινε σε κάποιες χώρες ...

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και δηλωνω οτι ηταν ΜΕΓΑΛΗ ΦΟΥΣΤΙΑ της Samsung-μας εκμεταλευτηκε.

 

Χτες πήγα στο πλαίσιο και είδα από κοντά το note 2.Όταν είδα διαθέσιμη ram (είχα ανοίξει σχεδόν όλες τις εφαρμογές που έχει από stock)0,99 GB και στο δικό μου 100MB με το ζορί, κατάλαβα ότι μάλλον την πατήσαμε.Ειδικά αν σκεφτεί κανείς ότι δεν υπάρχει καν διαφορά στην τιμή μεταξύ τους.

Link to comment
Share on other sites

Χτες πήγα στο πλαίσιο και είδα από κοντά το note 2.Όταν είδα διαθέσιμη ram (είχα ανοίξει σχεδόν όλες τις εφαρμογές που έχει από stock)0,99 GB και στο δικό μου 100MB με το ζορί, κατάλαβα ότι μάλλον την πατήσαμε.Ειδικά αν σκεφτεί κανείς ότι δεν υπάρχει καν διαφορά στην τιμή μεταξύ τους.

 

Μη μου λες τετοια γιατι Δευτερα πρωι παω να το αλλαξω. Τα νευρα μου !!! Με 100mb free μενει το δικο μου-ελεος !!

 

Απο την αλλη δεν θα αξιζει να παρεις LG nexus θα ειναι σαν να εχεις Mercedes με κινητηρα FIAT !! :D

 

Α ρε Samsung !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό είναι μεγάλη κοροϊδεία! Ειλικρινά με απογοήτευσε η Samsung! Και δεν είναι οτι χάνω κάτι ουσιαστικό όμως όταν παίρνω ένα καινούριο μοντέλο θέλω να έχει τα πάντα. Όχι μετά απο 2 μήνες να μου παρουσιάζει άλλο και το δικό μου να παλιώνει!
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και δηλωνω οτι ηταν ΜΕΓΑΛΗ ΦΟΥΣΤΙΑ της Samsung-μας εκμεταλευτηκε.

 

Βλέπετε να κυκλοφορεί εδώ?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπετε να κυκλοφορεί εδώ?

 

Ασχετο ρε Γιαννη ! Απλα πιστευω οτι επρεπε να μας δωσει με τα 2GB για να μην αναγκαστουμε τον ΜΑιο και παλι να σκασουμε 669Ε !

 

Σωστα ;

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο ρε Γιαννη ! Απλα πιστευω οτι επρεπε να μας δωσει με τα 2GB για να μην αναγκαστουμε τον ΜΑιο και παλι να σκασουμε 669Ε !

 

Σωστα ;

 

Νομίζω ότι και 2 GB να είχε πάλι κάποιοι από εμάς θα έσκαγαν τα 669 ευρώ τον Μάιο ! Δεν είναι το 1 GB το πρόβλημα , το πρόβλημα είναι ότι είμαστε tech freaks και θέλουμε πάντα το πιο καινούργιο και το διαφορετικό. Παρ'όλα αυτά οι πιο πολλοί που γράφουμε εδώ ξέρουμε να κάνουμε root το κινητό , να κάνουμε Freeze/uninstall τα διαφορα bloatware που γεμίζουν την μνήμη κλπ... Ακόμα όμως και με εντελώς Stock κατάσταση το κινητό έχει υπεραρκετή μνήμη και κάνει πολύ καλή διαχείριση αυτής. Το nexus s τρέχει το ίδιο λειτουργικό με την μισή RAM .

Θέλω να πω ότι δεν μας φταίει η samsung που "δεν μας φτανει" το 1GB Ram. Μας φτάνει μια χαρά. Στο μυαλό μας είναι το πρόβλημα, θέλοντας συνεχώς να έχουμε το καλύτερο μας δημιουργούνται τέτοιες αστείες ανάγκες χωρίς λόγο. Η samsung σε αυτό που φταίει είναι ότι εκμεταλλεύεται όλο αυτό τον φαύλο κύκλο και μας δίνει τόσα specs ώστε του χρόνου να γυρίσουμε πάλι πίσω να παρουμε "την δόση μας" !

