Jump to content

Παράπονα για το Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρότι άλλαξα το wallpaper το s3 συνεχίζει να αναβοσβήνει η οθόνη του όταν είναι σε κατάσταση αναμονής, μου έχουν σπάσει τα νεύρα, τουλάχιστον στο iphone δεν είχα τέτοια κολύματα.

 

Κάποια εφαρμογή σου κάνει τη ζημιά. Πιθανότατα κάποια που ζητά σύνδεση για ανανέωση δεδομένων.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρότι άλλαξα το wallpaper το s3 συνεχίζει να αναβοσβήνει η οθόνη του όταν είναι σε κατάσταση αναμονής, μου έχουν σπάσει τα νεύρα, τουλάχιστον στο iphone δεν είχα τέτοια κολύματα.

Και μενα μ το εκανε αυτο πριν απο αρκετο καιρο (3 μηνες) λογο της εφαρμογης "εκατομμυριουχος"που ειχα βαλει. Την διεγραψα και ησύχασα. ! :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.... να ρωτησω κατι... δεν γινεται να μην ανοιγουν αυτοματα οι εφαρμογες?

καποιες πρεπει να ανοιγουν ,το καταλαβαινω, αλλα καποιες που δεν θελω, γιατι να ανοιγουν. πχ το facebook ανοιγει μονο του. εκτος του οτι καταναλωνει mb , με δειχνει online χωρις να το θελω. δεν υπαρχει καποια λυση?-

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.... να ρωτησω κατι... δεν γινεται να μην ανοιγουν αυτοματα οι εφαρμογες?

καποιες πρεπει να ανοιγουν ,το καταλαβαινω, αλλα καποιες που δεν θελω, γιατι να ανοιγουν. πχ το facebook ανοιγει μονο του. εκτος του οτι καταναλωνει mb , με δειχνει online χωρις να το θελω. δεν υπαρχει καποια λυση?-

 

Κάνε logout.

Link to comment
Share on other sites

Κατι πιο γενικο δεν υπαρχει; το να κανω log out kai log in μονο ευχριστο δεν ειναι. Και να ταν μονο μια εφαρμογη!!!! Πρεπει δηλαδη να κανω αυτο το πραγμα σε ολες, αστειο μου φενεται
Link to comment
Share on other sites

Κατι πιο γενικο δεν υπαρχει; το να κανω log out kai log in μονο ευχριστο δεν ειναι. Και να ταν μονο μια εφαρμογη!!!! Πρεπει δηλαδη να κανω αυτο το πραγμα σε ολες, αστειο μου φενεται

 

Φυσιολογικότατο το βρίσκω αφού έχεις κάνει login να σε δείχνει και online.

Άμα δε σου αρέσει, κάνε τότε logout από την εφαρμογή και μπαίνε από browser και θα είναι όπως τα θες.

Κάθε εφαρμογή πάντως είναι και διαφορετική.

Δε μπορώ να μαντέψω ποιες λες :happy:

Link to comment
Share on other sites

φυσιολογικο μπορει να ειναι για τα android!!!! στο iphone που ειχα οταν εκλεινες εντελως μια εφαρμογη δεν ανοιγε μονη της μετα!! logout δεν εκανα ποτε. απλα εκλεινα την εφαρμογη και οταν την ανοιγα τοτε συνδεοταν αυτοματα και λειτουργουσε κανονικα.

(facebook-skype-viber-mail..) αυτες εχω μεχρι στιγμης και φαντασου χτες πηρα το τηλ. αν δηλαδη εχω καμια 20ρια εφαρμογες αντιστοιχες θα πρεπει να κανω logout se ολες...? αυτο μου προτεινει το android ? an einai ετσι παντως κακη αρχη καναμε με αυτο το κινητο...:)

Link to comment
Share on other sites

φυσιολογικο μπορει να ειναι για τα android!!!! στο iphone που ειχα οταν εκλεινες εντελως μια εφαρμογη δεν ανοιγε μονη της μετα!! logout δεν εκανα ποτε. απλα εκλεινα την εφαρμογη και οταν την ανοιγα τοτε συνδεοταν αυτοματα και λειτουργουσε κανονικα.

