Jump to content

Παράπονα για το Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο τοπικ αλλα επειδη λεει γενικως παραπονα γραφω εδω. Ειμαι προσωπικα απογοητευμενος εως εξοργισμενος με την ποιοτητα κατασκευης για ενα κινητο τετοιας τιμης. Αντιθετως απο αποψη λειτουργιων με εξαιρεση το lag για να μπει στις επαφες με καλυπτει.

 

Εχω το κινητο 1,5 μηνα και ηδη το καλυμα της μπαταριας εχει μποσικο και στις γωνιες παρα πολυ ευκολα ξεκουμπωνει. Εχω τη θηκη-μπροστινο καλυμα οθονης- της σαμσουνγκ και λιγο να την τραβιξεις ανοιγει το πισω καλυμα στις γωνιες.

 

Προφανως εχει φαγωθει η πλαστικουρα στα κουμπωματα. Αδιανοητο τετοια πλαστικα κουμπωματακια της πλακας πισω.

 

Η εγγυηση καλυπτει τιποτα τετοιο? Ειναι δυνατον σε δυο μηνες μεσα να μην κλεινει σωστα το καλυμα!

αν βαλεις το δικο του καπακι πισω βγαινει παλι ?μηπως φταιει η θηκη.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μηπως το βαζεις στην κωλοτσεπη;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Οχι γενικως το προσεχω πολυ το κινητο.ποτε κωλοτσεπη εννοειται. Αυτο που πιστευω φταιει ειναι οτι επειδη εχω δευτερη μπαταρια για ωρα αναγκης εχει χρειαστει αρκετες φορες να το ανοιγοκλεισω το καπακι για να βαλω τη δευτερη (παντα πολυ προσεκτικα). Οχι συνεχεια απλα σχετικα συχνα.(δεν το εβαλα χωρις να το ξαναπειραξω ποτε δλδ)

 

Επισης με το "πορτακι" της θηκης αυτης πιστευω τραβιουνται λιγο τα κουμπωματα στις γωνιες και φθειρονται. Η φθορα ειναι στο κινητο οχι στο καπακι.(δλδ στο πλαστικο του σωματος). Και η φθορα ειναι απειροελαχιστη,αλλα αρκετη για να μην εφαρμωζει τελεια.

 

Επειδη με εκνευριζε αυτη η αισθηση με τα τριξιματα και τα μποσικα εβαλα πιο μεγαλη θηκη που καλυπτει το πισω καπακι

Edited by General_lee
Link to comment
Share on other sites

εκανα ναι μονος του

 

Τι να σου πω πρώτη φορά το ακούω !! :confused:

Κανε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και πιστεύω οτι θα στρώσει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχω περίπου το ίδιο πρόβλημα με τον General_lee με την διαφορά πως εμένα δεν ξεκουμπώνει αλλά τρίζει το κάλυμμα ακριβώς πάνω από την κάμερα κ το ηχείο... παράγγειλα άλλο από ebay με 7 ευρώ γιατί εδώ κάνει 17 ευρώ! :confused:
Link to comment
Share on other sites

Light leak.

Ήμουν κάτοχος gs3 τής wind και τώρα του Γερμανού. Υπάρχουν διάφορες μεταξύ τους γιατί πλέον δεν μου ανοίγει Οδηγίες Χρήσης. Για να έρθουμε στο θέμα , διαχέεται φως στην οθόνη από το αριστερό "κουμπί" αφής. Πόσοι έχουν το ίδιο πρόβλημα; Πέρασα από το επίσημο service και το άκουγαν για πρώτη φορά. Στο εξωτερικό είναι γνωστό πρόβλημα. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Light leak.

Ήμουν κάτοχος gs3 τής wind και τώρα του Γερμανού. Υπάρχουν διάφορες μεταξύ τους γιατί πλέον δεν μου ανοίγει Οδηγίες Χρήσης. Για να έρθουμε στο θέμα , διαχέεται φως στην οθόνη από το αριστερό "κουμπί" αφής. Πόσοι έχουν το ίδιο πρόβλημα; Πέρασα από το επίσημο service και το άκουγαν για πρώτη φορά. Στο εξωτερικό είναι γνωστό πρόβλημα. Ευχαριστώ

 

Τι χρώμα κινητό έχεις? Νομιζω είχα ακούσει κάποια φορά κατι τέτοιο αλλά πρέπει να ήταν σε άσπρο. Εγώ προσωπικά έχω μπλε και δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Μπορείς να βγάλεις κάποια φωτό που να φαίνεται το τι ακριβώς συμβαίνει?