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι και 2 GB να είχε πάλι κάποιοι από εμάς θα έσκαγαν τα 669 ευρώ τον Μάιο ! Δεν είναι το 1 GB το πρόβλημα , το πρόβλημα είναι ότι είμαστε tech freaks και θέλουμε πάντα το πιο καινούργιο και το διαφορετικό. Παρ'όλα αυτά οι πιο πολλοί που γράφουμε εδώ ξέρουμε να κάνουμε root το κινητό , να κάνουμε Freeze/uninstall τα διαφορα bloatware που γεμίζουν την μνήμη κλπ... Ακόμα όμως και με εντελώς Stock κατάσταση το κινητό έχει υπεραρκετή μνήμη και κάνει πολύ καλή διαχείριση αυτής. Το nexus s τρέχει το ίδιο λειτουργικό με την μισή RAM .

Θέλω να πω ότι δεν μας φταίει η samsung που "δεν μας φτανει" το 1GB Ram. Μας φτάνει μια χαρά. Στο μυαλό μας είναι το πρόβλημα, θέλοντας συνεχώς να έχουμε το καλύτερο μας δημιουργούνται τέτοιες αστείες ανάγκες χωρίς λόγο. Η samsung σε αυτό που φταίει είναι ότι εκμεταλλεύεται όλο αυτό τον φαύλο κύκλο και μας δίνει τόσα specs ώστε του χρόνου να γυρίσουμε πάλι πίσω να παρουμε "την δόση μας" !

 

ΠΙΘΑΝΟΝ δεν αντιλεγω ομως το δικο μου μονιμα εχει ελευθερη μνημη 85MB ενω οταν ειχα Galaxy Nexus ειχα παντα πανω απο 400MB.

Οποτε τι ;;;; Κατι συμβαινει με το 4.1.1.

Link to comment
Share on other sites

ΠΙΘΑΝΟΝ δεν αντιλεγω ομως το δικο μου μονιμα εχει ελευθερη μνημη 85MB ενω οταν ειχα Galaxy Nexus ειχα παντα πανω απο 400MB.

Οποτε τι ;;;; Κατι συμβαινει με το 4.1.1.

 

Εγω μολις ηρθα σε sgs3 απο galaxy nexus 4.1.2 και μου συμβαινει ακριβως το αντιθετο! Με το nexus ειχα κατω απο 100 mb ελευθερα και με sgs3 πανω απο 300. Εχω βεβαια λιγοτερες εφαρμογες τωρα εγκατεστημενες.

Εισαι σε stock rom/kernel;

Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις ηρθα σε sgs3 απο galaxy nexus 4.1.2 και μου συμβαινει ακριβως το αντιθετο! Με το nexus ειχα κατω απο 100 mb ελευθερα και με sgs3 πανω απο 300. Εχω βεβαια λιγοτερες εφαρμογες τωρα εγκατεστημενες.

Εισαι σε stock rom/kernel;

 

!! περιεργα πραγματα !! Στοκ ειμαι παντα δεν πειραζω τιποτα :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω θεμα μετα που περασα την jb.Ειμαι καθαρος μαμισιος (παντα ημουν,ποτε δεν το ρουταρα),και μετα που περασα την 4.1 οταν ειμαι μεσα σε εφαρμογες π.χ. στο play store,αντι να πατησω το Home button παταω το back button πολλες φορες μεχρι να βγει στην home screen.5/10 φορες μαυριζουν ολα,και μου βγαζει μηνυμα "unfortunatelly toyuchwiz has stopped working",και μετα απο 2 δευτερολεπτα ανοιγει ξανα το touchwiz.Το εχει κανεις αλλος?
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι δεν έκανες επαναφορά μετά το update.