(facebook-skype-viber-mail..) αυτες εχω μεχρι στιγμης και φαντασου χτες πηρα το τηλ. αν δηλαδη εχω καμια 20ρια εφαρμογες αντιστοιχες θα πρεπει να κανω logout se ολες...? αυτο μου προτεινει το android ? an einai ετσι παντως κακη αρχη καναμε με αυτο το κινητο...:)

 

Δε τρέχει η εφαρμογή.Τρέχει κάποιο service.

Και δεν είπα για όλες τις εφαρμογές.

Αλλά πως περιμένεις να δέχεσαι π.χ. ειδοποιήσεις από το facebook χωρίς να τρέχει "κάτι" στο background;

Στο viber που ανέφερες πως περιμένεις να δεχτείς κλήση αν δε τρέχει τίποτα στο background, για να περιμένει αυτή την κλήση;

Θα μαντέψει το viber ότι δέχεσαι κλήση και θα ανοίξει μόνο του εκείνη την ώρα; :happy:

Και μέχρι πρόσφατα στο iphone το viber αν δε το είχες ανοιχτό δεν μπορούσες να δεχτείς κλήση (δεν έτρεχε κάποιο service στο background).

Έπρεπε στην ουσία να τρέχει όλη η εφαρμογή και να είναι minimize.

Άλλο οι εφαρμογές και άλλο τα services.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις απλά να κλείνεις το συγχρονισμο και καμια απο τις εφαρμογες που εχεις κανει login δε θα συγχρονίζουν:)
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

αυτο προσπαθω να σου εξηγησω φιλε μου... αμα θελω να δεχτω κλιση απο skype h viber ,τα ανοιγω και μετα δεχομαι κλιση ας πουμε.

το πιο βασικο σε αυτο που λεω δεν ειναι το αν θα μαι online η οχι,αλλα το οτι χανω mb απο αυτα. αναγκαζομαι να το εχω κλειστα τα δεδομενα,αλλα και αυτο που κανω δεν βολευει. γιατι οταν τα ανοιγω επειδη χρειαζεται να κανω κατι, οι αλλες εφαρμογες η servises καταναλωνουν mb.

 

αυτο με τον συγχρονισμο, αν μπορεις εξηγησε μου πως γινεται γιατι οπως ειπα χτες πηρα το κιν και δεν το ξερω καλα.

 

ευχαριστω παντως για την βοηθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

αυτο προσπαθω να σου εξηγησω φιλε μου... αμα θελω να δεχτω κλιση απο skype h viber ,τα ανοιγω και μετα δεχομαι κλιση ας πουμε.

το πιο βασικο σε αυτο που λεω δεν ειναι το αν θα μαι online η οχι,αλλα το οτι χανω mb απο αυτα. αναγκαζομαι να το εχω κλειστα τα δεδομενα,αλλα και αυτο που κανω δεν βολευει. γιατι οταν τα ανοιγω επειδη χρειαζεται να κανω κατι, οι αλλες εφαρμογες η servises καταναλωνουν mb.

 

αυτο με τον συγχρονισμο, αν μπορεις εξηγησε μου πως γινεται γιατι οπως ειπα χτες πηρα το κιν και δεν το ξερω καλα.

 

ευχαριστω παντως για την βοηθεια σας.

Δοκιμασε να μπεις ρυθμισεις-> χρηση δεδομενων, βρες την εγαρμογη που θελεις, πατα πανω της και ενεργοποιησε τον "περιορισμο δεδομενων παρασκηνιου".

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και εναν αλλον launcher μετα κατα προτιμηση τον nova. Δεν ειναι φυσιολογικα αυτα που περιγραφεις...

 

Κι όμως,κι εμένα μου το χει κάνει s3 αυτό το θέμα.

Κολλάει και δεν παίρνει καν εντολές...μένει ανοιχτή η οθόνη και σβήνει,εντολές παίρνει καθυστερημένα...και με την 4 και με την 4.1.2 το έκανε.

Το γιατί δεν το γνωρίζω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

φυσιολογικο μπορει να ειναι για τα android!!!! στο iphone που ειχα οταν εκλεινες εντελως μια εφαρμογη δεν ανοιγε μονη της μετα!! logout δεν εκανα ποτε. απλα εκλεινα την εφαρμογη και οταν την ανοιγα τοτε συνδεοταν αυτοματα και λειτουργουσε κανονικα.

