Jump to content

iOS 6


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα δεδομενα χρησης κινιυου δικτυου δε λειτουργουν σωστα...μεσω της cosmote χαλασα 80mb(οντως τοσα) και το κινητο μου δειξε 13mb, το κανα reset και τωρα που χω χαλασει 5mb το κινητο δειχνει μερικα kb...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 324
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω παρατηρήσει ένα bug στο iOS 6. Όταν το κινητό μου (iPhone 5) είναι σε κατάσταση αναμονής και το ενεργοποιώ, αργεί πολύ να πιάσει GPRS/3G σήμα ή πολλές φορές δεν πιάνει καθόλου όσο κι αν περιμένω. Χρειάζεται να κάνω toggle on/off τη χρήση σε πτήση (Airplane mode), ώστε να ξανακάνει αναζήτηση δικτύου και να βρει επιτέλους Cellular Data σήμα. Σας έχει συμβεί; Υπάρχει καμιά λύση γι'αυτό το πρόβλημα; Σήμα έχω τέρμα, 5 γραμμές.
http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

Apple Allows User-Tracking Again, How To Find The Hidden Shut-Off Switch

 

http://www.technobuffalo.com/wp-content/uploads/2012/10/limit-ad-tracking.png

 

 

Για να ενεργοποιήσουμε τον εν λόγο διακόπτη, ώστε να απενεργοποιηθεί η δυνατότητα στοχευμένης διαφήμισης, πηγαίνουμε στις Ρυθμίσεις > Γενικά > Πληροφορίες > Διαφήμιση > Περιορισμός της Παρ... (ΟΝ).

 

 

Πηγή

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Γνωρίζει κανείς πως αντιμετωπίζεται το πρόβλημα με το wifi σε ios6 ? Έκανα update και δεν μου βγάζει το κουμπί του wifi χωρίς να μπορώ να το ανοίξω (γκρι ανοιχτό)..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Γνωρίζει κανείς πως αντιμετωπίζεται το πρόβλημα με το wifi σε ios6 ? Έκανα update και δεν μου βγάζει το κουμπί του wifi χωρίς να μπορώ να το ανοίξω (γκρι ανοιχτό)..

Για δοκίμασε να κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου (reset network settings).

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Apple Allows User-Tracking Again, How To Find The Hidden Shut-Off Switch

 

http://www.technobuffalo.com/wp-content/uploads/2012/10/limit-ad-tracking.png

 

 

Για να ενεργοποιήσουμε τον εν λόγο διακόπτη, ώστε να απενεργοποιηθεί η δυνατότητα στοχευμένης διαφήμισης, πηγαίνουμε στις Ρυθμίσεις > Γενικά > Πληροφορίες > Διαφήμιση > Περιορισμός της Παρ... (ΟΝ).

 

 

Πηγή

:mad: @ apple. ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες με το Ios6 συμβαίνει το εξής κουλό.

 

Βγάζω κάποιες εφαρμογές (παιχνίδια κτλ) από τις γνωστοποιήσεις, αλλά αυτές εκεί συνεχίζουν και μου σκάνε στην κεντρική οθόνη όταν συμβεί κάτι...

 

Γιατί γίνεται αυτό?

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες με το Ios6 συμβαίνει το εξής κουλό.

 

Βγάζω κάποιες εφαρμογές (παιχνίδια κτλ) από τις γνωστοποιήσεις, αλλά αυτές εκεί συνεχίζουν και μου σκάνε στην κεντρική οθόνη όταν συμβεί κάτι...

 

Γιατί γίνεται αυτό?

