Jump to content

Παράπονα για το Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας , εχω το Samsung Galaxy S3 το οποιο μου το έστειλαν απο τη Σουηδια. Οταν παιρνω τηλ μου βγαζει μη εγγεγραμμενο δικτυο και δεν μπορώ να δεχτώ εισερχόμενες.Η κάρτα sim μου ειναι cosmote.Το προβλημα χρήζει αντιμετώπισης ?????????????????????? Γιατι οπου παω κανεις δεν μπορεί ν με βοηθησει !!!! pleaseeeeeee :'(

Πηγαινε ν αλλαξεις καρτα σιμ,τα ιδια επαθα κι εγω,και το ελυσα μ αυτον τον τροπο.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω παλι εχω μια απορια αν κ ψαχνω τις τελευταιες μερες στο νετ κ δν εχω βρει αν υπαρχει λυση, αν παω στο megatv κ πατησω να μου παιξει καποιο βιντεακι εμφανιζει κατι παραμορφωμενες γραμμες κ σταματαει. Μονο στη συγκεκριμενη σελιδα. Αν εχει κανεις καμια ιδεα

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις την χρήση γραφής SMS διότι δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09.

Edited by Superuser
Γραφή SMS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα θέμα που αφορά το wifi. Συγκεκριμένα δεν μπορώ να συνδεθώ στην σελίδα του αεροδρομίου Αθηνών. Αφού συνδεθώ στο wifi, πρέπει να ανοίξεις τον browser για να κάνεις login. Εκεί λοιπόν μου ζητάει να εγκαταστήσω τον flash player ή να συνδεθεί στην σελίδα μέσω html. Ούτε το ένα γίνεται φυσικά, αλλά ούτε και το άλλο.

Αυτό το έκανε και πριν με παγωτό. Είδα και μια τουριστρια με το s2 να έχει το ίδιο θέμα.

Arc και iphone και HTC είδα να συνδέονται κανονικά. Τι στο καλό μπορεί να συμβαίνει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα θέμα που αφορά το wifi. Συγκεκριμένα δεν μπορώ να συνδεθώ στην σελίδα του αεροδρομίου Αθηνών. Αφού συνδεθώ στο wifi, πρέπει να ανοίξεις τον browser για να κάνεις login. Εκεί λοιπόν μου ζητάει να εγκαταστήσω τον flash player ή να συνδεθεί στην σελίδα μέσω html. Ούτε το ένα γίνεται φυσικά, αλλά ούτε και το άλλο.

Αυτό το έκανε και πριν με παγωτό. Είδα και μια τουριστρια με το s2 να έχει το ίδιο θέμα.

Arc και iphone και HTC είδα να συνδέονται κανονικά. Τι στο καλό μπορεί να συμβαίνει?

Το πρόβλημά δηλαδη είναι οτι δεν έχεις εγκαταστήσει τον flash ??

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για να δω αν συμβαίνει σε κάποιον από εσάς. Το κινητό είναι μιας εβδομάδας και έκανα update για την έκδοση jally bean 4.1.1 και εχω παρατηρήση πως όταν μιλάω στο τηλέφωνο κάθε 5-10 δευτερόλεπτα υπάρχει ένα κόψιμο της γραμμής για κλάσματα δευτερολέπτου λές και η γραμμή παρακολουθείται (σαν παράδειγμα το αναφέρω).

Ρωτάω μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση την οποία δεν γνωρίζω.

1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα θέμα που αφορά το wifi. Συγκεκριμένα δεν μπορώ να συνδεθώ στην σελίδα του αεροδρομίου Αθηνών. Αφού συνδεθώ στο wifi, πρέπει να ανοίξεις τον browser για να κάνεις login. Εκεί λοιπόν μου ζητάει να εγκαταστήσω τον flash player ή να συνδεθεί στην σελίδα μέσω html. Ούτε το ένα γίνεται φυσικά, αλλά ούτε και το άλλο.

Αυτό το έκανε και πριν με παγωτό. Είδα και μια τουριστρια με το s2 να έχει το ίδιο θέμα.

Arc και iphone και HTC είδα να συνδέονται κανονικά. Τι στο καλό μπορεί να συμβαίνει?

 

Για να συνδεθείς στο wifi του αεροδρομίου, το wiz free, πρέπει στην κεντρική σελίδα του αεροδρομίου που σου ανοίγει αυτόματα μόλις συνδεθείς να κλικάρεις εκεί που λέει "60' free internet". Επειδή λοιπόν εσύ δεν έχεις εγκατεστημένο flash δε σου φορτώνει καθόλου τη σελίδα αυτή.

