Jump to content

Παράπονα για το Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οι devs στο xda είχαν και έχουν πέσει πάνω στο απλό galaxy S . ακόμα και τώρα το παλεύουν με αυτό το κινητό...

ότι βγήκε μετά , S plus, S advance κτπ δεν είχε την ίδια τύχη .....

τώρα που υπάρχει το Ι9300 και ενδεχομένως να υπάρξει το I9305 ποιο λέτε πως θα είναι αυτό που θα έχει την πιο μακροχρόνια υποστήριξη από xda ?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οι devs στο xda είχαν και έχουν πέσει πάνω στο απλό galaxy S . ακόμα και τώρα το παλεύουν με αυτό το κινητό...

ότι βγήκε μετά , S plus, S advance κτπ δεν είχε την ίδια τύχη .....

τώρα που υπάρχει το Ι9300 και ενδεχομένως να υπάρξει το I9305 ποιο λέτε πως θα είναι αυτό που θα έχει την πιο μακροχρόνια υποστήριξη από xda ?

 

I9300 όπως είναι λογικό :)

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτήν την περίπτωση τα πράγματα είναι απλά. Υποστηρίζεται περισσότερο το μοντέλο με τις περισσότερες πωλήσεις. Και αυτό θα είναι φυσικά το I9300, οπότε συμφωνώ με τον Νίκο.
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Νίκο & Μάκη, από το ύφος του ποστ μου θεωρώ πως καταλάβατε και οι δύο πως εκεί ακριβώς ήθελα να καταλήξω :)

άρα μήπως τελικά το 1 GB περισσότερη μνήμη πρέπει να μας ενδιαφέρει λίγο λιγότερο σε σχέση με την υποστήριξη από το xda που θα έχει το κάθε τηλέφωνο ?

Για παράδειγμα εγώ είμαι ακόμα με το S.

δεν ζηλεύω ούτε το S+ ούτε το S advance παρότι είναι πιο "δυνατά" μοντέλα από το δικό μου ...

εγώ τρέχω JB παρά τα χρονάκια του κινητού, έχω απεριόριστη υποστήριξη από XDA και από εκατομμύρια χρήστες της ίδιας συσκευής πράγμα που θεωρώ πως δεν έχει ούτε το plus ούτε το advance.

 

άρα μήπως τελικά τα χαρακτηριστικά δεν είναι το παν σε μια συσκευή ? :happy:

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

άρα μήπως τελικά τα χαρακτηριστικά δεν είναι το παν σε μια συσκευή ? :happy:

Όχι, δεν είναι το παν. Προέχει η συνολική υλοποίηση. Σε κάθε περίπτωση αν η συσκευή που αγοράζεις συνειδητά κάνει αυτό για το οποίο την αγόρασες τότε δεν μπορείς παρά να είσαι ικανοποιημένος. Εκτός βέβαια και αν έχεις το μικρόβιο του ανικανοποίητου αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry αλλά τα 2gb, συγκεκριμένα, δεν έχουν κανένα αντίβαρο. Ούτε support από το xda, ούτε τίποτα. Θυμηθείτε με ότι του χρόνου θα λέμε πως ζούσαμε με 1gb ram... :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry αλλά τα 2gb, συγκεκριμένα, δεν έχουν κανένα αντίβαρο. Ούτε support από το xda, ούτε τίποτα. Θυμηθείτε με ότι του χρόνου θα λέμε πως ζούσαμε με 1gb ram... :p

 

Του χρόνου??

Μόλις πάρεις note2 θα το καταλάβεις ΆΜΕΣΑ! :D

Link to comment
Share on other sites

Του χρόνου??

Μόλις πάρεις note2 θα το καταλάβεις ΆΜΕΣΑ! :D

ΧΑΧΑΧΑΧΑ... Δεν μιλάω για εμένα προσωπικά, μιας και που έκανα τις επιλογές μου, μέσα στην βδομάδα το παίρνω... :D

 

Απλά το λέω για την μεγάλη πλειοψηφία...

Link to comment
Share on other sites

2gb ειναι λιγα...εγω θελω 4gb

 

Κι εγώ.