 

Edit. Βρήκα κάποια posts με το ίδιο θέμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4164863#post4164863

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4190616#post4190616

Edited by James Bond
Link to comment
Share on other sites

Light leak.

Ήμουν κάτοχος gs3 τής wind και τώρα του Γερμανού. Υπάρχουν διάφορες μεταξύ τους γιατί πλέον δεν μου ανοίγει Οδηγίες Χρήσης. Για να έρθουμε στο θέμα , διαχέεται φως στην οθόνη από το αριστερό "κουμπί" αφής. Πόσοι έχουν το ίδιο πρόβλημα; Πέρασα από το επίσημο service και το άκουγαν για πρώτη φορά. Στο εξωτερικό είναι γνωστό πρόβλημα. Ευχαριστώ

 

Το είχα αναφέρει εδώ στο forum μόλις πήρα το κινητό αλλά δεν είχα κάποια απάντηση.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4213293#post4213293

Έχω το λευκό. Υπάρχει light bleeding στα capacitive buttons άλλα και στο notification led. Το θέμα είναι ότι αυτό συμβαίνει σε όλα τα λευκά s3 που έχω δει από κοντά !! Τα μπλε δεν έχουν την παραμικρή διάχυση. Το συνήθισα και πλέον δεν με ενοχλεί. Πάντως δεν λογίζεται ως πρόβλημα που χρίζει σέρβις ή αντικατάστασης. Αν σε ενοχλεί τόσο η μόνη λύση που έχεις είναι να πάρεις το μπλε.

Edited by clio1400

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Το είχα αναφέρει εδώ στο forum μόλις πήρα το κινητό αλλά δεν είχα κάποια απάντηση.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4213293#post4213293

Έχω το λευκό. Υπάρχει light bleeding στα capacitive buttons άλλα και στο notification led. Το θέμα είναι ότι αυτό συμβαίνει σε όλα τα λευκά s3 που έχω δει από κοντά !! Τα μπλε δεν έχουν την παραμικρή διάχυση. Το συνήθισα και πλέον δεν με ενοχλεί. Πάντως δεν λογίζεται ως πρόβλημα που χρίζει σέρβις ή αντικατάστασης. Αν σε ενοχλεί τόσο η μόνη λύση που έχεις είναι να πάρεις το μπλε.

 

 

το επιβεβαιβεωνω και γω το ιδιο κανει και σε μενα με ασπρο που εχω.. στο δεξι ταουτσ φαινεται μια σταλιτσα στο σκοταδι :blink:

αλλα δε τους πηρα καν τηλεφωνο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα το gs3 μου κανει συχνα επαναφορτηση των widget και εχει κατακτησει σπαστικο αυτο. Θ ηθελα να ρωτησω αν με jb το προβλημα αυτο διορθωνεται; . Επισης αν με jb διορθωνεται η καθυστερηση π κανει να ανοιξει τις επαφες αλλα και γενικα και αλλα lag π κανει.
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα το gs3 μου κανει συχνα επαναφορτηση των widget και εχει κατακτησει σπαστικο αυτο. Θ ηθελα να ρωτησω αν με jb το προβλημα αυτο διορθωνεται; . Επισης αν με jb διορθωνεται η καθυστερηση π κανει να ανοιξει τις επαφες αλλα και γενικα και αλλα lag π κανει.

 

Οχι φιλε μου εξακολουθουν να υπαρχουν ολα αλλα σε μικροτερο βαθμο.. οσο για τις επαφες κατεβασε απτο play srore το exdialer κ θα παθεις πλακα με το ποσο καλο ειναι:p

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

οσο για τις επαφες κατεβασε απτο play srore το exdialer κ θα παθεις πλακα με το ποσο καλο ειναι:p

Μπορεις σε παρακαλω να πεις,τι κανει αυτο;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα το gs3 μου κανει συχνα επαναφορτηση των widget και εχει κατακτησει σπαστικο αυτο. Θ ηθελα να ρωτησω αν με jb το προβλημα αυτο διορθωνεται; . Επισης αν με jb διορθωνεται η καθυστερηση π κανει να ανοιξει τις επαφες αλλα και γενικα και αλλα lag π κανει.

 

Με JB διορθώνεται το redraw των widget σε πολύ μεγάλο βαθμό. Το κάνει σπάνια και μόνο όταν βγαίνω από μεγάλη εφαρμογή που τρέχει και πολύ ώρα. Αυτό το καθημερινό που έκανε δεν υπάρχει.

Το lag του dialer παραμένει. Εμένα τώρα κάνει lag και ο exdialer!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Εντάξει,δεν ειναι ακριβώς παράπονο,αλλα απορία,έστω.