(facebook-skype-viber-mail..) αυτες εχω μεχρι στιγμης και φαντασου χτες πηρα το τηλ. αν δηλαδη εχω καμια 20ρια εφαρμογες αντιστοιχες θα πρεπει να κανω logout se ολες...? αυτο μου προτεινει το android ? an einai ετσι παντως κακη αρχη καναμε με αυτο το κινητο...:)

Μη τρελενεστε και αρχιζετε το iphone εκανε αυτο κτλ..και εγω απο iphone ερχομαι αλλα κοιταζω και τις ρυθμισεις καθε εφαρμογης.

Ανοιγεις facebook πατας αριστερο πληκτρο (διπλα απο το home button) και πας settings. εκει ξετικαρεις το chat availability και βγαινεις απο online.

Δεν χρειαζεται δλδ να κανεις log out κτλ.

Και οταν θες να συνδεθεις παλι στο chat το κανεις οπως στο iphone.

Επισης για να μην τρελαθουμε και το iphone ετρεχε στο παρασκηνιο τις εφαρμογες facebook, viber, skype κτλ ωστε να σου ερθουν οι ειδοποιησεις οταν εχεις. Ολες αυτες οι εφαρμογες συναμα καταναλωνουν καποια mb.

Αυτη ειναι η σημασια του smartphone.. Αλλιως κλεινεις τα data οπως στο iphone και λειτουργεις το κινητο μονο οταν εχεις wifi η οταν ανοιγεις τα data.

To οτι to facebook μενει ανοιχτο στο παρασκηνιο καταναλωνει απο την μνημη σου (οπου δεν εχεις κανενα θεμα) και οχι απο τα mb σου. Τα mb θα τα καταναλωσει οταν σου ερθει καποια ειδοποιηση τα οποια θα ειναι και ελαχιστα..

Edited by puzzle21

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα εχω να κανω μια ερωτηση ειμαι καταρχας ενας χαρουμενος κατοχος του s3 το πηρα απο birdphone πριν περιπου 20 μερες αλλα εχω ενα θεματακι πολλες φορες δεν ερχονται μνμ η δειχνει οτι ειναι κλειστο ενω το χω κανονικα ανοιχτο και πιστευω οτι δεν ειναι θεμα παροχου αφου στο προηγουμενο κινητο που ειχα δεν μου χε τυχει ποτε αυτο και το ερωτημα μου ειναι υπαρχει καμια ρυθμιση?μπορω να κανω κατι ωστε να το εξαλειψω?
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο βρήκα την λύση για τα ελληνικά MP3 tag!..

Στο MP3 tag πηγαίνετε tools/options/tag/Mpeg, στο write τικάρετε όλα τα είδη tags και επιλέγετε το ID3v2.4 UTF8. Μετά επιλέξτε όλα τα τραγούδια και κάντε save, ώστε στην στήλη "tag" το format να αναγράφεται ως "ID3v2.4 (ID3v1 ID3v2.4 APEv2" (χωρίς τα εισαγωγικά). Επιτέλους έτοιμα!

Τώρα έχω άλλο πρόβλημα, δεν μου εμφανίζει σωστά τα covers, ενώ πριν τα έβγαζε σωστά. Είπαμε, μέτρια ψυχαναγκαστικός!..

Link to comment
Share on other sites

...Στο MP3 tag πηγαίνετε tools/options/tag/Mpeg..

 

Επειδή κι εγώ πάσχω από την ίδια τρέλα :lol::lol:...αυτό το πρόγραμμα εννοείς;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.funtrigger.mp3tag&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με την καινούρια gallery. Παρα πολύ συχνά, κολλάει και δεν ανοίγει. Δηλαδή πατάω την συλλογή ανοίγει η εφαρμογή, αλλά τα παράθυρα είναι μαύρα χωρίς να δείχνει προ επισκόπηση των φωτογραφιών που υπάρχουν στους φακέλους. Πρέπει να τη κλείσω και να την ξανανοιξω για να δουλέψει και αυτό όχι πάντα.