Αν είχαμε 4 gb ram θα έμπαινα κι εγώ στην προσπάθεια για full port του blender στο Android :D

Τώρα θα μου πεις η gpu και πάλι θα έβγαινε από το κινητό και θα έκανε κ@λ%δαχτυλο αλλά από ram δεν θα ένιωθε :lol::lol:

 

Όταν δίνεις 700€ για ένα κινητό θέλεις να κάνει και κάποια πράγματα.

Αν είναι μόνο για mail/social/παιχνίδια και καμιά φωτογραφία, παίρνεις κινητό με 200€ και όχι 700 που παίρνεις pc τούμπανο.

Link to comment
Share on other sites

Τα 2gb ram κάνουν την διάφορα μονο σε απαιτητική χρήση οταν δουλεύεις την συσκευη σαν λάπτοπ και αφορούν το multi tasking. Με 2gb και όπως ειναι τώρα το λειτουργικο, μπορείς να έχεις σχεδόν 100% real multitasking όπως είχαμε με το Sii και την Gingerbread αλλα σε πολυ πιο βελτιωμένη υλοποίηση.

 

Αν το Siii ηταν tablet θα είχα προβλημα. Γιατι εκει η χρήση ειναι διαφορετική και συμβαίνει πολυ συχνά να αφήνεις κάποια tabs ανοικτα στον browser για να κανεις καποιες άλλες εργασίες.

Στο κινητο σπάνια συμβαίνει αυτο. Η χρήση του δεν ειναι να αντικαταστήσει το laptop η το tablet.

Στην δουλεια μου το χρησιμοποιω για μια γρήγορη ανάγνωση των mail, βγάζω καποιες φωτο που τις επεξεργάζομαι και τις στέλνω στην εταιρεία, βλέπω κάποια μικρά αρχεία excel, λίγο tapatalk και κανά 2-3 εφαρμογές ακόμα.

Γι όλα αυτα η ram επαρκεί και περισσεύει.

Βεβαίως και θα ήθελα κάτι περισσοτερο, πχ 1.5gb. Όμως η συσκευη ειναι τόσο γρήγορη που τα refresh οταν γίνονται, γίνονται ακαριαία.

 

Το Note με τόσες ειδικές εφαρμογές και με χρηση που εξ ορισμου ειναι διαφορετικη αφου προκειται για mini tablet, θα είχε όντως προβλημα με 1 GB ram.

Εν παση περιπτωση, στην παρούσα φάση δεν υπάρχει κάτι αλλο καλύτερο σε android.

Το νεο nexus θα υπερτερει μονο σ αυτόν τον τομέα, αλλα θα υστερει σχεδόν σε όλα τα αλλα.

Συνεπώς μένουμε εδω που είμαστε και τον Μάιο αποφασίζουμε αν θα πάμε στο 4 η κάπου αλλου.

 

Υ.Γ. Κάποιοι φίλοι παραπονιούνται για ενα μικρολαγκ στο άνοιγμα κάποιων φακέλων στην Συλλογή.

Παρατήρησα οτι αυτο γίνεται σε φακελους με φωτογραφίες που προέρχονται απο άλλες συσκευές. Όχι απαραίτητα με μεγαλύτερη ανάλυση, αφου το κανει ακόμα και με φωτο απο το iPhone 4 που είχε μικρότερη ανάλυση.

Αντίθετα ο φάκελος της κάμερας ανοίγει ακαριαία παρόλο που εχει μέσα 200 + φωτο.

Ολες τις έχω στην κάρτα

 

@@nikos523

Νίκο με 200 και 300 ευρω όμως δεν μπορείς να έχεις καλη οθονη ουτε ποιοτικη φωτογραφία και βίντεο, ούτε την ταχύτητα που εχει μια συσκευη σαν το Siii.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή το upgrade που προέχει είναι η μνήμη. Σε δεύτερη φάση είναι η gpu και η αντίστοιχη αύξηση της ανάλυσης των οθονών. Το σίγουρο είναι ότι έχουν να δουν πολλά τα μάτια μας... :D

 