Πριν βάλω το JB,όταν πατούσα

το κουμπί για να μπει το ΒΤ,ακουγόταν ένα σφύριγμα ,σαν κι αυτό που ακούω στα μηνύματα.Τωρα,μετά το κατέβασμα του JB,αυτό δεν γίνεται.

Ειναι κάτι που συνδέεται με το JB,ή κάτι πρεπει να πατήσω,ώστε να το ξανακούσει;

Απλώς το ειχα συνηθίσει,και μου αρέσει να το ακούω.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι απογοητευθηκα αντι για καλυτερα τα adroind γινονται χειροτερα prin me 4.0.4 ηταν καλυτερα επαιζε και με opera k dolphin flash τωρα μονο μανισιος k firefox το κινητο το εχω πχ για να βλεπω μπαλλα στις καφετεριες οχι να με βλεπουν οι γκομενες οπως με το iphone αλλα χωρις φλας εγινε apple to adroind ,κ πριν δεν ειχε lag καθολου εκτος το dialer τωρα εχει κ στα wingets.
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι απογοητευθηκα αντι για καλυτερα τα adroind γινονται χειροτερα prin me 4.0.4 ηταν καλυτερα επαιζε και με opera k dolphin flash τωρα μονο μανισιος k firefox το κινητο το εχω πχ για να βλεπω μπαλλα στις καφετεριες οχι να με βλεπουν οι γκομενες οπως με το iphone αλλα χωρις φλας εγινε apple to adroind ,κ πριν δεν ειχε lag καθολου εκτος το dialer τωρα εχει κ στα wingets.

 

 

Mια χαρά δουλεύει ο flash player που είχαμε στην 4.0.4. Και προσωπικά όλα μου φαίνονται πιο γρήγορα. Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έκανες;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

3 φορεσ κ root εκανα εσενα δουλευει ston opera h dolfin flash εχω τη τελευταια εκδοση flash 11.1...1.20

 

Δεν ξέρω για τους άλλους browsers, πάντως με τον μανίσιο εμένα δουλεύει μέχρι τώρα. Πες μου ένα site να δοκιμάσω.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

το γραφω πιο πανω στο μανισιο κ firefox παιζει

 

A ok .. ε τότε άλλαξε browser ή περίμενε να το φτιάξουν. Aυτοί φτάινε που δε δουλεύει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι απογοητευθηκα αντι για καλυτερα τα adroind γινονται χειροτερα prin me 4.0.4 ηταν καλυτερα επαιζε και με opera k dolphin flash τωρα μονο μανισιος k firefox το κινητο το εχω πχ για να βλεπω μπαλλα στις καφετεριες οχι να με βλεπουν οι γκομενες οπως με το iphone αλλα χωρις φλας εγινε apple to adroind ,κ πριν δεν ειχε lag καθολου εκτος το dialer τωρα εχει κ στα wingets.

 

A ok .. ε τότε άλλαξε browser ή περίμενε να το φτιάξουν. Aυτοί φτάινε που δε δουλεύει.

Ακριβώς, δεν έχουν όλες οι εφαρμογές αναβαθμιστεί να παίζουν σωστά με JB.

Και η ευθύνη για αυτό είναι των εφαρμογών, οχι της google. Η τελευταία έχει δώσει εδώ και πολύ καιρό στη διάθεση των developers ότι στοιχεία χρειάζονται για να κάνουν τις αναβαθμίσεις.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω θεμα με τις φωτογραφιες..σε κλειστο χωρο ειτε με φως ειτε με φυσικο φως σας background μου τις βγαζει εντονα φωτεινες με λωριδες φωτος...σαν εφε...δν ξερω αν κανω κατι λαθος η οχι..αλλα ειναι πολυ ενοχλητικο ειδικα οταν προκειτε να φωτογραφισω εντος σπιτιου με φωτα...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Εχω μεγαλο προβλημα με το πληκτρολογιο μονο το αγγλικο ομως...αλλου παταω κ αλλου πιανει!κ αυτο μονο στα μνμτα κ στο facebook!Οταν ειμαι σε browser ολα δουλευουν κανονικα....εχω ψαξει ρυθμισεις αλλα δεν εβγαλα καποια ακρη.... :mad: :mad: κανεις βοηθεια για το τι μπορει να παιζει;;;; :worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γράφεις με λεξικό? όταν γράφεις έτσι προσπαθεί να μαντέψει πια λέξη προσπαθείς να γράψεις και την αλλάζει μόνο του!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...