Jump to content

Παράπονα για το Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, καμιά ιδέα γιατί ο browser του s3 δεν λέει με τίποτα να κεντραρει καμία σελίδα το κείμενο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα..μόλις πήρα το γαλαξία 3 και θέλω να μεταφέρω τις επαφές από gmail και δεν συγχρονίζει..αν θέλω να τις μεταφέρω από τον γαλαξία 2 πως μπορώ να το κάνω? Υπάρχει άλλος τρόπος?
Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια εχω προβλημα με τα S3 δυο εχω αλλαξει μεχρει τωρα και παμε για το τριτο :( βγενει απο το δυχτειο cosmote και δεν ξανα μπενουν με τιποτα πρεπει να κανεις επανεκινιση η να μπεις σε λυτουργεια πτισης και μετα να επαναφερεις.δεν ειναι δινατον ρε παιδια 700 ευρο τηλ να εχει τετια τι να πω.:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια εχω προβλημα με τα S3 δυο εχω αλλαξει μεχρει τωρα και παμε για το τριτο :( βγενει απο το δυχτειο cosmote και δεν ξανα μπενουν με τιποτα πρεπει να κανεις επανεκινιση η να μπεις σε λυτουργεια πτισης και μετα να επαναφερεις.δεν ειναι δινατον ρε παιδια 700 ευρο τηλ να εχει τετια τι να πω.:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

 

 

 

Αυτο το παθαινει και μενα καμμια φορα. Ξερουμε τι παιζει?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το παθαινει και μενα καμμια φορα. Ξερουμε τι παιζει?

Ευχαριστω.

 

To συγκεκριμένο θέμα εχει αναφερθεί απο αρκετούς και αφορά κυρίως το δίκτυο της Cosmote .

Και σε μένα το κάνει κάποιες φορές (cosmote) ....το κάνει ομως και το s2 όπως και σε κάποιες άλλες συσκευές που είχα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το evo 3d που είχα μέχρι εχθές (καλώς σας βρήκα στο παρόν θέμα) το πάθαινε αυτό , άρα πιστεύω είναι θέμα παρόχου .

 

Επίσης να αναφέρω τι δε μου άρεσε :

 

Είναι δυνατόν στο μπλε να έχουν άσπρα handsfree ??? Απαράδεκτοι κατ εμέ .

 

Αλλά η συσκευή τα σπάει πραγματικά .

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

To συγκεκριμένο θέμα εχει αναφερθεί απο αρκετούς και αφορά κυρίως το δίκτυο της Cosmote .

Και σε μένα το κάνει κάποιες φορές (cosmote) ....το κάνει ομως και το s2 όπως και σε κάποιες άλλες συσκευές που είχα .

 

Υπαρχει λυση σε αυτο? :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να πω όσα ξέρω s3 το παθαίνουν μεγάλη μάλ.....κια πάντος και δεν ξέρω τι να κάνω το καλώ ειναι ότι μου δίνει άλλο ο γερμανος αλλά δεν ξέρω τι να πάρω ανάλογο του s3.

Πάντος πολύ καλό τηλεφόνο .άν είναι από τον πάροχο τί θα κανουμε δεν παλεύεται αυτή η κατάσταση χάνω κλήσεις.

Edited by markosm711
Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια εχω προβλημα με τα S3 δυο εχω αλλαξει μεχρει τωρα και παμε για το τριτο :( βγενει απο το δυχτειο cosmote και δεν ξανα μπενουν με τιποτα πρεπει να κανεις επανεκινιση η να μπεις σε λυτουργεια πτισης και μετα να επαναφερεις.δεν ειναι δινατον ρε παιδια 700 ευρο τηλ να εχει τετια τι να πω.:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

 

cosmote whats up εγω και δεν μου το εχει εμφανισει μεχρι τωρα.ακομα και οταν βγαινω απο airplane mode το σημα ερχετε ακαριαία.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει λυση σε αυτο? :(

 

Δυστυχώς λύση δεν έχω βρει . Καλυτερεύουν λίγο τα πραγματα (τουλάχιστον για έμενα) βγάζοντας το από 3g .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς λύση δεν έχω βρει . Καλυτερεύουν λίγο τα πραγματα (τουλάχιστον για έμενα) βγάζοντας το από 3g .