@ Τe_salat. Κώστα το S3 το έχουμε/είχαμε όλοι που μιλάμε. Όντως είναι πολύ καλή συσκευή αλλά και λόγω των περίφημων developers της samsung, έχει θέματα με μαμά rom. Επειδή είναι ένα κινητό πολύ δυνατό και με 4.8" οθόνη μπορεί να χρησιμοποιηθεί για χρήση μεγαλύτερη από το "μια σελίδα στον browser και κανά email". Το μεγαλοποιώ λίγο αλλά καταλαβαίνεις το νόημα μου... Εδώ θα είμαστε, πρώτα ο Θεός και του χρόνου και θα τα λέμε... :)

Edited by JoeBar
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή το upgrade που προέχει είναι η μνήμη. Σε δεύτερη φάση είναι η gpu και η αντίστοιχη αύξηση της ανάλυσης των οθονών. Το σίγουρο είναι ότι έχουν να δουν πολλά τα μάτια μας... :D

 

@ Τe_salat. Κώστα το S3 το έχουμε/είχαμε όλοι που μιλάμε. Όντως είναι πολύ καλή συσκευή αλλά και λόγω των περίφημων developers της samsung, έχει θέματα με μαμά rom. Επειδή είναι ένα κινητό πολύ δυνατό και με 4.8" οθόνη μπορεί να χρησιμοποιηθεί για χρήση μεγαλύτερη από το "μια σελίδα στον browser και κανά email". Το μεγαλοποιώ λίγο αλλά καταλαβαίνεις το νόημα μου... Εδώ θα είμαστε, πρώτα ο Θεός και του χρόνου και θα τα λέμε... :)

Διαφωνώ οι developers δεν έλυσαν κανένα απο τα 2 σοβαρά προβλήματα που εχει η συσκευη.

Αντιθέτως μπορω να πω με σιγουριά, οτι με τους kernel και κάποια modes, τα μεγενθυνουν.

Πλέον δεν σκοπεύω να πάω σε οτιδήποτε custom. Με την official απο τις 26 Σεπτεμβρίου δεν έχω δει τίποτα καλύτερο στην συσκευη μου. Δουλεύει άψογα τόσο πολυ που με εκανε να αλλάξω γνώμη και να κράτησω το Siii για αρκετό καιρο ακόμα.

Modes έχω μονο το 15 toggles και δεν μου χρειάζεται τίποτα παραπάνω.

Προχθές ήμουν με κάποιον που είχε παρει το Siii λίγο καιρο πριν. Δεν ήξερε καν γιατι του μιλάω οταν ανάφερα το θέμα με την καθυστέρηση του dialer.:D

Ο λόγος οτι δεν ηταν καν root, είχε μονο καμια 15αρια δυνατές εφαρμογές και τίποτα αλλο. Συνεπώς η συσκευη του ηταν πολυ πιο ελαφριά απο τις δικές μας και λογικά δουλεύει πιο σωστα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ Κώστα θα σου προτείνω, αν έχεις κάποιο τρόπο, να δοκιμάσεις το Note 2 και ίσως τα σκεφτείς αλλιώς και έρθεις στον ίσιο δρόμο... :p

 

Το forum σε χρειάζεται... :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Κώστα θα σου προτείνω, αν έχεις κάποιο τρόπο, να δοκιμάσεις το Note 2 και ίσως τα σκεφτείς αλλιώς και έρθεις στον ίσιο δρόμο... :p

 

Το forum σε χρειάζεται... :D

 

Θα δούμε τον Ιούνιο. Τώρα δεν συμφέρει.

Εινα πολυ μεγάλο και θα πρεπει να με καλύψει παντου ώστε να μην χρειάζομαι tablet.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry αλλά τα 2gb, συγκεκριμένα, δεν έχουν κανένα αντίβαρο. Ούτε support από το xda, ούτε τίποτα. Θυμηθείτε με ότι του χρόνου θα λέμε πως ζούσαμε με 1gb ram... :p

 