 

Το εκανα ΟΤΑ το update.Ακομα και εκει χρειαζεται?Ηθελα να αποφυγω την διαδικασια backup για οτιδηποτε ειχε μεσα το κινητο.Υπαρχει ευκολη λυση για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

!! περιεργα πραγματα !! Στοκ ειμαι παντα δεν πειραζω τιποτα :D

 

Δοκιμασε να αρχισεις να κανεις disable τις διαφορες bloatware εφαρμογες. Σου παρουσιαζει κολληματα οταν γινεται ελαχιστη η free ram;

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα ΟΤΑ το update.Ακομα και εκει χρειαζεται?Ηθελα να αποφυγω την διαδικασια backup για οτιδηποτε ειχε μεσα το κινητο.Υπαρχει ευκολη λυση για αυτο?

Backup & Restore σε Android συσκευές http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=331171

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να αρχισεις να κανεις disable τις διαφορες bloatware εφαρμογες. Σου παρουσιαζει κολληματα οταν γινεται ελαχιστη η free ram;

Nαι καθαρισα την σαβουρα απο preinstalled εφαρμογες.Γενικα το τηλεφωνο ακομα και clear ram να κανω,ειναι ψηλα το usage του (περιπου 700mb)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να αρχισεις να κανεις disable τις διαφορες bloatware εφαρμογες. Σου παρουσιαζει κολληματα οταν γινεται ελαχιστη η free ram;

 

Ναι κολλαει αρκετα συχνα μεσα στη μερα. Βασικα δεν δοκιμαζω τιποτα θα το αφησω ετσι μεχρι να βγει κατι με 2GB μνημη ( ΕΚΤΟΣ LG φυσικα,μακρια ) . Παντως κολλαει,καμια σχεση με το Galaxy Nexus το οποιο με την 4.1.1 το ξεσκιζα ανοιγα παρα πολλες εφαρμογες και δεν μασουμε μια ! Λαθος της Samsung σοβαρο. ΜΑκαρι να βγαλει καποια αλλη εταιρια κατι δυνατο και να αγορασουμε απο εκει αλλα που τετοια τυχη κοιμουνται ολες. Η Sony βγαζει ακομα 2 πυρηνα με καρτα γραφικων 2011, οτι να ναι δηλαδη !

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ περιεργο ποσο διαφορα εχουν οι εμπειριες μας πανω σε αυτο το θεμα αν και εχω λιγες μερες το sgs3.

Ειναι παντως σιγουρα χειροτερη η υλοποιηση της samsung απο το pure android και γι αυτο ισως και με 2 GB Ram παλι να σας κολλαγε! Απλα συνεχιζω να πιστευω πως δεν ειναι προβλημα της ram ολο αυτο! Σιγουρα οσο περισσοτερη ram τοσο το καλυτερο,αλλα οπως ειπα προηγουμενως το nexus s εχει 512 mb ram και η google συνεχιζει να το αναβαθμιζει και λειτουργει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ περιεργο ποσο διαφορα εχουν οι εμπειριες μας πανω σε αυτο το θεμα αν και εχω λιγες μερες το sgs3.

Ειναι παντως σιγουρα χειροτερη η υλοποιηση της samsung απο το pure android και γι αυτο ισως και με 2 GB Ram παλι να σας κολλαγε! Απλα συνεχιζω να πιστευω πως δεν ειναι προβλημα της ram ολο αυτο! Σιγουρα οσο περισσοτερη ram τοσο το καλυτερο,αλλα οπως ειπα προηγουμενως το nexus s εχει 512 mb ram και η google συνεχιζει να το αναβαθμιζει και λειτουργει μια χαρα.

Sorry που το λέω έτσι, αλλά προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου για κάτι που δεν ισχύει... Το android θέλει μνήμη... Τέλος...

 

Του χρόνου που τα 2GB θα είναι στάνταρ στις high end συσκευές, εδώ θα είμαστε να τα λέμε... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...