 

Τι να κάνω? Να πάρω άλλο ή να πάρω άλλη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνω? Να πάρω άλλο ή να πάρω άλλη συσκευή.

Δεν ξερω τι να σου πω . Αν το πρόβλημα σου ειναι έντονο και αφού έχεις δοκιμάσει κάποια άλλη συσκευή και δεν έχει πρόβλημα..τοτε άλλαξε το .

Το αν θα πάρεις το ίδιο(s3) ή κάποιο άλλο αυτο εξαρτάται από εσένα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς λύση δεν έχω βρει . Καλυτερεύουν λίγο τα πραγματα (τουλάχιστον για έμενα) βγάζοντας το από 3g .

 

Βασικα την περισσοτερη διαρκεια το εχω off το 3g. ισως για αυτο να εμφανιζεται συχνα το φαινομενο. Το μονο αρνητικο που εχει βγαλει το κινητακι μ. :happy:

 

EDIT: Με αυτο δεν γινεται τπτ? :confused:

Edited by jin_kazama
Link to comment
Share on other sites

Βασικα την περισσοτερη διαρκεια το εχω off το 3g. ισως για αυτο να εμφανιζεται συχνα το φαινομενο. Το μονο αρνητικο που εχει βγαλει το κινητακι μ. :happy:

 

EDIT: Με αυτο δεν γινεται τπτ? :confused:

Τι είναι αυτό πρέπει να είσαι ρουτ? Θα λυθεί το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό πρέπει να είσαι ρουτ? Θα λυθεί το πρόβλημα?

What is Fast Dormancy?

Fast Dormancy is a relatively recent technology that is aimed at saving battery life on your phone as well as reducing congestion on mobile networks. Essentially when your phone stops submitting data, it waits for a message from the mobile network telling it to close the connection. On some phones you might notice this is when the H or H+ symbol becomes a 3 or 3G symbol. Essentially its a fast way of making the mobile data connection become dormant, thus saving battery. Many recent devices, including the Samsung Galaxy SIII support Fast Dormancy and in general that is a good thing.

 

Why on earth would I want to disable it then?

 

Even though Fast Dormancy sounds like a brilliant idea (and it is) some mobile networks choose not to implement it citing reasons such as cost and network congestion (I call bs on this one though). ---> Unfortunately if Fast Dormancy is not supported by your network and it is enabled on your phone it can cause problems. This is because your phone is sitting around waiting for a message from the mobile carrier telling it to make the data connection go to sleep.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό πρέπει να είσαι ρουτ? Θα λυθεί το πρόβλημα?

 

ΩΠΑ παλικαρε δεν ξερω τι ειναι!!! Βλεπεις και εγω την ιδια απορια εχω!!! Μην το δοκιμασεις!!

 

Ινφο εδω για το fast

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4174790#post4174790

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από τότε που έγινε αναβάθμιση σε jb 4.1.1. Συνέχεια κολάει και αργεί χαρακτηριστικά. Προβλήματα που δεν είχα με την 4.0.4 Edited by npalavras
Link to comment
Share on other sites

Εμένα από τότε που έγινε αναβάθμιση σε jb 4.1.1. Συνέχεια κολάει και αργεί χαρακτηριστικά. Προβλήματα που δεν είχα με την 4.0.4

 

Έκανες factory reset μετά την αναβάθμιση ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια εχω προβλημα με τα S3 δυο εχω αλλαξει μεχρει τωρα και παμε για το τριτο :( βγενει απο το δυχτειο cosmote και δεν ξανα μπενουν με τιποτα πρεπει να κανεις επανεκινιση η να μπεις σε λυτουργεια πτισης και μετα να επαναφερεις.δεν ειναι δινατον ρε παιδια 700 ευρο τηλ να εχει τετια τι να πω.:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Ρε Παιδιά τι να πω πολύ σπαστικό αυτό πρόβλημα με το δίκτυο μου Δευτέρα πάω σε άλλο Τηλέφωνο κρίμα γιατί κατά τα αλλά είμαι ευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