ναι αλλα αμα ειναι καθε χρονο να λεμε τι θα παιξει του χρονου τοτε καλα κρασια.εδω και καιρο το παλευω να διαλεξω κινητο εχω καταληξει στο sIII αλλα ολα αυτα τα λογια για την lte εκδοση ,το note 2 και γενικα τα 2 gb που θα αρχισουν να σκανε μυτη με ξινιζουν.θα ηθελα να παρω ενα καλο κινητο που θα με βγαλει τουλαχιστον για 2-3 χρονια απροβληματιστα οπως με εβγαλε και το n79 που εχω τωρα.με χωρο για δυνατη χρηση(στανταρ multitasking,ταινια,μουσικες και γενικα ενας μινι φορητος στο χερι και φυσικα υποστήριξη).απλα δεν θελω να κανω τη κινηση και σε ενα χρονο να το μετανιωσω..

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αμα ειναι καθε χρονο να λεμε τι θα παιξει του χρονου τοτε καλα κρασια.εδω και καιρο το παλευω να διαλεξω κινητο εχω καταληξει στο sIII αλλα ολα αυτα τα λογια για την lte εκδοση ,το note 2 και γενικα τα 2 gb που θα αρχισουν να σκανε μυτη με ξινιζουν.θα ηθελα να παρω ενα καλο κινητο που θα με βγαλει τουλαχιστον για 2-3 χρονια απροβληματιστα οπως με εβγαλε και το n79 που εχω τωρα.με χωρο για δυνατη χρηση(στανταρ multitasking,ταινια,μουσικες και γενικα ενας μινι φορητος στο χερι και φυσικα υποστήριξη).απλα δεν θελω να κανω τη κινηση και σε ενα χρονο να το μετανιωσω..

 

Κατ αρχας προερχόμενος απο το N79 δεν θα καταλάβεις τίποτα απ όσα γκρινιάζουμε κάποιοι εδω. Δεν το λέω ειρωνικά, απλά οταν πας απο μια συσκευη του 2007 στο 2012 ειναι σαν να πας απο fiat PUNTO σε ΒΜW M3.

Η γνώμη μου ειναι οτι όσοι αλλάζουν συσκευές ανά μεγάλα χρονικά διαστήματα πρεπει να πηγαίνουν σε κάτι πιο κλασσικό.

Εγω πχ θα αγόραζα ενα iPhone 4S σφραγισμένο με 450€ η ενα ΝΟΚΙΑ Lumia.

Αν θες android οπωσδήποτε πάρε το galaxy nexus με 300€ καινούργιο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγω πχ θα αγόραζα ενα iPhone 4S σφραγισμένο με 450€ η ενα ΝΟΚΙΑ Lumia.

Αν θες android οπωσδήποτε πάρε το galaxy nexus με 300€ καινούργιο.

Αν έχει συνηθίσει από symbian ίσως να την χαλάσουν τα κλειδώματα του ios & WP, ενώ το galaxy nexus δεν έχει ραδιόφωνο (περίεργο αλλά είναι deal breaker για μένα).

Πιστεύω ότι το SIII θα κρατήσει την μπογιά του (με την λογική μακράς χρήσης) αρκετά χρόνια. Στα σύν ότι αλλάζει εύκολα η μπαταρία αν κάποια στιγμή δείξει σημάδια κόπωσης.

Αν το αντέχει η φίλη μας γιατί όχι;

 

Α, και συμφωνώ ότι η αλλαγή είναι τεράστια, αν ήτανε αμάξι θα έλεγα προσοχή μην τρακάρει!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχας προερχόμενος απο το N79 δεν θα καταλάβεις τίποτα απ όσα γκρινιάζουμε κάποιοι εδω. Δεν το λέω ειρωνικά, απλά οταν πας απο μια συσκευη του 2007 στο 2012 ειναι σαν να πας απο fiat PUNTO σε ΒΜW M3.

Η γνώμη μου ειναι οτι όσοι αλλάζουν συσκευές ανά μεγάλα χρονικά διαστήματα πρεπει να πηγαίνουν σε κάτι πιο κλασσικό.

Εγω πχ θα αγόραζα ενα iPhone 4S σφραγισμένο με 450€ η ενα ΝΟΚΙΑ Lumia.

Αν θες android οπωσδήποτε πάρε το galaxy nexus με 300€ καινούργιο.