Μόλις πάω δουλειά θα σου δώσω ένα link που το γράφεις και αυτόματα συνδέεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Για να συνδεθείς στο wifi του αεροδρομίου, το wiz free, πρέπει στην κεντρική σελίδα του αεροδρομίου που σου ανοίγει αυτόματα μόλις συνδεθείς να κλικάρεις εκεί που λέει "60' free internet". Επειδή λοιπόν εσύ δεν έχεις εγκατεστημένο flash δε σου φορτώνει καθόλου τη σελίδα αυτή.

Μόλις πάω δουλειά θα σου δώσω ένα link που το γράφεις και αυτόματα συνδέεσαι.

 

Ωραία ευχαριστώ, γιατί εκεί που λέει 60' δεν πατιέται το ρημάδι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το link που υποσχέθηκα για όσους έχουν το ίδιο πρόβλημα.

Copy link στη γραμμή διευθύνσεων του browser.

 

http://portal.wiz.athensairport.gr/tryconnect.asp?langID=2

Link to comment
Share on other sites

Εκνευρίζομαι επειδή το Triangle away δε μηδενίζει τον counter και με stock rom με θεωρεί "custom" με ο,τι αυτό συνεπάγεται!

Εγώ φταίω τώρα να πάω να του πετάξω επάνω ότι modifιά υπάρχει;;;;;

:lol::lol::lol:

 

:mad::mad::mad:

Τελικά δε μηδενίζει...σωστά;

(δε νομίζω να έκανα λάθος στο Triangle away)

Link to comment
Share on other sites

Εκνευρίζομαι επειδή το Triangle away δε μηδενίζει τον counter και με stock rom με θεωρεί "custom" με ο,τι αυτό συνεπάγεται!

Εγώ φταίω τώρα να πάω να του πετάξω επάνω ότι modifιά υπάρχει;;;;;

:lol::lol::lol:

 

:mad::mad::mad:

Τελικά δε μηδενίζει...σωστά;

(δε νομίζω να έκανα λάθος στο Triangle away)

 

Δεν είπε κανείς ότι το triangle away αλλάζει το status της rom.

Toν counter λέει ότι μηδενίζει και αυτό το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κανέναν τρόπο να ελαφρύνω την ram του κινητού γιατί απο τα 833 διαθέσιμα που έχει το κινητό τα740 συνήθως είναι πιασμένα με αποτέλεσμα το κινητό να δείχνει λίγο πιο αργό απο ότι πραγματικά είναι.... πείτε καμμιά γνωμη αν ξέρετε...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπε κανείς ότι το triangle away αλλάζει το status της rom.

Toν counter λέει ότι μηδενίζει και αυτό το κάνει.

 

Αυτό λέω...ότι δεν τον μηδενίζει!

:(

Link to comment
Share on other sites

Και με official rom γραφει custom;Και πως θα παει για σερβις αν χρειαστει;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Το ότι έβγαλε ο chainfire μια εφαρμογή για τον counter δε σημαίνει ότι κάνει και ότι άλλο μας βολεύει.

Πλέον η Samsung έχει βάλει scanner και ελέγχει τις μεταβολές στη ρομ και είναι ανεξάρτητο από τον counter.

Link to comment
Share on other sites

Στρατο με λιγα λογια δηλαδη οποιος κανει root παπαλα κι η εγγυηση;

Αυτο απο την jb και μετα ε;

Αμαν θα φαω ξυλο...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Στρατο με λιγα λογια δηλαδη οποιος κανει root παπαλα κι η εγγυηση;

Αυτο απο την jb και μετα ε;

Αμαν θα φαω ξυλο...

 

Με stock + factory reset φεύγει

Link to comment
Share on other sites

Και με official rom γραφει custom;Και πως θα παει για σερβις αν χρειαστει;

 

Αν έχει γίνει root θα γράφει custom, αν δεν έχει γίνει, δεν φαίνεται.

Εχθές πέρασα στο δικό μου την Γερμανική (την μαμά του δηλαδή πάνω από την Πολωνική). Με το triangle away είχα σβήσει τον μετρητή και αφού την πέρασα (πριν κάνω root) όλα δείχνανε κανονικά.

Μετά το root προφανώς αυτό έπαψε.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μα κι εγω ετσι ηξερα αλλα με τρομαξε ο φιλος πριν...Οχι για το δικο μου τοσο,οσο για τα 3 ακομα S3 φιλων που τους εβαλα Pulse rom.