Το έχει και κάποιος άλλος αυτό?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Οχι αυτο που λες δεν μου εχει συμβει αλλα στην 4.1.2 η γκαλλερυ ψιλολαγκαρει κι ετσι εχω βαλει QuickPic απο το μαρκετ που ειναι μια χαρα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με την καινούρια gallery. Παρα πολύ συχνά, κολλάει και δεν ανοίγει. Δηλαδή πατάω την συλλογή ανοίγει η εφαρμογή, αλλά τα παράθυρα είναι μαύρα χωρίς να δείχνει προ επισκόπηση των φωτογραφιών που υπάρχουν στους φακέλους. Πρέπει να τη κλείσω και να την ξανανοιξω για να δουλέψει και αυτό όχι πάντα.

Το έχει και κάποιος άλλος αυτό?

Ναι, μου είχε συμβεί. Έκανα εκκαθάριση δεδομένων της συλλογής, μετά επανεκκίνηση και έστρωσε.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ πάσχω από την ίδια τρέλα :lol::lol:...αυτό το πρόγραμμα εννοείς;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.funtrigger.mp3tag&hl=el

 

Όχι, εννοώ το πρόγραμμα για το PC με όνομα MP3 Tag. Είμαι τρελός, αλλά όχι αρκετά για να κάνω μετονομασία 400+ τραγουδιών μέσα από το κινητό!!! :)

Τελικά όμως το πρόβλημα δεν λύθηκε ούτε έτσι όπως περιέγραψα, τα περισσότερα τραγούδια μου τα γύρισε σε κινέζικους χαρακτήρες, όχι ακαταλαβίστικους, αλλά πραγματικούς κινέζικους! Τελικά έκανα τα παραπάνω βήματα όπως τα περιέγραψα, μετέφερα τα τραγούδια στο κινητό μέσω windows explorer και όχι μέσω kies και κατέβασα τον rocket music player από το store. Επιτέλους έτοιμα τα τραγούδια!

http://i464.photobucket.com/albums/rr7/konos650/th_2013_1_26_85111.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα γιατι τα μισα σμσ δεν μπορω να τα στειλω?και πολλες φορες με παιρνουν τηλ και δειχνει κλειστο?το πηρα πριν 20 μερες περιπου και δεν εχω πειραξει τπτ...μηπως θελει συγκεκριμενες ρυθμησεις??
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μου είχε συμβεί. Έκανα εκκαθάριση δεδομένων της συλλογής, μετά επανεκκίνηση και έστρωσε.

 

Ωραία ευχαριστώ, για την ώρα δείχνει να δουλεύει σωστά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Όχι, εννοώ το πρόγραμμα για το PC με όνομα MP3 Tag. Είμαι τρελός, αλλά όχι αρκετά για να κάνω μετονομασία 400+ τραγουδιών μέσα από το κινητό!!! :)

Τελικά όμως το πρόβλημα δεν λύθηκε ούτε έτσι όπως περιέγραψα, τα περισσότερα τραγούδια μου τα γύρισε σε κινέζικους χαρακτήρες, όχι ακαταλαβίστικους, αλλά πραγματικούς κινέζικους! Τελικά έκανα τα παραπάνω βήματα όπως τα περιέγραψα, μετέφερα τα τραγούδια στο κινητό μέσω windows explorer και όχι μέσω kies και κατέβασα τον rocket music player από το store. Επιτέλους έτοιμα τα τραγούδια!

http://i464.photobucket.com/albums/rr7/konos650/th_2013_1_26_85111.png

 

Έλα ρε φίλε...μισές δουλειές!!!!...Άμα το αρχείο δεν είναι "καθαρό" και όπως πρέπει δεν κάνεις τίποτα!!

;) :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε φίλε...μισές δουλειές!!!!...Άμα το αρχείο δεν είναι "καθαρό" και όπως πρέπει δεν κάνεις τίποτα!!

;) :lol: :lol: :lol:

 

Να σου πω δεν έχεις και τελείως άδικο, όντως έχω την αίσθηση ότι η δουλειά που έκανα δεν είναι απόλυτα καθαρή και εντάξει, αλλά τουλάχιστον φαίνονται καθαρά. Και με τρώει το ότι ο native player δεν τα βλέπει εντάξει, πράγμα που σημαίνει ότι ακόμη κάτι δεν πάει καλά. Αλλά μάλλον το παρακάνω τώρα!..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...