Ρε Παιδιά τι να πω πολύ σπαστικό αυτό πρόβλημα με το δίκτυο μου Δευτέρα πάω σε άλλο Τηλέφωνο κρίμα γιατί κατά τα αλλά είμαι ευχαριστημένος

 

Το κινητο ειναι πολυ γ@ματο σε ολα του. Δοκιμασε να δεις αν το κανει χωρις το 3g.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να πω όσα ξέρω s3 το παθαίνουν μεγάλη μάλ.....κια πάντος και δεν ξέρω τι να κάνω το καλώ ειναι ότι μου δίνει άλλο ο γερμανος αλλά δεν ξέρω τι να πάρω ανάλογο του s3.

Πάντος πολύ καλό τηλεφόνο .άν είναι από τον πάροχο τί θα κανουμε δεν παλεύεται αυτή η κατάσταση χάνω κλήσεις.

Αν εννοείς οτι χάνει το δίκτυο,και ενω σου εμφανίζει οτι έχεις γραμμές,το τηλέφωνο ειναι νεκρό,σε πληροφορώ,οτι και εμένα το ίδιο έκανε στη. Αρχή δυο φορές,οπότε κάποιο παιδί απο δω,μου είπε οτι μπορει να φταίει η κάρτα ΣΙΜ,την οποία κα άλλαξα με 5€,οπότε και απο τοτε δεν μου το ξανάκανε. Τέλος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Παιδιά τι να πω πολύ σπαστικό αυτό πρόβλημα με το δίκτυο μου Δευτέρα πάω σε άλλο Τηλέφωνο κρίμα γιατί κατά τα αλλά είμαι ευχαριστημένος

 

 

 

Έχεις κανονική sim η την έχεις κόψη?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Noμίζω πρέπει να γίνει sticky στο πρώτο post. Η μη σωστή εναλλαγή του σήματος (όταν είναι ενεργοποιημένο το αυτόματο και πας σε μέρος χωρίς σήμα 3g δεν στο γυρνάει σε 2g αλλά μπλοκάρει και θέλει επανεκκίνηση ή να ανοιγοκλείσεις τη λειτουργία πτήσης) όταν δεν υπάρχει σωστή κάλυψη οφείλεται στην κάρτα sim και δεν είναι θέμα του κινητού. Αυτό παρατηρείται κυρίως στο δίκτυο της cosmote και εμφανίζεται στις παλιότερες sim με το μεγάλο τσιπάκι. Η λύση είναι η αντικατάσταση της sim με το μικρό τσιπάκι με κόστος 5 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Noμίζω πρέπει να γίνει sticky στο πρώτο post. Η μη σωστή εναλλαγή του σήματος (όταν είναι ενεργοποιημένο το αυτόματο και πας σε μέρος χωρίς σήμα 3g δεν στο γυρνάει σε 2g αλλά μπλοκάρει και θέλει επανεκκίνηση ή να ανοιγοκλείσεις τη λειτουργία πτήσης) όταν δεν υπάρχει σωστή κάλυψη οφείλεται στην κάρτα sim και δεν είναι θέμα του κινητού. Αυτό παρατηρείται κυρίως στο δίκτυο της cosmote και εμφανίζεται στις παλιότερες sim με το μεγάλο τσιπάκι. Η λύση είναι η αντικατάσταση της sim με το μικρό τσιπάκι με κόστος 5 ευρώ.

Ρε παιδιά άλλαξα σιμ μαζί με το Τηλέφωνο είναι η μικρή δεν ξέρω έχει και άλλες. Μου είπαν να μου δώσουν άλλο πάλι αυτή δουλειά θα γίνεται? Ή να μου το στιλουν στο σέρβις:)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σε cosmote μια χαρά όλα. Έχω βέβαια microsim προίκα από τo iphone4.

Οπότε μάλλον αυτό που λένε τα παιδιά πιο πάνω παίζει. Αλλαγή sim και θα είστε ok!:)

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...