Ολα οκ το γλυτωσα το ξυλο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει γίνει root θα γράφει custom, αν δεν έχει γίνει, δεν φαίνεται.

Εχθές πέρασα στο δικό μου την Γερμανική (την μαμά του δηλαδή πάνω από την Πολωνική). Με το triangle away είχα σβήσει τον μετρητή και αφού την πέρασα (πριν κάνω root) όλα δείχνανε κανονικά.

Μετά το root προφανώς αυτό έπαψε.

 

Δε τσεκάρει μόνο το root.To root είναι μόνο ένας από τους ελέγχους που κάνει το scanner.

Link to comment
Share on other sites

Και με official rom γραφει custom;Και πως θα παει για σερβις αν χρειαστει;

 

Που γράφει custom Πάνο + Alex; Eννοείτε modified? Custom δε γράφει πουθενά με official rom.

 

Στρατο με λιγα λογια δηλαδη οποιος κανει root παπαλα κι η εγγυηση;

Αυτο απο την jb και μετα ε;

Αμαν θα φαω ξυλο...

 

Πάντα ίσχυε αυτό. Από τις Eclair 2.1...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αλεξη η αληθεια ειναι πως μονο μερικες ωρες εμεινα με official rom απο την βρα που το πηρα το S3.

Αν καταλαβα καλα ο φιλος εννοουσε στο download mode που στο custom binary γραφει custom.Αυτο ομως δεν ξερω τι γραφει οταν ειναι καποιος με official rom.

Βεβαια ακριβως απο κατω στο system status γραφει official.

Καποιος που εχει official rom ισως μπορει να βοηθησει,για να μην φλασαρω τωρα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αλεξη η αληθεια ειναι πως μονο μερικες ωρες εμεινα με official rom απο την βρα που το πηρα το S3.

Αν καταλαβα καλα ο φιλος εννοουσε στο download mode που στο custom binary γραφει custom.Αυτο ομως δεν ξερω τι γραφει οταν ειναι καποιος με official rom.

Βεβαια ακριβως απο κατω στο system status γραφει official.

Καποιος που εχει official rom ισως μπορει να βοηθησει,για να μην φλασαρω τωρα.

 

Δεν λέμε για το download mode.Εκεί με το triangle away γράφει official.

Μέσα στη ρομ αν πας στις πληροφορίες συσκευή-κατάσταση, λέει τροποποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

Αλεξη η αληθεια ειναι πως μονο μερικες ωρες εμεινα με official rom απο την βρα που το πηρα το S3.

Αν καταλαβα καλα ο φιλος εννοουσε στο download mode που στο custom binary γραφει custom.Αυτο ομως δεν ξερω τι γραφει οταν ειναι καποιος με official rom.

Βεβαια ακριβως απο κατω στο system status γραφει official.

Καποιος που εχει official rom ισως μπορει να βοηθησει,για να μην φλασαρω τωρα.

 

Στο download mode με official rom γράφει official.

Το system status που βλέπεις στις ρυθμίσεις είναι άλλο πράγμα, δεν έχει σχέση με τη rom, αλλά με το αν νομίζει ότι πείραξες το σύστημα (και κάποια άλλα πράγματα). Αν είσαι root, εκεί γράφει modified, είτε φοράς official είτε custom rom.

 

Edit: Με πρόλαβε ο Στράτος. Εγώ στο "custom" κόλλησα, αλλά μάλλον εννοείς "modified".

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Στρατο οκ αυτο λογικα αυτο με μια official rom θα αλλαξει.

Οκ το μονο που με νοιαζει ειναι να επανερχεται σε εργοστασιακη μορφη για να μη χαθει η εγγυηση,κι αφου γινετε τοτε ολα καλα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πάνω στην κουβέντα μάλλον έδωσα λάθος εντυπώσεις: Το κινητό μου ήταν Cosmote, του πέρασα την Ελληνική unbranded και του έκανα το root της πρώτης σελίδας του αντίστοιχου θέματος. Επειδή παίζει η 4.1.2 είπα να τσεκάρω το κινητό και έσβησα θεωρητικά με το Triangle away τον μετρητή. Δεν είχε αποτέλεσμα (αν και είχα την αναβάθμιση του ΤΑ για την JB) το κινητό γράφει τροποποιήθηκε και στην "Κατάσταση" και στο KIES.

Οπότε OTA και αναβάθμιση μέσω KIES δεν "παίζει" πλέον... Αν βάλω την 4.1.2 με Odin, φαντάζομαι έρχεται στην εργοστασιακή κατάσταση σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...