 

Θα πρέπει να σιγουρευτεις πως έχεις κλείσει όλους τους διακόπτες της συγκεκριμένης εφαρμογής απο τις ρυθμίσεις των γνωστοποίησεων! Γιατι πολλές εφαρμογές κλείνουν το notification centre αλλά όχι και εντελώς τις γνωστοποιησεις!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

βγηκε η 6.0.1 με μικροδιορθωσεις

• Fixes a bug that prevents iPhone 5 from installing software updates wirelessly over the air

• Fixes a bug where horizontal lines may be displayed across the keyboard

• Fixes an issue that could cause camera flash to not go off

• Improves reliability of iPhone 5 and iPod touch (5th generation) when connected to encrypted WPA2 Wi-Fi networks

• Resolves an issue that prevents iPhone from using the cellular network in some instances

• Consolidated the Use Cellular Data switch for iTunes Match

• Fixes a Passcode Lock bug which sometimes allowed access to Passbook pass details from lock screen

• Fixes a bug affecting Exchange meetings

Link to comment
Share on other sites

Κάντε την άφοβα.

Διορθώνει κάποια bug στο πληκτρολόγιο αλλά και στο μάρκετ αν είχατε προσέξει μια παρατεταμένη-διακεκριμένη γραμμή που έκανε αρκετές φορές.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σε iPhone 4 με την 5.1.1 που το είχα κάνει Jailbreak και είχα βάλει ένα tweek για να έχω την πρώτη οθόνη του κινητού κενή, έκανα εχθές την αναβάθμιση και μου κράτησε το tweek!!!

 

δείτε παρακάτω:

 

http://s17.postimage.org/askrrzym3/1st_screen.pnghttp://s17.postimage.org/b4284rf23/2nd_screen.pnghttp://s5.postimage.org/8e7a06yqf/3rd_screen.png

 

καμιά ιδέα κανείς;;;; :confused:

Edited by tainia
Link to comment
Share on other sites

Σε iPhone 4 με την 5.1.1 που το είχα κάνει Jailbreak και είχα βάλει ένα tweek για να έχω την πρώτη οθόνη του κινητού κενή, έκανα εχθές την αναβάθμιση και μου κράτησε το tweek!!!

 

δείτε παρακάτω:

 

http://s17.postimage.org/askrrzym3/1st_screen.pnghttp://s17.postimage.org/b4284rf23/2nd_screen.png

 

καμιά ιδέα κανείς;;;; :confused:

Και εγώ μπορώ να το κάνω αυτό χωρίς jb και το tweak που αναφέρεις. Αυτό γινόταν και στα προηγούμενα iOS 5.x.x.. Το θυμάμαι πολύ καλά γιατί το είχα δει στο 3GS της αδερφής μου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο που αυτά ειναι τα λεγόμενα "σκουπίδια" που προκύπτουν απο την αναβάθμιση ενός jailbroken κινητού σε άλλη έκδοση και ειναι πολύ πιθανό να φτάσει το σημείο το κινητο σου να γίνει εξαιρετικά απρόβλεπτο αν δεν κανείς άμεσα restore στην factory iOS 6 και απο εκεί και μετά να κανείς το jailbreak αν θες! Ισως δεις κολληματα, καθυστερήσεις στην έναρξη του κινητού ακόμα και είσοδο στο safe mode του κινητού! Γιατι πρόκειται για κώδικα που δεν ειναι επίσημα υπογεγραμμένος απο την Apple και το κινητό δεν ξέρει πως να τον διαχειριστεί!!!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μπορώ να το κάνω αυτό χωρίς jb και το tweak που αναφέρεις. Αυτό γινόταν και στα προηγούμενα iOS 5.x.x.. Το θυμάμαι πολύ καλά γιατί το είχα δει στο 3GS της αδερφής μου.

 

στη 4.2.1 που το είχα δοκιμάσει στο iPod Touch δεν γινόταν σίγουρα.. απλώς δεν το ξαναδοκίμασα μετά..!!!

 

άμεσα restore στην factory iOS 6 και απο εκεί και μετά να κανείς το jailbreak αν θες!

 

αυτό έγινε κανονικά και αυτή τη στιγμή το κινητό δεν είναι jailbroken κι όμως δουλεύει κανονικά!!! άρα λογικά είναι τα υπολείμματα του JB της 5.1.1....