 

Αν έχει συνηθίσει από symbian ίσως να την χαλάσουν τα κλειδώματα του ios & WP, ενώ το galaxy nexus δεν έχει ραδιόφωνο (περίεργο αλλά είναι deal breaker για μένα).

Πιστεύω ότι το SIII θα κρατήσει την μπογιά του (με την λογική μακράς χρήσης) αρκετά χρόνια. Στα σύν ότι αλλάζει εύκολα η μπαταρία αν κάποια στιγμή δείξει σημάδια κόπωσης.

Αν το αντέχει η φίλη μας γιατί όχι;

 

Α, και συμφωνώ ότι η αλλαγή είναι τεράστια, αν ήτανε αμάξι θα έλεγα προσοχή μην τρακάρει!

εχετε δικιο σιγουρα απο θεμα ταχυτητας και καινουργιων επιλογων δεν συγκρινετε.ευτυχως εχω λιγη εμπειρια απο αυτα που διαβαζω εδω αλλα και απο κινητα φιλων αρα πιστευω δεν θα τρακαρω:p

θελω να συνεχισω σε ενα λειτουργικο συστημα οπου να μπορω να κανω οτι θελω και γενικα να χτιζω κατι στα μετρα μου.nexus χωρις ραδιοφωνο και χωρις επιλογη για να βαλω sd καρτα διαγραφηκε απευθειας!λοιπον γ να μην βγαινουμε οφ τοπικ το θεμα μου με το s3 βασιζεται αποκλειστικα στο αν πιστευτε οτι θα αντεξει στο χρονο ή τα παραπανω gb μνημης ειναι μονοδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Θα δούμε τον Ιούνιο. Τώρα δεν συμ

 

 

Κωστα που πηγε το μικροβιο σου για αλλαγη κινητων που εχουμε καποιοι εδω μεσα! Χα χα σε πειραζω. Εγω τις επομενες μερες μαλλον θα πουλησω το σ3 για το νοτε 2. Αν κ πιστευω οτι ισως το σ3 να εχει τις ιδανικες αναλογιες σε μεγεθος οθονης κτλ ουτε τεραστιο αλλα ουτε κ μικρο αλλα θελω να παρω ενα τεραστιο!

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Θα δούμε τον Ιούνιο. Τώρα δεν συμ

 

 

Κωστα που πηγε το μικροβιο σου για αλλαγη κινητων που εχουμε καποιοι εδω μεσα! Χα χα σε πειραζω. Εγω τις επομενες μερες μαλλον θα πουλησω το σ3 για το νοτε 2. Αν κ πιστευω οτι ισως το σ3 να εχει τις ιδανικες αναλογιες σε μεγεθος οθονης κτλ ουτε τεραστιο αλλα ουτε κ μικρο αλλα θελω να παρω ενα τεραστιο!

 

Για να κανεις αλλαγη πρεπει κάτι να σε κεντρίσει. Να δώσω στα καλα καθουμενα 250 ευρω οταν κάνω την δουλεια μου με τον συνδυασμό συσκευών που έχω, το θεωρω στην παρούσα φάση λάθος.

Υπάρχει μια μικρη περιπτωση με αυτα τα χρήματα να πάρω το nexus 7. Θα εχω την ευκαιρια να το δω απο κοντα σε λιγες μερες. Αν χώρα στην πίσω τσέπη ώστε να μπορω αν χρειαστω και τα δυο μου χέρια να το βάλω για λίγο εκει. Καλώς.

Ενα τέτοιο android tablet μου ειναι πιο χρήσιμο στην δουλεια μου απο το iPad.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κατι περιεργο συμβαινει. Είμαι σε μια εφαρμογή βγαινω από. Το κεντρικό. Μεγάλο. Κουμπί και μου ειναι ανοιχτός ο φακελος games. Τον σβηνω μετα απο λιγο κανει τ ιδιο με αλλο φακελο. Ξερετε τι μλορει ν φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο τοπικ αλλα επειδη λεει γενικως παραπονα γραφω εδω. Ειμαι προσωπικα απογοητευμενος εως εξοργισμενος με την ποιοτητα κατασκευης για ενα κινητο τετοιας τιμης. Αντιθετως απο αποψη λειτουργιων με εξαιρεση το lag για να μπει στις επαφες με καλυπτει.