Edited by tainia
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παρατηρώ στην 6, όταν χρησιμοποιώ ένα app(π.χ tune in radio) που χρησιμοποιεί data μέσω wifi, όταν κλείνω την οθόνη δεν το γυρνάει μόνο του σε 3G..όταν κλείνω την εφαρμογή, τότε το γυρνάει σε 3G! Όλα αυτά χωρίς να το χω στην πρίζα...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει ειπωθει, αλλα στον σαφαρι εχω μερικες φορες το εξης θεμα.

Στο δεξι ακρο της οθονης, οταν κανω σκρολ εχει μια μπαρα, που ανεβοκατεβαινει, αναλογα με το σημειο (πανω-κατω) που βρισκομαι. Φυσιολογικο αυτο.

Ομοιως, αν κανω ζουμ, εμφανιζεται μια τετοια μπαρα και στο κατω μερος της οθονης, που μου δειχνει σε ποιο σημειο της οθονης βρισκομαι, σε σχεση με το αριστερα-δεξια ομως.

Το προβλημα ειναι οτι μερικες φορες, αυτη η κατω μπαρα, αντι να εμφανιζεται κατω, εμφανιζεται στη μεση της οθονης:blink:

Εμφανιζεται οταν ακουμπαω το δακτυλο μου και εξαφανιζεται οταν το βγαλω. Βασικα, εμφανιζεται στο σημειο που ακουμπαω την οθονη και μονο για οσο την ακουμπαω.

 

Με κλεισιμο του σαφαρι και ανοιγμα παλι. το προβλημα διορθωνεται προσωρινα, αλλα μετα επανερχεται, χωρις λογο.

 

Το εχει παρατηρησει καποιος αλλος??

 

EDIT

Νομιζω οτι μου το κανει, αν πριν εχω γραψει καποιο ποστ στο myphone... (Οχι παντα).

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

με την τελευταια ios παιδια εχω την εντυπωση οτι η μπαταρια τελειωνει πολυ γρηγορα τι συμβαινει και σε εσας.
Link to comment
Share on other sites

με την τελευταια ios παιδια εχω την εντυπωση οτι η μπαταρια τελειωνει πολυ γρηγορα τι συμβαινει και σε εσας.

Ισχύει. Αλλά στο ipad κάπως χλωμό να το παρατηρήσεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

στο ipad 3 που εχω η μπαταρια κραταει λιγοτερο με το ios 6 σε σχεση με το ios 5 μπορουμε να κανουμε κατι γι αυτο?,ειναι αισθητη η διαφορα σε σχεση με πριν........
iPad 3+4G 32GB :cool:
Link to comment
Share on other sites

Αν δοκιμάσεις να κάνεις restore & update (μέσω iTunes) σε 6.0.1, ίσως να διορθωθεί το πρόβλημα σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Οταν το κινητο ειναι σε sleep mode, το wifi κλεινει μονο του; Και μετα οταν το ανοιγω επανερχεται; Κατι τετοιο καταλαβα. Γιατι ετσι; :confused:
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Οταν το κινητο ειναι σε sleep mode, το wifi κλεινει μονο του; Και μετα οταν το ανοιγω επανερχεται; Κατι τετοιο καταλαβα. Γιατι ετσι; :confused:

Καλημέρα,

για εξοικονόμηση ενέργειας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαζομαρες... Οταν είναι σε wifi και sleep mode δεν δουλεύει πχ η εύρεση φίλων , ενώ μόλις μπει σε λειτουργία και μπει στο wifi, δουλεύει.

 

Τουλάχιστον σε εμένα.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

εγω θυμαμαι ολα τα iphone που ειχα παντα σε sleep

σε πεταει το wifi και χρεωνεσαι μεσο data μετα(αμα εχεις).

σε android παντα το wifi ειναι on.:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...