 

Εχω το κινητο 1,5 μηνα και ηδη το καλυμα της μπαταριας εχει μποσικο και στις γωνιες παρα πολυ ευκολα ξεκουμπωνει. Εχω τη θηκη-μπροστινο καλυμα οθονης- της σαμσουνγκ και λιγο να την τραβιξεις ανοιγει το πισω καλυμα στις γωνιες.

 

Προφανως εχει φαγωθει η πλαστικουρα στα κουμπωματα. Αδιανοητο τετοια πλαστικα κουμπωματακια της πλακας πισω.

 

Η εγγυηση καλυπτει τιποτα τετοιο? Ειναι δυνατον σε δυο μηνες μεσα να μην κλεινει σωστα το καλυμα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο τοπικ αλλα επειδη λεει γενικως παραπονα γραφω εδω. Ειμαι προσωπικα απογοητευμενος εως εξοργισμενος με την ποιοτητα κατασκευης για ενα κινητο τετοιας τιμης. Αντιθετως απο αποψη λειτουργιων με εξαιρεση το lag για να μπει στις επαφες με καλυπτει.

 

Εχω το κινητο 1,5 μηνα και ηδη το καλυμα της μπαταριας εχει μποσικο και στις γωνιες παρα πολυ ευκολα ξεκουμπωνει. Εχω τη θηκη-μπροστινο καλυμα οθονης- της σαμσουνγκ και λιγο να την τραβιξεις ανοιγει το πισω καλυμα στις γωνιες.

 

Προφανως εχει φαγωθει η πλαστικουρα στα κουμπωματα. Αδιανοητο τετοια πλαστικα κουμπωματακια της πλακας πισω.

 

Η εγγυηση καλυπτει τιποτα τετοιο? Ειναι δυνατον σε δυο μηνες μεσα να μην κλεινει σωστα το καλυμα!

 

Έχω την εντύπωση ότι ή έπεσες στην περίπτωση και είσαι άτυχος ή έχεις κακομεταχειριστεί το καπάκι στο άνοιγμα - κλείσιμο, καθώς τέτοιου είδους προβλήματα δεν έχουν αναφερθεί (αυτά που εγω τουλάχιστον έχω ακούσει είναι θέματα φθορών εξωτερικά, αλλά και πάλι πιστεύω ότι πρόκειται για περιπτώσεις κακής μεταχείρισης από τον κάτοχο του κινητού και όχι κάποια ευαισθησία του συγκεκριμένου τηλεφώνου). Εγώ προσωπικά που έχω το τηλέφωνο από την πρώτη μέρα με θήκη (φαντάσου ότι το είχα στο σπίτι και δεν το έπαιρνα καμιά 15αριά ημέρες μέχρι να έρθει η θήκη), δεν μου έχει πάθει τίποτα, όπως και σε πολλά άλλα παιδιά. Η μόνη λύση (καθώς αμφιβάλω αν θα δεχθεί η αντιπροσωπεία να στο καλύψει στην εγγύηση διότι το πιο πιθανό είναι να έχει γίνει από κακό χειρισμό στο ένοιγμα ή κλείσιμο του πίσω καλύματος) είναι να βρείς κάποιο (αυθεντικό ώστε να ταιριάζει το χρώμα) ανταλλακτικό καπάκι από ebay.

π.χ. δες εδώ http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=s3+genuine+battery+cover&_sacat=0&_from=R40

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κατι περιεργο συμβαινει. Είμαι σε μια εφαρμογή βγαινω από. Το κεντρικό. Μεγάλο. Κουμπί και μου ειναι ανοιχτός ο φακελος games. Τον σβηνω μετα απο λιγο κανει τ ιδιο με αλλο φακελο. Ξερετε τι μλορει ν φταιει?

 

Μόνος του δηλαδή ανοίγει ο φάκελος ?? Δοκίμασες να κάνεις κανα restart για αρχή ??

 

Αν και αυτο το τοπικ ειναι μόνο για παράπονα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...